PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανησυχητικός Ήχος.....


Lil
19-08-07, 03:05
Λεπον.....
Κατ' αρχας καλησπερα....
Στο ψητο τωρα.....

ακουω εναν παραξενο ηχο απο το πισω μερος του αυτοκινητου... σαν τριξημο....
αρχικα πιστευα οτι ειναι το πλαισιο το οποιο συντονιζει με τον ηχο του τελικου και τριζει.... ΑΛΛΑ.... εβγαλα το πλαισιο και ο ηχος συνεχιζει.....

μου το κανει πανω απο τις 2500 σ.α.λ. φοβαμαι για διαφορικο αλλα μου το κανει και σε ακινησια σε μαρσαρισμα......

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!!!!

God
19-08-07, 03:11
Μηπως εχεις Μ40 μοτερ?

Γιατι....

...ιμαντας χρονισμου. Τα ρουλεμαν του για ακριβεια.


Αμα εχεις Μ43, ελενξε τον εκκεντροφορο. Και Μ40 να εχεις δηλαδη ελενξε τον.


Γενικοτερα μπορει να ειναι το ρουλεμαν του δισκου.

Κατ'αρχας κοιτα να σιγουρευτεις απο που ερχεται ο θορυβος! Μπροστα η πισω η κατω! Ανοιξε καπω και βαλε εναν αλλον να μαρσαρει. Με την ηχομονωση μπορει να σου φαινεται απο πισω και να ειναι απο μπροστα!

Lil
19-08-07, 03:12
Μ40 εχω Μανο.... θα το τσεκαρω αυριο πρωι το απο που ερχεται.....

xaros
19-08-07, 03:28
sorry,τα κουπε δε φορεσαν Μ40

konc
19-08-07, 04:38
Ω, ναι. χλωμό να έχεις Μ40! Έχω κάποιες ιδεές, επειδή παίζουν πολλά και δεν είμαι σίγουρος βρες με msn και τα λέμε, να μη λέμε βλακείες στο forum. 50% σε έχω πάντως :D

MZ3
19-08-07, 05:09
φιλε μου για αρχη πηγενε πληνε το αμαξη απο κατο
αν δεν το κανει μολης το πληνεις ξεχνας τα μηχανολογηκα και πας σε σινεμπλοκ η σε εκει που πατανε τα ελατηρια η τα λαστιχα που κρατανε την αντιστρεπτικη η κατι τετοιο τελος παντον
ειναι καλη αρχη δεν στοιχηζη και ισος βγαλεις ακρη στο που πρεπει να ψαχνεις
παθων...με το Ζ3..

n3xuz
19-08-07, 13:59
μανο....κοιτα μην εχει ξεκολλησει η βαση της εξατμισης! αν ειναι κτι αλλο καλυτερα πηγαινε στη
Μαμα ΒΜW να το δει!

Lil
19-08-07, 17:24
σοβαρα.??? ελεος εγω ημουν σιγουρος οτι φοραγα Μ40....:tapedshut

God
19-08-07, 17:36
σοβαρα.??? ελεος εγω ημουν σιγουρος οτι φοραγα Μ40....:tapedshut

Τα 7 τελευταια ψηφια του αριθμου πλαισιου σου σε παρακαλω.:smiley_ab

Lil
19-08-07, 17:56
Τα 7 τελευταια ψηφια του αριθμου πλαισιου σου σε παρακαλω.:smiley_ab

το τσεκαρα στο realoem Μ43 φοαρω τελικα......

btw
JG42103

sot
19-08-07, 18:29
Εμενα μου εκανε εναν ηχο στο πισω μερος και τελικα κατι ειχε φυγει απο τη θηκη με τα εργαλεια :)

God
19-08-07, 18:40
Παιδια εργαλεια, αναρτηση, σινεμπλοκ κτλ ειναι ακυρα πραγματα απο την στιγμη που το αμαξι το κανει ακινητο μαρσαροντας. Αμα δεν κουνιεται πως να χτυπανε?

