BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 6 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=85)
-   -   Τιμες 645 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25441)

tacos 04-07-10 19:33

Τιμες 645
 
Βλεπω στο car.gr τις τιμες για 645 ci του 2005 στα 34000-37000.Εχουν πεσει τοσο για προκειται για "παλιοκαταστασεις"?.Μιλαμε για τουλαχιστον 7-8 αυτοκινητα.!

BMW850i 04-07-10 21:06

Φίλε μου έτσι είναι όπως τα λες. Υπάρχουν πολύ καλές ευκαιρίες για να αγοράσει κάποιος ένα 645 αυτή την περίοδο όπως επίσης και άλλα ακριβά μοντέλα.

Κατά την γνώμη μου στην Ελλάδα πιστεύω πως είχαμε ξεφύγει και ίσως η κρίση είναι μια καλή ευκαιρία να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους και να επαλέλθει μια ισορροπία (σε όλους τους τομείς και όχι μόνο του αυτοκινήτου). Έβλεπες ανθρώπους να αγοράζουν πανάκριβα αυτοκίνητα χωρίς να έχουν την δυνατότητα να τα συντηρήσουν. Για αυτό άλλωστε τα δίνουν όσο όσο και να απαλλαγούν... Οι μάντρες πολυτελών αυτοκινήτων ξεφύτρωναν σαν τα μανιτάρια λες και είμαστε το Μονακό ή το Μόντε Κάρλο. Μακάρι να μπορούσαμε να έχουμε όλοι super cars, αλλά δυστυχώς για κάποιους από μας υπάρχουν πιο σημαντικές προτεραιότητες.

Σε πρόσφατο επαγγελματικό μου ταξίδι σε Γερμανία – Αυστρία, οδήγησα από το αεροδρόμιο του Μονάχου μέχρι το Σάλτσμπουργκ και τα ακριβά αυτοκίνητα που συνάντησα ήταν ελάχιστα. Όσα δηλαδή συναντάς στην παραλιακή ένα βράδυ από το Φάληρο έως τη Γλυφάδα, τα είδα (ίσως και λιγότερα) σε περίπου 1500 χιλιόμετρα που διάνυσα.

Πατσίκας Βασίλειος 04-07-10 21:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW850i (Μήνυμα 387067)
Φίλε μου έτσι είναι όπως τα λες. Υπάρχουν πολύ καλές ευκαιρίες για να αγοράσει κάποιος ένα 645 αυτή την περίοδο όπως επίσης και άλλα ακριβά μοντέλα.

Κατά την γνώμη μου στην Ελλάδα πιστεύω πως είχαμε ξεφύγει και ίσως η κρίση είναι μια καλή ευκαιρία να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους και να επαλέλθει μια ισορροπία (σε όλους τους τομείς και όχι μόνο του αυτοκινήτου). Έβλεπες ανθρώπους να αγοράζουν πανάκριβα αυτοκίνητα χωρίς να έχουν την δυνατότητα να τα συντηρήσουν. Για αυτό άλλωστε τα δίνουν όσο όσο και να απαλλαγούν... Οι μάντρες πολυτελών αυτοκινήτων ξεφύτρωναν σαν τα μανιτάρια λες και είμαστε το Μονακό ή το Μόντε Κάρλο. Μακάρι να μπορούσαμε να έχουμε όλοι super cars, αλλά δυστυχώς για κάποιους από μας υπάρχουν πιο σημαντικές προτεραιότητες.

Σε πρόσφατο επαγγελματικό μου ταξίδι σε Γερμανία – Αυστρία, οδήγησα από το αεροδρόμιο του Μονάχου μέχρι το Σάλτσμπουργκ και τα ακριβά αυτοκίνητα που συνάντησα ήταν ελάχιστα. Όσα δηλαδή συναντάς στην παραλιακή ένα βράδυ από το Φάληρο έως τη Γλυφάδα, τα είδα (ίσως και λιγότερα) σε περίπου 1500 χιλιόμετρα που διάνυσα.

ετσι ειναι ο ελληνας θελει να τα εχει ολα......επεσε το τελος για να μας βοηθησουν να παρουμε αμαξι και ολοι τρεξαν να παρουν 3λιτρα και 4 λιτρα απο το πουθενα..και τους τα πηραν τα λεφτα απο τελη και απο βενζινες....λες και ξαφνικα ολοι αποκτησαν χρηματα για 4 λιτρα αμαξια...τωρα οσο παει τρεχουν να τα ξεφορτωθουν...........

Α8hnaios 04-07-10 21:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW850i (Μήνυμα 387067)
Φίλε μου έτσι είναι όπως τα λες. Υπάρχουν πολύ καλές ευκαιρίες για να αγοράσει κάποιος ένα 645 αυτή την περίοδο όπως επίσης και άλλα ακριβά μοντέλα.

