BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Αγορά Μ3 Ε46 ΤΩΡΑ! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20000)

EVERGET 14-04-09 20:06

Νέο θέμα με αγορά M3, παρακαλώ τα φώτα σας!
 
Παιδιά ευχαριστώ για τις πολλές συμβουλές στο προηγούμενο thread, σίγουρα θα το ψάξω καλά το θέμα με το cabrio γιατί ήταν κουκλάρα. Σήμερα όμως είδα κι άλλο m3 coupe, μοντέλο 8/2001, σε άψογη κατάσταση φαινομενικά. Ο ιδιοκτήτης με έκανε μια γρήγορη βόλτα σε δρόμο με στροφιλίκι και το αμάξι πάταγε άψογα και ακριβέστατα. Το θέμα που έχω με το συγκεκριμένο είναι: πρώτον ότι αυτά τα πρώτα m3 είχαν το γνωστό πρόβλημα με τα μέταλλα και το συγκεκριμένο δεν έχει βιβλίο service παρά μόνο τον επίμονο λόγο του ιδιοκτήτη ότι είναι απροβλημάτιστο, δεύτερον που με προβλημάτισε περισσότερο: το τιμόνι του ήταν αυτό που η bmw έβαζε στα απλά E46 coupe, δηλαδή το τριάκτινο που η μεσαία ακτίνα έχει την "τρίπα", καταλαβαίνεται θεωρώ, και όχι το τριάκτινο με τη χρωματιστή ραφή και το m στην τρίτη ακτίνα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως τα πρώτα m3 είχαν αυτό το τιμόνι αλλά εγω ΔΕΝ το πιστεύω....και δεν έχω δει άλλο με τέτοιο τιμόνι απλού Ε46. Τώρα ή είναι το αμάξι πολύ καλή μετατροπή έχει αλλάξει τα πάντα εκτός από το τιμόνι (λίγο κουφό) ή έχει τρακάρει (που το αρνείται πισματικά) χάλασε το τιμόνι και έβαλε αυτό το απλό τριάκτινο. Εσείς παιδειά πιστεύεται πως έβγαινε ποτέ m3 χωρίς τιμόνι με ραφές (κόκκινο,μπλέ,μοβ)??? Τελικά αποφάσισα να κοιτάω μόνο Μ3 με SMG γιατί αυτά λέω τώρα είναι σίγουρα γνήσια, ή πιθανότατα είναι πιο γνήσια.

Nick_compact 14-04-09 20:12

To SMG δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο στο αν θα είξαι γνήσιο το αμάξι η όχι. Και SMG μπορεί να είναι μετατροπή.
Για να δεις αν είναι γνήσιο θα κάνεις το εξής εύκολο: Θα ανοίγεις το καπό, και στον αριστερό θόλο εμπρός, έχει χαραγμένο τον αριθμό πλαισίου. Σε όλα τα BMW ο αριθμός πλαισίου ξεκινάει από WBA. Eκτός των ///Μ, που ξεκινάει από WBS. Είναι πολύ απλό λοιπόν.
Όσον αφορά τα μέταλλα, μια επίσκεψη στην BMW αρκεί για να σου πουν αν έχει κάνει την ανάκληση. Επίσης να τσεκάρεις τον αριθμό του μοτέρ, αν είναι αυτός που πρέπει να είναι, και αν έχει γίνει αλλαγή κινητήρα, λέμε τώρα. Φύλαγε τα ρούχα σου λένε...
Πρόσεξε το πολύ το θέμα με το τιμόνι. Ύποπτο είναι. Από ότι ξέρω, δε βγήκε Μ3 με τέτοιο τιμόνι.

bill987 14-04-09 20:22

Ακριβώς ότι είπε ο Νίκος πιο πάνω!

Αλλά το θέμα με το τιμόνι ........................ Εγώ θα την έκανα με γοργά βηματάκια!

thomelef 14-04-09 20:38

με το τιμονι είστε λάθος παίδες.
τα πρώτα που κυκλοφόρησαν είχαν και τέτοιο τιμόνι.
ορίστε και το σχετικό πρώτο promotionalhttp://www.youtube.com/watch?v=UNzGy0m4yqc

Panoz_335i 14-04-09 20:48

Δεν εχει βιβλιαρακι??

Ποδια εχεις??

Τρεχα μακρυα...!!

Nick_compact 14-04-09 20:51

Είναι σίγουρο αυτό; Στο realoem.com δεν δίνει το τιμόνι με την διχάλα, μόνο το Μ!

m_power_lunatic 14-04-09 20:52

............
 
Φιλε μου με το καλο το Μ3 Ε46,χαιρομαι γιατι βλεπω να γεμιζει το φορουμ με διαφορα χρωματα και χρωματισμους!Να πω βεβαια οτι απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν εισαι και πολυ ψαγμενος φιλε μου και πολυ φοβαμαι οτι θα την πατησεις.Μην βιαζεσαι λοιπον και διαβασε πολυ προσεκτικα ολα τα thread σχετικα με το τι να προσεξεις κατα την αγορα του αυτοκινητου, μιας και αποτελει αν οχι την δυσκολοτερη αγορα σιγουρα μια απο τις δυσκολοτερες αγορες BMW που μπορει να κανει καποιος.Γενικα να ξερεις οπως σε ολα τα πραγματα ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ εκτος βεβαια που λογω της εποχης που περναμε ειναι και πολυ πιθανο να βρεις κανεναν χρεωκοπημενο/πνιγμενο που να εχει καλο αυτοκινητο αλλα να καιγεται για ζεστο κασ-ερι!

mo328i 14-04-09 20:56

ειδατε για να μην ειστε προκατηλλειμενοι !!αυτα τα κακα γινονται στα φορουμ και κρεμαμε αυτοκινητα τσαμπα!δηλαδη ελεος απο το τιμονι θα καταλαβει εαν ειναι γνησιο το αυτοκινητο??τοσα βασικα σημεια εχει ...

