PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E46 vs 2 S2k και Fazer 600 κολλητού


EVANGELOS
14-08-07, 14:01
Πριν τις διακοπές λοιπόν είχαμε τα τελευταία φουντώματα ...

Έγινε λοιπόν δοκιμή με Fazer 600 (2007) κολλητού βολτάκι και πατηματάκι ...
Ο φίλος δεν το έχει μάθει ακόμα καλά το μηχανάκι αλλά πήγαμε έτσι για την πλάκα.
Σε εμένα ήταν και ένα γκομενάκι που ήθελε λέει να δει τη φάση ... Ε ΟΟΟΟΧΙ ...
Τέσπα πήγαμε Immitos Ring αρχικά που το Fazer δεν μπορούσε να ακολουθήσει στις στροφές ... και μετά ΑΟ ...

Πάτημα από στάση ΔΕΝ ήθελε ο φίλος καθώς το μαθαίνει ακόμα ...

Πάτημα με τρίτες έφαγε πολύ το Fazer καθώς από χαμηλά ήταν ήταν ΕΚΤΟΣ ροπής και ψηλά ήταν πολλά τα χλμ ...

Πάτημα από 50 χλμ στη ροπή του Fazer (2α το Μ3) και έκανε καλή διαφορά στην αρχή ... μέχρι την 4η οπότε και είχε αρχίσει να τρώει ... στα 190-200 το Μ3 ήταν μπροστά.

Τέλος έγινε ωραίος χάβαλος με δύο S2k μάυρα (το ένα ακούγονταν καλό ... τιτανίου εξάτμιση νομίζω).
Πατάγανε τρελά και είχανε φουντώσει ... στο 1ο φανάρι λοιπόν κάθομαι εγώ στη μέση και εκατέρωθεν τα Honda ... λέω άσε να τα δώ πως πάνε ... φεύγουν τα Χόντα και περνάνε ΞΥΣΤΑ από Λεωφορείο που πέρασε με ΚΟΚΚΙΝΟ ....
Στο επόμενο φανάρι μου λέει ο τύπος με το Χόντα ... ωραίο το εργαλέιο ( όλο χαρά που δεν είχα ανοίξει καν ... σου λέει γαμπρός με το Μ3) ... ναι του λέω και το δικό σου όμως τουμπανο ... και φέυγουμε χαλαρά καθώς είχε ένα μπλέ με αλαρμ ....

Στο τρίτο φανάρι (αφού αυτοί πηγαίνανε κόφτες ... χεχεχε) στηνόμαστε πάλι εγώ στη μέση ... βλέπω καθαρό δρόμο μπροστά και ανεβάζω λίγο στροφές ... :D ... ακούω τα S2K ανεβάζουν τρελά ... και περιμένω πράσινο ...
Φευγουμε καλά ... και μέχρι το επόμενο φανάρι (300μ) είχαν φάει μερικά ΚΕΝΑ .... :D ...

Κάθομαι στο φανάρι και μου λέει ο τύπος καλό ρε φίλε το Μ3... και ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ και καλά .... χιχιχιχιχι ...

Από εκεί και μετά μάλλον είχαν ανεβάσει θερμοκρασία τα Χόντα γιατί πήγαιναν με 40 .... :D

Καλό Καλοκαίρι boys 'n gals ...

Nick_compact
14-08-07, 14:04
Αυτό έλειπε να "κουνιόντοσαν" τα διλιτράκια ;)

Dark_Niaou
14-08-07, 14:15
Euge gia alli mia for a Euaggele!! Kratas psila to prestige tou M3 kai dineis se olous mas kouragio (Sorry gia ta GreekEnglish)

Lil
14-08-07, 14:22
μπραβο ρε βαγγελη.... ωραιος!!!!!!!!

τα καημενα τα χοντακια!!!!

δεν μας ειπες ομως τι εγινε με το προσωπο στο διπλανο καθισμα?????
της αρεσε η φαση/????

