BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Bmw M3 E30.....η ιστορια ενος θρυλου στην Ελλαδα! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=235)

Dim77 14-08-15 07:55

Πολύ ωραίες οι διευκρινίσεις. Παρόλα αυτά:

Όταν κάποιος δίνει 150,000 ευρώ για ένα Ε30 ανακατασκευασμένο ή όχι σε καινούρια κατάσταση, με σκοπο να το εγκαταστήσει μονίμως σε ένα γκαράζ πιθανώς μαζί με άλλα 10-15 συλλεκτικά αυτοκίνητα, δεν έχει σκοπό να το κυκλοφορήσει. Πολλοί από αυτούς τους ανθρώπους, μάλλον δεν το ξανακυκλοφορούν ποτέ.

Πραγματικά δεν είναι καλύτερο ένα αγωνιστικό? Αλλά βέβαια το αγωνιστικό δεν γυαλίζει τόσο πολύ...

Ίσως η πραγματικότητα είναι στο 4 και 5. Ότι λόγω αυτών των χαρακτηριστικών, η πιθανή οδήγηση από τον ευκατάστατο συλλέκτη, είναι αδύνατη....οπότε προσανατολιζόμαστε με τα ίδια χρήματα σε κάτι που έστω αν θελήσουμε το τσουλάμε από εδώ ή εκεί.

Δε νομίζω ότι αυτός που έδωσε 150 χιλιάρικα, δεν έχει δισεκατομμύρια από πίσω και όλα αυτά που ανέφερες σωστά μεν, αλλά δεν αποτελούν πραγματικό πρόβλημα. Το να έχει τρειλερ ή να πάρει ένα βαρέλι αγωνιστική ELF. Ίσα ίσα ο πραγματικός μερακλής πιο πολύ θα χαρεί να ξοδέψει αυτά για το αγωνιστικό του, παρά για κάτι άλλο.

Εσείς που αγαπάτε τόσο πολύ αυτο το αυτοκίνητο, πιστεύω πως ήταν πιο πιθανό να ξοδέψετε 150 χιλιάδες σε 3-4 διαφορετικά πιο φτηνά αυτοκίνητα που θα χρησιμοποιούσατε κάθε μέρα γιατί πραγματικά το έχετε στην καρδιά σας και δεν το παίρνετε επειδή είναι ''ακριβό'' όπως ένα πανάκριβο άχρηστο ρολόι ή ένα εξίσου πανάκριβο κόσμημα ή έναν πίνακα.

Επίσης μην ξεχνάμε ότι στα χιλιάδες άρθρα για το πόσο φοβερή, τρομερή, συλλεκτική κλπ είναι η Ε30 Μ3....πάντα δείχνουν τις εκδόσεις δρόμου και ΣΠΑΝΙΩΣ βλέπω αναφορά στις αγωνιστικές (που να ξεπερνάει τη μια γραμμή) και ακόμα πιο σπάνια έχει και φωτογραφίες αγωνιστικών.

Άρα και οι συλλέκτες απλά ενδιαφέρονται για τον ''πολιτικό'' μύθο και όχι τον αγωνιστικό.

Και οι δικές μου παρατηρήσεις δεν είναι απόλυτες, απλά σκέψεις γιατί πραγματικά οι τιμές πολιτικών και αγωνιστικών είναι κοντά (από ότι λέτε γιατί δεν τα παρακολουθώ) ενώ θα έπρεπε να είναι πολλαπλάσιες.

m_power_lunatic 14-08-15 12:45

Ψιλοκαταθλιψη αυτη την εβδομαδα.

Παρουσιαση ελληνικες Μ3 Ε30 απο το drive και το Power.

Μπραβο στον Αλεξανδρο για την παρουσίαση και ειδα και την δικια μου σημερα και στεναχωρηθηκα-χαρηκα μαζι.

