BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Αγορά Μ3 Ε36 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=29284)

giannis_compact 29-12-11 17:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact (Μήνυμα 450478)
Την χαρά στην οδήγηση που προσφέρει ένα type R, δεν μπορεί να την προσφέρει κανένα 316 και γενικώς πολύ λίγα BMW μπορούν... τώρα αν κάποιοι εννοούν χαρά στην οδήγηση, την οδήγηση σε μια ευθεία με 3 λωρίδες με 5η/6η και 130-140-200 χιλιόμετρα, αυτό είναι άλλο θέμα.

Αυτο ακριβως!
Εγω πιο πολυ αυτο ευχαριστιεμαι!
Γουστα του καθενος ειναι αυτα:)

andreas_R 30-12-11 10:46

Χθες ηρθα πολυ κοντα στην αποκτηση ξανα ενος ταπερ, ναυαγησε ομως το σκηνικο.

Μπορει καποιος να στειλει κατι με πμ σχετικα με τα δυο αυτοκινητα που παιζουν (ασημι-βιολετι)
τιμη,χλμ μοτελο γνησιο ή μη κτλ.

TSAF 30-12-11 11:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreas_R (Μήνυμα 450769)
Χθες ηρθα πολυ κοντα στην αποκτηση ξανα ενος ταπερ, ναυαγησε ομως το σκηνικο.

Μπορει καποιος να στειλει κατι με πμ σχετικα με τα δυο αυτοκινητα που παιζουν (ασημι-βιολετι)
τιμη,χλμ μοτελο γνησιο ή μη κτλ.

Βιολετι = τον Κο. Κωσταντινο Βεκρη η kotsos is σε pm εδω μεσα - τηλ: 6944 683467.

andreas_R 30-12-11 11:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TSAF (Μήνυμα 450774)
Βιολετι = τον Κο. Κωσταντινο Βεκρη η kotsos is σε pm εδω μεσα - τηλ: 6944 683467.

Ευχαριστω.

TSAF 30-12-11 12:40

Aντε καλοριζικο & καλοταξιδο.

M3SPORTEVO 30-12-11 20:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nik200 (Μήνυμα 450500)
θα συμφωνησω με οσα λες και για το ωραιο ποστ..

αλλα σε ενα πραγμα θα διαφωνησω..γιατι πρεπει να βαλεις σε ενα m αμαξι coilover αναρτηση-αλλες αντιστρεπτικες κτλ κτλ???η motosport δεν ξερει πως να στησει ενα αμαξι????εγω πιστευω οτι ξερει μια χαρα..οποτε με την coilover καπου χανεις καπου κερδιζεις..και το 36αρι απο την μανα του ειναι πολυ καλο..(46αρι δεν γινεται αλλα δεν πειραζει..λογικο!!!ειναι μια γενια πισω)..ναι ειμαι ενας απο τους ιδιοκτητες μ3 ε46..χιχιχιχιιχιχιχι (ελπιζω να καταλαβαινεις την πλακα!)..

Φυσικα και καταλαβα την πλακα,no offence...Το οτι η BMW εφοδιαζει τα Μ μοντελα της με καποια parts δε σημαινει οτι αυτα ειναι και τα καλυτερα...Το αυτοκινητο απο το εργοστασιο εφοδιαζεται με Boge αμορτισερ οπως ολα τα γνησια Μ3 ανεξαρτητως γενιας..Μια coilover αναρτηση(ανεξαρτητως κατασκευαστριας εταιριας,αλλα παιζει ρολο ο τροπος αποσβεσης απο εταιρια σε εταιρια) δουλευει παντα πολυ καλυτερα απο την εργοστασιακη για τον απλουστατο λογο οτι δουλευει μαζι το αμορτισερ με το ελατηριο...Επ αυτου,δεν υπαρχει αντιθετη αποψη απο οσους γνωριζουν.Εταιριες κορυφαιες στο χωρο,οπως η Bilstein με το παραδειγμα της την PSS9/10 δεν κανει για το συγκεκριμενο αυτοκινητο,τουλαχιστον για χρηση δρομου γιατι δεν εχει σωστη αποσβεση σε αντιθεση με μια FK που ακομα και στη σκληρη ρυθμιση ειναι ''μαγικο χαλι''.Και στα E46 CSL ακομη που εχουν ακραιες ρυθμισεις για χρηση δρομου,μια coilover δουλευει πολυ καλυτερα απο τη μαμα αναρτηση...Μιλαω παντα με αποδειξεις.Οπως και το οτι τα coupe M3 E36 δεν εφοδιαζονται με x brace οπως τα καμπριο,ειναι μια αναβαθμιση που αξιζει μεχρι τελευταιο ευρω τα χρηματα της...Αν πας παραπερα με ζαμφορ και σινεμπλοκ απο κατω ολα,τοτε εχεις μια συμπαγη αισθηση Ε46 και ενα στιβαρο πλαισιο που στριβει με αρκετα περισσοτερα χιλιομετρα και προσδιδει μεγαλυτερη σιγουρια στο αυτοκινητο απο οτι με μαμα set up....

m_power_lunatic 31-12-11 11:50

.....
 
