PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW 328 E36 vs AUDI TT 1.8TQ


Stunt Mike
07-10-07, 01:57
Καθως γυριζα απο Ν.Μακρη 2καβαλος,πετυχαινω σε φαναρι το AUDI επισης 2καβαλο να ζαχαρωνουν το εργαλειο!Ξεκιναμε 1η χαλαρα,βαζουμε 2α,παταει,σανιδωνω....μεχρι τα 170 km ειμαι μπροστα 3-4 καροτσες......Εις το επανιδειν...

Lil
07-10-07, 02:23
σωστος ο ΜΙΚΕ!!!!!!!!!
παντα τετοια αδερφε!!!

MaSt0RaS
07-10-07, 02:34
:bigthumb:icon18::icon18::gaysex::gaysex:

Babis_Compact
07-10-07, 09:46
Ωραίος! 3-4 καρότσες πίσω το Audi,ε?? Πρέπει να πόνεσε!

bmw316turbo
07-10-07, 09:49
Ρε το 28αρι ειναι μεγαλειο!!!!
Τα ΤΤ νορμαλ ειναι ταφοι!!! Ειναι πολυ καλα αλλα βαρια και εχουν χαμηλες στροφες λειτουργιας.....
Και λιγο του εριξες!
Ευγε νεε μου.

valantis
07-10-07, 09:59
καλα τα ΤΤ αλλα οχι με τα 150ps... αμα ηταν με τα 225ps quattro κατι θα εκανε...
μπραβο Mike....

Stunt Mike
08-10-07, 00:57
καλα τα ΤΤ αλλα οχι με τα 150ps... αμα ηταν με τα 225ps quattro κατι θα εκανε...
μπραβο Mike....

Δεν προσεξες καλα αυτο που εγραψα(ΤQ).....Αυτο με τα 225 αλογα ηταν!!!

Cabriolakias
08-10-07, 07:18
Ρε συ? Ακομα δεν το εβαλες και αρχησαμε? φτου σου ρε!

Κοιτα εκει περα να το προσεχεις και να το εχεις για την παρτυ σου και αστους αλλους να τα σπανε μονοι τους και εσυ απλα να τους βλεπεις! αυτοι θα τρεχουν μετα για συνεργεια οχι εσυ!:gaysex:

toninogti
08-10-07, 09:03
Δεν προσεξες καλα αυτο που εγραψα(ΤQ).....Αυτο με τα 225 αλογα ηταν!!!

παταγε ή σου εκανε πλακα? λιγο χλωμο το κοβω ειδικα με 2ερες ρολλαριστα και μαλιστα 3-4 καροτσες μεχρι τα 170. ποσα αλογα ειναι το δικο σου και τι ροπη βγαζει?

mixalhs
08-10-07, 09:07
παταγε ή σου εκανε πλακα? λιγο χλωμο το κοβω ειδικα με 2ερες ρολλαριστα και μαλιστα 3-4 καροτσες μεχρι τα 170. ποσα αλογα ειναι το δικο σου και τι ροπη βγαζει?

Δεν νομιζω να ειναι ενα απλο 2.8 αλλα αν με καποια βελτιωση καταφερε να κανει κατι τετοιο σε ττ τοτε του αξιζει το χειροκροτημα:dblthumb2

toninogti
08-10-07, 09:08
Καθως γυριζα απο Ν.Μακρη 2καβαλος,πετυχαινω σε φαναρι το AUDI επισης 2καβαλο να ζαχαρωνουν το εργαλειο!

ποιο εργαλειο ζαχαρωναν??το ε36:rofl2:
ή ηταν κανα αλλο μπρος πισω δεξια αριστερα και ζαχαρωναν?
τωρα να εχεις ΤΤ και να ζαχαρωνεις ε36 πρεπει να εισαι πολυ βλακας:screwy:

Nick_compact
08-10-07, 09:14
ποιο εργαλειο ζαχαρωναν??το ε36:rofl2:
ή ηταν κανα αλλο μπρος πισω δεξια αριστερα και ζαχαρωναν?
τωρα να εχεις ΤΤ και να ζαχαρωνεις ε36 πρεπει να εισαι πολυ βλακας:screwy:

Άλλος ένας φαντασμένος VAGελάκης...
Ρε φίλε τι λες; Ένα ΦΠΕ 328i μπορεί να είναι ακόμα και 230 άλογα πολύ εύκολα μάλιστα, και σε αυτήν την περίπτωση όχι μόνο περνάει το ΤΤ 225, αλλά του κουνάει και μαντήλι... Και επειδή ρώτησες μαμά το 328i είναι 193 άλογα και 28 κιλά ροπή, μόνο που ψηλά δεν "ξεφυσάει" σαν τα "state of the art" μοτέρια σας :gaysex: Άσε που εσύ δεν θα έπρεπες να μιλάς μετά τις εμπειρίες που έχεις από τα καλά ατμοσφαιρικά, ακόμα και από ρεπρίζ :bricks1:

Cabriolakias
08-10-07, 09:54
Πο πο πο φουντωματα!!!!!

