BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Μ3 Ε30 Ανακατασκευή (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28018)

alpaneras 12-05-11 09:53

Μ3 Ε30 Ανακατασκευή
 
3 Συνημμένο(α)
Tο αυτοκίνητο βάφτηκε, πολύ καλό το αποτέλεσμα!!!! Οι φωτογραφίες το αδικούν, από κοντά είναι ΠΕΝΑ!!!

m_power_lunatic 12-05-11 10:06

.....................
 
Δωσε φωτο στο λαο,διψαω για ανακατασκευη Μ3 Ε30.Το χρωμα ειναι jet black απο SPORT EVO????

alpaneras 12-05-11 10:22

3 Συνημμένο(α)
Ναι Jet Black είναι. Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και βιντεάκια από την ώρα της βαφής. Ο βαφέας το έβαψε απίστευτα γρήγορα. Το χέρι του πήγαινε δεξιά αριστερά με τρελούς ρυθμούς. Την άλλη βδομάδα θα το πάρω σπίτι και τότε αρχίζει η δική μου δουλειά! Βίδα-βίδα καθάρισμα και μοντάρισμα. Άσε που έχω μαζέψει 2 σελίδες ανταλλακτικά BMW. Για να δούμε!!
Αποφάσισα να μην βγάλω τις εργοστασιακές μονώσεις στο τούνελ και στα πίσω καθίσματα γιατί είναι πολύ καλές και στο εμπόριο δεν βρίσκεις τέτοιες. Σάπια δεν παίζει να έχει από κάτω, επίσης δεν βάφονται γιατί το χρώμα και ο διαλύτης θα τις κάψουν.

Vasilis M3 12-05-11 10:50

Πολύ καλό αποτέλεσμα!:nod:Σου εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι αντάξιο (μην σου πω και ίδιο) με το avatar που χρησιμοποιείς!

alpaneras 12-05-11 10:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από M3 E30 89' (Μήνυμα 426652)
Πολύ καλό αποτέλεσμα!:nod:Σου εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι αντάξιο (μην σου πω και ίδιο) με το avatar που χρησιμοποιείς!

Μάλλον για εκεί οδεύω. Έχω παραγγείλει και την κόκκινη ταινία για τους προφυλακτήρες αλλα δεν ξέρω αν θα την βάλω. Ζάντες έχει αυτές που φοράω γυαλισμένες με κέντρα βαμμένα σε χρώμα Nogaro silver.

stef 12-05-11 11:20

Πολύ σοβαρή δουλειά δείχνει...
Φαντάζομαι οι ζάντες θα πλυθούν, θα γυαλιστούν κλπ γιατί όλο και κάποιο χρώμα θα έχει στάξει!

Vasilis M3 12-05-11 11:27

Τις BBS RS έχεις γιατί δεν μπορώ να καταλάβω απο τις φωτογραφίες

alpaneras 12-05-11 12:09

1 Συνημμένο(α)
Οι ζάντες είναι οι BBS RC090 η αλλιώς Style 5, 8.0X17, όχι οι RS.
Βασικά και αυτές θα πάνε για refresh, έχω βρει με 250€ γυάλισμα και βάψιμο τα κέντρα έτσι ώστε να γινουν όπως στη φωτό. Χρώμα δεν έχει στάξει καθόλου από το βάψιμο γιατί είχαν μονωθεί.

BMW Power 12-05-11 12:10

Πολύ καλή δουλειά κάνεις.

Μπράβο

m_power_lunatic 12-05-11 12:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 426643)
Ναι Jet Black είναι. Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και βιντεάκια από την ώρα της βαφής. Ο βαφέας το έβαψε απίστευτα γρήγορα. Το χέρι του πήγαινε δεξιά αριστερά με τρελούς ρυθμούς. Την άλλη βδομάδα θα το πάρω σπίτι και τότε αρχίζει η δική μου δουλειά! Βίδα-βίδα καθάρισμα και μοντάρισμα. Άσε που έχω μαζέψει 2 σελίδες ανταλλακτικά BMW. Για να δούμε!!
Αποφάσισα να μην βγάλω τις εργοστασιακές μονώσεις στο τούνελ και στα πίσω καθίσματα γιατί είναι πολύ καλές και στο εμπόριο δεν βρίσκεις τέτοιες. Σάπια δεν παίζει να έχει από κάτω, επίσης δεν βάφονται γιατί το χρώμα και ο διαλύτης θα τις κάψουν.


Ακουγεται σαν μουσικη στα αυτια μου!!!!!Η καλυτερη στιγμη της διαδικασιας (μαζι με ενα καλο φρεσκο βαψιμο).Να σου πανε ολα οπως τα θες.

P.S Περιττο να σου πω οτι θελουμε φωτο πολλες αν και σε βλεπω πηρες φορα!!!:hello:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:53.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.