Δεν πειραζει ομως, εχω πιστη παντα ειχα :)

m_power_lunatic 14-08-15 14:12

Παρεπιπτοντως τρελες ανακριβειες και λαθη το αρθρο στο δευτερο drive.

dinos1 16-09-15 21:17

M3 E30
 
BMW M3 E30

Νικος Μ 18-09-15 14:09

M3 lunatic kai o allos o filos .. To sigekrimeno ble m3 se 3 xronia pernei pinakides istorikou. Liga m3 e30 sthn ellada einai san kiayto. Twra oso anafora tis poinakides o pirasmos htan megalos adelfia .. Na me sigxorisete gia thn atipia alla keseis mallon ayto tha kanate sthn thesh m. Ektws kai an eixate kamia 20aria xiliarika plus na to ektelwnisete :p :p ta leme

InsaneDriver 18-09-15 14:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νικος Μ (Μήνυμα 508098)
M3 lunatic kai o allos o filos .. To sigekrimeno ble m3 se 3 xronia pernei pinakides istorikou. Liga m3 e30 sthn ellada einai san kiayto. Twra oso anafora tis poinakides o pirasmos htan megalos adelfia .. Na me sigxorisete gia thn atipia alla keseis mallon ayto tha kanate sthn thesh m. Ektws kai an eixate kamia 20aria xiliarika plus na to ektelwnisete :p :p ta leme

Δεν μπορείς να καταλάβεις τι μπορεί να πάθεις σε περίπτωση ατυχήματος. :banghead:
Δεν μιλάμε να πληρώσεις την ζημιά(σίδερα) του άλλου από την τσέπη σου.
Αν τραυματιστεί-πεθάνει άνθρωπος, θα πληρώνεις για όλη σου τη ζωή και δεν θα ξεχρεώνεις...

BMW Power 18-09-15 14:55

Και να συμπληρώσω ότι δεν έχει να κάνει με το αν φταις ή όχι.
Έρχομαι εγώ ο "καλοθελητής" (που είμαστε και γείτονες) και πέφτω πάνω σου, πάλι εσύ θα βρεις τον μπελά σου.

Straight six 18-09-15 15:03

θα ξεμπλέξεις του Αγίου Ποτέ και θα πληρώνουν και τα παιδιά...:banghead:

kacey 18-09-15 16:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νικος Μ (Μήνυμα 508098)
M3 lunatic kai o allos o filos .. To sigekrimeno ble m3 se 3 xronia pernei pinakides istorikou. Liga m3 e30 sthn ellada einai san kiayto. Twra oso anafora tis poinakides o pirasmos htan megalos adelfia .. Na me sigxorisete gia thn atipia alla keseis mallon ayto tha kanate sthn thesh m. Ektws kai an eixate kamia 20aria xiliarika plus na to ektelwnisete :p :p ta leme

οχι σε ολα (για να ειμαστε και στο κλιμα των εκλογων).

m_power_lunatic 18-09-15 20:45

Νικολα δεν αμφιβαλλω καθολου οτι λιγα Μ3 Ε30 ειναι σαν το δικο σου,το εχω δει και οντως ειναι πολυ καλο.

Αλλα η παρατυπια μπορει να σε μπλεξει πολυ-πολυ ασχημα μεχρι εκει που δεν φανταζεσαι.Θα πληρωνεις και δεν θα τελειωσεις ποτε....θα σε κυνηγαει μια ζωη οπως ειπανε ολοι πιο πανω.

Αν το ξεπερασουμε αυτο (που δεν ξεπερνιεται αλλα λεμε τωρα) δεν ειναι αδικο για αυτους που θελουνε να ειναι νομιμοι και τυπικοι εσυ να καμαρωνεις και δικαια οδηγωντας την και οι υπολοιποι να κοιτανε και να αισθανονται ολιγον τι μ@λ@κες????

Με αυτη την λογικη θα μπορουσα να εχω εδω και πολλα χρονια γνησια Μ3 Ε30 και στα χαρτια και να μην πρεπει να δωσω 25+ που μου ζητανε τωρα.Πριν καμια 15 χρονια ειχανε 3-4 εκατ. δρχ θα την ειχα παρει απεξω και θα την κυκλοφορουσα με διπλα χαρτια.