gyiama 14-04-09 21:02

πες τα φιλε μου γιατι εγω τα λεω και γινομαι κακος πριν το φτερο τωρα το τιμονι ΕΛΕΟΣ το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΔΙΧΑΛΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ τα πρωτα Μ3 εχει πεσει στα χερια μου τετοιο τιμονι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ απο αυτο που φορεσανε μετα εννοω σαν δερμα και σαν εργονομια!!!!!!!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

thomelef 14-04-09 21:04

επίσεις να συμπληρώσω.
συμφωνώ με τη παραπάνω παρατήρηση του φίλου περι ελέγχου για ριθμο πλαισίου και να σου πώ και τη γνώμη μου περί ανάκλησης.
οτι ήταν στη μάζα με τα μοτέρ που ήθελαν ανάκληση είναι σίγουρο άμα είναι του 2001 το αμάξι.
το γενικό θέμα με αυτό το γεγονός , τουλάχιστο μεσα στο δικό μου το μυαλό έχει ως εξής, για να απαντήσω και σε άλλον user που μου έκανε κάποιο είδος παρατήρηση.
το να έχει γίνει ανάκληση δεν είναι και τόσο τραγικο μιάς και η αλλαγές άφησν πολούς πικραμένους να ανακουφιστούν.
το θέμα ομως είναι άλλο πόσο τακτικός ήταν ο κάθε ιδιοκτήτης και πόσο γρήγορα έβαλε το αυτοκίνητο του για τη σχετική δουλια. υπάρχουν άτομα που όταν το αμάξι τους μπείκε για την ανάκληση είχαν 20κ χιλόμετρα και άλλων 60 και 70.
η φθορά λέτε να είναι ίδια στις 2 περιπτώσεις; δε νομίζω.
όσον αφορά για το συγκεκριμένο αναλογίσου οτι είναι στους δρόμους εδώ και 8 χρόνια πράγμα που σημαίνει πως αν δεν έχει αλαχτεί το μοτερ και έχει το ίδιο με την παράγωγη του έχει αντέξει πολύ μετά απο μια ανάκληση άρα είσαι καλά.
τώρα για το ατρακάριστο .... αυτο μόνο φανοποιός θα στο εξακριβώσει.

thomelef 14-04-09 21:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gyiama (Μήνυμα 275529)
πες τα φιλε μου γιατι εγω τα λεω και γινομαι κακος πριν το φτερο τωρα το τιμονι ΕΛΕΟΣ το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΔΙΧΑΛΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ τα πρωτα Μ3 εχει πεσει στα χερια μου τετοιο τιμονι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ απο αυτο που φορεσανε μετα εννοω σαν δερμα και σαν εργονομια!!!!!!!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


φίλε το θέμα με το φτερό έχει κλείσει ο καθένας έχει τις απόψεις του τι να κάνουμε τώρα δηλαδή που μερικοί είναι ψείρες και δε παίρνουν αμάξια με ξένα εξαρτήματα;
για μένα τουλάχιστο ένα τέτοιο αμάξι είναι άκυρο .
τώρα άμα εσύ εν γνώση σου κάποια στιγμή έκανες τέτοιου είδους αγορά και θες να πείσεις εμάς και τον εαυτό σου οτι έκανες καλά , εγώ θα επιμένω το αντίθετο.
και να δούμε αν ο φίλος μας καταλήξει με το cabrio τι θα αντιμετοπίσει όταν θα έρθει η στιγμή να το πουλήσει.
περιουσιές στο δρόμο είναι τουλάχιστο να υπάρχουν και κάποιες βάσεις πέρα απο τη κ@υλ@ μας.
πάντα φιλικά και χωρίς παρεξηγηση απλα επειδή βλέπω οτι επιμένεις στη γνώμη σου που ηδη την ξέρουμε

EVERGET 14-04-09 21:54

Φίλε m_power_lunatic πιστεύω πως ένας "μη ψαγμένος" οπως με θεωρείς δεν θα καταλάβαινε καν διαφορά για το τιμόνι και το θέμα τρακαρισμένο φτερό θα το έπαιρνε ως κάτι δευτερεύον. Επειδή λοιπόν είμαι ψαγμένος και ψάχνομαι συνεχώς διαπιστώνω πράγματα, και αφού στο θέμα μεταχειρισμένο m3 δεν έχω εμπειρία, κάθομαι και συζητάω τις παρατηρήσεις μου μαζί σας, έτσι ώστε να μην την πατήσω. Γενικά σε μια τόσο δύσκολη αγορά όπως ένα m3 πρέπει να κοιτάμε τα πάντα θεωρώ...και φυσικά πράγματα σήμα κατατεθέν όπως το Μ τιμόνι. Φίλε thomelef thanx για το κατατοπιστικό videακι.

thomelef 14-04-09 22:23

sorry για το πρίξημο κάτι τελευταίο
το book service μη το κοιτάς καν μπορείς να βγάλεις ένα για πλάκα ότι ώρα θες και εσύ και ο οποιοσδήποτε.
εγώ προσωπικά δεν έχω και δε με απασχολέι καθόλου το συγκεκριμένο θέμα.