Δεν ξερω παιδες αλλα ο μικε που με εκανε ετσι μια βολτα δεν ξερω αν ειναι μαμακα η οχι αλλα το αμαξι φυσαει λεμε!!!!:kissass:

shido
08-10-07, 09:56
ε φυσικα πεταει αφου εσυ το το εχεις για να πηγαινεις με 60!!!!!
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχ

sotiris 328i
08-10-07, 11:23
Γιατι να μην το ζαχαρωνουν αν το εχει ομορφο φτιαγμενο?
Μπραβο φιλε!

toninogti
08-10-07, 11:48
Άλλος ένας φαντασμένος VAGελάκης...
Ρε φίλε τι λες; Ένα ΦΠΕ 328i μπορεί να είναι ακόμα και 230 άλογα πολύ εύκολα μάλιστα, και σε αυτήν την περίπτωση όχι μόνο περνάει το ΤΤ 225, αλλά του κουνάει και μαντήλι... Και επειδή ρώτησες μαμά το 328i είναι 193 άλογα και 28 κιλά ροπή, μόνο που ψηλά δεν "ξεφυσάει" σαν τα "state of the art" μοτέρια σας :gaysex: Άσε που εσύ δεν θα έπρεπες να μιλάς μετά τις εμπειρίες που έχεις από τα καλά ατμοσφαιρικά, ακόμα και από ρεπρίζ :bricks1:

40 αλογα φιλαρακο σε ατμοσφαιρικο με 1ο σταδιο μονο σε σενα μπορουνε να πουλησουν:bugeye:

και για πες μου ρε φιλαρακο για τις εμπειριες που εχω εγω απο τα καλα ατμοσφαιρικα γιατι δεν θυμαμαι και μαλλον δεν σε εχουν ενημερωσει καλα.:smashtard

toninogti
08-10-07, 11:52
Γιατι να μην το ζαχαρωνουν αν το εχει ομορφο φτιαγμενο?
Μπραβο φιλε!

αλλο να ζαχαρωνεις ενα αμαξι και αλλο να λες μπραβο στο παληκαρι που το εχει στην πενα και το εχει κουκλακι. εχει διαφορα...

Nick_compact
08-10-07, 11:55
40 αλογα φιλαρακο σε ατμοσφαιρικο με 1ο σταδιο μονο σε σενα μπορουνε να πουλησουν

Αν δεν ξέρεις φιλαράκο για τα 328i καλύτερα να μην εκφέρεις άποψη. Με πρόγραμμα, πολλαπλή εισαγωγής και CAI, συν τελικό, υπάρχουν πάνω από 20 αυτοκίνητα στο www.e36coupe.com που έχουν κατεβάσει στα RR ανάμεσα σε 220 και 235 άλογα, και κάνουν 0-100 χαμηλά 6αρια. Το κόστος της παραπάνω βελτίωσης δύσκολα υπερβαίνει τα 1500 ευρώ. Οπότε άσε να κρίνουν άλλοι τι πουλάει σε εμένα και τι όχι.
Μα να τον φας από δίλιτρο ατμοσφαιρικό από ρεπρίζ κιόλας;;;; Και είσαι και MTM;;; Ε όχι ρε φίλε :bricks1:

toninogti
08-10-07, 12:03
Μα να τον φας από δίλιτρο ατμοσφαιρικό από ρεπρίζ κιόλας;;;; Και είσαι και MTM;;; Ε όχι ρε φίλε :bricks1:

τον εφαγα??? Ο.Κ :bigthumb:αμα ησουν εκει θα εβλεπες αν τον εφαγα ή οχι.

fast-enough
08-10-07, 13:29
παταγε ή σου εκανε πλακα? λιγο χλωμο το κοβω ειδικα με 2ερες ρολλαριστα και μαλιστα 3-4 καροτσες μεχρι τα 170. ποσα αλογα ειναι το δικο σου και τι ροπη βγαζει?

Επειδή είχα και εγώ το 28αρι ε36 αλλά καθόλου look, (κλασικό 16αρι) πολλά S3 και ΤΤ τραβάγανε τις κ@λ@τριχες τους με το τσάι που έπιναν. Το 28αρι πάει πάρα πολύ καλά.
Αν μπεις στον κόπο και του βάλεις εισαγωγή απο 325 και μεγαλύτερη πεταλούδα, με κόστος γύρω στα 700€, έχεις χαλαρά 20 αλογάκια. Μην ξεχνάτε πως το αυτοκίνητο ήταν καραφιμωμένο να αποδίδει όπως το προηγούμενό του 25άρι...

shido
08-10-07, 13:34
Τα Bmw δεν πανε!
Τελος....

Dim77
08-10-07, 14:11
Αν δεν ξέρεις φιλαράκο για τα 328i καλύτερα να μην εκφέρεις άποψη. Με πρόγραμμα, πολλαπλή εισαγωγής και CAI, συν τελικό, υπάρχουν πάνω από 20 αυτοκίνητα στο www.e36coupe.com που έχουν κατεβάσει στα RR ανάμεσα σε 220 και 235 άλογα, και κάνουν 0-100 χαμηλά 6αρια. Το κόστος της παραπάνω βελτίωσης δύσκολα υπερβαίνει τα 1500 ευρώ. Οπότε άσε να κρίνουν άλλοι τι πουλάει σε εμένα και τι όχι.
Μα να τον φας από δίλιτρο ατμοσφαιρικό από ρεπρίζ κιόλας;;;; Και είσαι και MTM;;;

Δεν έχει άδικο ο Νίκος. Παίρνουν τα 328 αρκετά. Λεπτομέρειες δε ξέρω αλλά παίρνουν.