Οπως και να εχει,να προσεχεις και να την προσεχεις αλλα ξανασκεψου το......

m_power_lunatic 19-09-15 16:10

Συμφωνω με τον Δημητρη,το πολιτικο το βγαζουνε καμια βολτα και το βλεπει αρκετος κοσμος και κανουνε και το κομματι τους αλλα το αγωνιστικο ειναι για τους σκληροπυρηνικους και να ασχολουνται και λιγο με το αθλημα γιατι μια DTM Μ3 Ε30 δεν οδηγιεται καθολου ευκολα.

Προσωπικα οπως εχω ξαναπει χιλιαδες φορες αναμεσα σε μια πολιτικη Μ3 Ε30 των 100+χιλιαδων ευρω θα προτιμουσα μια DTM ή GROUP A M3 E30 γιατι απλα αν σε ενδιαφερει η ουσια της Μ3 Ε30 που ειναι η οδηγικη απολαυση δεν υπαρχει επαφη καν μεταξυ των 2.

Βεβαια και ο G.Nikas ο φιλος μας που εγραψε πιο πισω εχει και αυτος τα δικια του σχετικα με τις ιδιαιτεροτητες ενος αγωνιστικου (τις οποιες τις ζω παρεπιπτοντως απο πρωτο χερι με το δικο μου αγωνιστικο).

Νικος Μ 20-09-15 19:53

Kalhspera. Lunatic afou eisai geitwnas kai me xereis tha gnwrizeis pws to amaxi to exw apo to 1998 kai to agorasa se draxmes peripou 2 ekatomiria. Meta thn katasxesh tou aftokinitou mou apo ena komplexiko xeftilompatso giati eixan leixei oi tsol peinakides mou molis ena mhna perhpou kai meta apo agona kai ladwma pragma pou sixainomai gia na to parw phsw apofasisa na stamatisw na upakouw tous diaftharmenous paralogous kai mafiozikous nomous pou mou epivalei ayto to kwlompourdelo kratos pou zoume kai nai na kanw mia maimoudia gia na vrw thn hremia mou. Exete dikio oti htan risko alla to phra auto to risko apolita sinidita kai apolita antidrastika. Isos na gnwrizete pws oi nomoi pou isxioun stous ektelwnismous sthn xwra mas einai entelws kataxristikoi kai paralogoi.twra an tha mporouses na giriseis ton xrono phsw na to pareis sthn timh pou to phra egw tote,na to sintiriseis mexri shmera me tis oikonomies sou tis ligostes kai as exeis valei maimou pinakides egw tha sou pw bravo giati tha sou axizei. Twra ta peri nomotipwn kai nomotagwn pou anefere ena alos filos einai naxoume na leme. H mallon naxete na lete.

Episis den thn kikloforw pia giayto to logo.. Kai thn poulaw episis giayto ton logo.. Eimai megalos pia gia tetia riska.. ;) an xerete kapoion pou na endiaferete mporeite as epikoinwnisei. na eiste kala.

kacey 21-09-15 02:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νικος Μ (Μήνυμα 508106)
Kalhspera. Lunatic afou eisai geitwnas kai me xereis tha gnwrizeis pws to amaxi to exw apo to 1998 kai to agorasa se draxmes peripou 2 ekatomiria. Meta thn katasxesh tou aftokinitou mou apo ena komplexiko xeftilompatso giati eixan leixei oi tsol peinakides mou molis ena mhna perhpou kai meta apo agona kai ladwma pragma pou sixainomai gia na to parw phsw apofasisa na stamatisw na upakouw tous diaftharmenous paralogous kai mafiozikous nomous pou mou epivalei ayto to kwlompourdelo kratos pou zoume kai nai na kanw mia maimoudia gia na vrw thn hremia mou. Exete dikio oti htan risko alla to phra auto to risko apolita sinidita kai apolita antidrastika. Isos na gnwrizete pws oi nomoi pou isxioun stous ektelwnismous sthn xwra mas einai entelws kataxristikoi kai paralogoi.twra an tha mporouses na giriseis ton xrono phsw na to pareis sthn timh pou to phra egw tote,na to sintiriseis mexri shmera me tis oikonomies sou tis ligostes kai as exeis valei maimou pinakides egw tha sou pw bravo giati tha sou axizei. Twra ta peri nomotipwn kai nomotagwn pou anefere ena alos filos einai naxoume na leme. H mallon naxete na lete.