Sokin M3 14-04-09 23:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από EVERGET (Μήνυμα 275513)
Παιδιά ευχαριστώ για τις πολλές συμβουλές στο προηγούμενο thread, σίγουρα θα το ψάξω καλά το θέμα με το cabrio γιατί ήταν κουκλάρα. Σήμερα όμως είδα κι άλλο m3 coupe, μοντέλο 8/2001, σε άψογη κατάσταση φαινομενικά. Ο ιδιοκτήτης με έκανε μια γρήγορη βόλτα σε δρόμο με στροφιλίκι και το αμάξι πάταγε άψογα και ακριβέστατα. Το θέμα που έχω με το συγκεκριμένο είναι: πρώτον ότι αυτά τα πρώτα m3 είχαν το γνωστό πρόβλημα με τα μέταλλα και το συγκεκριμένο δεν έχει βιβλίο service παρά μόνο τον επίμονο λόγο του ιδιοκτήτη ότι είναι απροβλημάτιστο, δεύτερον που με προβλημάτισε περισσότερο: το τιμόνι του ήταν αυτό που η bmw έβαζε στα απλά E46 coupe, δηλαδή το τριάκτινο που η μεσαία ακτίνα έχει την "τρίπα", καταλαβαίνεται θεωρώ, και όχι το τριάκτινο με τη χρωματιστή ραφή και το m στην τρίτη ακτίνα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως τα πρώτα m3 είχαν αυτό το τιμόνι αλλά εγω ΔΕΝ το πιστεύω....και δεν έχω δει άλλο με τέτοιο τιμόνι απλού Ε46. Τώρα ή είναι το αμάξι πολύ καλή μετατροπή έχει αλλάξει τα πάντα εκτός από το τιμόνι (λίγο κουφό) ή έχει τρακάρει (που το αρνείται πισματικά) χάλασε το τιμόνι και έβαλε αυτό το απλό τριάκτινο. Εσείς παιδειά πιστεύεται πως έβγαινε ποτέ m3 χωρίς τιμόνι με ραφές (κόκκινο,μπλέ,μοβ)??? Τελικά αποφάσισα να κοιτάω μόνο Μ3 με SMG γιατί αυτά λέω τώρα είναι σίγουρα γνήσια, ή πιθανότατα είναι πιο γνήσια.

ααα εχει και συνεχεια:105whistl

gyiama 15-04-09 00:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thomelef (Μήνυμα 275539)
φίλε το θέμα με το φτερό έχει κλείσει ο καθένας έχει τις απόψεις του τι να κάνουμε τώρα δηλαδή που μερικοί είναι ψείρες και δε παίρνουν αμάξια με ξένα εξαρτήματα;
για μένα τουλάχιστο ένα τέτοιο αμάξι είναι άκυρο .
τώρα άμα εσύ εν γνώση σου κάποια στιγμή έκανες τέτοιου είδους αγορά και θες να πείσεις εμάς και τον εαυτό σου οτι έκανες καλά , εγώ θα επιμένω το αντίθετο.
και να δούμε αν ο φίλος μας καταλήξει με το cabrio τι θα αντιμετοπίσει όταν θα έρθει η στιγμή να το πουλήσει.
περιουσιές στο δρόμο είναι τουλάχιστο να υπάρχουν και κάποιες βάσεις πέρα απο τη κ@υλ@ μας.
πάντα φιλικά και χωρίς παρεξηγηση απλα επειδή βλέπω οτι επιμένεις στη γνώμη σου που ηδη την ξέρουμε

λοιπον φιλε μου μαλλον και για να μη παρεξηγηθω δεν καταλαβες καλα τι εννοω αν και νομιζω το εξηγησα 2-3 φορες ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΩ οτι ελα μωρε δεν τρεχει τπτ ολα καλα ΟΥΤΕ την εχω πατησει ΟΥΤΕ εχω κανει τετοια αγορα για να το υποστιριζω (θα ημουν ηλιθιος ακομα και αν το ειχα κανει να υποστιριζω κατι τετοιο αν την ειχα πατισει δλδ )και πιστεψε με αν ρωτησεις ανθρωπους που με ξερουν αν καποιος ειναι ψειρας 1 φορα εγω ειμαι 1000 !!!!!τωρα στο θεμα μας οπως βλεπεις και οπως ειπε ο φιλος πιο πανω οτι περιεργο δουμε και ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ κατευθειαν το βγαζουμε ακυρο και σκαρτο βλεπε φτερο (ετυχε να ειναι αυτο) βλεπε τιμονι!!!!!ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!!!!!!!! ειπα να το ΨΑΞΕΙ και αν δεν ειναι κατι σοβαρο και οπως λεει το παλικαρι ειναι κουκλα το αμαξι και του αρεσει τοσο πολυ και οπως ειπε και καποιος αλλος ας το ΠΑΖΑΡΕΨΕΙ λιγο στην τιμη και ας το εχει 2-3-4-5 επιλογη και γιατι οχι και να το παρει στο τελος αν αξιζει!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ ΝΑ ΠΩ ΑΚΥΡΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΑΤΑΤΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΦΤΕΡΟ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΕΙΝΑΙ!!!!αυτο λεω ΜΗΝ τα τραγικοποιουμε καποια πραγματα και ΜΗΝ τα βαζουμε ολα ισα και ομοια!!!!!!!!! αυτο δεν θελω να ερθω σε καμια αντιπαραθεση με ΚΑΝΕΝΑΝ την αποψη μου λεω και παλι ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΩ σε αυτο!!αυτο μας ελειπε να ακουσει εμενα και να αγορασει τρακαρισμενο αυτοκινητο ο ανθρωπος!!!!!!!ελπιχω να εγινα κατανοητος αυτη τη φορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gyiama 15-04-09 00:31

α και κατι καομα απ οσο γνωριζω και ας με διορθωσουν οι πιο εμεπιροι πανω στα Μ3 τα Μ3 ειχαν ανακληση για αλλαγη στα μεταλα των κουζινετων του στροφαλου τα οποια τα αλλαζαν προληπτικα ΠΡΙΝ παθουν ζημια πριν σπασουν δλδ γιατι απ οσο ξερω εσπαγαν!!!!! τα αλλαζαν με τριμεταλικα κουζινετα πραγμα που σημαινει οτι αν το αυτοκινητο δεν εχει κανει την ανακληση ΑΛΛΑ δεν εχει βγαλει ζημια στα κουζινετα μπορει να εχει και 200000χλμ χωρις να παθει τιπτα αν ειχε ζημια στα κουζινετα θα ειχε παθει ζημια απ τα πρωτα 500χλμ που θα εκανε!!!!δεν μπορει να εχει παθει ζημια χωρις να εχει κανει την αλλαγη και ακομα να δουλευει ρολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που νωριζει καλυτερα!!!!!!

