BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Bmw M3 E30.....η ιστορια ενος θρυλου στην Ελλαδα! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=235)

m_power_lunatic 22-05-14 11:37

Aυτος ειναι και ο λογος που ο ανθρωπος προσφερει τοσα χρηματα,γιατι το εχει πληρωσει σιγουρα αλλα και μετατροπη οπως ολοι ξερουμε απο την ασφαλεια δεν παιρνεις τι-πο-τα,χρυσες ζαντες 14Κ να βαλεις επανω θα παρεις οτι λεει η αδεια.-

Ενας απο τους λογους (οχι ο βασικος) που εδωσα και το δικο μου.

DiMiTrIs_ 22-05-14 11:41

τα μ3 αυτα...οι μετατροπες δλδ....ηταν δηλωμενες κανονικα?δλδ παρολο που το μοτερ ηταν μ3 δηλωναν σε καροτσα απλη ε30?

m_power_lunatic 22-05-14 11:51

Οχι δεν ητανε δηλωμενα τα περισσοτερα,γινοτανε ομως παλια και τα δηλωνανε.Εμενα ητανε δηλωμενο κανονικα.

m_power_lunatic 22-05-14 12:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Vasilis M3 (Μήνυμα 498434)
Αν κρίνω απο τα παλικάρια που παίρνουν τηλ και σου λένε ότι θέλεις απο τα μυαλά που κουβαλάνε ορισμένοι (θα του βάλω V8 μπλα μπλα μπλα) πιστεύω ότι απο την στιγμή που έφυγε απο τα χέρια του Γιάννη δύσκολα θα μείνει στην κατάσταση που το άφησε..

Μακάρι να πέσει σε καλά χέρια..:nixweiss:

(Ο Bmw Power κρατιέται με νύχια και με δόντια :rofl2: )

Καλα θα κανει να παει να το τσιμπησει με ανταλλαγη (και να τραβηξει λιγο το αυτακι του συμπαθεστατου κυρ-Μιχαλη) γιατι ΕΓΩ τουλαχιστον θα χαρω απιστευτα και το ξερει!

santo 22-05-14 12:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 498456)
Καλα θα κανει να παει να το τσιμπησει με ανταλλαγη (και να τραβηξει λιγο το αυτακι του συμπαθεστατου κυρ-Μιχαλη) γιατι ΕΓΩ τουλαχιστον θα χαρω απιστευτα και το ξερει!

Να γίνουν τα χοντρά!!!
θέλω να δώ τον μήτσο να δαγκάνει τα τιμόνια απο Ε30 Μ3 !!!!:angryfire

DiMiTrIs_ 22-05-14 12:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 498455)
Οχι δεν ητανε δηλωμενα τα περισσοτερα,γινοτανε ομως παλια και τα δηλωνανε.Εμενα ητανε δηλωμενο κανονικα.

γτ λες γινοταν παλια...?πλεον δεν γινεται?

m_power_lunatic 22-05-14 12:27

Οχι πια και ενας απο τους λογους ειναι και η αναμορφωση ολων των ΚΤΕΟ και των κρατικων στα γερμανικα προτυπα(η κυβερνηση εχει παρει συμβουλο την ADAC νομιζω αν δεν κανω λαθος) και μπαινουνε καμερες στα ΚΤΕΟ και αρ.κινητηρα και τιμολογια και ποινες στους εργαζομενους με απολυση κτλ.Στου Χολαργου περασα εγω απο τους τελευταιους θυμαμαι τον Σεπτεμβριο,τωρα ειναι κλειστο.

TSAF 22-05-14 15:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 498443)
Ωραίο το κοκκινακι απο πάνω το χάσετε στις αρχές της εβδομάδας.