Άσε που εσύ δεν θα έπρεπες να μιλάς μετά τις εμπειρίες που έχεις από τα καλά ατμοσφαιρικά, ακόμα και από ρεπρίζ :bricks1:

:owned:

και για πες μου ρε φιλαρακο για τις εμπειριες που εχω εγω απο τα καλα ατμοσφαιρικα γιατι δεν θυμαμαι και μαλλον δεν σε εχουν ενημερωσει καλα.

τον εφαγα??? Ο.Κ αμα ησουν εκει θα εβλεπες αν τον εφαγα ή οχι.

Εγώ που ήμουν εκεί Αντώνη...είδα ότι ήσουν πίσω... και ήταν και άλλοι...(μάλλον έχει περάσει καιρός και δε θυμάσαι):shakehead

Τώρα το ποιός ζαχαρώνει τι...καλό είναι να μην το ειρωνευόμαστε έτσι φίλε Tonino?:)

jay
08-10-07, 17:45
Πείτε ρε παιδιά για τι μιλάμε, να καταλάβουμε κι εμείς. Τι ατμοσφαιρικό 2λιτρο ήταν αυτό και τι άνοιγμα έγινε; :thinkerg: :confused:

320 open
08-10-07, 19:28
αν ειναι να ζαχαρωνουμε με βαση την χρονολογια και τα χρηματα που κοστιζει το αυτοκινητο εκεινη την στιγμη τοτε τα Μ3ε30 δεν θα επρεπε να τα κοιταει κανεις.ελa ομως που οπου σκαει μυτη καποιο γινεται χαμος.και μην ξεχναμε οτι οταν το ε36 328 πουλιοταν καινουργιο ηταν ακριβοτερο απο το ΤΤ.τελος καλο και το αουντι αλλα το ε36 ηταν το αυτοκινητο οροσημο(εμφανισιακα για την bmw).

Sras
08-10-07, 21:42
Αν δεν ξέρεις φιλαράκο για τα 328i καλύτερα να μην εκφέρεις άποψη. Με πρόγραμμα, πολλαπλή εισαγωγής και CAI, συν τελικό, υπάρχουν πάνω από 20 αυτοκίνητα στο www.e36coupe.com που έχουν κατεβάσει στα RR ανάμεσα σε 220 και 235 άλογα, και κάνουν 0-100 χαμηλά 6αρια. Το κόστος της παραπάνω βελτίωσης δύσκολα υπερβαίνει τα 1500 ευρώ. Οπότε άσε να κρίνουν άλλοι τι πουλάει σε εμένα και τι όχι.
Μα να τον φας από δίλιτρο ατμοσφαιρικό από ρεπρίζ κιόλας;;;; Και είσαι και MTM;;; Ε όχι ρε φίλε :bricks1:

καλησπερα
Μπορεις να δωσεις περισοτερες λεπτομερειες να δω και εγω τι μπορω να κανω με το δικο μου ε46 328 με Μ52TU κινητηρα για να του αυξησω την ιπποδυναμη?δηλαδη ποιες βελτιωσεις και απο που?. ευχαριστω
Sras

Nick_compact
08-10-07, 21:44
Δεν εχω δει τέτοια βελτίωση σε Ε46 φίλε μου, μόνο σε Ε36. Ίσως και να γίνεται βέβαια, δεν γνωρίζω.

Stunt Mike
09-10-07, 09:10
Τελικα οι VAG-ελακηδες το παιρνετε πατριωτικα το θεμα ε?Ισως να'ταν κουλος ρε φιλε αν αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα....Παντως το αποτελεσμα παραμενει το ιδιο.Ενδεικτικα παντως οι χρονοι που κανει ενα ΤΤ 225 και ενα 328 Ε36 ειναι περιπου οι ιδιοι...Τα 328 βγαζαν 200+ αλογα στο δυναμομετρο και 28.5 kg ροπης και στροφαρισμα μεχρι τις 7000(για σκεψου γιατι τα Honda S2000 σας περνανε απο πανω!).Το 4κινητο εχει μεγαλες απωλειες στον τροχο αλλα και στο δρομο μετα τα 120-130 km/h.Το βαρος ειναι σχεδον το ιδιο.

