BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Αμορτισέρ-Ανακατασκευή-Βελτίωση-Συμφωνίες και αντιρρήσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31995)

santo 05-03-14 10:36

Αμορτισέρ-Ανακατασκευή-Βελτίωση-Συμφωνίες και αντιρρήσεις
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MZ3 (Μήνυμα 495665)
τυχερε που μπορεις και γραφεις χιλιομετραααα


τα αμορτισερ μην τα πεταξεις μπορει να χρειαστουνε

Ναι όσο μπορώ Στέλιο.. ελπίζω σε λίγο καιρό να αποκτήσω εταιρικό όχημα για να έχω αυτό για ταξιδάκια και βόλτες.
Θα τα κρατήσω ναι, μάλλον θα τα στείλω μαζί με τα πίσω όταν τα βγάλω για επισκευή/βελτίωση.
Αν όχι θα σου πώ.

Dim77 05-03-14 10:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από santo (Μήνυμα 495678)
Θα τα κρατήσω ναι, μάλλον θα τα στείλω μαζί με τα πίσω όταν τα βγάλω για επισκευή/βελτίωση.

:nod::icon_kidr

santo 05-03-14 10:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 495681)
:nod::icon_kidr

Ούτε πρόλαβα να σου στέιλω Pm !!
Θέλω να σε ρωτήσω, γιατί εγώ έλεγα να τα στείλω Κυρλαγκίτση αλλά εσύ τα έφτιαξες εδώ Αθήνα κάπου που μου διαφέυγει..
Για πές..

Fanatic 05-03-14 10:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από santo (Μήνυμα 495677)
Επίσης σήμερα το πρωί ψώνισα σινεμπλόκ Powerflex για τα ψαλίδια μπροστά:
- PFF5-501 - 68 € - Νο 1 στο σχεδιάγραμμα
- PFF5-502 - 68 € - Νο 2 >>

Ευτυχώς υπήρχαν ετοιμοπαράδωτα εδώ στην Αθήνα και τα πήρα για να μπουν στο αμάξι αύριο!!

Θα σκληρυνει το οχημα σε σχεση με τα μαμα?

Dim77 05-03-14 11:20

Τα είχα φτιάξει στο Ζευγώλη (απέναντι από Σπανό).

Τα στέλνει στον Ηλία Μαρακάκη.

Είναι άψογα, όπως θα διαπιστώσεις αν σε πάει βόλτα ο φίλος σου με το πιο ωραίο BMW της πίτας :smokin:

santo 05-03-14 11:24

Για αυτό σε ρώτησα Δημήτρη.. έχουμε πάει βόλτα και το έχω δοκιμάσει και είναι σούπερ ανάρτηση.
Μετά από αυτά τα ανταλλακτικά έχει σειρά δισκο-πλατό-βολάν και φρένα μπρός-πισω.
Όταν φτιάξω αυτά μετά θέλω να δώ τι μπορώ να κάνω με το μοτέρς, δηλαδή να βρώ κανένα καλύτερο που να μην βαράει το βάνος και να μην καίει τόσο λάδι.

Dim77 05-03-14 11:31

Απλά μεταμορφώνεται το αυτοκίνητο σε πολλούς τομείς με μηδενική υποχώρηση στην άνεση.

Χωρίς αλλαγές ελατηρίων, μεταβολές ύψους κλπ....

Για το μοτέρ, μπλοκ νέο δεν ήθελε? Τι σου είχε πεί ο ΝικοςΜ5?

georgedue 05-03-14 12:43

Πραγματικά ζηλεύω (καλοπροαίρετα) την δυνατότητα να χρησιμοποιείς συνεχώς ένα Μ5 Ε39!

Ο Ζευγώλης δυστυχώς δεν είναι πλέον μαζί μας, οπότε κατευθείαν στον κυρ-Ηλία.
Και στο Ε36 325 μου εκεί έκανα rebuild στα εργοστασιακά του Μ3 με άριστα αποτελέσματα.
Ο Παντέλος (Action Man) ήταν ο τελευταίος που το απεφάνθει.

:greenboun

Fanatic 05-03-14 12:51

Παιδια για να καταλαβουμε οι υπολοιποι, τι ακριβως κανουν στο rebuilt και ποιο το πλεονεκτημα του να κανεις rebuilt? Πχ αν ειναι στο κοστος, ειναι τα μισα λεφτα απο καινουρια αμορτισερ? Μετα γινεται "καινουριο"?

6ylinder 05-03-14 12:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fanatic (Μήνυμα 495695)
Πχ αν ειναι στο κοστος, ειναι τα μισα λεφτα απο καινουρια αμορτισερ?

Από κόστος είναι νομίζω ακριβότερα από το να πάρεις καινούργια από αρκετές μάρκες...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.