Τα 2-3 τελευταία χρονια έχουνε πουληθεί στην Ελλάδα τα εξής Μ3 Ε30

1)στην Καρδίτσα στα 12.5χιλ
2)στην Ξάνθη του Χατζημωυσιαδη στα 12-13χιλ
3)απο Αγρίνιο στα 13 περίπου
4)το δικό μου αρχικά στα 13 και απο εμένα στα 12χιλ
5)μου ζητήσανε για γνήσιο που ειχε κλαπεί την δεκαετία του 90 και επιστραφηκε στον ιδιοκτήτη του που εχει ακομα την αρχική άδεια στα 12-13χιλ
5)απο Χαλκίδα το κόκκινο της Αστυνομίας γνήσιο χωρίς αρ.πλαισιου πήγε Γερμανία και έγινε της πουτ@ν@s αργότερα με τα χαρτιά του,πουλήθηκε 10χιλ περίπου.

Η αξία τέτοιων αυτοκινήτων εγώ θεωρώ οτι ειναι αυτή στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή,κάποιος μπορεί να δώσει τα αντερα του γιατι τόσο το κοστολογει....ειναι απλά εκτός αγοράς.

Μιλάμε για μετατροπές ή ΄γνησιες΄ μετατροπές που λένε κάποιοι και γελάμε καμία φορά.

Well Said!!! Οσον αφορα τις ΄γνησιες΄ μετατροπές τα λεφτα ανεβαινουν λιγο γιατι δεν ειναι τρομπετο κατασταση αλλα ΛΙΓΟ!!!

DiMiTrIs_ 28-05-14 22:15

το ιταλικο μ3 μοτερ 320ις μπορει να δηλωθει σε απλη καροτσα?

BMW Power 29-05-14 08:20

Το is σε απλή καρότσα έβγαινε ούτως ή άλλως αλλά σύμφωνα με αυτά που γράφονται τον τελευταίο καιρό για τις δηλώσεις μετατροπών, δεν μπορείς να δηλώσεις τίποτε χωρίς χαρτί από την BMW. Αυτό βέβαια είναι εντελώς παράλογο αλλά δεν ζούμε σε λογική χώρα ούτως ή άλλως.

Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα σε έναν διεκπεραιωτή να μάθω ακριβώς και από πρώτο χέρι τι γίνεται.

GIANNHS M 01-06-14 08:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 498591)
Το is σε απλή καρότσα έβγαινε ούτως ή άλλως αλλά σύμφωνα με αυτά που γράφονται τον τελευταίο καιρό για τις δηλώσεις μετατροπών, δεν μπορείς να δηλώσεις τίποτε χωρίς χαρτί από την BMW. Αυτό βέβαια είναι εντελώς παράλογο αλλά δεν ζούμε σε λογική χώρα ούτως ή άλλως.

Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα σε έναν διεκπεραιωτή να μάθω ακριβώς και από πρώτο χέρι τι γίνεται.

αμα φτασει σε διεκπεραιωτή παιζει να κανει την δουλεια με λιγα ευρω χωρις να κολλησει σε κανενα χαρτι κ κανενα νομο.εμενα διεκπαιρεωτρια μου βγαζει αριθμο Μ από την εφορια χωρις την προσκομισει ασφαλιστιριο....τι να λεμε τωρα...ειμαστε ότι να είναι...εχεις λεφτα...κανεις τα παντα!!!!!!

Action Man 02-06-14 06:03

http://ultimateklasse.com/blog/2014/...types=og.likes

TSAF 04-06-14 09:37

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5155479/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4938979/

P.kwstas E36 04-06-14 12:55

Μαλλον το συνεργειο στην Κρητη δεν ηταν και τοσο εμπιστο....κρυμα και τα δυο ειναι υπεροχα,ειδικα το ανθρακι,αν και εχουν S50 μεσα...

georgepap 05-06-14 15:57

Τι ειναι αυτο εδω..???
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5163219/

kacey 06-06-14 00:05

"Αυτο" κατ΄αρχας, ειναι αυτοματη μεταφραση αγγελιας (εξ'ου και τα αστει λαθη στη συνταξη στην αγγελια).

m_power_lunatic 06-06-14 12:51

Oπως ανακαλυψα προσφατα και λιγα το δινει......suckers last 4 ever! xaxaxaxa!!!!

beck m power 06-06-14 15:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 498785)
Oπως ανακαλυψα προσφατα και λιγα το δινει......suckers last 4 ever! xaxaxaxa!!!!