m_power_lunatic 15-04-09 08:27

????????????
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από EVERGET (Μήνυμα 275543)
Φίλε m_power_lunatic πιστεύω πως ένας "μη ψαγμένος" οπως με θεωρείς δεν θα καταλάβαινε καν διαφορά για το τιμόνι και το θέμα τρακαρισμένο φτερό θα το έπαιρνε ως κάτι δευτερεύον. Επειδή λοιπόν είμαι ψαγμένος και ψάχνομαι συνεχώς διαπιστώνω πράγματα, και αφού στο θέμα μεταχειρισμένο m3 δεν έχω εμπειρία, κάθομαι και συζητάω τις παρατηρήσεις μου μαζί σας, έτσι ώστε να μην την πατήσω. Γενικά σε μια τόσο δύσκολη αγορά όπως ένα m3 πρέπει να κοιτάμε τα πάντα θεωρώ...και φυσικά πράγματα σήμα κατατεθέν όπως το Μ τιμόνι. Φίλε thomelef thanx για το κατατοπιστικό videακι.

To οτι θεωρεις οτι ενα Μ3 Ε46 SMG ειναι πιο πιθανο να ειναι γνησιο οπως λες νομιζω οτι τα λεει ολα,το θεμα με το τιμονι ειναι η ελαχιστη παρατηρηση που μπορει να κανει καποιος πρεπει να εισαι τυφλος για να μην το δεις.Δεξου τις παρατηρησεις ολων αλλιως καηκες!Φιλικα παντα εεεεε??????Αν δεν καταλαβες για αυτο που σου ειπα πριν το αν ειναι manual η SMG δεν εχει σχεση με το αν ειναι μετατροπη η γνησιο.

Strax 15-04-09 09:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thomelef (Μήνυμα 275531)
επίσεις να συμπληρώσω.
συμφωνώ με τη παραπάνω παρατήρηση του φίλου περι ελέγχου για ριθμο πλαισίου και να σου πώ και τη γνώμη μου περί ανάκλησης.
οτι ήταν στη μάζα με τα μοτέρ που ήθελαν ανάκληση είναι σίγουρο άμα είναι του 2001 το αμάξι.
το γενικό θέμα με αυτό το γεγονός , τουλάχιστο μεσα στο δικό μου το μυαλό έχει ως εξής, για να απαντήσω και σε άλλον user που μου έκανε κάποιο είδος παρατήρηση.
το να έχει γίνει ανάκληση δεν είναι και τόσο τραγικο μιάς και η αλλαγές άφησν πολούς πικραμένους να ανακουφιστούν.
το θέμα ομως είναι άλλο πόσο τακτικός ήταν ο κάθε ιδιοκτήτης και πόσο γρήγορα έβαλε το αυτοκίνητο του για τη σχετική δουλια. υπάρχουν άτομα που όταν το αμάξι τους μπείκε για την ανάκληση είχαν 20κ χιλόμετρα και άλλων 60 και 70.
η φθορά λέτε να είναι ίδια στις 2 περιπτώσεις; δε νομίζω.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gyiama (Μήνυμα 275586)
α και κατι καομα απ οσο γνωριζω και ας με διορθωσουν οι πιο εμεπιροι πανω στα Μ3 τα Μ3 ειχαν ανακληση για αλλαγη στα μεταλα των κουζινετων του στροφαλου τα οποια τα αλλαζαν προληπτικα ΠΡΙΝ παθουν ζημια πριν σπασουν δλδ γιατι απ οσο ξερω εσπαγαν!!!!! τα αλλαζαν με τριμεταλικα κουζινετα πραγμα που σημαινει οτι αν το αυτοκινητο δεν εχει κανει την ανακληση ΑΛΛΑ δεν εχει βγαλει ζημια στα κουζινετα μπορει να εχει και 200000χλμ χωρις να παθει τιπτα αν ειχε ζημια στα κουζινετα θα ειχε παθει ζημια απ τα πρωτα 500χλμ που θα εκανε!!!!δεν μπορει να εχει παθει ζημια χωρις να εχει κανει την αλλαγη και ακομα να δουλευει ρολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που νωριζει καλυτερα!!!!!!

Ακριβώς έτσι είναι! Αν τα μέταλλα βγάλουν πρόβλημα η ζημιά είναι άμεση και θα την καταλάβει και ο πιο άσχετος. Αν δεν βγάλουν δεν υπάρχει καμμία ζημιά. Σκεφτείται ότι τα μέταλλα είναι σαν τον κρίκο που συγκρατεί το σκοινί ενός ορειβάτη. Αν δεν σπάσει δεν τρέχει τίποτα. Αν σπάσει, όμως το καταλαβαίνεις ΑΜΕΣΑ.

Επίσης, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να έχει γίνει η ανάκληση, αλλά δεν είναι και καμμία φοβερή εργασία για να στιγματίζει τα αυτοκίνητα που την έκαναν. Εξάλλου αφορούσε σχεδόν το σύνολο της παραγωγής μέχρι τα τέλη του 2003. Προσωπικά, θα αισθανόμουν πιο άνετα να αγοράσω αυτοκίνητο που ήξερα ότι έχει κάνει 100% την αλλαγή των μετάλλων, παρά ένα κοντά στο όριο της ημερομηνίας που θα μου έλεγαν ότι δεν ήταν μέσα στην καμπάνια.

