PDA

Επιστροφή στο Forum : Manual ??


mario-zante
23-06-04, 11:27
Μήπως ξέρει κανείς από που μπορώ να βρώ manual for 318 cabrio 99 ??
hardcopy or softcopy(internet)

Black5
23-06-04, 12:02
Μήπως ξέρει κανείς από που μπορώ να βρώ manual for 318 cabrio 99 ??
hardcopy or softcopy(internet)

Μπορείς με τον αριθμό πλαισίου σου να το αγοράσεις από μία αντιπροσωπεία. Αλλιώς στο ιντερνετ δύσκολα θα το βρεις!! έψαχνα κι εγώ!!! :mad:

Fanatic
23-06-04, 12:12
δοκιμασε στο no limit στην καλιροης στον νεο κοσμο.εχουν πολλα εκει..ισως φανεις τυχερος :rolleyes: :rolleyes:

BMW Power
26-06-04, 13:29
Μήπως ξέρει κανείς από που μπορώ να βρώ manual for 318 cabrio 99 ??
hardcopy or softcopy(internet)

Όλα τα manuals τα δίνει η BMW δωρεάν μέσω των dealers απλά πάρε ένα τηλέφωνο πριν πας για να δεις αν έχουν το συγκεκριμένο. :cool:

mpikounis
27-06-04, 10:40
Όλα τα manuals τα δίνει η BMW δωρεάν μέσω των dealers απλά πάρε ένα τηλέφωνο πριν πας για να δεις αν έχουν το συγκεκριμένο. :cool:
Αυτό δεν είναι απόλυτα σωστό. Εγώ μίλησα με τη BMW Hellas αφού μου είπαν από dealer BMW οτι δεν τα δίνουν δωρεάν και η BMW Hellas μου έστειλε το manual χωρίς χρέωση. Βέβαια όταν ζήτησα και τα manuals για το navigation, για το bluetooth κλπ (που κανονικά το αυτοκίνητο τα έχει όλα μαζί αυτά) μου είπαν αυτά να τα παραγγείλω από κάποιο dealer (φυσικά με χρέωση).

Εδώ απλα να πώ πως αντίστοιχα όταν ζήτησα από τη Mercedes Hellas τα manuals για ένα CLK ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ στην εξυπηρέτηση, μου τα έστειλα ΟΛΑ (μαζί με το δερμάτινο φάκελο που τα κρατάει) χωρίς χρέωση με courier την επόμενη ημέρα.. Ελπίζω κάποτε και η BMW Hellas να φτάσει στα ίδια επίπεδα εξυπηρέτησης. ;)

Fanatic
27-06-04, 14:02
koita auto pou les me tin mercedes den einai kai apoluto.kai i mercedes exei polla provlimata me tin eksupiretisi pelaton.to poses fores ta exei parei o pateras mou (pou exei allaksei 2 mercedes) mazi tous den legetai!!genika makari i ellada na ftasei sto simeio eksupiretisis pou uparxei sto eksoteriko!!o pelatis pano apo ola! :)

BMW Power
27-06-04, 15:14
Αυτό δεν είναι απόλυτα σωστό. Εγώ μίλησα με τη BMW Hellas αφού μου είπαν από dealer BMW οτι δεν τα δίνουν δωρεάν και η BMW Hellas μου έστειλε το manual χωρίς χρέωση. Βέβαια όταν ζήτησα και τα manuals για το navigation, για το bluetooth κλπ (που κανονικά το αυτοκίνητο τα έχει όλα μαζί αυτά) μου είπαν αυτά να τα παραγγείλω από κάποιο dealer (φυσικά με χρέωση).

Εγώ απλά πήρα τηλέφωνο την BMW Hellas και μου είπαν ότι τα manuals τα δίνουν οι dealers χωρίς καμία χρέωση. Οπότε τηλεφώνησα στον πιο κοντινό μου dealer για να δω αν το έχουν και πήγα το ίδιο απόγευμα και το πήρα έτσι απλά. Χωρίς καμία χρέωση. :cool:

Black5
27-06-04, 21:38
Εμένα πάντως στον κορφιάτη μου ζήτησαν αριθμό πλαισίου να το παραγγείλουν να το φέρουν... επι πληρωμή......

aVog
28-06-04, 08:33
Στην περιπτοση μου όταν τα ζήτησα απο το ΣΠΑΝΟ μου είπαν μην σκας θα στα φέρουμε εμείς που έχουμε τις άκρες και τέτοια, και δεν τα πήρα ποτέ, ενώ στην περίπτοση του ΒΟΥΔΟΥΡΗ τα έχουν παραγγείλει επι πληρωμη εδώ και κανενα τρίμηνο και συνέχεια έρχονται...

MPOWER
28-06-04, 09:29
Επειδή όπως φαίνεται ο κάθε αντιπρόσωπος έχει διαφορετική συμπεριφορά είτε λόγω χαρακτήρα είτε λόγω άγνοιας, θα πρότεινα να γίνονται κατ’ ευθείαν παράπονα στην BMW Hellas! Τώρα που την ανέλαβαν οι Γερμανοί και τα θέλουν όλα στην εντέλεια, νομίζω ότι θα φροντίσουν αυτοί να συμμορφώνουν τους αντιπροσώπους τους :D

Black5
28-06-04, 09:33
Κι εγώ στους γερμαναράδες ελπίζω!!!

stef
28-06-04, 18:06
Μπορεί να είναι λίγο διαφορετικό σε σχέση με τα manuals αυτό που θα πώ, αλλά η ΒΜW Hellas την προηγούμενη εβδομάδα με εξυπηρέτησε τάχιστα!
Σε παράπονό μου στην υπεύθυνη Δημ.Σχέσεων σχετικά με καθυστέρηση παράδοσης του BMW Magazine, μου το έσετιλαν την επομένη το πρωί με courier!
Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!