BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Γυαλινη οροφη σε Ε36? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33418)

Dim77 03-03-17 17:54

Δε βρίσκεις μεταχειρισμένο από Ε36 να είσαι σίγουρος?

stelmaniac 03-03-17 20:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 517094)
Δε βρίσκεις μεταχειρισμένο από Ε36 να είσαι σίγουρος?

Δε νομιζω να βγηκε Ε36 με γυαλινη οροφη...

Dim77 03-03-17 21:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac (Μήνυμα 517099)
Δε νομιζω να βγηκε Ε36 με γυαλινη οροφη...

Νομίζω οτι έχεις δικαιο. :embarassm

Dimitrismpl 04-03-17 17:48

Δεν υπαρχει γυαλινη για Ε36. ρωταω μηπως το εχει κανει καποιος η ξερει καποιος με ποιο τροπο να βαλω γυαλινη.

Stefanos.p 04-03-17 18:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 517066)
Όντως δεν περνάς ΚΤΕΟ με αδήλωτη οροφή!!!

το 1995 που το έψαχνα για να βάλω Webasto μου έδιναν μια βεβαίωση και μπορούσα να το δηλώσω στο υπουργείο συγκοινωνιών.

Εκτός και αν ο Δημήτρης θέλει να αλλάξει την μεταλλική του 36 σε γυάλινη.

Δηλαδη να φανταστω στη χωρα που ζουμε η ηλιοροφη θεωρειται καμπριο?

MZ3 05-03-17 01:12

όχι αλλά αναφέρετε κανονικά στην άδει κυκλοφορίας η ηλιοροφή και άν δεν αναφέρετε ίσος έχεις πρόβλημα με το κτέο και δεν ξέρω και εγώ που αλλού. Κατά τον εκτελονισμό του αυτοκινήτου μπαίνει ως έξτρα και χρεώνετε τους ανάλογους δασμούς η ηλιοροφή. Για να την προσθέσεις αργότερα την ηλιοροφή θα πρέπει να δηλωθεί τώρα με ποιο τρόπο δεν γνωρίζω πιο παλιά όπως λέει και ο Δημήτρης BMW Power πιο πάνω άν έβαζες άφτερ μαρκετ σου δίνανε χαρτιά ότι είναι εγκεκριμένη και μπορούσες να την δηλώσεις. Δεν είναι κάτι απλό όπως τα ζαντολάστιχα.

tsalin 06-03-17 12:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Stefanos.p (Μήνυμα 517108)
Δηλαδη να φανταστω στη χωρα που ζουμε η ηλιοροφη θεωρειται καμπριο?

Όχι δεν θεωρείται κάμπριο. Αλλά το να κόψεις το αυτοκίνητο σε κάτι τόσο δομικό όπως η οροφή και να περάσεις κάτι άλλο που μόνο εσύ ξέρεις, προφανώς και πρέπει να πάρει κάποιου είδους έγκριση τύπου. Διαφορετικά αυτό το αυτοκίνητο είναι δημόσιος κίνδυνος...

MarinosE46 06-03-17 17:16

Aναρωτιέμαι,υπάρχει κόσμος που θα έμπαινε στη διαδικασία να πάρει ένα αυτοκίνητο χωρίς ηλιοροφή και να το μετατρέψει κόβοντας τον ουρανό?Πιο εύκολο δε θα ήταν να αλλάξεις ουρανό και να πάρεις έναν έτοιμο με ηλιοροφή εργοστασιακό?
Δεν είχα ποτέ αυτοκίνητο με ηλιοροφή να σημειώσω.

Dimitrismpl 06-03-17 19:19

παιδια υπαρχει τελικα καπιοσ τροπος να αλλαξω το πανελ σε γυαλινο?

Dim77 07-03-17 08:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 516997)
Webasto,
ταιριάζει και απο saab 95

Ρώτα στη Webasto πρώτα. Πιο σίγουρο εκεί θα είναι.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.