Speedy 15-04-09 09:09

Τοτε καλυτερα για αυτον που ψαχνει να κοιταξει για μοντελο περα του 2003..

thomelef 15-04-09 09:36

μπορείτε να μιλήσετε με φίλο ο οποίος έκανε ανάκληση , 'ηταν πρώτο χέρι , προσεκτικός με το αμάξι και στο τέλος έφτασε στο σημείο να το δώσει απο την αγανάκτηση του σε εξεφτελιστική τιμή.
προσωπικά το δικό μου δεν ήταν στη φουρνιά των ανακλήσεων και δεν έχω τεκμεριομένη άποψη.
ξέρω τι διαβάζω εδω και τι μου λέει ο φίλος μου που το έπαθε.
αν είναι να διαλέξω απο τις απόψεις διαλέγω αυτή που έχω δει με τα μάτια μου.
ps τα περισότερα είναι λόγια πολύ γνωστού - επιστήμονα πάνω στα bmw εδώ στη θεσαλονίκη.
για όσους ξέρουν λέω για τον ηρακλή στο φοίνικα.

tmilatos 15-04-09 09:40

Στην ιδια φαση ειμαι και ψαχνω για το ιδιο αυτοκινητο ακριβως... Ομολογω οτι ψιλο-χοντρο-μπερδευτικα και ειμαι και φοβισμενος θα ελεγα...Τι ειναι τουτο το Μ3 τελικα ρε παιδια? Μπορει τελοσπαντων καποιος να ΣΥΝΟΨΙΣΕΙ, σε ενα πινακακι ΟΛΑ τα σημεια που πρεπει να δωσει βαση καποιος που θελει να κανει μια τετοια αγορα, και ολα τα σημεια που ΔΕΝ εχουν και τοσο σημασια??? Πιστευω οτι ιδιως αυτη την εποχη αρκετοι απο εμας θα σκεφτομαστε την αγορα Μ3 Ε46, καμπριο ή μη... Ευχαριστω....

-Θεοφιλος-

m_power_lunatic 15-04-09 10:05

..................
 
Να το γραψω παλι γιατι μερικοι δεν μπορουν να το καταλαβουνε μαλλον......εαν παρεις μοντελο ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ας πουμε μετα τον 10-11/μηνα του 2003 δεν σου υπογραφει κανανας οτι δεν θα σπασει μιας και ο κινητηρας μπορει να ειναι παλαιοτερος και να βρισκεται μεσα στην ανακληση,ετσι δικαιοκλογειται και το γεγονος οτι βλεπουμε και 2004 μοντελο σπασμενα.Για να εισαι καπως καλυμενος πρεπει να παρεις ας πουμε καπως προχωρημενης ημερομηνιας μεσα-τελη 2004 και μετα το οποιο στελνει την τιμη ψηλα.Αυτα για να μην μπλεκεις με ανακληση κτλ.Αν παρεις μεχρι 10-11/μηνα του 2003 που ειναι η πλειοψηφια των Μ3 Ε46 στην χωρα μας μπορει να εχει ανακληση μπορει και οχι!!!!!Εμενα ας πουμε ειναι του 2002 και δεν εχει-εχω ρωτησει απειρες φορες εδω και Γερμανια οταν το πηρα!Ειναι καλυτερο ομως να την εχει κανει για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο-εμενα εκανε ο Γερμανος για να ειναι καλλυμενος και τα πληρωσε απο την τσεπη του αρα και εγω.Δεν κρινουμε το αμαξι απο βιβλια σερβις ΜΟΝΟ!!!!Καλο ειναι να υπαρχει και αυτο αλλα η γενικοτερη εικονα μεσα-εξω-ΑΠΟ ΚΑΤΩ μας δινει να καταλαβουμε με τι εχουμε να κανουμε.Τα χλμ οτι και να κανουνε σε εγκεφαλο-καντραν-κλειδια-φωτα κτλ δεν κρυβονται απο κατω αν εχει κανει χλμ το αυτοκινητο ακομα και με πλυσιμο ο καλος μηχανικος δεν θα ξεγελαστει ακομα και ο εμπειρος ιδιωτης.Κοιταμε πρωτα-πρωτα ΦΑΝΟΠΟΙΙΑ.....το αυτοκινητο εχει ευπαθεια πισω στο διαφορικο και σκιζεται......τσεκαρουμε σασμαν σε σβελτη αλλαγη γιατι απο τις κοντρες και τα σκισιματα κουρευονται τα γραναζια κτλ,ακουμε το διαφορικο.Αν εχει φαει σφαλιαρα φευγουμε μακρυα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες,υπαρχουν και αυτοι που σου λεει ''εγω θελω Μ3 Ε46 να λεει πισω και δεν μπα να εχει και καμια σφαλιαρα....''αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και η τιμη θα ειναι αναλογη.Μην κολλατε στα χλμ εχω δει 100.000χλμ Μ3 Ε46 και εδειχνε σαν 50.000χλμ χωρις υπερβολη,η γενικοτερη εικονα θα μας δωσει το οκ να προχωρησουμε.Κοιταμε την αδεια του αυτοκινητου,τα περισσοτερα ειναι εισαγωγης οποτε αν λεει μεταβιβαση εχουν μεσολαβησει και αλλα χερια στην Ελλαδα οποτε τρεχα-γυρευε.Kοιταμε τα φτερα και το καπο του αυτοκινητου μπροστα,απο τα πολλα χλμ στην εθνικη με υψηλες τελικες τα πετραδακια δημιουργουνε πολλα σημαδακια ειναι και αυτο ενα δειγμα χρησης.Θα εγραφα και αλλα με P.M οσοι θελουνε κατι αλλο.

P.S Προσεχουμε τα πλαστικα στο εσωτερικο,δεν αλλαζονται ευκολα,τα τιμονια και οι λεβιεδες αλλαζονται,τα καθισματα επισκευαζονται αλλα τα πλαστικα ταμπλω κτλ θελουν πολυ δουλεια....κατα τα αλλα ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ ευχομαι στους ενδιαφερομενους θα τη χρειαστειτε!

P.S OΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ-ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ εκτος και εαν βρεις κανεναν χρεωκοπημενο που καιγεται για ζεστο κασ-ερι!

