PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε92 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ?


danni7
05-08-07, 11:32
ΠΑΙΔΙΑ HELP ? ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΤΟ 320 COUPE E92 ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ .
:lamer:

God
05-08-07, 11:42
Φιλε μου (χωρις παρεξηγηση) μιας και ειναι και ολοκαινουργιο αμαξι και απ'οτι βλεπω δεν εχεις καν ιδεα απο αυτο αφου δεν ξερεις ουτε τι κινητηρα φορας, δεν το αφηνεις ησυχο να προχωρησει λιγο στην αγορα αυτο και να το μαθεις και καλυτερα εσυ?

Dim77
05-08-07, 13:47
Συγνώμη να καταλάβω...Τι εννοείς να κάνεις?
Βελτίωση?
Γιατί δεν έπαιρνες το 325?
Ο κινητήρας σου είναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ, μόλις παρουσιάστηκε...
Ακόμα δε ξέρουμε τι θέματα μπορεί να έχει. Είναι και άμεσου ψεκασμού. Ούτε καν πρόγραμμα δε θα βρείς στην αγορά (από σοβαρές εταιρείες).

Αυτό που είναι καλύτερο να κάνεις, είναι καμιά βόλτα να το χαρείς.
Βάζε του βενζίνη και έξω για βόλτες!!!

optostyle
05-08-07, 14:21
ΠΑΙΔΙΑ HELP ? ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΤΟ 320 COUPE E92 ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ .
:lamer:
Φορτωστο με γυναικες................................Οτι καλυτερο!!!!!!!!!!

Fanis
05-08-07, 15:28
Το μόνο που μπορείς να κάνεις (εάν εννοείς από θέμα βελτίωσης) είναι να το αφήσεις όπως είναι το αυτοκίνητο....ό,τι άλλο θα το χαλάσει.

BMW-Racing
05-08-07, 17:16
εχουν δικιο οι προλαλησαντες.Μην το πειραζεις γιατι ο κινητηρας ειναι καινουργιος στη αγορα κ κανεις δεν ξερει τιποτα.Αλλωστε ειναι αρκετα ικανο το μοτερακι σου για τα ελληνικα δεδομενα.

E46 POWER
05-08-07, 17:21
τωρα τι κανουμε?????? να σου πω τι κανεις?? παιζεις με τον πονο μου..θελω και εγωωωωωωω..... :chair: λοιπον φορτωσε το με αυτα εδω που σου ειπαν πριν...γυναικες τα λενε δεν θυμαμαι καλα και βενζινη και φυγε σφαιρα για παραλια και μπανακια και και και...

sportscoupe
05-08-07, 18:46
Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να ¨πειραχτεί¨το αμάξι στα μηχανικά του μέρη,τουλάχιστον όσο βρίσκεσαι ακόμα στη διαδικασία στρωσίματος.
Ένας σίγουρος και ασφαλής τρόπος μικρής βελτίωσης όμως,είναι η προσθήκη ελεύθερου φίλτρου αέρος που θα σου δώσει max. 2 γαϊδουράκια και άντε άλλα 2 με την αλλαγή τελικού καζανακίου.Δε νομίζω όμως να αξίζει τον κόπο να προβείς σε τέτοιες μικροαλλαγές,από τη στιγμή που το εργαλείο είναι ήδη τζιτζί και δεν είναι και κανένα punto ή σαξόραλο!
Στα 15.000 χλμ. πήγαινε στον schnitzer να σου πει τι μπορείς να κάνεις για να χαλάσεις όσο γίνεται περισσότερα λεφτά!
Καλή απόλαυση και υπομονή μέχρι να στρώσει και να "ξεμπουκώσει"!

Chalyps
05-08-07, 19:25
ΠΑΙΔΙΑ HELP ? ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΤΟ 320 COUPE E92 ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ .
:lamer:Σε καταλαβαίνω απολύτως φίλε μου.....μόλις αγόρασες ένα καινούργιο αυτοκίνητο που τυγχάνει να είναι πλήρες σε όλους του τομείς και δεν ξέρεις τι να πρωτοθαυμάσεις! τον δυνατό (τηρουμένων των αναλογιών) κινητήρα του το άριστο (για τον χαρακτήρα του) στήσιμο , την διαχρονική ομορφιά του.....
Ελπίζω να τα εκτιμάς όλα αυτά γιατί εάν οχι και κάτι δεν σου πάει καλά στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο , θα είναι κρίμα που επέλεξες κάτι που δεν σε γεμίζει....
Θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις και να ακολουθήσεις τις συμβουλές των προλαλήσαντων , φόρτωσε βενζίνη , φίλους/λες και ζήσε το καλοκαιράκι που αν καταλαβα καλά σε βρίσκει σε θεικό μέρος!!!!

υ.γ. εγώ το μόνο που έμπαξα που λέμε και εδώ στο κλαμπ ήταν οι μεμβράνες.....τίποτις αλλο για πολυ καιρό ακόμα.....

Christos 330i ///M
06-08-07, 11:03
Δεν μας το βαζεις μια φωτογραφια να το δυμε και αναλογα να σου πουμε τι θελει ; ; ;

Αν οντως θελει . . .

Fairytale
06-08-07, 11:26
ΠΑΙΔΙΑ HELP ? ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΤΟ 320 COUPE E92 ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ .
:lamer:Μπορείς...
-να βάλεις φωτογραφίες στο garage σου για να σου πούμε καλοτάξιδο,
-να διαβάσεις προσεκτικά το manual-τόμος εγκυκλοπαίδειας που συνοδεύει το αυτοκίνητο,
-να έρθεις σε κάποια συγέντρωση να το ασημώσουμε,

...όσον αφορά την βελτίωση του, απλά να περιμένεις να βγεί κάτι "ημι-επίσημο" που να μην σε πετάει έξω από την εργοστασιακή εγγύηση, την οποία είναι πολύ πιθανό να χρειαστείς για απρόβλεπτα προβλήματα "νεότητας" του αυτοκινήτου σου.
C U out there

Dimitris__
06-08-07, 11:37
καλοτάξιδο, είναι αστέρι το Ε92
ακόμα δε το στρωσες και σκέφτεσαι βελτίωση... δεν βάζει φωτιά στην ασφαλτο που λένε
αλλα είναι σβέλτο και σίγουρα σηκώνει κι αλλα αλογάκια απροβλημάτιστα
το δικό μου πάντως πριν εξαντληθεί η εγγύηση δε το πειραζω
μετά βλέπουμε...

matrixlord
06-08-07, 11:48
Επειδή οι άλλοι είναι ξενέροτοι!!!!!!!! Εγώ θα σου πω τι θα κάνεις!

Ζάντες! Η καλύτερη εξωτερική βελτίωση που υπάρχει. Βάλτου μια 18άρα και θα μείνεις. Προσοχή στις λακούβες.

Την μηχανή άστην, για κανα 2 χρόνια μην ανοίξεις ούτε το καπό. Και προσευχήσου να βγάλει η Hartge κανα κιτάκι με 2πλό turbo και μετά θα σε τραβάνε απο το αυτοκίνητο για να σε βγάλουν έξω.

Με 'γεια. Καλή αγορά.

Nick_compact
06-08-07, 16:43
Εγώ θα έλεγα για πρώτη βελτίωση να βάλεις φιμέ μεμβράνες αν δεν έχεις ήδη, και να το χαμηλώσεις λίγο για να δείξει, έτσι δεν επηρεάζεται και η εγγύηση!