Episis den thn kikloforw pia giayto to logo.. Kai thn poulaw episis giayto ton logo.. Eimai megalos pia gia tetia riska.. ;) an xerete kapoion pou na endiaferete mporeite as epikoinwnisei. na eiste kala.

α) κομπλεξικος ξεφτυλομπατσος αυτος που του κατεσχεσε το αμαξι γιατι κυκλοφορουσε ατελωνιστο
β) λαδωμα για να το παρει πισω, κατι που "σιχαινεται" αλλα το αμαξι το κυκλοφορουμε με μαιμου πινακιδες.
γ) διεφθαρμενοι και μαφιοζικοι νομοι του μπουρδελοκρατους* ---> αποφασισε να μη τους υπακουει και να βρει την ηρεμια του με μαιμου πινακιδες.

*το οποιο ειναι μπουρδελοκρατος ακριβως επειδη κατι τετοιοι μπορουν να κυκλοφορουν ετσι.

αφου ξεκαθαρισουμε οτι δεν σε ξερω οποτε αποκλειεται να εχω προσωπικα μαζι σου, εχω να σου πω το εξης: σταματα να γραφεις μαλακιες και να προσπαθεις να τις δικαιολογησεις με δακρυβρεχτες μπουρδες. Αντε πια. Οι γονεις μου εχουν ενα 2λτ δεκαετιας που το κοιτανε να το τρωει ο ηλιος γιατι μετα το κουρεμα των συνταξεων τους δεν ειναι πια σε θεση να πληρωνουν τα 660ε τελη για να το κυκλοφορουν, και βγαινεις εσυ να γραφεις τα παραπανω και να εισαι και εξυπνακιας (τελευταιο bold).

Dim77 21-09-15 07:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kacey (Μήνυμα 508108)
α) κομπλεξικος ξεφτυλομπατσος αυτος που του κατεσχεσε το αμαξι γιατι κυκλοφορουσε ατελωνιστο
β) λαδωμα για να το παρει πισω, κατι που "σιχαινεται" αλλα το αμαξι το κυκλοφορουμε με μαιμου πινακιδες.
γ) διεφθαρμενοι και μαφιοζικοι νομοι του μπουρδελοκρατους* ---> αποφασισε να μη τους υπακουει και να βρει την ηρεμια του με μαιμου πινακιδες.

*το οποιο ειναι μπουρδελοκρατος ακριβως επειδη κατι τετοιοι μπορουν να κυκλοφορουν ετσι.

αφου ξεκαθαρισουμε οτι δεν σε ξερω οποτε αποκλειεται να εχω προσωπικα μαζι σου, εχω να σου πω το εξης: σταματα να γραφεις μαλακιες και να προσπαθεις να τις δικαιολογησεις με δακρυβρεχτες μπουρδες. Αντε πια. Οι γονεις μου εχουν ενα 2λτ δεκαετιας που το κοιτανε να το τρωει ο ηλιος γιατι μετα το κουρεμα των συνταξεων τους δεν ειναι πια σε θεση να πληρωνουν τα 660ε τελη για να το κυκλοφορουν, και βγαινεις εσυ να γραφεις τα παραπανω και να εισαι και εξυπνακιας (τελευταιο bold).

Συγνώμη και από εμένα, αλλά συμφωνώ απολύτως με τον kacey....

