BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Άδειες κυκλοφορίας ΓΙΟΚ (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28425)

God 20-07-11 15:58

Άδειες κυκλοφορίας ΓΙΟΚ
 
Απλά για να μην σας έρθει νταβλάς αν τυχόν θελήσετε να κάνετε καμία μεταβίβαση/αγορά/μετατροπή...

Πήγα σήμερα όλα ωραία και καλά να πάρω την νέα μου άδεια κυκλοφορίας, η οποία απλώς θα ανέγραφε την χρήση LPG. Για να μην τα πολυλογώ και σας κουράζω, άδειες ΔΕΝ εκδίδονται πλέον για κανένα λόγο παρά για φορτηγά οχήματα δημοσίας χρήσης. Τα κατά τόπους υπουργεία μεταφορών πλέον δίνουν αντίγραφο αδείας (ένα απλό φύλλο Α4), με μία απλή υπογραφή και σφραγίδα, το οποίο νομικά χρειάζεται ανανέωση κάθε εξάμηνο. Άδειες μόνιμες όταν εκδοθούν (αν εκδοθούν) θα γίνει στις αρχές του 2012 ξανά.

Το γιατί; Απλό. ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ! :friday:

stelmaniac 20-07-11 16:08

...ωρε τι εχει να γινει...!!

strofimios 20-07-11 16:39

Επαθα και εγω το σοκ την περασμενη εβδομαδα!!Και εγω για lpg.Μου δινουν το χαρτι,"προσωρινο;" ρωταω τον υπαληλο ποτε θα ερθω για το "πρασινο";Δεν υπαρχει μου λεει πρασινο αυτο ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!
Εαν θες μου λεει μπορω να σου βγαλω φωτοτυπια την παλια να την θυμασαι!!!!!!!!!!!!
Και εμενα μου ειπε γαι το 2012 και βλεπουμε.

TSAF 20-07-11 16:42

:icon02::icon02::icon02::icon02:

m_power_lunatic 20-07-11 17:49

????????????
 
ΘΕλω να αλλαξω νουμερα στην Μ3 Ε30 μου και ενω βρηκα τον κυλινδρισμο σε αριθμο πνακιδας μου ειπαν οτι η αδεια θα ειναι σε Α4......μαλλον πρεπει να τους βαλουμε ολους σε ενα AUDI A4 και να τους ριξουμε στη θαλασσα νομιζω!!!!!!!

BMW2002tii 20-07-11 19:09

το ιδιο επαθα κι εγω την Παρασκευη που εγινε η μεταβιβαση της μηχανης σε μενα... Με μια φυσικοτητα η υπαλληλος στο μηχανολογικο μου λεει "α! και να σου πω... για αδεια κρατα αυτο το χαρτι και για το κανονικο ελα απο Γεναρη και βλεπουμε!!!"... τι να πεις.... υπομονη γιατι αλλιως δυσκολα τα πραγματα!!!

Veldrin 20-07-11 19:26

Αυτοί θέλουν να τους σεβόμαστε και να πληρώνουμε τα αυξημένα τέλη. Αυτοί με τέτοιες αστειότητες που ακριβώς μας σέβονται ;

χμμμμμμ, για να το σκεφτώ....

Bassakos 20-07-11 19:33

μια απο τα ιδια ! για αδεια πριν 10 μερες μου εδωσαν μηχανογραφημενοο εντυπο

oldcarskickass 20-07-11 20:31

Μα ρε παιδιά δεν είναι λογικό;

Πόσο χαρτί ξοδεύεται για μια απλή Α4 και πόσο για μια κανονική άδεια;

Άσε που στην κανονική άδεια παίζουν χρωστικές διαλύτες κτλ κτλ.

Το περιβάλλον ρε παιδιά, το περιβάλλον...

Dimitris ///M 20-07-11 22:15

Αυτό γίνεται μήνες τώρα, θυμάμαι πριν 2 μήνες που πήγα να κάνω άρση παρακράτησης στο μηχανάκι μου δώσανε Α4 κόλλα γιατί δεν είχαν χαρτιά για άδεια..... :icon11:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:06.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.