:bananasmi

EVANGELOS
14-08-07, 14:43
Αυτό έλειπε να "κουνιόντοσαν" τα διλιτράκια ;)

Όταν ήμουν στην περίοδο εκμάθησης με το Δάσκαλο συνοδηγό ... δεν γινόταν να ξεκολλήσω από του Αποστόλη ... βέβαια τώρα τα πράγματα είναι αλλιώς ....

μπραβο ρε βαγγελη.... ωραιος!!!!!!!!

τα καημενα τα χοντακια!!!!

δεν μας ειπες ομως τι εγινε με το προσωπο στο διπλανο καθισμα?????
της αρεσε η φαση/????

:bananasmi

Λέει πήγαινε παλιά Βούτα ... έχει και VTS ... αλλά δεν είναι του γούστου μου .... αν θέλετε να γίνει το κονέ .... :greenboun;)

Nick_compact
14-08-07, 14:46
Λέει πήγαινε παλιά Βούτα ... έχει και VTS ... αλλά δεν είναι του γούστου μου .... αν θέλετε να γίνει το κονέ .... :greenboun;)

Εξωτερικά λέει τίποτα; Αν λέει.. Γιατί όχι +1 στο παλμαρές σου;;; :p:

EVANGELOS
14-08-07, 14:49
Εξωτερικά λέει τίποτα; Αν λέει.. Γιατί όχι +1 στο παλμαρές σου;;; :p:

Να φύγει ....

mpoukou22
14-08-07, 15:33
respect στην αμαξαρα σου!

Dim77
14-08-07, 23:10
μπραβο ρε βαγγελη.... ωραιος!!!!!!!!

τα καημενα τα χοντακια!!!!



respect και στα χόντα όμως...
Lil Mike ....τα ''χοντάκια'' έχουν 2,4 φορές την ισχύ του μοτέρ σου...για να μη πω για τα υπόλοιπα μηχανικά μέρη....
Είναι μηχανές οδήγησης...άλλο αν μερικοί ηλίθιοι τα έχουν μετατρέψει σε ''εργαλεία'' κόντρας - (αφού δεν μπορούν να τα οδηγήσουν γρήγορα πέραν ευθειών...και κάνουν και καμμιά σφήνα, ξέχασα).

Δε μπορώ να τα ξεφτιλίζουμε όλα ρε γαμ#$#το

Παιδιά εντωμεταξύ, δε καταλαβαίνω...είναι μεγάλη νίκη το ότι πέρασε κάποιος με ΚΑΛΟ Μ3 , 2 Honda S2000???:kissass:

Lil
14-08-07, 23:21
οπα οπα dim με παρεξηγησες....
το καημενα δεν το λεω ειρωνικα ουτε αφ'υψηλου!!!!
απλα καημενα που βρεθηκε στο δρομο τους ο βανζελ.....

(που εχουμε πει στο παρελθον οτι βρισκει γιαγια με καροτσακι στο δρομο και της λεει "παμε μια ρολαριστες?")

τρελο respect στα japania για τα εργαλεια που φτιαχνουν..... κ ειδικα στην χοντα!!!!
κ γω θα γουσταρα εναν vtech κατω απο το καπο μου κ ας ειναι κ απο civic 1.6

Dim77
14-08-07, 23:29
Απλά είναι σα να λέμε ...πάτησε 3λιτρο με ενα 2λιτρο...μπράβο στο 3λιτρο...
Mα θα ήταν για κλωτσιές αν ...έχανε ο Βαγγέλης...τι μπράβο του λέτε όλοι? :)

Και αντίστοιχο thread πριν λίγο καιρό οδήγησε...σε ευτράπελα :)

manosm3
15-08-07, 11:33
Bαγγελη επειδη κολλας σε μικρους, εκλεισα τη maranello που λεγαμε... Ο εφοπλιστης μπαμπας του saiko μου την κανει δωρο... Την παραλαμβανω Σεπτεμβρη και σου πετω το γαντι και τη δεξια, τρυπια και βρωμικη καλτσα μου για ανοιγμα ΟΠΟΥ θες για ΟΣΑ μετρα θες!!! χεχεχεε :D