bmw316turbo
09-10-07, 09:30
Ρε παιδια ,αυτο για το οποιο τσακωνεστε το εχω γραψει σε αλλο thread.Ειχα 325 με 192 αλογα και πηγαινα τελικες με δυο ταυτοχρονα S3 (ΕΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΝΑ ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ) στις ευθειες της Λαρισας ΕΠΙ 40 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ (πανω απο 5 κοντρες).Το αποτελεσμα ηταν οτι στις πρωτες εμενα πισω ενα φτερο λογω ξεπεταγματος των τουρμπο αλλα η αποσταση (ενα φτερο) ηταν σταθερη μεχρι τα 257 κοντερισια που ειδα.Στις υπολοιπες κοντρες τα μαζευα και τα περνουσα στα 200+ ,πιθανον λογω θερμασης της τουρμπινας.ΤΕΛΟΣ.
Δεν πιστευω να θεωρει κανεις οτι το 28αρι ειναι κλασεις πιο γρηγορο????
Ουτε να θεωρει οτι το αμαξι δεν παιρνει τα κερατα του με προγραμμα χταποδι εξατμιση φιλτρο???Το 28αρι ε36 ειναι πολυυυυ φιμωμενο απο τη μανα του.Αν το απελευθερωσεις γαζωνει.Ετσι ειναι τελειως φυσιολογικο να περασει ενα μαμα ττ που στο κατω κατω νομιζω ειναι και βαρυτερο ασε που του κοβει πολυ η τετρακινηση...
Και εγω , εχω τυχει να ΖΑΧΑΡΩΝΩ ενα daihatsu charade αν και εχω βεμβε .Δηλαδη αυτο με προσβαλει????Δεν καταλαβα?
Φιλικα

Cabriolakias
10-10-07, 23:52
Και εγω , εχω τυχει να ΖΑΧΑΡΩΝΩ ενα daihatsu charade αν και εχω βεμβε .Δηλαδη αυτο με προσβαλει????Δεν καταλαβα?
Φιλικα

+ 1 ponts στον bmw316turbo απο μενα!

sheriff
11-10-07, 00:28
Καθως γυριζα απο Ν.Μακρη 2καβαλος,πετυχαινω σε φαναρι το AUDI επισης 2καβαλο να ζαχαρωνουν το εργαλειο!Ξεκιναμε 1η χαλαρα,βαζουμε 2α,παταει,σανιδωνω....μεχρι τα 170 km ειμαι μπροστα 3-4 καροτσες......Εις το επανιδειν...

φιλε μου το μυστικο της νικης σου το εγραψες μονος σου.αν ειχατε πατησει απο σταση το αποτελεσμα θα ηταν διαφορετικο...σορυ...

ηταν να παρω ενα ττ ανοιχτο για τον αδερφο μου.το οδηγησα και πραγματι ηταν ταφος-ταφος αλλα απο σταση και αφημα του συμπλεκτη καπου εκει ψηλα ξεκιναγε ομορφα αλλα μετα μυριζε ψαριλα:bs::bs::bs:

kostase28
11-10-07, 00:34
οι VAG-ακηδες υπηρξαν μια ζωη οι φαντασιοπληκτοι της περιπτωσης! Ολους τους περνανε αυτοι,εμεις που οδηγαμε μπεμπες ειμαστε μαλ...ς! ναι,ναι,ναι,ναι...........

saikoE39
11-10-07, 14:17
Δεν έχει άδικο ο Νίκος. Παίρνουν τα 328 αρκετά. Λεπτομέρειες δε ξέρω αλλά παίρνουν.








Εγώ που ήμουν εκεί Αντώνη...είδα ότι ήσουν πίσω... και ήταν και άλλοι...(μάλλον έχει περάσει καιρός και δε θυμάσαι):shakehead

Τώρα το ποιός ζαχαρώνει τι...καλό είναι να μην το ειρωνευόμαστε έτσι φίλε Tonino?:)

Για πετε για το πατημα...και το 2.0....:rockon:.........
Σιγα τα αααα........τα Vagakia.....:bananasmi

deepblue
11-10-07, 14:31
καλα τα ΤΤ αλλα οχι με τα 150ps... αμα ηταν με τα 225ps quattro κατι θα εκανε...
μπραβο Mike....

τα ττ τα προηγουμενα τουλαχισον μοντελα εβγαιναν μονο σε 180 και 225 ιππους οχι 150!!
Διορθωστεμε αν κανω λαθος...

Spyros
11-10-07, 15:11
Βρε παιδια βρε παιδια .................. μα τι λετε? Εγω πουλαω αυριο το Μ και παω για Vag. Αντε στην χειροτερη κανα σαξοραλοπουντο.
Οχι δεν ειρωνευομαι αλλα εαν κανετε μια βολτα στα αλλα κλαμπ ολοι μα ολοι εχουν τσαγιασει και απο ενα BMW στην χειροτερη. Ειδικα τα Μ3 εχουν παθει δυσκοιλιοτητα απο το πολυ τσαι..........:bullhorn:ΘΕΛΩ ενα VAGελη

valantis
11-10-07, 15:17
φιλε μου deepblue τo audi TT το 2002 και μετα βγηκε με 150Ps
τα ξερω καλα αυτα τα αμαξια, πολυ καλα.. βλεπεις ειμαι απο οικογενεια VAGελαδων.. και το κωβο χλωμο να φυγει bmw 328 ενα ΤΤ 225τQ η S3 στα 600-800μ.... μετα το περναει το ξερω... αλλα τι να πω μακαρι να τα φευγουν... αν και τα αδερφια μου ειναι Golfακιδες και S3ακιδες εγω ειμαι BMWδακιας αλλα τα βρισκουμε....
εχετε κανενα video;...