Παρακαλω το τμημα ψυχολογικης υποστηριξης του bmw motorsport να βοηθησει τον φιλο μου:calm: !!!!!!

BMW Power 06-06-14 15:07

Έχει δίκιο Αντώνη, δυστυχώς ή ευτυχώς. Εξαρτάται από πια μεριά είσαι!!!

Την άκουσα πολύ άσχημα χθες με το Ζ3 :bugeye:

beck m power 06-06-14 18:48

Εγω παντως εχω βρεθει και απο τις δυο πλευρες!!! Αυτο που εγραψα πριν δεν το εγραψα για να καυχηθω στον Γιαννη απλα δεν χρειαζεται να το πολυ σκεφτεται!!!

Οταν αγορασα το μ3 το 2008 απο την κα..λα που ειχα για να το παρω!! μπορω να σου πω πως το αγορασα πιο πολλα λεφτα απ' οτι αξιζε, δεν κρυβω το οτι δεν το κοιταξα καν σε μηχανικο-φανοποιο, με αποτελεσμα οι μαλακιες να πληρωνονται!!!(ειμαι λιγο βιαστικος στις αποφασεις μου)

Αυτο βεβαια δεν υπηρχε περιπτωση να ξανα επαναληφθει!!! οταν πληρωνεις μαθαινεις!!!!!!!

Εχω γνωστο ο οποιος πηγε και αγορασε αυτοκινητο απο αγγελια 22000 ευρω απο καλο επωνυμο μαγαζι χωρις καν να ανοιξει καπο!!! Το αποτελεσμα?? το αμαξι δεν αξιζε πανω απο 12-15 χιλ . ευρω!!!!

Θελω να καταληξω στο οτι παιζει ρολο και ο παραγοντας τυχη στην πωληση ενος αυτ/του!!! Αυτος που θα σταθει τυχερος και θα πουλησει ενα αυτοκινητο παραπανω απ'οτι αξιζει ειναι σιγουρο πως ο αγοραστης ή δεν ξερει τι εχει απο οικονομικης πλευρας και απλα κανει το γουστο του χωρις να τον νοιαζει το οικονομικο ή ειναι ασχετος απο αυτοκινητα και πιανεται κοροιδο!!!!

Οποτε επανερχομαι σε αυτα που εγραψε ο φιλος μου ''suckers last 4 ever'' αυτα εχει η ζωη!!!!!!!

m_power_lunatic 07-06-14 07:40

Δυο πραγματα συνεβησαν, χαρηκα που το πουλησα στα λεφτα που το πηρα και λυπηθηκα που δεν βρηκα εγω μετα απο 1.5 χρονο αγγελιας το κοροιδο να το πληρώσει λεφτα γνησιου ενω δεν ητανε....περιπου.
Επιπλεον χαρηκα που ενας επιδοξος αγοραστης με γερη τσεπη βγηκε εκτος αγορας και θα μας ετρωγε κανενα γνησιο, δυστυχως για αυτον και ευτυχως για εμενα υπαρχουνε πολλα καλυτερα και για αυτο και το εδωσα.

Ασχετοι παντα θα υπαρχουνε, αγοραστες και συνεργεια.Δεν ειναι τυχαιο οτι και οποιος γνωριζει εδω μεσα απο τετοια αυτοκινητα και ειναι αρκετοι, συμφωνουμε οτι καποιος θα κλαιει τα λεφτα του οταν θα αποφασισει να το δωσει γιατι πολυ απλα το πληρωσε χρηματα που δεν επρεπε.

Μετατροπες ή γνησιες μετατροπες (νομίζω καταλαβαινουμε ολοι) παιζουνε απο 12-15χιλιαρικα στην καλυτερη, απο εκει και πανω τα γνησια αναλογα την κατάσταση παντα.

4 αυτοκινητα που εγραψα σε προηγούμενο ποστ μου πουλήθηκαν στα 12-13χιλ.

Καλοριζικο και περαστικα του, κριμα γιατί τα δουλεψε ο ανθρωπος ειμαι σιγουρος.