EVANGELOS
20-08-07, 16:08
Απλά είναι σα να λέμε ...πάτησε 3λιτρο με ενα 2λιτρο...μπράβο στο 3λιτρο...
Mα θα ήταν για κλωτσιές αν ...έχανε ο Βαγγέλης...τι μπράβο του λέτε όλοι? :)

Και αντίστοιχο thread πριν λίγο καιρό οδήγησε...σε ευτράπελα :)

Kατά αρχάς δεν τίθεται ούτε θέμα μπράβο ούτε τίποτα ... απλά δεν είμαι και τόσο βέβαιος ότι είναι τόσο σίγουρο ότι μέχρι τα 120-130 (300 τόσα μέτρα) είναι τόσο εύκολο να ρίξεις 2+ κενά σε S2K ... το S2K είναι πανάλαφρο και σε τόσα λίγα μέτρα δεν το περίμενα ότι θα ήμουν μπροστά τόσο άνετα ....
Το 3λιτο - 2λιτρο δε λέει ΤΙΠΟΤΑ ... αν πατάγαμε 2 χλμ για να περάσω προφανώς και θα ήταν λογικό και αναμενόμενο , σε απόσταση φανάρι - φανάρι δεν είναι και τόσο εύκολο όσο πιστεύεις Μήτσο ... ξεκινάνε τάπα τα χόντα...

Bαγγελη επειδη κολλας σε μικρους, εκλεισα τη maranello που λεγαμε... Ο εφοπλιστης μπαμπας του saiko μου την κανει δωρο... Την παραλαμβανω Σεπτεμβρη και σου πετω το γαντι και τη δεξια, τρυπια και βρωμικη καλτσα μου για ανοιγμα ΟΠΟΥ θες για ΟΣΑ μετρα θες!!! χεχεχεε :D

Να γίνει με το γερό - Saiko .... εμένα δε μου αγοράζει κανά Ε92 Μ3 ??? έτσι με τα ρέστα από το αλογάκι .... α ρε Saiko ... νομίζω τον είδα στη διαφήμηση ... "Έλληνας κροίσος με 5 γράμματα ... " Σ Α Ι Κ Ο :takecover

Cabriolakias
20-08-07, 16:40
Να φυγει να φυγει! .......

Να φυγει η φουστα να γινει το μπαξιμο!

Ολα τα εμαθα εγω μιστερ εβαγγελακο....χεχεχεχεχε!

EVANGELOS
20-08-07, 16:52
Να φυγει να φυγει! .......

Να φυγει η φουστα να γινει το μπαξιμο!

Ολα τα εμαθα εγω μιστερ εβαγγελακο....χεχεχεχεχε!

Δεν σε έπιασα ... Ντινάκο ???

Cabriolakias
20-08-07, 16:56
ελα τωρα αγορι μου... ξαπλωστρες... παραλεια... αντρεας... Λετονακι...αλλα που να θημασαι? αφου ειχες πειει τα κ@λαντερα σου...χεχεχεχε με πιανεις?...
ναφυγει η φουστα να φυγει!

EVANGELOS
20-08-07, 17:05
ελα τωρα αγορι μου... ξαπλωστρες... παραλεια... αντρεας... Λετονακι...αλλα που να θημασαι? αφου ειχες πειει τα κ@λαντερα σου...χεχεχεχε με πιανεις?...
ναφυγει η φουστα να φυγει!

Kαι πάλι δεν εννόησα ... εγώ είμαι ο Ευάγγελος ... τι δουλεία έχω με το Λετονάκι ??? ... μάλλον τα μπέρδεψες Ντίνο

Cabriolakias
20-08-07, 17:07
Kαι πάλι δεν εννόησα ... εγώ είμαι ο Ευάγγελος ... τι δουλεία έχω με το Λετονάκι ??? ... μάλλον τα μπέρδεψες Ντίνο

λες? κατσε να παρω ενα τηλ να σιγουρεφτω! σορυ για το :offtopic::icon02:

Cabriolakias
20-08-07, 17:09
καλα πληροφορηθηκα! κατσε σε 2 απανταει η πηγη πληροφορισης!εεεεεεεεχεχεχεχεχε! να φυγει να φυγει η φουστα!