Κατά την γνώμη μου στην Ελλάδα πιστεύω πως είχαμε ξεφύγει και ίσως η κρίση είναι μια καλή ευκαιρία να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους και να επαλέλθει μια ισορροπία (σε όλους τους τομείς και όχι μόνο του αυτοκινήτου). Έβλεπες ανθρώπους να αγοράζουν πανάκριβα αυτοκίνητα χωρίς να έχουν την δυνατότητα να τα συντηρήσουν. Για αυτό άλλωστε τα δίνουν όσο όσο και να απαλλαγούν... Οι μάντρες πολυτελών αυτοκινήτων ξεφύτρωναν σαν τα μανιτάρια λες και είμαστε το Μονακό ή το Μόντε Κάρλο. Μακάρι να μπορούσαμε να έχουμε όλοι super cars, αλλά δυστυχώς για κάποιους από μας υπάρχουν πιο σημαντικές προτεραιότητες.

Σε πρόσφατο επαγγελματικό μου ταξίδι σε Γερμανία – Αυστρία, οδήγησα από το αεροδρόμιο του Μονάχου μέχρι το Σάλτσμπουργκ και τα ακριβά αυτοκίνητα που συνάντησα ήταν ελάχιστα. Όσα δηλαδή συναντάς στην παραλιακή ένα βράδυ από το Φάληρο έως τη Γλυφάδα, τα είδα (ίσως και λιγότερα) σε περίπου 1500 χιλιόμετρα που διάνυσα.

ετσι ετσι.. για δες τη σημερινη Ημερησια>>>>>

http://www.imerisia.gr/article.asp?c...pubid=28593147


http://www.imerisia.gr/article.asp?c...pubid=27471153

performance 04-07-10 23:34

Πηγε φιλος σε αγωνα irc στη Γαλλια τον χειμωνα(ορεινα περασματα με χιονια) και εψαχνε να δει τζιποειδη με το κυαλι.
Οι πιο πολλοι με turbodiesel απλα αυτοκινητα.

BMW850i 05-07-10 09:18

Το ίδιο ακριβώς διαπίστωσα κι εγώ. Τα περισσότερα αυτοκίνητα σε Αυστρία και Γερμανία ήταν turbo diesel - station 5-10 ετών και αν συνάντησα 7-8 SUV είναι ζήτημα...

oldcarskickass 05-07-10 09:57

Μα καλά δε τους είπε η Μπιρμπίλη ότι το ντίζελ ρυπαίνει;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ή μήπως είναι δουλειά του Υπουργείου Εξωτερικών;

Μη την κατηγορώ και άδικα την άχρηστη, την απαίδευτη ξανθιά που αν ήταν στην ελεύθερη αγορά εργασίας (και όχι την κομματική) ούτε support σε τσόντα δε θα έπαιζε. (ξέρετε αυτές που είναι στο ευρύτερο πεδίο βολής του επιβήτορα και μαζεύουν τα απομεινάρια).

gnx 05-07-10 12:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass (Μήνυμα 387105)
Μα καλά δε τους είπε η Μπιρμπίλη ότι το ντίζελ ρυπαίνει;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ή μήπως είναι δουλειά του Υπουργείου Εξωτερικών;

Μη την κατηγορώ και άδικα την άχρηστη, την απαίδευτη ξανθιά που αν ήταν στην ελεύθερη αγορά εργασίας (και όχι την κομματική) ούτε support σε τσόντα δε θα έπαιζε. (ξέρετε αυτές που είναι στο ευρύτερο πεδίο βολής του επιβήτορα και μαζεύουν τα απομεινάρια).

NA ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΡΕ ΛΕΥΤΕΡΗ!

tacos 06-07-10 18:50

Δεν ειναι μονο η Μπιρμπιλη το προβλημα. Κραταει χρονια αυτη η κολωνια.Το κυριοτερο εμποδιο ειναι οτι το υπ.οικονομιας δεν μπορει να παταξει το λαθρεμποριο πετρελαιου θερμανσης και ναυτηλιας.

sciroccoR 06-07-10 19:21

αφου λοιπον πηρανε ολοι αυτοκινητο με πανω απο 3000 κυβικα για τον ιδιο λογο που θελουν να εχουν δεκαμετρο και πανω σκαφος και ξανθια γκομενα (αυτο λεγεται επιτυχια !!)...τωρα κλαιγονται που δεν μπορουν να τα συντηρησουν...
δεν συμφωνω να μπει το ντιζελ μαγκες γιατι στην ελλαδα ολοι καινε πετρελαιο θερμανσης και δεν κανουν συντηρηση στα ντιζελ οποτε απλα θα μαυρισουν τα παντα στα αστικα κεντρα...
δεν συμφωνω καν με τα τζιποειδη δεν εχουν λογω υπαρξης στην ελλαδα (με χιονακια τοσα λιγα) η τα θελουμε για να παμε στους χωματοδρομους στα χωρια μας η για ταρζανιες στις παραλιες η μηπως για τα πεζοδρομια στο κολωνακι?
Οταν ολοι πηρανε πορσε και χ5-χ6 ας βλεπανε πιο μακρια,,,,,οποιος εχει μεταξωτα βρακια πρεπει να εχει και πλυμενο πισινο ...θυμαστε τα νιβα και τα νισσαν σανυ?ε εκει θα μας ξαναγυρισουνε οι ανεγκεφαλοι πολιτικοι μας και μαζι η χυδαια επιδειξιομανια του νεοελληνα.....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:20.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.