BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Ε90 320d (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=13298)

topmar 20-09-09 02:02

Πάρα πολύ κατατοπιστικός, μεγάλη υπευθυνότητα της αντιπροσωπείας στη Θεσνίκη, για πες και ποια είναι για να ξέρουμε....

Aristomenis 20-09-09 10:11

Ανατολικά, φίλε μου, ανατολικά....

dimis 30-09-09 20:44

Χαίρομαι που θα μοιράζομαι τα πάντα για το αυτοκινητάκι που μόλις έφτασε από Γερμανία:320d του ΄06 με 80.000 (αυτόματο ή steptronic)!!Αύριο κτέο και πινακίδες..Οι πρώτη εντύπωση κλάσεις ανώτερο από το προηγούμενο αυτοκινητό μου (α3 TQ 2002)!Οι γνώμες σας ευπρόσδεκτες και γιατί όχι να μιλήσουμε και από κοντά...

topmar 30-09-09 21:11

Καλορίζικο το νέο σου απόκτημα και καλοτάξιδο να είναι.....ότι θέλεις να ρωτήσεις ελεύθερα...

skatzoxoiros 30-09-09 21:15

Καλώς ήρθες και καλορίζικο φίλε μου!

Εγώ σήμερα άλλαξα τον τεντωτήρα ιμάντα δευτερη φορά (η πρωτη στα 25.000 km) φαίνεται υπάρχει ενα θεματάκι με το συγκεκριμένο εξάρτημα (ρώτησα το κόστος είναι 70 ευρω για επισκευή εκτός εγγυησης)

Επίσης, πήρα το κιτάκι με τον αφρό και το κομπρεσεράκι για τα λάστιχα στην βαλιτσουλα του και το extra μανομετράκι του της BMW, μιας και έβαλα συμβατίκα ελαστικά το Σάββατο που μας πέρασε... (Κόστος kit 106 ευρω)

topmar 30-09-09 21:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros (Μήνυμα 325721)
Καλώς ήρθες και καλορίζικο φίλε μου!

Εγώ σήμερα άλλαξα τον τεντωτήρα ιμάντα δευτερη φορά (η πρωτη στα 25.000 km) φαίνεται υπάρχει ενα θεματάκι με το συγκεκριμένο εξάρτημα (ρώτησα το κόστος είναι 70 ευρω για επισκευή εκτός εγγυησης)

Για πες τον κωδικό του ανταλακτικού να το κοιτάξω κι εγώ στο δικό μου στο σέρβις που έρχεται σύντομα....

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros (Μήνυμα 325721)
Επίσης, πήρα το κιτάκι με τον αφρό και το κομπρεσεράκι για τα λάστιχα στην βαλιτσουλα του και το extra μανομετράκι του της BMW, μιας και έβαλα συμβατίκα ελαστικά το Σάββατο που μας πέρασε... (Κόστος kit 106 ευρω)

Ποιά είχες (rft) και ποια έβαλες??

skatzoxoiros 30-09-09 22:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από topmar (Μήνυμα 325727)
Για πες τον κωδικό του ανταλακτικού να το κοιτάξω κι εγώ στο δικό μου στο σέρβις που έρχεται σύντομα....

Μάριε στο δικό μου την πρώτη φορά που το άλλαξα έκανε ενα θόρυβο όταν λειτουργούσε ο κλιματισμός, και την δευτερη φορά έκανε εναν τραχύ θόρυβο στην αρχή οταν ηταν κρυος ο κινητήρας και τελευταία πριν το αλλάξω συνέχεια...

Μπες εδώ,

http://www.realoem.com/bmw/showparts...53&hg=11&fg=18

μου άλλαξαν το εξάρτημα νούμερο 2, και προαιρετικά και το ρουλεμαν με το νούμερο 5

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από topmar (Μήνυμα 325727)
Ποιά είχες (rft) και ποια έβαλες??

Είχα τα Continental Sportcontact 2 RFT, έβαλα τα TOYO Proxes T1R...

Εντυπώσεις στο άλλο threat που θα ανοίξω....

topmar 30-09-09 23:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros (Μήνυμα 325744)
Μάριε στο δικό μου την πρώτη φορά που το άλλαξα έκανε ενα θόρυβο όταν λειτουργούσε ο κλιματισμός, και την δευτερη φορά έκανε εναν τραχύ θόρυβο στην αρχή οταν ηταν κρυος ο κινητήρας και τελευταία πριν το αλλάξω συνέχεια...

Μπες εδώ,

http://www.realoem.com/bmw/showparts...53&hg=11&fg=18

μου άλλαξαν το εξάρτημα νούμερο 2, και προαιρετικά και το ρουλεμαν με το νούμερο 5

Έλεγξα τα ανταλλακτικά που θα αγοράσω από εδώ για τα μελλοντικά σέρβις, δεν είναι κανένας από τους 2 αυτούς κωδικούς μέσα......θα το παρακολουθήσω πάντως.....

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros (Μήνυμα 325744)
Είχα τα Continental Sportcontact 2 RFT, έβαλα τα TOYO Proxes T1R...

Εντυπώσεις στο άλλο threat που θα ανοίξω....

Δεν έχουν καλές επιδόσεις τα συγκεκριμένα στα Γερμανικά Τεστ πάντως......για το λόγο αυτό κι εγώ πήρα μη RFT για την επόμενη αλλαγή, άλλη μάρκα πάντως (Pirelli P-Zero Nero)

dimis 01-10-09 16:38

Ερωτησεις:στο manual που κατέβασα από το forum δεν έχει μέσα τις λειτουργίες της κεντρικής οθόνης που εχει το navi και το ραδιο.Αν παραγγείλω από την αντιποσωπεία θα έχει?Από το βιβλίο σέρβις δεν καταλαβαίνω τίποτα, να εμπιστευτώ την οθόνη για το σέρβις?Την ποσότητα λαδιού την μετράμε με τελείως κρυο τον κινητήρα γιατί το τεχνικό εγχειρίδιο λέει με χλιαρό.

topmar 01-10-09 18:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis (Μήνυμα 325959)
Ερωτησεις:στο manual που κατέβασα από το forum δεν έχει μέσα τις λειτουργίες της κεντρικής οθόνης που εχει το navi και το ραδιο.Αν παραγγείλω από την αντιποσωπεία θα έχει?

Δεν ξέρω για το Navi, το δικό μου δεν έχει.......το ράδιο είναι εύκολο βρε να το ρυθμίσεις......πριν παραγγείλεις από αντιπροσωπεία, ψάξε στο Internet πρώτα.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis (Μήνυμα 325959)
Από το βιβλίο σέρβις δεν καταλαβαίνω τίποτα, να εμπιστευτώ την οθόνη για το σέρβις?

Ναι, ότι γράφει να κάνεις......

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis (Μήνυμα 325959)
Την ποσότητα λαδιού την μετράμε με τελείως κρυο τον κινητήρα γιατί το τεχνικό εγχειρίδιο λέει με χλιαρό.

Αφού κινηθεί το αυτ/το για κάποιο διάστημα, μόλις σταματήσεις και σβήσεις, μπορείς να ελέγξεις τα λάδια μετά από 5' με τη βέργα. Από τον ηλ/κό πίνακα μπορείς όταν είσαι σταματημένος με τον κινητήρα σε λειτουργία βέβαια.....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.