BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Αλλαγη ελαστικων BMW E92 316i coupe (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33014)

sstauross 26-12-15 19:50

Αλλαγη ελαστικων BMW E92 316i coupe
 
Καλησπερα στο γκρουπ και χρονια πολλα! Θα ηθελα τη γνωμη σας για το τι ελαστικα να επιλεξω και γιατι μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα τα αλλαξω... Αυτη τη στιγμη φοραω τα Michelin pilot sport 3 225/45 17.. Να συνεχισω με αυτα η εχετε κατι αλλο να προτεινετε σε αυτο το επιπεδο ελαστικου;
Ευχαριστω πολυ!

giannis 116 26-12-15 20:01

Θα σου προτεινα να δοκιμασεις Goodyear. Εχω τα Efficient Grip και ειναι τα καλυτερα λαστιχα που εχω βαλει ποτε σε αυτοκινητο.

sstauross 26-12-15 20:06

Γενικα εχω ακουσει καλα λογια για τα Bridgestone εχει κανεις εμπειρια; Παρακαλω στις προτασεις να αναφερετε μοντελο και τιμες!

giannis 116 26-12-15 20:08

Ειχα τα Potenza rft. Πολυ σκληρα, κοπαναγανε ασχημα και στο τελος της ζωης τους γλιστραγαν επικινδυνα. Τιμες εισαι πανω απο 500ευρω η 4αδα, αναλογα και τον εμπορο, για ραν φλατ βαλε κι 150-200 ευρω παραπανω στο σετ.

MZ3 27-12-15 00:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sstauross (Μήνυμα 509853)
Καλησπερα στο γκρουπ και χρονια πολλα! Θα ηθελα τη γνωμη σας για το τι ελαστικα να επιλεξω και γιατι μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα τα αλλαξω... Αυτη τη στιγμη φοραω τα Michelin pilot sport 3 225/45 17.. Να συνεχισω με αυτα η εχετε κατι αλλο να προτεινετε σε αυτο το επιπεδο ελαστικου;
Ευχαριστω πολυ!


δεν εισαι ευχαρηστημενος απο αυτα τα λαστιχα?

sstauross 28-12-15 00:02

Δεν τα είχα για πολύ καιρό μιας κ το τουτου το πήρα μεταχειρισμένο γι αυτό και ρωτάω γνώμες απο πιο έμπειρους! :) Οι περισσότεροι μου προτείνουν να μείνω με τα Michilen πάντως... εσείς τι λέτε;

topmar 28-12-15 18:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sstauross (Μήνυμα 509853)
Καλησπερα στο γκρουπ και χρονια πολλα! Θα ηθελα τη γνωμη σας για το τι ελαστικα να επιλεξω και γιατι μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα τα αλλαξω... Αυτη τη στιγμη φοραω τα Michelin pilot sport 3 225/45 17.. Να συνεχισω με αυτα η εχετε κατι αλλο να προτεινετε σε αυτο το επιπεδο ελαστικου;
Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα,

από ελαστικά με δείκτη "Α" στο βρεγμένο, σου προτείνω ως VFM, με σειρά επιλογής (για το αμάξι σου ΜΟΝΟ) :

Hankook Ventus V12 Evo2 = 333€

Hankook Ventus S1 Evo2 = 355€

Εγώ έχω τα 2α, αλλά και άλλες απαιτήσεις-αμάξι.....

KAZA 28-12-15 20:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από topmar (Μήνυμα 509891)
Καλησπέρα,

από ελαστικά με δείκτη "Α" στο βρεγμένο, σου προτείνω ως VFM, με σειρά επιλογής (για το αμάξι σου ΜΟΝΟ) :

Hankook Ventus V12 Evo2 = 333€

Hankook Ventus S1 Evo2 = 355€

Εγώ έχω τα 2α, αλλά και άλλες απαιτήσεις-αμάξι.....

Γιατί τα Dunlop Sport Bluresponse ..... κι αυτά Α έχουν σε βρεγμένο...

topmar 29-12-15 07:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από KAZA (Μήνυμα 509893)
Γιατί τα Dunlop Sport Bluresponse ..... κι αυτά Α έχουν σε βρεγμένο...

Καλημέρα,

δεν είπα ότι ΜΟΝΟ αυτά που έγραψα έχουν "Α" στο βρεγμένο.....απλά έθεσα ως περιορισμό το "Α" στο βρεγμένο στην αναζήτηση και έγραψα ποια είναι τα πιο Value For Money επώνυμα ελαστικά.....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:40.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.