Να βγαλω την φωτο απο την υπογραφη μου, το αμελησα.

georgepap 07-06-14 22:40

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5171626/

m_power_lunatic 07-06-14 23:22

Xεχεχεχε ειναι η εποχη τους φαινεται αυτη την περιοδο.

Εχει ξαναμπει πριν χρονια,κανονικα ητανε ασπρο και βαφτηκε σε αυτο το μπλε.Εσπασε ο κινητηρας και ξαναφτιαχτηκε απο την αρχη στον Καψαλιδη απο οτι θυμαμαι.

Βγηκανε οι μαμα ζαντες και μπηκανε αυτα τα εκτρωματα.

Σε μια φωτο οι κολες του αριστερου θολου φαινεται να εχουνε ξαναπεραστει προς το τελειωμα τους,κλασσικο προβλημα των Ε30.Πληρωμενο αυτοκινητο,ιδιοκτητης γνωστος απο παλιοτερο παιχνιδι-τραγουδιστων στην τηλεοραση.

Τα υπολοιπα....απο κοντα.

m_power_lunatic 07-06-14 23:41

Δεν κρατηθηκα......τιμη????

''Τι να παρω αραγε με 42.000χιλιαρικα.....Μ3 Ε30 ή CSL???......χμμμμμμ να το σκεφτω λιγο δυσκολευομαι να αποφασισω.........''

Καλα πανε καλα?????????????Μαλλον θα ακουσε τα χθεσινα μαντατα και εβαλε αναλογη τιμη χαχαχαχαχα!!!!!!

DiMiTrIs_ 08-06-14 00:55

m power lunatic κατι ασχετο αλλα τωρα μου ηρθε
το εξτρα ρεζερβουαρ που ειχε το δικο σου αν θυμαμαι καλα στο πορτπαγκαζ πως γεμιζε?

BMW Power 08-06-14 08:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ (Μήνυμα 498820)
m power lunatic κατι ασχετο αλλα τωρα μου ηρθε
το εξτρα ρεζερβουαρ που ειχε το δικο σου αν θυμαμαι καλα στο πορτπαγκαζ πως γεμιζε?

Απο την υπερχείλιση του κανονικού γεμίζει.

Για το μπλε τα είπε ολα ο Γιάννης και είναι ακριβώς έτσι. Εχω και το vin του.

m_power_lunatic 08-06-14 09:31

Οπως ξερει ο Δημητρης κατι δεν συμβαδιζει.

Το ιδιο και με γνησιο 286 οπως ειδα προσφατα στο car.gr το οποιο βγηκε η αγγελια.

Μαλλον εδω μεσα τα μελη μας ειναι τα μοναδικα που πανε με τον σταυρο στο χερι.

alpaneras 08-06-14 09:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 498817)
Xεχεχεχε ειναι η εποχη τους φαινεται αυτη την περιοδο.

Εχει ξαναμπει πριν χρονια,κανονικα ητανε ασπρο και βαφτηκε σε αυτο το μπλε.Εσπασε ο κινητηρας και ξαναφτιαχτηκε απο την αρχη στον Καψαλιδη απο οτι θυμαμαι.

Βγηκανε οι μαμα ζαντες και μπηκανε αυτα τα εκτρωματα.

Σε μια φωτο οι κολες του αριστερου θολου φαινεται να εχουνε ξαναπεραστει προς το τελειωμα τους,κλασσικο προβλημα των Ε30.Πληρωμενο αυτοκινητο,ιδιοκτητης γνωστος απο παλιοτερο παιχνιδι-τραγουδιστων στην τηλεοραση.

Τα υπολοιπα....απο κοντα.

Το είχα δει πριν μερικά χρόνια από κοντά και μπορώ να πώ ότι είναι πολύ καλό μέσα και έξω.

m_power_lunatic 08-06-14 12:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 498826)
Το είχα δει πριν μερικά χρόνια από κοντά και μπορώ να πώ ότι είναι πολύ καλό μέσα και έξω.