P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

P.S Μην παρασυρεστε μονο απο τους τριγμους αν εχει η ΔΕΝ ΕΧΕΙ.....μπηκα σε Μ3 Ε46 φετος με 200.000χλμ και δεν ετριζε....ελαχιστα!!!!

gnx 15-04-09 10:46

Χρησιμο
 
1 Συνημμένο(α)
Απαντησεις στα θεματα του S54

gyiama 15-04-09 10:55

P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

θα επειμεινω σε αυτο και θα πω οτι ετυχε και επεσε τετοιο τιμονι στα χερια μου σε καινουρια κατασταση και ηθελα να το αγορασω για το δικο μου αυτοκινητο και ειχα αμφιβολιες της γνησιοτητας του και το εψαξα παρα πολυ με το παρτ ναμπερ του ΥΠΑΡΧΕΙ και στο realoem ειναι απο Μ3 2001 δυστυχως εχει περασει παρα πολυ καιρος απο τοτε και δεν εχω τον κωδικο να σας τον δωσω να το δειτε και σεις και μαλιστα ειχα ρωτησει παρα πολυ κοσμο και ο καθενας ελεγε το δικο του οποτε και αγορασα το κλασικο Μ3 τιμονι!!!!και κατι ακομα τις 3 ραφες απ οσο ειχα ψαξει τις ειχαν τα Μ3 τα πρωτα νομιζω μεχρι 2002-αρχες 03 μετα ειχαν τα μαυρα κλασικα τιμονια!!!!!

m_power_lunatic 15-04-09 13:31

......................
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gyiama (Μήνυμα 275667)
P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

θα επειμεινω σε αυτο και θα πω οτι ετυχε και επεσε τετοιο τιμονι στα χερια μου σε καινουρια κατασταση και ηθελα να το αγορασω για το δικο μου αυτοκινητο και ειχα αμφιβολιες της γνησιοτητας του και το εψαξα παρα πολυ με το παρτ ναμπερ του ΥΠΑΡΧΕΙ και στο realoem ειναι απο Μ3 2001 δυστυχως εχει περασει παρα πολυ καιρος απο τοτε και δεν εχω τον κωδικο να σας τον δωσω να το δειτε και σεις και μαλιστα ειχα ρωτησει παρα πολυ κοσμο και ο καθενας ελεγε το δικο του οποτε και αγορασα το κλασικο Μ3 τιμονι!!!!και κατι ακομα τις 3 ραφες απ οσο ειχα ψαξει τις ειχαν τα Μ3 τα πρωτα νομιζω μεχρι 2002-αρχες 03 μετα ειχαν τα μαυρα κλασικα τιμονια!!!!!

θα επιμεινω για κατι που ειμαι σιγουρος φιλε μου.....δειξε μου μια φωτο εαν εχεις με αυτο το τιμονι σε νορμαλ αυτοκινητο ιδιοκτητη Μ3 Ε46.Δεν γινομαι απολυτος ποτε αλλα θα επιμεινω λιγο συγχωρεσε με για αυτο.:banhim:

gyiama 15-04-09 14:40

το τιμονι φιλε μου δεν το ειδα πανω σε αυτοκινητο το ειδα και το επιασα με τα χερια μου σε μαγαζι με μεταχειρισμενα ανταλλακτικα εδω στη θεσσαλονικη και για να σου κανω μια περιγραφη το τιμονι αυτο ειναι τοσο χοντρο οσο και το κλασικο Μ3 με πιο σκληρο δερμα και οι εσοχες που εχει επανω (τα καρουμπαλακια που εξεχουν στα Μ τιμονια) εχοθν θεση για τα δαχτυλα δλδ εχουν μια κουρμπα που αν βαλεισ τον αντιχειρα σου καθεται ακριβως!!!η διχαλα κατω ειναι ιδιο χρωμα οπως και στο κλασικο Μ τιμονι και εχει ακριβως στο τελειωμα της διχαλας το σηματακι της Μ// δυστυχως οπως σου ειπα το τιμονι δεν το πηρα γιατι το φοβηθηκα αλλα ειχα παρει το παρτ ναμπερ του και το χτυπισα στο ΟΕΜ και υπαρχει και δυστυχως το τιμονι αυτο πουληθηκε και δεν μπορω να το βρω να στο βγαλω μια φωτογραφια να το δεις και συ!!!!! τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να κανω κατι αλλο να πεισω ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλον!!!(και δεν εχω κανενα λογο να πω και ψεματα οτι ταχα υπαρχει)

ΥΓ αα και υπαρχουν και καποια παιδια απο εδω μεσα που τους το ειχα πει και ενας μαλιστα ειχε παει και το ειχε δει οταν εψαχνα να αγορασω τιμονι!!αν θυμαμαι καλα ηταν ο ΓΙΩΤΗΣ 320ci που το ειχε δει !!!αν το θυμαται ας μας βοηθησει και αυτος!!!!

EVERGET 15-04-09 15:10

Παιδιά το τιμόνι που είδα στο Μ3 χτες ήταν το κλασικό τριάκτινο για Ε46, δηλαδή με λεπτή στεφάνη, χωρίς καρούμπαλα, χωρίς σηματάκι Μ και με την τρίτη ακτίνα με τη διχάλα σε ασημί χρώμα. Οπότε σίγουρα δεν ήταν το τιμόνι με διχάλα που λες εσύ gyiama. Μήπως το τιμόνι που λες εσύ ανήκε σε κανένα Μ pack και δεν το έβαζε ποτέ σε Μ3, γιατί και εγώ έχω δει εκατοντάδες Μ3 στο internet και στην πραγματικότητα και όλες έχουν το κλασικό Μ τιμόνι.

thomelef 15-04-09 17:15

φίλε μου τα πράγματα είναι πιο απλά απο ότι πιστέυεις.
βρίσκεις το αμάξι της αρεσκείας σου.
πας απο μία αντιπροσωπεία και τσεκάρεις αριθμούς πλαισίου και μοτέρ.
βγάζεις ένα report status και έχεις τελειώσει με την αντιπροσωπεία.
σειρά παίρνει το συνεργείου φανοποιού με @@ και όχι @@ φανοποιού για να σου πεί την κατάσταση του αμαξώματος.
ουσιαατικά αυτός είναι ο έλεγχος που πρέπει να κάνεις για ένα τέτοιο αυτοκίνητο.
τα υπόλοιπα περί φτερών τιμονιών κτλ έιναι θέματα που εσύ θα κρίνεις αν είναι πτέσματα ή πραγματικά προβλήματα για το αυτοκίνητο που σχεδιάζεις να πάρεις.
επίσεις θα συμφωνήσω με κάποιο προηγούμενο σχόλιο πώς ότι πληρώνεις παίρνεις.
καλύτερα 2-3-4 χιλιάρικα παραπάνω απο το αρχικό badget απο την αρχή για κάτι πραγματικά καλό παρά αγανακτησμενος και με το χέρι στη τσέπη στη συνέχεια.
πίστεψέ με με μερικά ανταλακτικά θα πάθεις σόκ απο τις τιμές τους!!!!!!!!!