Δηλαδή όλοι είναι ξεφτίλες και γελοίοι, αλλά αυτός που παρανομεί ΑΠΟΛΥΤΑ, για να έχει Ε30 Μ3 είναι μια χαρά και πρέπει όλοι να κάνουν τα στραβά μάτια?

Συγνώμη αλλά μόνο μπράβο δεν δικαιούται αυτός που κλέβει, παρανομεί και λοιδορεί όλους τους υπόλοιπους συμπολίτες του για να κάνει το κέφι του.

Και επειδή ανέφεραν από πάνω διάφοροι τις συνέπειες που θα μπορούσε να έχει κάποιο ατύχημα, είμαι σίγουρος πως ο Νίκος Μ απλά θα έβριζε και θα θεωρούσε γελοίους
1) Τον σακατεμένο (άνθρωπο ή μηχάνημα) που θα άφηνε στο διάβα του
2) Τα δικαστήρια και τους δικαστές
3) Την ασφάλεια που του ζήταγε τα ρέστα
4) Και φυσικά την αστυνομία.....

Όλοι ξεφτίλες εκτός από αυτόν....καλή φάση.

Νίκο, συγχαρητήρια από εμένα, έδωσες την καλύτερη τελική πινελιά στο θρεντ....

Ε30 Μ3...Το αυτοκίνητο που δικαιολογεί κάθε παρανομία για να κάνει ο κάθε ένας το κομμάτι του....μετά συγχαρητηρίων από το κοινό.

Υ.Γ. Πέταξε και την παράνομη αγγελία του στο φόρουμ στο τέλος...θα μου πείτε, σιγά τον καταχρηστικό και παράνομο κανονισμό για νομότυπους και νομοταγείς κακόμοιρους σαν τους υπόλοιπους φυσικά.

KAZA 21-09-15 14:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νικος Μ (Μήνυμα 508106)
Kalhspera. Lunatic afou eisai geitwnas kai me xereis tha gnwrizeis pws to amaxi to exw apo to 1998 kai to agorasa se draxmes peripou 2 ekatomiria. Meta thn katasxesh tou aftokinitou mou apo ena komplexiko xeftilompatso giati eixan leixei oi tsol peinakides mou molis ena mhna perhpou kai meta apo agona kai ladwma pragma pou sixainomai gia na to parw phsw apofasisa na stamatisw na upakouw tous diaftharmenous paralogous kai mafiozikous nomous pou mou epivalei ayto to kwlompourdelo kratos pou zoume kai nai na kanw mia maimoudia gia na vrw thn hremia mou. Exete dikio oti htan risko alla to phra auto to risko apolita sinidita kai apolita antidrastika. Isos na gnwrizete pws oi nomoi pou isxioun stous ektelwnismous sthn xwra mas einai entelws kataxristikoi kai paralogoi.twra an tha mporouses na giriseis ton xrono phsw na to pareis sthn timh pou to phra egw tote,na to sintiriseis mexri shmera me tis oikonomies sou tis ligostes kai as exeis valei maimou pinakides egw tha sou pw bravo giati tha sou axizei. Twra ta peri nomotipwn kai nomotagwn pou anefere ena alos filos einai naxoume na leme. H mallon naxete na lete.

Episis den thn kikloforw pia giayto to logo.. Kai thn poulaw episis giayto ton logo.. Eimai megalos pia gia tetia riska.. ;) an xerete kapoion pou na endiaferete mporeite as epikoinwnisei. na eiste kala.

Δεν έχω λόγια μετά την παραπάνω ομολογία σου!
Αν ήξερα που μένεις θα σου είχα στείλει την αστυνομία και ολοι πιστεύω απο εδώ
θέλουν να στο πουν αυτό άλλα ίσως φοβούνται το ban η μην δυσαρεστηθούν
κάποιοι άλλοι ....
Πόσο ετών είσαι;

kacey 21-09-15 14:29

ποιος φοβαται? ειναι δεδομενο οτι εγω που συχνα-πυκνα ειμαι στο κοντοπευκο και περιξ του deree, απο τοτε που γραφτηκε αυτο για τις πινακιδες πριν 2 μηνες ειχα τα ματια μου ανοιχτα αν το πετυχω στο δρομο να τον δωσω στεγνα.