M_dolce
20-08-07, 17:09
O Ντινος αναφερεται σε μενα και οχι σε σενα βαγγελη.. μιλαω για την Λιντα και την περιφημη ατακα σου το Σαββατο το βραδυ "Να φυγει η φουστα"....

EVANGELOS
20-08-07, 17:13
O Ντινος αναφερεται σε μενα και οχι σε σενα βαγγελη.. μιλαω για την Λιντα και την περιφημη ατακα σου το Σαββατο το βραδυ "Να φυγει η φουστα"....

O Nτίνος να κουλάρει ...

Cabriolakias
20-08-07, 17:14
Ειδες ειδες? χεχεχεχεχε να φυγει να φυγει η φουστα να γινει το μπαξιμο!εεεεεεχεχεχεχεχεχεχεχεχε!

nassosbmw1
20-08-07, 18:28
[QUOTE=EVANGELOS;132826]Πριν τις διακοπές λοιπόν είχαμε τα τελευταία φουντώματα ...

--ε,ρε λύσσες κακιές...


Έγινε λοιπόν δοκιμή με Fazer 600 (2007) κολλητού βολτάκι και πατηματάκι ... Πάτημα με τρίτες έφαγε πολύ το Fazer καθώς από χαμηλά ήταν ΕΚΤΟΣ ροπής και ψηλά ήταν πολλά τα χλμ ...
-αυτή η Γιαμάχα με απογοητεύει..ήταν που ήταν κούφιο το μοτέρ 5-8000,τώρα έχει βγάλει και κανα 10αριά fazer με διαφορές σε άλογα και εξοπλισμό,έχουν μπερδευτεί όλοι...αν ήταν το S2 κρίμα...πόλύ το φίμωσαν...

Πάτημα από 50 χλμ στη ροπή του Fazer (2α το Μ3) και έκανε καλή διαφορά στην αρχή ...
-εννοείς με 1η το fazer,ε; πάλι καλά...
...μέχρι την 4η οπότε και είχε αρχίσει να τρώει ...
στα 190-200 το Μ3 ήταν μπροστά.
-και πάλι ντροπής... (ε,μάλλον δεν είναι το s2...)
Κάθομαι στο φανάρι και μου λέει ο τύπος καλό ρε φίλε το Μ3... και ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ και καλά .... χιχιχιχιχι ...
-χεχε άμα δεν ακούγονται καλά και τα Μ3 ε,θέλουμε ωριλά...!

Καλό Καλοκαίρι boys 'n gals ...
U 2 man!
άντε να στήσω και το Hornet με τη νέα του ρύθμιση-αν και δε το νιώθω καλά- μακαρι νάναι ιδέα μου να μου φύγει η περιέργεια...

EVANGELOS
21-08-07, 14:25
....-αυτή η Γιαμάχα με απογοητεύει..ήταν που ήταν κούφιο το μοτέρ 5-8000,τώρα έχει βγάλει και κανα 10αριά fazer με διαφορές σε άλογα και εξοπλισμό,έχουν μπερδευτεί όλοι...αν ήταν το S2 κρίμα...πόλύ το φίμωσαν...

-και πάλι ντροπής... (ε,μάλλον δεν είναι το s2...)

-χεχε άμα δεν ακούγονται καλά και τα Μ3 ε,θέλουμε ωριλά...!

-άντε να στήσω και το Hornet με τη νέα του ρύθμιση-αν και δε το νιώθω καλά- μακαρι νάναι ιδέα μου να μου φύγει η περιέργεια...

Νάσσο ,

-το fazer 600 του φίλου μου είναι αυτό με τα 98 άλογα , δεν ξέρω αν λέγεται S2 ... πιθανό να είναι φιμωμένο (τουλάχιστον από ήχο η εξατμίσεις δε λένε τίποτα).

