BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Αυτοκίνητα vs Μηχανές και διήθηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31654)

M535 E28 24-10-13 11:10

Αυτοκίνητα vs Μηχανές και διήθηση
 
χρησιμοποιώ εδώ και μια δεκαετία παπί honda c50 υπερκυβισμένο, για όλες τις δουλειές. αυτός ειναι ο λόγος που δε με συμφέρει η εγκατάσταση υγραερίου στο τρίλιτρο.
έχω σωθεί λέμε!

6ylinder 24-10-13 11:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από performance (Μήνυμα 489790)
Οι περισσοτεροι Φοβουνται τους 2 τροχους.

Δυστυχώς είναι αλήθεια...και έστω ότι δεν φοβόμουν τον ευατό μου...θα φοβόμουν τους άλλους. Δεν ξέρω ειλικρινά έναν, γνωστό μου που δεν έχει πέσει έστω μία φορά...

performance 24-10-13 14:12

Σωστο!
Ειμαι στους 2 τροχους απο το 1988,και εχω 3 πτωσεις.
Υπαρχουν απαραβατοι νομοι.
Κρανος.Οχι αλκοολ.Πρεπει να προβλεπεις τι θα κανουν οι αλλοι.
Για να δωσω ενα-δυο στοιχεια.
Ψαχνω τα ματια του οδηγου μεσα απο τους καθρεφτες του,ωστε να καταλαβω αν με εχει αντιληφθει
ΠΟΤΕ δεν περναω με πρασινο-ναι με πρασινο- χωρις να κοψω πολυ!
ΠΟΤΕ δεν σταματαω με κοκκινο στη μεση του δρομου.
Πρεπει ομως να πω και το εξης παραδοξο για πολλους.
Ταξιδευω συχνα Αθηνα-Πατρα,με το 1000αρι που οδηγω αισθανομαι ασφαλεστερος απο οτι με το αυτοκινητο,η ενεργητικη ασφαλεια της μοτοσυκλετας δεν παιζεται.

6ylinder 24-10-13 14:26

Κι αν θες να προσπεράσεις ανάμεσα από τα αυτοκίνητα (απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου) στη λεωφόρο κ εγώ ο κάγκουρας θέλω να αποφύγω τη λακούβα για να μην πονέσει η παλιολαμαρίνα από την καγκουροανάρτηση που έχω τί θα γίνει;;;

Όσο κ να προσέχεις εσύ, κυκλοφορεί εκεί έξω κάθε καρυδιάς καρύδι...

Nick_compact 24-10-13 14:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder (Μήνυμα 489830)
Κι αν θες να προσπεράσεις ανάμεσα από τα αυτοκίνητα (απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου) στη λεωφόρο κ εγώ ο κάγκουρας θέλω να αποφύγω τη λακούβα για να μην πονέσει η παλιολαμαρίνα από την καγκουροανάρτηση που έχω τί θα γίνει;;;

Όσο κ να προσέχεις εσύ, κυκλοφορεί εκεί έξω κάθε καρυδιάς καρύδι...

Kι εγώ (ο κάγκουρας), που θέλω να αποφύγω την γαμωλακούβα, χωρίς όμως να αλλάξω λωρίδα, τι φταίω που θα "πέσεις" πάνω μου, και ποιός ξέρει τι θα πάθεις, επειδή κάνεις σφήνες;

performance 24-10-13 14:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder (Μήνυμα 489830)
Κι αν θες να προσπεράσεις ανάμεσα από τα αυτοκίνητα (απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου) στη λεωφόρο κ εγώ ο κάγκουρας θέλω να αποφύγω τη λακούβα για να μην πονέσει η παλιολαμαρίνα από την καγκουροανάρτηση που έχω τί θα γίνει;;;

Όσο κ να προσέχεις εσύ, κυκλοφορεί εκεί έξω κάθε καρυδιάς καρύδι...

Οπως προειπα,με το μηχανακι(Ειτε παπι,ειτε 1000αρι) τα πραγματα αλλαζουν πολυ.
Ειναι ενας αλλος κοσμος και εσυ πρεπει να γινεσαι ενας αλλος ανθρωπος.

performance 24-10-13 14:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact (Μήνυμα 489831)
Kι εγώ (ο κάγκουρας), που θέλω να αποφύγω την γαμωλακούβα, χωρίς όμως να αλλάξω λωρίδα, τι φταίω που θα "πέσεις" πάνω μου, και ποιός ξέρει τι θα πάθεις, επειδή κάνεις σφήνες;

Εγω στερουμαι παθητικης ασφαλειας,και ο χαμενος ειναι παντα η μοτοσυκλετα,αυτο ειναι γνωστο.
Αναφερομαι σε σωφρονες οδηγους με αντιστοιχες συμπεριφορες ειτε μοτοσυκλετας ειτε αυτοκινητου.

InsaneDriver 24-10-13 15:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από performance (Μήνυμα 489833)
Εγω στερουμαι παθητικης ασφαλειας,και ο χαμενος ειναι παντα η μοτοσυκλετα,αυτο ειναι γνωστο.
Αναφερομαι σε σωφρονες οδηγους με αντιστοιχες συμπεριφορες ειτε μοτοσυκλετας ειτε αυτοκινητου.

O χαμένος είναι η μοτοσυκλέτα αλλά οι περισσότεροι δεν έχουν μυαλό και νομίζουν ότι η λωρίδα διήθησης είναι λωρίδα κυκλοφορίας.
Σε βρίζουν, περνάνε βολίδα και άλλα πολλά...
Σε πολλούς αξίζει που έχουν άσχημη συμπεριφορά να τους ξαπλώσεις κάτω μήπως βάλουν μυαλό.

http://www.mototriti.gr/data/news/pr...hshs_97713.asp

performance 24-10-13 16:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver (Μήνυμα 489834)
O χαμένος είναι η μοτοσυκλέτα αλλά οι περισσότεροι δεν έχουν μυαλό και νομίζουν ότι η λωρίδα διήθησης είναι λωρίδα κυκλοφορίας.
Σε βρίζουν, περνάνε βολίδα και άλλα πολλά...
Σε πολλούς αξίζει που έχουν άσχημη συμπεριφορά να τους ξαπλώσεις κάτω μήπως βάλουν μυαλό.

http://www.mototriti.gr/data/news/pr...hshs_97713.asp

Αυτο το "αξιζει να τους ξαπλωσεις κατω" πιστευω πως το σκεφτηκες καλα πριν το γραψεις.
Ασχημη συμπεριφορα για σενα σημαινει γδαρμενος, αναπηρος,η νεκρος.

Ευτυχως που πιο πανω μιλησα για σωφρονες οδηγους/αναβατες.

Dim77 24-10-13 16:24

Ο Χάρης εννοούσε ότι μερικοί είναι ΙΔΙΑΤΕΡΩΣ προκλητικοί στη συμπεριφορά τους και ζητάνε και τα ρέστα.

Οπότε όταν κάποιος δεν είναι σώφρον, έχει μεγάλη ευθύνη στο τι θα του συμβεί.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:42.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.