Εχουμε και λεμε:
πλαστογραφια, λαθρεμπορια, κατασχεση οχηματος.

rapid_fast 21-09-15 18:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νικος Μ (Μήνυμα 508098)
M3 lunatic kai o allos o filos .. To sigekrimeno ble m3 se 3 xronia pernei pinakides istorikou. Liga m3 e30 sthn ellada einai san kiayto. Twra oso anafora tis poinakides o pirasmos htan megalos adelfia .. Na me sigxorisete gia thn atipia alla keseis mallon ayto tha kanate sthn thesh m. Ektws kai an eixate kamia 20aria xiliarika plus na to ektelwnisete :p :p ta leme

Δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι, γιατί γράφεις και greeklish...
Στο επόμενο που θα γράψεις greeklish να ξέρεις το έχω σβήσει πρίν προλάβεις να το ποστάρεις...
Αν κατάλαβα όμως καλά, έχεις αυτοκίνητο, το οποίο περιμένεις να βγεί ιστορικό, για να πάρεις πινακίδες ιστορικού..
ΣΕ ΓΕΛΑΣΑΝΕ.. διάβασε την νομοθεσία..
ΠΡΩΤΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΖΕΙΣ και μετά παίρνεις Ελληνικές πινακίδες ιστορικού..
Εκτός αν το αυτοκίνητο έχει άδεια κυκλοφορίας σε ευρωπαική χώρα και είναι στο όνομα σου, την ημερομηνία που γίνεται αντίκα...

Dim77 21-09-15 18:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 508123)
Δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι, γιατί γράφεις και greeklish...

Αν κατάλαβα όμως καλά, έχεις αυτοκίνητο, το οποίο περιμένεις να βγεί ιστορικό, για να πάρεις πινακίδες ιστορικού..
ΣΕ ΓΕΛΑΣΑΝΕ.. διάβασε την νομοθεσία..
ΠΡΩΤΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΖΕΙΣ και μετά παίρνεις Ελληνικές πινακίδες ιστορικού..
Εκτός αν το αυτοκίνητο έχει άδεια κυκλοφορίας σε ευρωπαική χώρα και είναι στο όνομα σου, την ημερομηνία που γίνεται αντίκα...

Το έχει από το 1998, χωρίς πινακίδες, τον έπιασαν, το κατάσχεσαν, λάδωσε και το πήρε και μετά έβγαλε πλαστές πινακίδες....

Τι να λέμε τώρα....

Μ3 Ε30....η ξεφτίλα ενός θρύλου στην Ελλάδα...

georgepap 22-09-15 18:47

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6945301/

Καλο φαινεται τουτο...αλλα πολλα τα ευρω για μετατροπη...

PetrosD 22-09-15 21:34

Τα άλογα, αυθαίρετα βάζει ο καθένας όσα θέλει; 240;

m_power_lunatic 22-09-15 21:46

Γνωστου μηχανικου της BMW,το φτιαχνει τα τελευταια χρονια.Τα λεφτα για μετατροπη οσο ανακατασκευασμενο και να ειναι,ειναι παρα πολλα.Ακομα και ''γνησια'' μετατροπη να ειναι αποκλειεται να πουληθει σε αυτα τα χρηματα.Γενικως Μ3 Ε30 που δεν εχει αρ.πλαισιου αντιστοιχο (εκει ειναι το μεγαλυτερο προβλημα των συγκεκριμενων αυτοκινητων αλλα και γενικοτερα εκεινης της εποχης) να ξεχναει νουμερα ανω των 15.000 ευρω κα πρεπει να ειναι και αστερι μεσα-εξω,για να μην πω οτι μου φαινονται και πολλα και παρεξηγηθω παντα ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ και τις συνθηκες της.