EVERGET 15-04-09 19:10

Παίδες, είδα σήμερα ένα Μ3 coupe 08/2002 115.000χλμ, ήταν σε άριστη κατάσταση μέσα έξω, και στη βόλτα που πήγαμε ήταν πολύ συμπαγές και χωρίς τριγμούς, επίσης ο κινητήρας ακουγόταν καταπληκτικά (καλά ειδικά στα ανοιγματα..). Το μόνο που με απασχολεί είναι μήπως τα χλμ είναι αρκετά, βέβαια μηχανικοί λένε πως το μοτέρ του Μ3 ανοίγει μετά τα 100.000χλμ. Εσείς τι πιστεύεται????

Υ.Γ. Το αμάξι ήρθε πριν 2 χρόνια από Γερμανία με 90.000χλμ και έχει βιβλίο service. Φυσικά θα το ελέγξω και σε service, αλήθεια ξέρεται κανένα καλό που να κλείνει αργά και όχι στις 5 γιατι δουλεύω και δεν προφταίνω?????

thomelef 15-04-09 21:29

τι 30 τι 40 τι 100 αν το αμάξι είναι καλοσυντηρημένο μη μασάς τπτ.
αν επιτρέπεται για τι συνδιασμούς χρωμάτων μιλάμε φίλε μου (λαμαρίνα και σαλόνι);

EVERGET 16-04-09 07:14

Blue Black με σαλόνι Cinnamon, καλά ειδικά αυτό το χρώμα εσωτερικού είναι τρέλα!!!

alexk 16-04-09 08:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από EVERGET (Μήνυμα 275816)
Παίδες, είδα σήμερα ένα Μ3 coupe 08/2002 115.000χλμ, ήταν σε άριστη κατάσταση μέσα έξω, και στη βόλτα που πήγαμε ήταν πολύ συμπαγές και χωρίς τριγμούς, επίσης ο κινητήρας ακουγόταν καταπληκτικά (καλά ειδικά στα ανοιγματα..). Το μόνο που με απασχολεί είναι μήπως τα χλμ είναι αρκετά, βέβαια μηχανικοί λένε πως το μοτέρ του Μ3 ανοίγει μετά τα 100.000χλμ. Εσείς τι πιστεύεται????

Υ.Γ. Το αμάξι ήρθε πριν 2 χρόνια από Γερμανία με 90.000χλμ και έχει βιβλίο service. Φυσικά θα το ελέγξω και σε service, αλήθεια ξέρεται κανένα καλό που να κλείνει αργά και όχι στις 5 γιατι δουλεύω και δεν προφταίνω?????


Μήπως εννοούσαν ανοίγει στα 2 ? Γιατί τα 'ελληνικά' 100χιλ χλμ. σε Μ3, είναι και 250χιλ... (καθώς έχει γυρίσει το κοντέρ επί 2, 3, 4 φορές).
Ενττάξει τι να πω, καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου και εύχομαι να βρεις καλό αυτοκίνητο.

TeoB 16-04-09 09:02

Καλημέρα σε όλους! Για όσους ενδιαφέρονται για Μ3 ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.autokinito.gr/index.php?o...=6658&Itemid=3

Δεν ξέρω τι παίζει με το συγκεκριμένο, βρήκα την αγγελία ψάχοντας στο internet...Αν ενδιαφερόμουν προσωπικά για τέτοιο αυτοκίνητο θα έπαιρνα τηλέφωνο να μάθω. Μπορεί να είναι και μούφα (πιο πιθανό για αυτό που δίνει σε αυτά τα λεφτά), αλλά ποτέ δεν ξέρεις...ένα τηλέφωνο πιστεύω αξίζει τον κόπο.

P.S. Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ή τον ιδιοκτήτη του, απλά το αναφέρω για όσους ενδιαφέρονται.

pitbull 24-05-09 01:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ––––•(-•BMW & WWTA•-)•––– (Μήνυμα 275904)
Καλημέρα σε όλους! Για όσους ενδιαφέρονται για Μ3 ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.autokinito.gr/index.php?o...=6658&Itemid=3

Δεν ξέρω τι παίζει με το συγκεκριμένο, βρήκα την αγγελία ψάχοντας στο internet...Αν ενδιαφερόμουν προσωπικά για τέτοιο αυτοκίνητο θα έπαιρνα τηλέφωνο να μάθω. Μπορεί να είναι και μούφα (πιο πιθανό για αυτό που δίνει σε αυτά τα λεφτά), αλλά ποτέ δεν ξέρεις...ένα τηλέφωνο πιστεύω αξίζει τον κόπο.

P.S. Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ή τον ιδιοκτήτη του, απλά το αναφέρω για όσους ενδιαφέρονται.

ενδιαφερομαι για Μ3 πηρε κανεισ τηλ; ειναι μουφα; απαντηστε!:smashtard

pitbull 15-06-09 00:25

Αγορά Μ3 Ε46 ΤΩΡΑ!
 
