BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Τρόπος οδήγησης. (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2594)

DaRk_AnGeL 09-10-05 14:19

Τρόπος οδήγησης.
 
Διαπιστώνω οτι οι αντοχές μου έχουν μειωθεί απίστευτα στον δρόμο. Και εξηγούμαι : παλιά δεν συφίλιαζα τόσο εύκολα με τις μ@λ@κίες που έβλεπα. Τώρα πλέον είμαι συνεχεια στην τσίτα (και στον ταρζάν καμιά φορα) να βγώ απ το αυτοκίνητο και να βουτήξω κανέναν που έκανε την "εξυπνάδα του".
Ιδιαίτερα με τσαντίζουν τα μηχανάκια τα οποία κινούνται ΚΛΑΣΙΚΑ ανάμεσα σε 2 λωρίδες, με μεγάλη ταχύτητα και κορνάρουν συνεχώς μην τυχόν και κάποιος χριστιανός θέλει να αλλαξει λωρίδα και τους κόψει το δρόμο.
Επίσης με τσαντίζουν στο φανάρι που προσπερνάνε όλα τα σταματημένα αυτοκίνητα, πάνε και σταματάνε ΠΑΝΩ στη διάβαση πεζών και φυσικά σταματάνε λοξά.. ωστε άν εσύ που έισαι πρώτος στο φανάρι θες να ξεκινήσεις γρήγορα.... να πρέπει να περάσεις ξυστά απ το μηχανάκι.. ή να περιμένεις 15-20 δευτερόλεπτα, καθώς τα μηχανάκια σταματάνε εκει που δέν βλέπουν το φανάρι...το φανάρι ανάβει, τα αμάξια περιμένουν.. μέχρι να πέσει κόρνα, να βάλει ταχύτητα και να φύγει το παπί... καληνύχτα σας.

Ευλογητός 09-10-05 14:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από DaRk_AnGeL
Διαπιστώνω οτι οι αντοχές μου έχουν μειωθεί απίστευτα στον δρόμο. Και εξηγούμαι : παλιά δεν συφίλιαζα τόσο εύκολα με τις μ@λ@κίες που έβλεπα. Τώρα πλέον είμαι συνεχεια στην τσίτα (και στον ταρζάν καμιά φορα) να βγώ απ το αυτοκίνητο και να βουτήξω κανέναν που έκανε την "εξυπνάδα του".
Ιδιαίτερα με τσαντίζουν τα μηχανάκια τα οποία κινούνται ΚΛΑΣΙΚΑ ανάμεσα σε 2 λωρίδες, με μεγάλη ταχύτητα και κορνάρουν συνεχώς μην τυχόν και κάποιος χριστιανός θέλει να αλλαξει λωρίδα και τους κόψει το δρόμο.
Επίσης με τσαντίζουν στο φανάρι που προσπερνάνε όλα τα σταματημένα αυτοκίνητα, πάνε και σταματάνε ΠΑΝΩ στη διάβαση πεζών και φυσικά σταματάνε λοξά.. ωστε άν εσύ που έισαι πρώτος στο φανάρι θες να ξεκινήσεις γρήγορα.... να πρέπει να περάσεις ξυστά απ το μηχανάκι.. ή να περιμένεις 15-20 δευτερόλεπτα, καθώς τα μηχανάκια σταματάνε εκει που δέν βλέπουν το φανάρι...το φανάρι ανάβει, τα αμάξια περιμένουν.. μέχρι να πέσει κόρνα, να βάλει ταχύτητα και να φύγει το παπί... καληνύχτα σας.

Aυτο το ποστ ειναι λες και το εγραψα εγω!!
Ακριβως τα ιδια σκεφτομαι οταν οδηγω και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι!

Επισης,δεν ξερω αν ειναι δικο μου λαθος αυτο αλλα νοιωθω ενα αισθημα ανασφαλειας οταν περνανε τα μηχανακια με μεγαλες ταχυτητες αριστερα-δεξια μου ταυτοχρονα!:nixweiss:

Fad3In 09-10-05 15:01

Προσωπικα διαπιστωνω οτι οι ανοχες μου με
το περασμα του χρονου αυξανονται...
Αν και ακομα 'τα παιρνω' σχετικα ευκολα...:pth:
Επισης διαπιστωσα οτι για να κανεις ενα βιντεακι 5' θες υλικο 15' τουλαχιστον...
Ν.

papajim 10-10-05 14:24

Εγω διαπιστωνω οτι οσο μεγαλωνω,τοσο χανω την απολαυση της οδηγησης.Οχι επειδη η οδηγηση δεν παραμενει κατι το καταπληκτικο(ποσο μαλλον με bmw) αλλα επειδη εχασα (ολη πια) την αγνοια κινδυνου που ειχα στα 18 και στα 20 μου.Ειμαι πιο συγκρατημενος,προσπαθω να προνοησω τις τυχον μλκιες των αλλων κτλ.Ολη αυτη η προσοχη και η "ανασφαλεια" μειωνει δυστυχως την απολαυση.
Αλλαζουν οι προτεραιοτητες φιλοι μου,συνειδητοποιεισαι,βλεπεις τα παντα με αλλο ματι.

Action Man 10-10-05 14:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από papajim
Εγω διαπιστωνω οτι οσο μεγαλωνω,τοσο χανω την απολαυση της οδηγησης.Οχι επειδη η οδηγηση δεν παραμενει κατι το καταπληκτικο(ποσο μαλλον με bmw) αλλα επειδη εχασα (ολη πια) την αγνοια κινδυνου που ειχα στα 18 και στα 20 μου.Ειμαι πιο συγκρατημενος,προσπαθω να προνοησω τις τυχον μλκιες των αλλων κτλ.Ολη αυτη η προσοχη και η "ανασφαλεια" μειωνει δυστυχως την απολαυση.
Αλλαζουν οι προτεραιοτητες φιλοι μου,συνειδητοποιεισαι,βλεπεις τα παντα με αλλο ματι.