Σημερα εκλεισα μια επιπελον εκρεμοτητα σχετικα με το αρχειο μου και τις καταγεγραμμενες Μ3 Ε30 που εχουνε μεινει στην χωρα μας.Με μεγαλη χαρα διαπιστωσα οτι τα περισσοτερα υπαρχουνε ακομα αλλα προφανως ειναι ακινητοποιημενα.Επισης διαπιστωσα το επισης γνωστο οτι τα περισσοτερα ειναι στην αδεια τους 83-84-85 μοντελα (ασχετα αν ειναι μετατροπες ή ''γνησιες μετατροπες'').

Μεσα σε αυτα βρηκα και 2 γνησια αυτοκινητα τα οποια τα γνωριζα απλα δεν ηξερα αν ειναι γνησια ή οχι γιατι δεν ειχε τυχει να τα δω σε καποιο συνεργειο για να τα τσεκαρω.Ειδικα το ενα ειναι σουργελο εξωτερικα και εσωτερικα και σε χαλια κατασταση αλλα ειναι γνησιο το ρημαδι!

Η ολη διασταυρωση εγινε μεσω αριθμων κυκλοφοριας απο τους οποιους βρηκα ιδιοκτητες-διευθυνσεις (το πιο σημαντικο)-αρ.πλαισιων (επισης σημαντικο) κτλ.

Μου εχει μεινει αλλη μια δεκαδα αυτοκινητων και καποια ακομη που δεν εχω καταφερει να βρω τους αριθμους κυκλοφοριας τους.

BMW Power 23-09-15 08:51

Τρελό respect στον lunatic όνομα και πράμα.

m_power_lunatic 13-10-15 08:43

Το θυμαμαι τουλαχιστον 3-4 χρονια αγγελια το συγκεκριμενο,πλεον με τιμη εκτος ελληνικης πραγματικοτητας μιας και με λιγα χρηματα παραπανω βρισκεις Μ3 Ε30 γνησιο που η διαφορα ειναι χαοτικη.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1729294/

Ειναι εντυπωσιακο παντως που οι τιμες στην Ελλαδα αδυνατουν να προσαρμοστουν με την ελληνικη πραγματικοτητα και οικονομια.Αν θελεις να πουλησεις Ελλαδα με μισθους και οικονομικα Ελλαδας ΔΕΝ πουλας με τιμη Ευρωπης.

Αν θελεις το τελευταιο τοτε βαζεις αγγελια στο εξωτερικο και προσευχεσαι να σταθεις τυχερος γιατι και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα πουλησεις αφου τα αυτοκινητα εν Ελλαδι Μ3 και 320is δεν εχουν την παραμικρη σχεση με την ποιοτητα των αυτοκινητων του εξωτερικου εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.

InsaneDriver 13-10-15 10:00

Συμβαίνουν αυτά Γιάννη.
Θυμάμαι πριν λίγα χρόνια πουλάγανε τα ΑΕ86 10-15-20 χιλιάρικα.
Δεν πουλήσανε ποτέ ή πουλήσανε σε θύματα και μετά πέσανε οι τιμές στα 4-5-6-7.

m_power_lunatic 13-10-15 10:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver (Μήνυμα 508463)
Συμβαίνουν αυτά Γιάννη.
Θυμάμαι πριν λίγα χρόνια πουλάγανε τα ΑΕ86 10-15-20 χιλιάρικα.
Δεν πουλήσανε ποτέ ή πουλήσανε σε θύματα και μετά πέσανε οι τιμές στα 4-5-6-7.

Nομιζω δεν μπορουσες να βρεις καλυτερο παραδειγμα και μαλιστα τα ΑΕ 86 πεσανε και γρηγορα.