Αμα ειναι βουητο, καποιο ρουλεμαν πρεπει να ειναι η το γραναζι του εκκεντροφορου η και οι βασεις της μηχανης ισως.

ni19852003
19-08-07, 18:41
και μενα εκανε ενα θορυβο και τλκ ητανε ο χαρος που μου χτυπαγε τη πορτα :D

Lil
19-08-07, 19:10
εβαλα καποιον μεσα να μαρσαρει και εγω ειχα πεσει απο κατω να ακουσω... τον ηχο τον κανει καπου απο το κεντρο και πισω.... υποψιαζομαι εξατμηση αλλα πριν μια βδομαδα το χα εξατμησα!!!!
διαβολεχαγιατε

God
19-08-07, 19:16
εβαλα καποιον μεσα να μαρσαρει και εγω ειχα πεσει απο κατω να ακουσω... τον ηχο τον κανει καπου απο το κεντρο και πισω.... υποψιαζομαι εξατμηση αλλα πριν μια βδομαδα το χα εξατμησα!!!!
διαβολεχαγιατε

Συντονισμος τοτε πρεπει να ειναι, η ρουλεμαν του δισκου.

Αμα ειναι εξατμιση και συντονιζει θα το καταλαβεις ευκολα. Βαλε τον αλλο να μαρσαρει και πατα στην ακρη του τελικου με το ποδι σου (μην σταθεις και πανω της ομως). Αμα σταματησει καμια βαση θα θελει η θα σου την κολλησε καπου που δεν επρεπε να το κανει.

Τωρα που το ειχες πριν μια εβδομαδα στον εξατμισα, και εγω την εξατμιση υποψιαζομαι!:bananasmi

konc
19-08-07, 21:10
Συντονισμος τοτε πρεπει να ειναι, η ρουλεμαν του δισκου.

Τωρα που το ειχες πριν μια εβδομαδα στον εξατμισα, και εγω την εξατμιση υποψιαζομαι!:bananasmi

Ακριβώς, Νο1 πιθανότητα.

Lil
19-08-07, 21:32
το ακουσε και ο orome_e21 αλλα και μετα απο τηλ του Τheo36 βγηκε στο προσκηνιο και η πιθανοτητα του καταλυτη που εχει αρχισει το final countdown.......

InsaneDriver
20-08-07, 01:00
Kαταλύτης 99%

n3xuz
20-08-07, 04:20
ΤΟ ΠΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑ???? ΑΑΑΧΧΧ...........................:+1:???:takecover :takecover:takecover

Cabriolakias
20-08-07, 08:13
Λεπον.....
Κατ' αρχας καλησπερα....
Στο ψητο τωρα.....

ακουω εναν παραξενο ηχο απο το πισω μερος του αυτοκινητου... σαν τριξημο....
αρχικα πιστευα οτι ειναι το πλαισιο το οποιο συντονιζει με τον ηχο του τελικου και τριζει.... ΑΛΛΑ.... εβγαλα το πλαισιο και ο ηχος συνεχιζει.....

μου το κανει πανω απο τις 2500 σ.α.λ. φοβαμαι για διαφορικο αλλα μου το κανει και σε ακινησια σε μαρσαρισμα......

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!!!!

Βρε μπας και κουδουνιζει τιποτα μεσα στο κεφαλι σου το τσεκαρες αν θα σταματησει ο θορυβος? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ:party: πως τα λεω ετσι ρε παιδι μου παλι ?

Ρε μαν φερτο απο το σπιτι να το ακουσω και γω να δουμε τι ειναι... τωρα που δεν εχω και διπλωμα!

ΚΥΡΙΛΛΑΣ
23-08-07, 21:17
Ετσι όπως τα λες κι εγώ εξάτμιση μυρίζομαι.Κάποια βάση κομμένη ίσως;;

matrixlord
24-08-07, 08:05
Kαταλύτης 99%

Συμφωνώ....