-Στα 190-200 πιάνω από στάση (με μέτριο οδηγό) το GS1200 και από 1ες ρολαριστές με κακή αλλαγή από εμένα πολύ καλό οδηγό ΚΤΜ 990 adventure.
Συγκεκριμένα και με τους 2 έχω πατήσει Καρέα και στη στροφή είμαι μπροστά.
Άρα δεν είναι κακό αποτέλεσμα για το φίλο μου με το fazer , που δεν το έχει μάθει ακόμα.

-Βασικά με μαμά εξάτμιση τα S2K ακούγονται καλύτερα (υποκειμενικό αυτό) από τα Μ3...

-Nα γίνει ρε φίλε ...

nassosbmw1
21-08-07, 17:47
Νάσσο ,

-το fazer 600 του φίλου μου είναι αυτό με τα 98 άλογα , δεν ξέρω αν λέγεται S2 ... πιθανό να είναι φιμωμένο (τουλάχιστον από ήχο η εξατμίσεις δε λένε τίποτα).

-Στα 190-200 πιάνω από στάση (με μέτριο οδηγό) το GS1200 και από 1ες ρολαριστές με κακή αλλαγή από εμένα πολύ καλό οδηγό ΚΤΜ 990 adventure.
Συγκεκριμένα και με τους 2 έχω πατήσει Καρέα και στη στροφή είμαι μπροστά.
Άρα δεν είναι κακό αποτέλεσμα για το φίλο μου με το fazer , που δεν το έχει μάθει ακόμα.

-Βασικά με μαμά εξάτμιση τα S2K ακούγονται καλύτερα (υποκειμενικό αυτό) από τα Μ3...


-Nα γίνει ρε φίλε ...

Το GS 1200 ειναι λογικό να το περάσεις δεν είναι για τετοια πράματα,(έτσι λεμε ευγενικά το ψοφιμι) τα ΚΤΜ αν είναι καλά ρυθμισμένα (έχω δει πολλά με ακραπες κλπ που πανε χειροτερα απο μαμα) μέχρι την τελική τους (περιπου 205-210)λογικα θα αργεις να τα πιασεις με τα ΚΤΜ αν πηγαινεται κοπια μεχρι τα 200 τοτε κεντας καλα αλλα ειναι 2κυλινδρα.....οσο για το φαζερακι αν το μαθει καλα δεν θα τον βλεπεις παρα μονο σε τελικες λογικα...αντε και στις στροφες...

στις στροφες λογικο να μενουν πισω,ονοφαδικα μηχανακια ειναι οχι σουπερ σπορ! και γενικως υστερουν τα διτροχα στο στροφιλικι,ποσο μαλλον στους σκατοδρομους που εχουμε...
θααα γινει το πατηματακι να δω που βρισκομαι τωρα...

MZ3
21-08-07, 21:23
στις στροφες λογικο να μενουν πισω,ονοφαδικα μηχανακια ειναι οχι σουπερ σπορ! και γενικως υστερουν τα διτροχα στο στροφιλικι,ποσο μαλλον στους σκατοδρομους που εχουμε...
θααα γινει το πατηματακι να δω που βρισκομαι τωρα...

sory gia of topic kai gia greeklis
an enois strofes ton 3o xiliometron nai to amaksi isos na mpi kalitera
stis perisoteres strofes pou empena me to mixanaki 200 + me to amaksi pano apo 160 den exo dei pote mou oso xronia odigao
i mixani omos an den mathis einai diskolo na tin stripsis pigenis poli siga se sxesi me kapion grigoro odigo kai me to idio mixanaki
me to amaksi einai alios
vazoume on to dsc kai oloi kapia stigmi mathenoume na striboume diladi paneykola

sory gia to of topic ksana

y.g an deite kapion grigoro me mixanaki na sas pernai sto dromo tha to katalabete..
mias kai den tha ton deite kan. Tha ton akousete mono ;)