konas
11-10-07, 15:18
Βρε παιδια βρε παιδια .................. μα τι λετε? Εγω πουλαω αυριο το Μ και παω για Vag. Αντε στην χειροτερη κανα σαξοραλοπουντο.
Οχι δεν ειρωνευομαι αλλα εαν κανετε μια βολτα στα αλλα κλαμπ ολοι μα ολοι εχουν τσαγιασει και απο ενα BMW στην χειροτερη. Ειδικα τα Μ3 εχουν παθει δυσκοιλιοτητα απο το πολυ τσαι..........:bullhorn:ΘΕΛΩ ενα VAGελη

Ξερεις υπάρχει μια παροιμια: Με τα ΘΑ και με τα ΛΟΓΙΑ κτιζω ανωγια και κατωγια. =>Αστους να λενε.

Christos 330i ///M
11-10-07, 15:46
Λοιπον παιδες ας μην ξεφευγουμε . . .

Mike το ΤΤ σε επαιζε παρτο χαμπαρι . . .

Εγω οταν βλεπω VAG κανω στην ακρη γιατι η θα με παιζουνε η θα με πατησουνε ολα . . .

Απο 150 μεχρι 2++ αλογακια . . .



off topic . . .
Οπως στην κοντρα που ειχα βαλει με το GTC OPC που ο τυπας πουλαει το ΟPELακι για να παρει 330 ci . . .
Ειναι επηδει επαιζε μαζι μου μεχρι τα 250+ . . .
Οχι επηδει δεν μπορει να μαζεψει τα μουτρα του σε διαφορα ανοιγματα με εξισου δυνατα αυτοκινητα . . .



οn tpoic . . .

Oσες φορες ετυχε να αναμετρηθω με group vag τα ιδια συμβαινουν απο VR6 2.800μεχρι S3,GTI V κτλ . . .

Δεν παραδεχωνται τιποτα λες και ειναι κακο για ενα πατημα . . .

Εχω φαει τα μουτρα μου με ενα Α4 που ηταν 320+ και του εδωσα συγχαρητηρια . . .

Παντα μα παντα υπαρχει καποιος ποιο γρηγορος απο τον καθενα μας . . .

Το 328 Ε 36 ειναι ενα πολυδυνατο αυτοκινητο καιπιστευω οτι το ΤΤ οτι και να κανε δεν υπαρχει περιπτωση να εκανε διαφοερετικο αποτελεσμα . . .


Ευγε MIKE παντα τετοια . . . . ! ! ! !

shido
11-10-07, 15:57
Εγω μιλαω εσεις με γραφετε
Τα bmw απλα δεν πανε

agrotis328
11-10-07, 16:16
φιλε μου deepblue τo audi TT το 2002 και μετα βγηκε με 150Ps
τα ξερω καλα αυτα τα αμαξια, πολυ καλα.. βλεπεις ειμαι απο οικογενεια VAGελαδων.. και το κωβο χλωμο να φυγει bmw 328 ενα ΤΤ 225τQ η S3 στα 600-800μ.... μετα το περναει το ξερω... αλλα τι να πω μακαρι να τα φευγουν... αν και τα αδερφια μου ειναι Golfακιδες και S3ακιδες εγω ειμαι BMWδακιας αλλα τα βρισκουμε....
εχετε κανενα video;...

θα διαφωνησω απο οτι εχω δει το ττ κανει 0-100 6,6 και πιστευω με καποιον εμπειρο οδηγο,εγω ο αναπηρος εκανα 6,8 με την πρωτη προσπα8εια υπολογισε και τις απωλεις λογο τετρακινησης μετα τα 100 και καταλαβαινεις τι γινεται βεβαια αν το τουρμποκινητο εχει καποια βελτιωση σε περναει στα 180 με 40 χιλιομετρα συν οπως εγινε με μενα και ενα οκταβια

doros-hm-26
11-10-07, 17:03
Δεν προσεξες καλα αυτο που εγραψα(ΤQ).....Αυτο με τα 225 αλογα ηταν!!!

Το TQ δεν το γραφει μονο το TT με τα 225, μπορει να ειναι και με τα 180, μονο αυτο με τα 150 δεν γραφει γιατι εβγαινε μονο μπροστινοκινητο.
Παντως αν αφηνεις τοσες καροτσες σε TT με τα 225ps τοτε πρεπει να εισαι λιγο πιο γρηγορος και απο M3 E46.

Stunt Mike
11-10-07, 22:53
Το TQ δεν το γραφει μονο το TT με τα 225, μπορει να ειναι και με τα 180, μονο αυτο με τα 150 δεν γραφει γιατι εβγαινε μονο μπροστινοκινητο.
Παντως αν αφηνεις τοσες καροτσες σε TT με τα 225ps τοτε πρεπει να εισαι λιγο πιο γρηγορος και απο M3 E46.