Απο τις πιο διαπιστωμενες διαπιστωσεις!!!!!!!!Συμφωνω απολυτα!!

sakkunen 10-10-05 19:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από DaRk_AnGeL
Διαπιστώνω οτι οι αντοχές μου έχουν μειωθεί απίστευτα στον δρόμο. Και εξηγούμαι : παλιά δεν συφίλιαζα τόσο εύκολα με τις μ@λ@κίες που έβλεπα. Τώρα πλέον είμαι συνεχεια στην τσίτα (και στον ταρζάν καμιά φορα) να βγώ απ το αυτοκίνητο και να βουτήξω κανέναν που έκανε την "εξυπνάδα του".
Ιδιαίτερα με τσαντίζουν τα μηχανάκια τα οποία κινούνται ΚΛΑΣΙΚΑ ανάμεσα σε 2 λωρίδες, με μεγάλη ταχύτητα και κορνάρουν συνεχώς μην τυχόν και κάποιος χριστιανός θέλει να αλλαξει λωρίδα και τους κόψει το δρόμο.
Επίσης με τσαντίζουν στο φανάρι που προσπερνάνε όλα τα σταματημένα αυτοκίνητα, πάνε και σταματάνε ΠΑΝΩ στη διάβαση πεζών και φυσικά σταματάνε λοξά.. ωστε άν εσύ που έισαι πρώτος στο φανάρι θες να ξεκινήσεις γρήγορα.... να πρέπει να περάσεις ξυστά απ το μηχανάκι.. ή να περιμένεις 15-20 δευτερόλεπτα, καθώς τα μηχανάκια σταματάνε εκει που δέν βλέπουν το φανάρι...το φανάρι ανάβει, τα αμάξια περιμένουν.. μέχρι να πέσει κόρνα, να βάλει ταχύτητα και να φύγει το παπί... καληνύχτα σας.

μεσα στο μυαλο μου εισαι! Ακριβως τα ιδια εκνευριζουν και μενα.Καμια φορα μαλιστα που εχω νευρα και θελω να τρεξω τρωνε γερο χεσιμο!!:bullhorn:

Fad3In 10-10-05 21:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από papajim
Εγω διαπιστωνω οτι οσο μεγαλωνω,τοσο χανω την απολαυση της οδηγησης.Οχι επειδη η οδηγηση δεν παραμενει κατι το καταπληκτικο(ποσο μαλλον με bmw) αλλα επειδη εχασα (ολη πια) την αγνοια κινδυνου που ειχα στα 18 και στα 20 μου.Ειμαι πιο συγκρατημενος,προσπαθω να προνοησω τις τυχον μλκιες των αλλων κτλ.Ολη αυτη η προσοχη και η "ανασφαλεια" μειωνει δυστυχως την απολαυση.
Αλλαζουν οι προτεραιοτητες φιλοι μου,συνειδητοποιεισαι,βλεπεις τα παντα με αλλο ματι.

Γενικα,θα συμπληρωσω οτι αυτο το συναισθημα 'κομμενα γονατα' μετα
απο υπερεκκριση αδρεναλινης εχει πλεον καιρο να εμφανιστει...:nixweiss:
Και ναι,ειδικα μετα απο καμμια τρακα-οσο μικρη και να ναι η ζημια,καπως
σταματας να χεις τοσο βαρυ δεξι ποδι...
Τεσπα...μεγαλωνουμε ρε γμτ! :p:
Ν.

TNT 10-10-05 22:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fad3In
Γενικα,θα συμπληρωσω οτι αυτο το συναισθημα 'κομμενα γονατα' μετα
απο υπερεκκριση αδρεναλινης εχει πλεον καιρο να εμφανιστει...:nixweiss:
Και ναι,ειδικα μετα απο καμμια τρακα-οσο μικρη και να ναι η ζημια,καπως
σταματας να χεις τοσο βαρυ δεξι ποδι...
Τεσπα...μεγαλωνουμε ρε γμτ! :p:
Ν.

Εγω φιλε μου εχω διαπιστωσει εδω και καιρο πως η μεγαλυτερη ηδονη του κοσμου βρισκεται αναμεσα στο "κομμενα γονατα" και το "τροπετο".Δοξα τω θεω,ποτε δεν αγγιξα τη φαση "τροπετο" και μακαρι να μην την (ξανα)αγγιξει κανεις μας ποτε.Αλλα αν δεν φοβασαι και λιγο ρε παιδι μου δεν το ευχαριστιεσαι (ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ).Κι οπως λενε και στο χωριο μου "θαρραλεος δεν ειναι αυτος που δεν φοβαται,αλλα αυτος που φοβαται πολυ και το ξεπερνα".

(Ναι,ναι η χωνεψη των σουβλακιων ξυπνησε τον αμπελοφιλοσοφο μεσα μου)

InsaneDriver 10-10-05 22:45

Άμα δεν κάνεις το πάθος σου δεν ζεις...Άυτό τα λέει όλα.

Fad3In 11-10-05 00:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver
¶μα δεν κάνεις το πάθος σου δεν ζεις...¶υτό τα λέει όλα.

Σωστος!!!
Δεν ειπα οτι δεν το παλευω!
Απλα δεν εχω το ιδιο rush οπως παλια! :)
Ν.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.