Παιδιά αυτά ειναι τα χαρακτηριστικά της Μ3 που βρήκα, μοντέλο 2002 με 80.00χλμ βεβαια δε το χω παει σε συνεργειο ακομα το αμαξι να δω αν ειναι οκ αλλα η τιμη ειναι πολύ καλη πιστευω. 28.500

3246cc,343hp,2002μοντ.,μαύρο μεταλλικό,
δερμάτινο ηλεκτρικό ορθοπαιδικό bucket
σαλόνι θερμαινόμενο με μνήμες,ηχοσύστημα,
19άρες ζάντες,αντιθαμβωτικό καθρέφτη,pdc,
συναγερμό,8a/b,φιμέ τζάμια,xenon φώτα,
climatronic,navigation,tv tuner,αυτόματο
πιλότο,οροφή ηλεκτρική,τηλέφωνο,λευκά
φλάς,εξατμίσεις,6δισκο cd,ηλεκτρικό κουρτινάκι,
τεμπέλη,φωνητικές εντολές,γνήσιο,πεταλιέρες
και εξατμίσεις schnitzer

Ποιες οι γνωμες σας και κυριως οσων εχουν Μ3 Ε46 να στε καλα ευχαριστω πολύ.
:icon42:

panose30 15-06-09 00:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από pitbull (Μήνυμα 293963)
Παιδιά αυτά ειναι τα χαρακτηριστικά της Μ3 που βρήκα, μοντέλο 2002 με 80.00χλμ βεβαια δε το χω παει σε συνεργειο ακομα το αμαξι να δω αν ειναι οκ αλλα η τιμη ειναι πολύ καλη πιστευω. 28.500

3246cc,343hp,2002μοντ.,μαύρο μεταλλικό,
δερμάτινο ηλεκτρικό ορθοπαιδικό bucket
σαλόνι θερμαινόμενο με μνήμες,ηχοσύστημα,
19άρες ζάντες,αντιθαμβωτικό καθρέφτη,pdc,
συναγερμό,8a/b,φιμέ τζάμια,xenon φώτα,
climatronic,navigation,tv tuner,αυτόματο
πιλότο,οροφή ηλεκτρική,τηλέφωνο,λευκά
φλάς,εξατμίσεις,6δισκο cd,ηλεκτρικό κουρτινάκι,
τεμπέλη,φωνητικές εντολές,γνήσιο,πεταλιέρες
και εξατμίσεις schnitzer

Ποιες οι γνωμες σας και κυριως οσων εχουν Μ3 Ε46 να στε καλα ευχαριστω πολύ.
:icon42:

για σου φιλε!!επειδη ειμαι και εγω σε αναζητηση Μ3 ,,ψαξε καλα το θεμα,,ειναι manual η smg??ειναι το facelift(αν εχει τα led φαναρια πισω αρα ειναι),επισης δες το πισω πατωμα ,,επισης αν εχει history service ,,το θεμα με την ανακληση αφου ειναι μοντελο 2002,,,και επισης μην εντυπωσιαζεσαι απο navi και θερμαινομενα καθισματα και αλλα μπιχλιμπιδια ,,να εχει καλο ΜΟΤΕΡ πανω απο ολα και το πατωμα πισω και τα αλλα ολα ειναι περιττα..και παρτο σε μια αντιπροσοποια και δωσε τον αριθμο πλαισιου του και θα σου πουν αν εχει γινει καμια ανακληση ,,θα ανεβω σε ενα μηνα αγγλια μερια να παρω και εγω Μ3 για αυτο καταλαβαινω τον ενθουσιασμο σου,,αλλα μην βιαστεις φιλε να παρεις το πρωτο που θα βρεις λογο καλης τιμης,,καλυτερα να δωσεις 2- χιλιαρικα παραπανω σε αλλο που να μην εχει navi και μπλα μπλα αλλα να εχει καλο μοτερ!!!!!!

pitbull 15-06-09 01:04

Σιγουρα αδερφε εχεισ δικιο δεν ενθουσιαστηκα απο αυτα μετραει το μοτερ.. αυριο θα του πω να το παμε σε συνεργειο να δω τι παιζει. Να σαι καλα. Πως και Αγγλια; Δεν βρισκεις εδω περα τπτ;

panose30 15-06-09 01:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από pitbull (Μήνυμα 293968)
Σιγουρα αδερφε εχεισ δικιο δεν ενθουσιαστηκα απο αυτα μετραει το μοτερ.. αυριο θα του πω να το παμε σε συνεργειο να δω τι παιζει. Να σαι καλα. Πως και Αγγλια; Δεν βρισκεις εδω περα τπτ;

ειμαι κυπριος φιλε για αυτο..παντως στην αγγλια οι τιμες ειναι πολυ πιο κατω,,γυρω στα 15 χιλιαρικα παιρνεις Μ3 του 2003 smg φουλ εξτρα,,αλλα θελει παρα πολυ ψαξιμο,,και για να πετυχεις καλο μοτερ και να μην ειναι ξεσκισμενο πρεπει αυτος που το χε να το αγαπουσε πολυ,, ειδαλως @αμισε τα !!αυτο που βρηκες ειναι manual???

pitbull 15-06-09 02:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panose30 (Μήνυμα 293972)
ειμαι κυπριος φιλε για αυτο..παντως στην αγγλια οι τιμες ειναι πολυ πιο κατω,,γυρω στα 15 χιλιαρικα παιρνεις Μ3 του 2003 smg φουλ εξτρα,,αλλα θελει παρα πολυ ψαξιμο,,και για να πετυχεις καλο μοτερ και να μην ειναι ξεσκισμενο πρεπει αυτος που το χε να το αγαπουσε πολυ,, ειδαλως @αμισε τα !!αυτο που βρηκες ειναι manual???

Αυτο ισχυει σε ολες τις χωρες, για να φερω Μ3 απο Γερμανια εγω πρεπει να ναι μοντελο 04 και ανω και με τελωνειο παει 40.000 :(

panagakiss 15-06-09 02:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panose30 (Μήνυμα 293966)
ειναι το facelift(αν εχει τα led φαναρια πισω αρα ειναι)

Γιατι ρε παιδια? ποτε βγηκε 46αρι Μ3 facelift? Φιλε pitbull χωρις να ξερω και πολλα, πρωτα κοιτα αν ειναι γνησιο Μ3 ή τροπετο.. το λεω γιατι ειναι σχετικα φθηνο σε σχεση μ' αλλα που χω δει (30.000+ ευρω)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:44.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.