Πλακα κανεις ετσι????:smashtardΕκτος αν πραγματικα πιστευεις οτι ενα ΤΤ 225 εχει μονο 3 καροτσες διαφορα με Μ3 Ε46!!!:screwy:Επισης τα ΤΤ 225 εχουν μια εξατμιση απο καθε πλευρα εν αντιθεσει με ολα τα υπολοιπα που εχουν μονο μια.....

Stunt Mike
11-10-07, 23:01
θα διαφωνησω απο οτι εχω δει το ττ κανει 0-100 6,6 και πιστευω με καποιον εμπειρο οδηγο,εγω ο αναπηρος εκανα 6,8 με την πρωτη προσπα8εια υπολογισε και τις απωλεις λογο τετρακινησης μετα τα 100 και καταλαβαινεις τι γινεται βεβαια αν το τουρμποκινητο εχει καποια βελτιωση σε περναει στα 180 με 40 χιλιομετρα συν οπως εγινε με μενα και ενα οκταβια

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι αν ξεκιναγαμε απο σταση και ο τυπος το'λιωνε(εγκαταλειψη συμπλεκτη απ'τις 7000!!)πιθανον να'ταν διαφορετικο το αποτελεσμα.Ετσι γινονται οι δοκιμες στα περιοδικα...αλλα αυτοι δεν πληρωνουν ζημιες και συμπλεκτες μετα!:bigthumb:Παιδια εχετε παρεξηγησει κατι.Δεν ηταν στημενη κοντρα με παρασκηνιο και λεφτα αλλα τυχαιο νυχτερινο ανοιγμα.Ετσι κι αλλιως και τα 2 αυτοκινητα απεχουν παρασαγγας απο κοντρακικα!!ΚΑΙ ΝΑΙ ειμαι σιγουρος οτι αν ειχε ενα προγραμματακι θα μου'χε κανει μεγαλη διαφορα...Δεν ειχε ομως:ylsuper:

Stunt Mike
11-10-07, 23:04
Εγω μιλαω εσεις με γραφετε
Τα bmw απλα δεν πανε

Δεν πανε τα γ@μημεν@!Δεν πανε λεω!!Φερτε μου επειγοντως ενα κομπρεσσορα!Ακη μ'ακους?:cheers::drive2:

doros-hm-26
12-10-07, 00:10
Πλακα κανεις ετσι????:smashtardΕκτος αν πραγματικα πιστευεις οτι ενα ΤΤ 225 εχει μονο 3 καροτσες διαφορα με Μ3 Ε46!!!:screwy:Επισης τα ΤΤ 225 εχουν μια εξατμιση απο καθε πλευρα εν αντιθεσει με ολα τα υπολοιπα που εχουν μονο μια.....

Οτι κανω πλακα ειναι σιγουρο αλλα για αλλο λογο, οι 3-4 καροτσες μεχρι τα 170χλμ οπως ειπες, ειναι τεραστια διαφορα...
Τα ΤΤ με τα 225 εχουν την εξατμιση ετσι ακριβως οπως το λες ομως ειμαι και σιγουρος οτι με ρολλαριστες 2ες αν πατησουν με M3 μεχρι τα 170χλμ το Μ3 θα φυγει, αλλα πολυ δυσκολα να προλαβει να ανοιξει 3-4 καροτσες οπως τα καταφερες εσυ με το 328. Δεν αμφιβαλλω σε οσα εγραψες αλλα ισως ο αλλος με το ΤΤ να μην το (εσπασε) οπως εσυ, αν ηταν τελικα με τα 225ps.

Geo_3D
12-10-07, 00:35
40 αλογα φιλαρακο σε ατμοσφαιρικο με 1ο σταδιο μονο σε σενα μπορουνε να πουλησουν

και για πες μου ρε φιλαρακο για τις εμπειριες που εχω εγω απο τα καλα ατμοσφαιρικα γιατι δεν θυμαμαι και μαλλον δεν σε εχουν ενημερωσει καλα.

τον εφαγα??? Ο.Κ αμα ησουν εκει θα εβλεπες αν τον εφαγα ή οχι.


Εγώ που ήμουν εκεί Αντώνη...είδα ότι ήσουν πίσω... και ήταν και άλλοι...(μάλλον έχει περάσει καιρός και δε θυμάσαι)


Φιλε μου Αντωνακη ton(p)ino:thefinger: κατσε καλα γιατι εχεις παρει φορα
Δυστυχως υπαρχει μονο το βιντεο με ενα b18.Το άλλο με το 2λιτρο υπαρχει μονο με περιγραφες ατομων που ηταν παροντες
http://www.youtube.com/watch?v=-otKYJoW9k8
Και θα σου ελεγα να προσεχεις γενικοτερα το πως εκφραζεσαι εδω μεσα μιας και εισαι μονιμος ταραχοποιος των Vagεληδων οταν υπαρχει thread bmw vs VAG.Μπαινεις μεσα και ισωπεδωνεις τους παντες και τα παντα.
φιλε μου το μυστικο της νικης σου το εγραψες μονος σου.αν ειχατε πατησει απο σταση το αποτελεσμα θα ηταν διαφορετικο...σορυ...