Aλλα....αλλα....ειναι οντως πολυ καλο παντως το επιβεβαιωνω οπως λενε τα παιδια.

stef 08-06-14 21:55

Sorry αλλά προτιμώ αυτό

http://www.4starclassics.com/BMW-E30-M3-For-Sale-4/

και ας είναι με ξένα νούμερα
Το κρατάω και το γυρίζω σε ιστορικά όταν έρθει η ώρα του

m_power_lunatic 08-06-14 22:41

Στεφανε υφισταμαι ολη την ταλαιπωρία τοσα χρονια γιατι θελω να το κυκλοφορω οποτε θελω, καθε μερα, να κοιμαμαι μεσα σε αυτο, να τρωω να πινω κτλ.

Αν ητανε με ιστορικα νουμερα μονο αγοραζα και ενα για ανταλλακτικα φθηνα και του εβγαζα ιστορικα.Δυο θα ειχα οχι ενα.

Στην Αγγλια γνησια Μ3 Ε30 εχουνε 4-7χιλιαρικα με ελλειψεις αλλα χωρις αδεια και χαρτια ομως.

paganis 08-06-14 23:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 498846)
Στεφανε υφισταμαι ολη την ταλαιπωρία τοσα χρονια γιατι θελω να το κυκλοφορω οποτε θελω, καθε μερα, να κοιμαμαι μεσα σε αυτο, να τρωω να πινω κτλ.

Αν ητανε με ιστορικα νουμερα μονο αγοραζα και ενα για ανταλλακτικα φθηνα και του εβγαζα ιστορικα.Δυο θα ειχα οχι ενα.

Στην Αγγλια γνησια Μ3 Ε30 εχουνε 4-7χιλιαρικα με ελλειψεις αλλα χωρις αδεια και χαρτια ομως.

ναι αλλα ενα οχημα χωρις χαρτια...δεν μπορεις να το εξαγεις-εισαγεις σε αλλη χωρα.

m_power_lunatic 08-06-14 23:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paganis (Μήνυμα 498849)
ναι αλλα ενα οχημα χωρις χαρτια...δεν μπορεις να το εξαγεις-εισαγεις σε αλλη χωρα.

Σαν ανταλλακτικο λεω,μελος μας εχει τετοιο αμαξι εδω στην Ελλαδα μη κοινοτικο-αμερικανικο το οποιο δεν βγαζει αδεια κυκλοφοριας,αγοραστηκε σαν ανταλλακτικο.

paganis 09-06-14 10:43

ειχα ρωτησει μιας και ηθελα να στειλω ενα μινι μοκε στο εξωτερικο χωρις χαρτια...αλλα μου ειπαν πως δεν μπορει να γινει εξαγωγη.

DiMiTrIs_ 09-06-14 11:52

μ3 ε30 γνησιο με βρωμικο σκισμενο φθαρμενο πατακι...αν μπορεις να το οδηγας ετσι δεν θελω να φανταστω με τη αλλες υποχωρησεις εχει οδηγηθει

m_power_lunatic 09-06-14 13:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ (Μήνυμα 498869)
μ3 ε30 γνησιο με βρωμικο σκισμενο φθαρμενο πατακι...αν μπορεις να το οδηγας ετσι δεν θελω να φανταστω με τη αλλες υποχωρησεις εχει οδηγηθει

Καπου σε εχασα.....τι εννοεις?

BMW Power 09-06-14 13:44

αυτό εννοεί

http://s25.carcdn.gr/5171/5171626_9_b.jpg

DiMiTrIs_ 09-06-14 14:17

ναι αυτο......

BMW Power 09-06-14 14:41

Εγώ πάντως θα προτιμούσα να έχω το παλιό του Γιάννη ή του Νότη από το συγκεκριμένο.

notis Motorsport 09-06-14 14:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 498885)
Εγώ πάντως θα προτιμούσα να έχω το παλιό του Γιάννη ή του Νότη από το συγκεκριμένο.

Το δεύτερο είναι διαδεσιμο φίλε.
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4594853/
Και με πολύ λιγότερα χρήματα..................:rofl2::rofl2::rofl2:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:30.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.