BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Μεμβράνες (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=76)

Black5 12-06-04 22:10

Μεμβράνες
 
Σκέφτομαι να τοποθετήσω αντηλιακές μεμβράνες...... Θα μοπορούσατε να βοηθήσετε? εταιρεία, τύπος.......

jp1978car 13-06-04 11:59

Μεμβράνες
 
Έχω χρησιμοποιήσει τις μεμβράνες της llummar οι οποίες είναι Αμερικάνικες και έχουν έξι χρόνια εγγύηση για την κόλα τους. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την ποιότητα και την εφαρμογή τους.Έχω τοποθετήσει την ανοιχτή απόχρωση του μάυρου και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα ορατότητας ενώ το εσωτερικό είναι πολύ πιο δροσερό και δεν καίγεται το ταμπλό και τα καθίσματα.
Στις συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Daskalopoylos 13-06-04 18:59

ακου να δεις..
 
πριν 2 μηνες αλαξα μπροστινο παρμπριζ σε μια γνωστη εταιρια που τωρα μου διαφευγει.. ρωτησα λοιπον για φιμε και μου ειπαν οτι ολες τις αποχροσεις του μαυρου τις απαγορευσαν και βαζουν μονο κατι καθρεπτε.. λογο ολυμπιακων. και δεν θα τις επαναφερουν. 99% σιγουρη πληροφορια..
αυτο που λεω ειναι οτι μεγαλα ονοματα σε μαρκες δεν θα βρειτε μονο σε συνικιακα μαγαζια η stock. μια ακομη πληροφορια..:οι μεμβρανες ξεκολανε οταν μεινει επανω χιονι.... απο προσωπικη εμπιρια τον περασμενο χειμωνα. το νου σας..... :cool:

Black5 13-06-04 20:31

Στο πίσω πλαϊνό τζάμι που έχει μεταξοτυπία είδα ότι μερικές δεν εφαρμόζουν σωστά και φαίνονται άσπρες εκεί.....

compact 18-08-04 12:06

sosta
 
den fteei i membrani alla i topothetisi kai to tzami!!!!

M5-Matzos 18-08-04 12:09

advice
 
Yπάρχει μια μάρκα που λέγεται folliatec και είναι η καλύτερη ! :cool:

BMW 318i 18-08-04 12:12

Μεμβράνες
 
Έχω τοποθετήσει μεμβράνες και στα 2 μου αυτοκίνητα της 3Μ τις πολύ ανοιχτόχρωμες και τα αμάξια πέρα από ότι δείχνουν κούκλα είναι σαφώς πολύ πιο δροσερά μέσα μιας και είναι σκουρόχρωμα. Δεν πειορίζουν την ορατότητα καθόλου αν και δεν έχω βάλει μπροστά και ποτέ δεν με έχουν σταματήσει γι'αυτές. Τις συνιστώ ανεπιφύλακτα.

compact 18-08-04 12:17

illumar
 
tis illumar eixa balei kai sto cinque pou eixa prin 6 xronia apisteuti piotita!!
alla prin apo 2 xronia pou ebala stin compact einai aparadekti!!!min kanete to lathos!!1

BMW5S 18-08-04 12:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από compact
tis illumar eixa balei kai sto cinque pou eixa prin 6 xronia apisteuti piotita!!
alla prin apo 2 xronia pou ebala stin compact einai aparadekti!!!min kanete to lathos!!1

Θα συμφωνησω μαζι σου. Καποια εποχη το εψαξα αρκετα και ρωτησα διαφορους εμπορους αλλα και μαγαζια με τζαμια αυτοκινητων καθως και αρκετους ιδιοκτητες που τις ειχαν τοποθετησει και μετα απο αυτα που ακουσα εγκατελειψα την ιδεα

STAIO-CI 18-08-04 12:33

Θα συμφωνήσω με τον ΜΑΤΖΟ οι folliatec είναι οι καλύτερες.
Τις είχα δοκιμάσει σε προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. :cool:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.