ηταν να παρω ενα ττ ανοιχτο για τον αδερφο μου.το οδηγησα και πραγματι ηταν ταφος-ταφος αλλα απο σταση και αφημα του συμπλεκτη καπου εκει ψηλα ξεκιναγε ομορφα αλλα μετα μυριζε ψαριλα

Εσενα κυριε μηπως να σου θυμησω ενα βραδυ στον παραδρομο της Ε.Ο τι εκανες επανειλλημενως σε ενα Audi TT TQ???:gaysex:
"Ασε ρε φιλε...ειμαι 300 αλογα...ειμαι και 4κινητος...."
χεχεχε

toninogti
12-10-07, 11:53
Φιλε μου Αντωνακη ton(p)ino:thefinger: κατσε καλα γιατι εχεις παρει φορα
Δυστυχως υπαρχει μονο το βιντεο με ενα b18.Το άλλο με το 2λιτρο υπαρχει μονο με περιγραφες ατομων που ηταν παροντες
δεν ξερεις ομως πως ανοιξα με με αυτο που ειναι στο βιντεο και πως με το αλλο:smashtard
με αυτο στο βιντεο ανοιξαμε απο σταση και ξερεις πολυ καλα οτι απο σταση δεν...μεχρι και η 3η ειναι κατω.το αλλο το σωβρακο (βαρος) φευγει ταπα.για πες μου λιγο στην εκεινηση φαινεται η δυναμη του αυτοκινητου ή στις ρεπριζ?παρεπιπτοντος δες με ποση ταχυτητα περναει κατω απο τη γεφυρα και ποση το GTI .και τα παπακια ταπα ξεκινανε.μετα ομως...
με το αλλο ανοιξαμε ρολλαριστα απο 50 (εκεινος ηθελε) (typeR) το οποιο ηταν 2ο σταδιο και οχι πρωτο. θα σου στειλω βιντεο κιολας να δεις οτι απο την αρχη μεχρι την γεφυρα ημασταν ΑΚΡΙΒΩΣ κοπιες. Ετσι μπραβο...:bigthumb:

Υ.Γ: πρεπει να πουμε τελικα στο καταραμενο στο μπασινα και ολους τους αλλους με τα δυνατα τουρμπατα να τα κανουνε ατμοσφαιρικα τα αμαξια τους γιατι ετσι δεν πανε βημα. τουρμποαισχος μωρε...
:banghead:

manosm3
12-10-07, 12:12
Υ.Γ: πρεπει να πουμε τελικα στο καταραμενο στο μπασινα και ολους τους αλλους με τα δυνατα τουρμπατα να τα κανουνε ατμοσφαιρικα τα αμαξια τους γιατι ετσι δεν πανε βημα. τουρμποαισχος μωρε...
:banghead:

Mπααα... Πες τους να παρουν gti! Τωρα που ο Μπασινας το εσπασε ειναι ευκαιρια!!!

Geo_3D
12-10-07, 12:17
Τon(p)ino:thefinger: εχεις ξεφυγει μου φαινεται....
Ειπε κανεις οτι ολα τα ατμοσφαιρικα ειναι πιο δυνατα απτα τουρμπατα???
Αυτο που λεμε ειναι οτι δεν γινεται παντα τα τουρμπο να ειναι μπροστα,και για να γινω πιο συγκεκριμενος μιλαω σε λογικα πλαισια ιπποδυναμης,οχι για κατι 600-700-800 αλογα που ακουγονται.Μπορει να υπαρχει ενα καλυτερο ατμοσφαιρικο και μαλλον πετυχες 2 εσυ.
Τωρα για τα ποσα χλμ περνατε κατω απτη γεφυρα δε μου λεει κατι,απτη στιγμη που η κοντρα ειναι φαναρι-γεφυρα.Αμα ειναι να δουμε ποσα παει τελικες πατε μια εθνικη ή αττικη οδο.Δηλαδη μου λες οτι δεν εχασες την κοντρα γιατι αμα συνεχιζατε 1 χλμ ακομα θα ησουν εσυ μπροστα για τον περνας στις τελικες???
Μηπως πρεπει να λεω και εγω οτι δεν ειναι πιο γρηγορο απο μενα ενα μαμα Golf V GTI γιατι ενω μου ριχνει 3-4 καροτσες στα χαμηλα και στις μεσσαιες,ενω ψηλα ton(p)inei???
Παραδειγμα του Panoz το GTI που βρεθηκαμε στη εθνικη και ενω ηταν μπροστα απο μενα παντου,καποια στιγμη ειμασταν σταθεροι στα 180 γιατι ηταν αλλο αμαξι μπροστα,και οταν ανοιξε ο δρομος δωσαμε δυναμη και απο 1 καροτσα πισω,στα 220 βρεθηκα στην πορτα του.Με κανει αυτο πιο γρηγορο???Γιαυτο σου λεω χαλαρωσε γιατι εχεις γ@μησει τους παντες και τα παντα.....

