BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   SOS ρεταρισμα σε E46 Valvetronic (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=9179)

Nick_compact 05-08-07 21:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Babis_Compact (Μήνυμα 131560)
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, λογικά δεν θα γίνεται τίποτα και θα πρέπει να προγραμματίσω στο budget και μια αλλαγή πολλαπλασιαστών. Πληροφοριακά θα πάρω ένα τηλέφωνο αύριο σε ένα συνεργείο να μάθω όμως.

Δεν είναι σίγουρο οτί οι πολλαπλασιαστές σου θα θέλουν άλλαγμα, ίσως να μην ήταν όλες οι παρτίδες έτσι, ή και να στους άλλαξαν σε κάποιο service! Ψάξε το πρώτα!

Babis_Compact 05-08-07 23:42

Thanks again, θα μιλήσω με τον μηχανικό στο επόμενο service για να δούμε αν χρειάζεται.

georggge46 06-08-07 11:34

Τελικα ειχατε δικιο! Ηταν ο 4ος πολλαπλασιαστης. Πηγα στον Νταγκουνακη σημερα και τον αλλαξα.Ηταν εκει αλλα 2 ,46αρια, για την ιδια δουλεια.Μαλιστα του ενος ηθελαν 2 αλλαγμα!Τιμη μαζι με την διαγνωση και τα εργατικα 60 e.Απο οτι μου ειπανε αυτο γινεται καθημερινα!

BMW-Racing 06-08-07 15:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact (Μήνυμα 131548)
Δεν ξέρω τι γίνεται αν βρίσκεσαι εκτός εγγύησης!

Νομιζω οτι οταν γινεται ανακληση ειναι ανεξαρτητα απ το αν ειναι το αμαξι εντος εγγυησης.Επισης θα επρεπε να ενημερωθουν ολοι οι ιδιοκτητες της παρτιδας αυτης με τους προβληματικους πολλ/στες,δεν συμφωνεις...?

Nick_compact 06-08-07 16:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW-Racing (Μήνυμα 131671)
Νομιζω οτι οταν γινεται ανακληση ειναι ανεξαρτητα απ το αν ειναι το αμαξι εντος εγγυησης.Επισης θα επρεπε να ενημερωθουν ολοι οι ιδιοκτητες της παρτιδας αυτης με τους προβληματικους πολλ/στες,δεν συμφωνεις...?

Εγώ συμφωνώ και με το παραπάνω, και εαν ήμουν κάτοχος Ε46 θα το έκανα μεγάλο ζήτημα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε τέτοια πατάτα της BMW.

Geo_3D 06-08-07 16:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact (Μήνυμα 131674)
Εγώ συμφωνώ και με το παραπάνω, και εαν ήμουν κάτοχος Ε46 θα το έκανα μεγάλο ζήτημα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε τέτοια πατάτα της BMW.

Νικο τους πολλαπλασιαστες και καθε λογης τεχνικο λαθος για το οποιο γινεται ανακληση αλλαζεται δωρεαν.Τουλαχιστον την πρωτη φορα.Και μενα πηγαν να μου τους αλλαξουν στον Σφακ δωρεαν....:twak:,αλλά μετά αλλαξαν γνωμη;)

Nick_compact 06-08-07 16:41

Άλλο εσύ.... :) Δυστυχώς από ότι βλέπω όμως κάποιοι πληρώνουν, οι κύριοι στα συνεργεία κάνουν τους κινέζους εις βάρος μας... και ανθρώπων που δεν το ξέρουν, και πώς να το ξέρουν άλλωστε, δεν είναι όλοι σαν εμάς. Είναι κοροιδία, γι'αυτό με ενοχλεί αφάνταστα, σαν να μη φτάνει που το αυτοκίνητο σ'αφήνει.

BMW-Racing 06-08-07 20:44

Συγνωμη δηλαδη δεν μπορει καποιος να το διεκδικησει να αντικατασταθει κατι για το οποιο εχει παραδεχτει η μαμα εταιρια...?

georggge46 07-08-07 09:45

Εγω παντως, που το ρωτησα δεν εβγαλα ακρη!Μου ειπαν εν ολιγης οτι εκτος εγγυησης δεν τους αλλαζουν δωρεαν..!Ε...δεν θα το κανω και ζητημα στα κεντρικα για 32 ευρω το τεμαχιο!

Dim77 07-08-07 10:20

Μισό λεπτάκι...Το ότι στον Νταγκουνάκη στο χρέωσαν δε σημαίνει ότι μπορεί να γινόταν το ίδιο παντού.
Το νέο ανταλλακτικό νομίζω ότι λύνει το πρόβλημα.
Η ανάκληση είναι ανάκληση...Κανονικά ΔΕΝ πληρώνεις.
Θα το ρωτήσω όταν μπορέσω και στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο που επισκέπτομαι.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:41.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.