BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΒΑΦΗΣ ΑΠΟ ΧΑΡΑΓΜΑ ΚΛΕΙΔΙΟΥ (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33576)

zaharias 13-02-18 17:29

Ελα παιδια μη χαλαμε το θρεντ του ανθρωπου.. :pth: :D

FD3S 15-02-18 22:26

Ευχαριστώ δεν το ήξερα και δεν το έχω δει και σε κάποιο άλλο forum. Είχα αρχίσει να αισθάνομαι χαζός.

Η αλλαγή που θα ήθελα για να μην παραξηγηθώ γιατί δεν έχω να κρύψω και κάτι άλλωστε, είναι απλά παρατήρησα ότι ίσως μετά από πολύ zoom να φαίνεται το VIN μου. Για ευνόητους λόγους, για να αποφύγω και άλλες δυσάρεστες εκπλήξεις θα ήθελα να διαγραφούν οι πρώτες φωτογραφίες του αυτοκινήτου.

Ευχαριστώ.

stef 16-02-18 06:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zaharias (Μήνυμα 519962)
Οχι ρε φιλε, τον μπασταρδο που το εκανε.. θα το βρει μπροστα του..

Υπαρχει καποιος στο περιστερι που εχει πολυ καλο ονομα..

https://www.xo.gr/profile/profile-911323432/el/

Κι εμενα μου τον προτειναν αλλα επειδη ειμαι μακρυα δεν μπορεσα να παω.. αν θελεις περνα μια βολτα να το δει και να σου πει μια γνωμη πριν κανεις οτιδηποτε..

Αν θεωρηθει διαφημιση ας διαγραφει.

Τον Τάκη τον προτείνω εγω!
Είναι ΑΨΟΓΟΣ και γνωρίζει και πολύ καλά τα BMW!
Τα τσογλάνια αν τα πιάσεις θέλουν πολύ ξύλο.

Dim77 16-02-18 08:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από FD3S (Μήνυμα 520024)
Ευχαριστώ δεν το ήξερα και δεν το έχω δει και σε κάποιο άλλο forum. Είχα αρχίσει να αισθάνομαι χαζός.

Η αλλαγή που θα ήθελα για να μην παραξηγηθώ γιατί δεν έχω να κρύψω και κάτι άλλωστε, είναι απλά παρατήρησα ότι ίσως μετά από πολύ zoom να φαίνεται το VIN μου. Για ευνόητους λόγους, για να αποφύγω και άλλες δυσάρεστες εκπλήξεις θα ήθελα να διαγραφούν οι πρώτες φωτογραφίες του αυτοκινήτου.

Ευχαριστώ.

Αν και μόνο στα εργαστήρια του FBI θα μπορούσαν να κάνουν τέτοιο ζούμ, στις έσβησα. Πάντως μην ανησυχείς, δεν είναι δυνατόν να φαινόταν το VIN.
Μπορούσες να τις διαγράψεις από το cloud που τις είχες και έτσι δεν θα φαίνονταν στο post.

FD3S 17-02-18 19:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stef (Μήνυμα 520027)
Τον Τάκη τον προτείνω εγω!
Είναι ΑΨΟΓΟΣ και γνωρίζει και πολύ καλά τα BMW!
Τα τσογλάνια αν τα πιάσεις θέλουν πολύ ξύλο.

Στέφανε σε ευχαριστώ για την σύσταση. Θα πάω λογικά από εβδομάδα.
Απλά εύχομαι να τα φέρει έτσι η ζωή και να τους πετύχω..

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 520031)
Αν και μόνο στα εργαστήρια του FBI θα μπορούσαν να κάνουν τέτοιο ζούμ, στις έσβησα. Πάντως μην ανησυχείς, δεν είναι δυνατόν να φαινόταν το VIN.
Μπορούσες να τις διαγράψεις από το cloud που τις είχες και έτσι δεν θα φαίνονταν στο post.

Αλήθεια ήταν τραβηγμένο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Σε ευχαριστώ.

Νικος1993 20-07-18 21:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από FD3S (Μήνυμα 519921)
Καλησπέρα,

Με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα σήμερα, μετά από πολύμηνη διαμονή μου στο εξωτερικό, ότι στο κλειστό υπόγειο γκαράζ που είχα το το αυτοκίνητό μου (ένα Ζ4Μ) κάποιος έχει πάει και το έχει ξύσει παντού σε όλα τα μέρη με κλειδί.

Ομόλογώ ότι με έπιασε η καρδία μου όταν ο είδα καθώς το έχω σε άριστη κατάσταση και δεν ξέρω τι να κάνω... :banghead::banghead::mad:

Το ξύσιμο είναι βαθύ και φαίνεται το μέταλο... Αύριο το πρωί θα βγάλω και φωτογραφίες σχετικά που θα είναι μέρα και θα φαίνονται καλύτερα.
Θα ήθελα την συμβουλή σας εάν αυτό το διορθώνεται κάπως? Πως μπορώ να αποφύγω να χάσει μεταπωλητική αξία το αυτοκίνητο είναι κάτι που επίσης δεν γνωρίζω αφού πλέον πρέπει να διορθωθούν όλα τα μέρη εκτός από ένα φτερό.

Επίσης καλοδεχούμενες ιδέες για το πως θα βρώ το μ@#νι που μου το έκανε.

Μήπως παρκάρεις στο Παγκρατι?...γιατι χαράζουν μονο καινούρια αυτοκινητα με τον οιδιο τρόπο καπο και πορτα...οιδιο βάθος γρατζουνιας με το δικό σου...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:30.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.