Υ.Γ.-Πως και δεν μας εχει πει ακομα οτι περνας και τον Μπασινα και τον Καταραμενο????:rofl2:

Υ.Γ.2-Πολυ ωραιο το GTI και πραγματικα ειναι πολυ γρηγορο,αλλά please κατεβα απτο καλαμι....

toninogti
12-10-07, 12:54
Τon(p)ino:thefinger: εχεις ξεφυγει μου φαινεται....
Ειπε κανεις οτι ολα τα ατμοσφαιρικα ειναι πιο δυνατα απτα τουρμπατα???
Αυτο που λεμε ειναι οτι δεν γινεται παντα τα τουρμπο να ειναι μπροστα,και για να γινω πιο συγκεκριμενος μιλαω σε λογικα πλαισια ιπποδυναμης,οχι για κατι 600-700-800 αλογα που ακουγονται.Μπορει να υπαρχει ενα καλυτερο ατμοσφαιρικο και μαλλον πετυχες 2 εσυ.
Τωρα για τα ποσα χλμ περνατε κατω απτη γεφυρα δε μου λεει κατι,απτη στιγμη που η κοντρα ειναι φαναρι-γεφυρα.Αμα ειναι να δουμε ποσα παει τελικες πατε μια εθνικη ή αττικη οδο.Δηλαδη μου λες οτι δεν εχασες την κοντρα γιατι αμα συνεχιζατε 1 χλμ ακομα θα ησουν εσυ μπροστα για τον περνας στις τελικες???
Μηπως πρεπει να λεω και εγω οτι δεν ειναι πιο γρηγορο απο μενα ενα μαμα Golf V GTI γιατι ενω μου ριχνει 3-4 καροτσες στα χαμηλα και στις μεσσαιες,ενω ψηλα ton(p)inei???
Παραδειγμα του Panoz το GTI που βρεθηκαμε στη εθνικη και ενω ηταν μπροστα απο μενα παντου,καποια στιγμη ειμασταν σταθεροι στα 180 γιατι ηταν αλλο αμαξι μπροστα,και οταν ανοιξε ο δρομος δωσαμε δυναμη και απο 1 καροτσα πισω,στα 220 βρεθηκα στην πορτα του.Με κανει αυτο πιο γρηγορο???Γιαυτο σου λεω χαλαρωσε γιατι εχεις γ@μησει τους παντες και τα παντα.....

Υ.Γ.-Πως και δεν μας εχει πει ακομα οτι περνας και τον Μπασινα και τον Καταραμενο????:rofl2:

Υ.Γ.2-Πολυ ωραιο το GTI και πραγματικα ειναι πολυ γρηγορο,αλλά please κατεβα απτο καλαμι....

ποιο καλαμι γαμω τον αντι μου. ποιος εχει καβαλησει το καλαμι ρε. εσυ αναφερθηκες και κατι αλλα τσουτσεκια για το πως παει το αμαξι μου. το topic ηταν για το audi και επειδη ειπα την γνωμη μου πεταχτηκε το αλλο το τσουτσεκι και μου λεει για το πως πηγα εγω με τον αλλον στη κερατεα.
ξερεις πολυ καλα Γιωργο αμα εχω καβαλισει το καλαμι ή οχι.
μαλλον εσυ εχεις καβαλισει το καλαμι και κατι αλλα πιτσιρικια που πηραν ενα ΒΜW και την εχουν δει γαμαω ταο.
εσεις κανετε ξεφτηλα τελικα την μαρκα και την υπολυψη της bmw παρα κατι τυπακια που την περνουν και πανε την βολτιτσα τους ηρεμα και ωραια.
για χαλαρωσε λιγο γιατι τα περνω στο κρανιο και για να μην γινει καμοια μαλακια προσεχε πως μιλας.

Υ.Γ κανε με ΒΑΝ γιατι με αυτα που βλεπω και ακουω απο κολλημενους μπεμβεδακηδες με ξενερωνουν αφανταστα. μονο κατι λιγα παιδια που ξερω και γνωρισα μεσω του νικου ειναι ενταξει τυποι.π.χ (χαλκιδα μερια, γλυφαδα μερια, κ.α)

Geo_3D
12-10-07, 13:05
Τεσπα...εγω το καβαλημενο καλαμι,το τσουτσεκι,ο 26 χρονων ματραχαλος αλλά κατα τα άλλα παιδακι,ο μη ενταξει τυπος,και που θα πρεπει να προσεχω πως μιλαω μη γινει καμια μ@λ@κι@,που δεν παραδεχεται την ανωτερωτητα στο γκαζι του GTI απεναντι στο δικο του,αλλά και οχι απο οτιδηποτε εχει 4 ροδες...δεν ξανασχολουμαι μαζι σου φωτεινε παντογνωστη,μη προσβλητικε προς τους αλλους τυπε,και φυσικα με τα μυαλα μεσα στο κεφαλι....θα σε αφησω να περνας EVO9 μαμα....

this bmw is an m3 286 hp(changed motor)the golf is stock.now the golf has an mtm ecu remmaped. we will see how it goes with the m3. until now has beats evo-8 evo 9 and 350z (all stock)

Strax
12-10-07, 13:11
Άλλο ένα thread τέτοιο κλείνει και μαζί και η κατηγορία!