Kανενα νεο απο το ///Μετωπο????

Θα σε βρει ο νεος χρονος με εξι πεταλουδες την ανοιξη του 2012 να φτερουγιζουνε στα αυτια σου?????

Εψαξα το αρχειο μου και εχω βρει τηλεφωνα κινητα απο 3 Μ3 Ε36 321 γνησια (ασημι-σκουρο μπλε-ασπρο).Τα 2 πρωτα ειναι ευρωπαικα και το τελευταιο αμερικανικο.Αν θελησεις κατι πες μου αν και σε βλεπω προς CIVIC-TYPE R και εγω σιγουρα ΔΕΝ προκειται να σε κατηγορησω,ειναι η εποχη περιεργη και το διλημμα δεκτο και αναμενομενο.

Οτι και αν αποφασισεις εγω μαζι σου και αν ειναι ιαπωνας θελω βολτα πιστα-Μεγαρα!

stef 31-12-11 12:01

Ρε μην του λες τέτοια και μου τον φοβίζεις!
Μ3 original θα πάρει ο Αντρέας

m_power_lunatic 31-12-11 19:02

///M3 E36 in Greece...
 
6 Συνημμένο(α)
Προτεινω αυτο το thread να γινει sticky οπως και το αλλο του με το Μ3 Ε46 αγορα ωστε να εχουμε εναν οδηγο αγορας-συμβουλων για οποιον θελει να αγορασει ή να φτιαξει Μ3 Ε36.

Στο θεμα μας τωρα...του Ανδρεα δηλαδη.Βρε και εγω ///Μ3 Ε36 θελω να παρει αλλα θελω να ειμαι αντικειμενικος οπως παντα και οχι με παρωπιδες και οτν προκειται ειδικα με φιλους+γνωστους τοτε τα λεω ξεκαθαρα και χωρις υπεκφυγες.

Λαβε λοιπον μερικες φωτο με γνησια ///Μ3 Ε36 στη χωρα μας,υπαρχει αλλο ενα ESTORIL 4-πορτο που το εχει μελος μας εδω μεσα και ειναι SMG-1 εχω φωτο του αλλα δεν το ποσταρω μιας και φαινεται η πινακιδα του και δεν ξερω αν τις εχει αλλαξει ο Νωντας απο τοτε.Το ασημι ειναι το γνωστο,το μελιτζανι-μωβ ειναι φοβερο αμαξι με ολη την SCHNITZER απανω του (το τι βροχη εχω φαει για αυτο το αμαξι δεν περιγραφεται,καταχειμωνο πολυ αργα το βραδυ να το χαζεω στον Κορφιατη πριν 10 χρονια περιπου,αβαφτο εντελως ητανε αυτο).

Το αστερι βεβαια ειναι το ESTORIL του Τσιαρτα της ΑΕΚ που το ειχε φερει μετα την μεταγραφη του απο την Ισπανια και το πηρε ενας φιλος με ελαχιστα χλμ τοτε 50 κατι χιλιαδες χλμ θυμαμαι και επειδη δεν του αρεσε το λευκο σαλονι που ειχε το αλλαξε και του εβαλε μαυρο ΑΚΟΥΣΟΝ-ΑΚΟΥΣΟΝ!!!!!!!Αυτο το αμαξι το ειχα ενα σαββατοκυριακο στην Ακρατα σε εκδρομη με φιλους καλους και ειχα δωσει το 286 μου στον Μακη Βουδουρη και μου ειχε δωσει αυτο (το ειχε αγορασει και ο Μακης ενα διαστημα τοτε).Καταπληκτικο αμαξι παιδια με αλουμινενιες πορτες οπως ολα τα γνησια 321 απο το εργοστασιο κτλ.Αυτο το αμαξι το θυμαμαι χρονια να το οδηγαει η συζυγος του Τσιαρτα (ειχε και Μ5 Ε39 γνησιο LE MANS BLAU) με παιδικο καθισματακι πισω.

To cabrio το estoril 321 ητανε και αυτο καθαρο το αμαξι και το πουλαγανε μαζι με hard top αλλα ειχε πολα χλμ γυρω στα 200.000+ τοτε που το εψαχνα.

Ελπιζω να σε ζεστανα λιγο Ανδρεα,κοιταγα σημερα στο αρχειο μου τι εχω απο ///Μ3 Ε36 που εχουνε πουληθει και φτιαχθει στην Ελλαδα και ειναι πραγματικα απειρα και το λεω αυτο οχι για το μεγεθος του αρχειου αλλα αν θες να βρεις καλο ///Μ3 Ε36 θα βρεις, υπαρχουνε πολλα......παρα πολλα.

stef 31-12-11 20:47

Υπάρχει και κίτρινο Μ3 Ε36 (πινακίδα την ξέρω απ έξω αλλά δεν την λέω) το οποίο ήταν "κούτα" όταν το έβλεπα Γλυφάδα πριν από καμια 15αριά χρόνια.

Υ.Γ: Είδα απόψε το Μ5 Ε34 Le mans Blau που ήταν εξώφυλλο στους 4Τροχούς και ήταν σε εξαιρετική κατασταση ακόμη και σήμερα (άσχετο...)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:12.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.