BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Αέριο (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33712)

goudas33 09-01-19 16:54

Αέριο
 
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. συγγνώμη αν υπάρχει ήδη θέμα...είμαι κάτοχος τους e46 compact 1.8 cc valvetronic . Λόγο δουλειάς μου έχουν προκύψει πολλά χιλιόμετρα. Θέλω να μάθω ποια είναι η γνωμη σας για τοποθέτηση υγραερίου.... Έχω ακούσει τα πάντα από απόψεις .. το αμάξι μου έχει 183.000 χιλιόμετρα .

mixalhs 09-01-19 19:41

Αν γινει σωστα η τοποθέτηση ρύθμιση δεν θα εχεις κανενα θεμα , τωρα το θεμα ειναι ποιον θα εμπιστευτείς να στο κανει !

rapid_fast 09-01-19 19:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από goudas33 (Μήνυμα 521423)
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. συγγνώμη αν υπάρχει ήδη θέμα...είμαι κάτοχος τους e46 compact 1.8 cc valvetronic . Λόγο δουλειάς μου έχουν προκύψει πολλά χιλιόμετρα. Θέλω να μάθω ποια είναι η γνωμη σας για τοποθέτηση υγραερίου.... Έχω ακούσει τα πάντα από απόψεις .. το αμάξι μου έχει 183.000 χιλιόμετρα .

Δεν ξέρω αν υπάρχει 1800 valvetronic..
Ξερω οτι αν βάλεις αέριο θα γλυτώσεις πάρα πολλά χρήματα έξω απο την πόλη ειδικά αν δεν τρέχεις πάνω απο 130....

tasos.kamv 09-01-19 20:04

Υπάρχει Β18 Παναγιώτη, μπήκε σε 316i & 316ti
Συμφωνώ με την κατανάλωση εκτός πόλης, αλλά και μέσα στην πόλη θα δει διαφορά στην τσέπη του.
Goudas33, τo 46 σου έχει προκαταλύτες, γνωρίζεις?? Παίζουν Ν42Β18 με προκαταλύτες & χωρίς.. Όπως πολύ σωστά ανέφερε ο Μιχάλης, ποιον θα εμπιστευτείς..??? Παρ' ότι το υγραέριο είναι πλέον αρκετά χρόνια στην αγορά.. τα μαστόρια πάσχουν πολύ στις λεπτομέρειες.. :bricks1:
Εάν έχεις προκαταλύτες, έχεις 2 αισθητήρες λ, bank 1 & bank 2 και θέλει μάγκα εγκαταστάτη αερίου για να στο προγραμματίσει άψογα και να παίρνουν σήμα και από τους δύο λ οι ψεκασμοί στο υγραέριο..
Δεν λέω κάτι παραπάνω.. τα υπόλοιπα ο Rapid! :bigthumb:

goudas33 09-01-19 20:08

Α δεν το γνωριζω αν εχει προκαταλυτες θα το ψαξω αυριο... Μου προτειναν εναν στη θεσσαλονικη ο οποιος ειναι αρκετα γνωστος και στον οποιο εχουν κανει 2 φιλοι με BMW εκει και ειναι ευχαριστημενοι.... επισης μου ειπε εχει LOVATO και BRC και μου ειπε για το valvetronic μου προτεινει το LOVATO... Ο ενας φιλος το εχει 10 χρονια και δεν ειχε το παραμικρο προβλημα αλλα μεχρι 130 ταχυτητα με τα μονο βενζινη....

tasos.kamv 09-01-19 20:13

Αφού είσαι στη Συμπρωτεύουσα, μίλα με Rapid.. στο 46 είχα βάλει brc plug n drive, είχα κάνει 75.000km και δεν είχα κανένα θέμα ως προς το υγραέριο.. γιατί στα υπόλοιπα με ταλαιπώρησε αρκετά ο Ν42.. Ότι σου πει ο Παναγιώτης για σύστημα υγραερίου για τον κινητήρα σου μιας και έχει αντίστοιχο κινητήρα σε 2λιτρο

goudas33 09-01-19 20:42

Rapid προσπαθω να σ στειλω μνμ και δεν μπορω.. θελω ν σε ρωτησω ...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:29.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.