InsaneDriver 13-10-15 11:21

Ερώτηση επειδή δεν είμαι σίγουρος.
Αν πάρεις αυτοκίνητο από το εξωτερικό και δεν το εκτελωνίσεις, μπορείς να το έχεις με πινακίδες ΦΙΛΠΑ, ΕΛΠΑ ή γενικά ιστορικού;

m_power_lunatic 13-10-15 11:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver (Μήνυμα 508465)
Ερώτηση επειδή δεν είμαι σίγουρος.
Αν πάρεις αυτοκίνητο από το εξωτερικό και δεν το εκτελωνίσεις, μπορείς να το έχεις με πινακίδες ΦΙΛΠΑ, ΕΛΠΑ ή γενικά ιστορικού;

Για να βγαλει ιστορικα νουμερα το εκτελωνιζεις κανονικα αλλα εαν ειναι ανω των 30 ετων ο εκτελωνισμος-το ποσο που προκυπτει-ειναι πολυ χαμηλος οποτε δεν χρειαζεται να αποφυγεις και δεν γινεται να αποφυγεις τον εκτελωνισμο αλλα ΜΟΝΟ οταν ειναι ανω των 30 ετων και εχει ουσιαστικα μηδενικη λογιστικη αξια οπως ειχα διαβασει και για αυτο ο εκτελωνισμος ειναι πολυ μικρος.

InsaneDriver 13-10-15 12:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 508468)
Για να βγαλει ιστορικα νουμερα το εκτελωνιζεις κανονικα αλλα εαν ειναι ανω των 30 ετων ο εκτελωνισμος-το ποσο που προκυπτει-ειναι πολυ χαμηλος οποτε δεν χρειαζεται να αποφυγεις και δεν γινεται να αποφυγεις τον εκτελωνισμο αλλα ΜΟΝΟ οταν ειναι ανω των 30 ετων και εχει ουσιαστικα μηδενικη λογιστικη αξια οπως ειχα διαβασει και για αυτο ο εκτελωνισμος ειναι πολυ μικρος.

Oκ ευχαριστώ για την απάντηση

Dr.Yamastura 18-10-15 10:28

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6534821/
Τι γνωρίζετε γι' αυτό?
Δεν νομίζω να είδα κάτι σε προηγούμενα ποστ.
Ευχαριστώ

alpaneras 19-10-15 20:27

Ενδιαφέρον άρθρο για κάποιον που βρήκε παρατημένο Μ3 Ε30 και τελικά το αγόρασε με 2500$.

http://www.dpccars.com/blog/19380-2/

BMW Power 23-10-15 10:19

https://www.youtube.com/watch?v=Iuhg...em-uploademail

georgepap 27-10-15 23:14

Εχω δει πολλες μετατροπες με μεγαλυτερα μοτερ σε Μ3 Ε30
...αλλα turbo diesel...δεν το περιμενα..!!!!

http://ww3.autoscout24.at/classified...2?asrc=st%7Cas

BMW Power 02-11-15 15:41

https://pbs.twimg.com/media/CS0FQKBUcAAIEwk.jpg:large

BMW Power 02-11-15 15:44

https://pbs.twimg.com/media/CS0FPc2UEAALmgE.jpg:large

georgepap 02-11-15 16:34

Υ Π Ο Κ Λ Ι Σ Η ! ! ! ! !

BMW Power 14-12-15 10:50

https://pbs.twimg.com/media/CWLU0SRW4AAGls_.jpg:large

m_power_lunatic 14-12-15 19:35

Ελα ρε Αγιε Βασιλη κανε μια καλη για ενα κοκκινακι.....αντε και λευκο στα χρωματα των γιορτων :)

BMW Power 15-12-15 09:01

Τι εννοείς θέλεις ένα από τα 2 λευκά SE??????? :bugeye:

Είσαι τρελός???? :smashtard

alpaneras 15-12-15 11:39

Εγώ όποιο και να μου δώσουν από αυτά της φωτό δεν έχω πρόβλημα, ειδικά αν είναι ένα από τα πρώτα 2 (sport evo) ....droooooling!!!

m_power_lunatic 16-12-15 17:30

Για απλο ρε ///Μήτσο,sport evo στην καλύτερη μόνο μινιατούρα και μόνο κόκκινο :)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:37.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.