BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Αγορά Μ3 Ε36 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=29284)

andreas_R 20-12-11 12:25

Αγορά Μ3 Ε36
 
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1961559/

γνωριζει καποιος κατι για αυτο το αμαξι?

Ευχαριστωωωω

InsaneDriver 20-12-11 14:22

Ψάχνει να πάρει Μ3 ο Ανδρέας...

E36 M3 USA 20-12-11 14:32

Δεν ειναι του 98 ειναι 93-94

andreas_R 20-12-11 14:34

Και πως τα ξεχωριζω?

E36 RULES!! 20-12-11 15:18

Εχουν πολλα διαφορετικα τα πρωτα Ε36, με τα ενδιαμεσα, και με τα τελευταία..

Τα χοντρά (και οσα ξερω με σιγουριά βασικα :D) Ημερομηνίες τις μπερδεύω..
Aπ'εξω:
Καρδιές μπροστά, αρχικά ειχαν τις πιο λεπτές, μετα (94? 95?) μπηκαν αυτές που εχει αυτο στη link που ειναι πιο φουσκωτές.. (Ειναι ευκολη αλλαγή ομως, επομενως αν δεις ενα με φουσκωτες μην το κρινεις μονο απο αυτο οτι ειναι καινουριο. Θελει αλλαγη και το ''μουστακι'' γυρω απο τις καρδιες, αλλα κ αυτο ευκολο ειναι)
Φλας πλαϊνά, τα πρωτα-πρωτα (91-93? 94? Καπου εκει) δεν ειχαν καθολου στο φτερό. Μετα (94?-96) ειχαν αυτα με το πλαισιάκι σαν αυτα της αγγελίας. Τα τελευταία (97-99) ειχαν πιο λεπτά φλασάκια, τα οποια δεν ειχαν πλαισιο!
Φανάρια μπροστά, τα πρώτα ειχαν projector (πολλοι φωναζουν οτι τελικα projector ειχαν τα μετεπειτα, αλλα το δικο μας ειναι 1991 και εχει projector zkw, επομενως FACT!)
Εχω την εντυπωση οτι και τα φλας απο πορτοκαλι εγιναν λευκα στα Μ3, αλλα παιζει και να κανω λαθος, αλλα και παλι 30ευρω εχουν τα replica, και αλλαζουν πανευκολα, μην τα εμπιστεύεσαι.

Πλαινά sideskirts λιγο διαφορετικά επισης..

Στα μη-Μ αλλαξαν οι προφυλακτηρες μπροστα αλλα δεν μας ενδιαφερει εδω..

Eσωτερικό:
Καθολου αεροσακος, υστερα αεροσακος οδηγου, ύστερα αεροσακος συνοδηγού. Καπου ειχε αναφερθεί σχετικά προσφατα οτι του συνοδηγου δεν ηταν απαραιτητος αρα δεν ειναι σταθερο κριτηριο? Δεν θυμαμαι γμτ, μη σε παρω στο λαιμο μου!
Παλι, περιστροφικά χειριστίρια καλοριφέρ, μετά εγιναν ψηφιακά, αλλά δεν ξερω αν ηταν στανταρ μετα το ψηφιακο ή αν μπορουσες να εχεις περιστροφικο..
Επισης αλλαξαν τα τιμονια..

Προσπάθησα να αποφυγω παραπληροφόρηση, οποιος ξερει παραπανω ας συνδράμει :D

ThaNOS E46coupe 20-12-11 15:27

νομίζω οτι στα "99 άρια είχαν αερόσακους και στις πόρτες. πάντως αυτό δέν είναι 99 με τίποτα.
με το τιμόνι που βλέπω είναι γύρω στο 91-93. αλλα και πάλια αυτό δέ λέει τίποτα.

Επίσης αυτό που βλεπω είναι οτι έχει το μικρό OBC. δέν ξέρω άν τον πειράζει τον αντρέα...

TSAF 20-12-11 15:34

Ετσι για την ιστορια παντως πωλειται Ε36 Μ3 (S50 B30) Γ Ν Η Σ Ι Ο / ΕΛΛΗΝΙΚΟ – Ιntercar και οχι μετατροπη. Το αυτοκινητο ειναι Α Ρ Ι Σ Τ Ο, ατρακαριστο, αβαφο με ηλεκτρικη οροφη, full extra και προσφατα απο γενικη επισκευη στο μοτερ απο τον Κο Βουδουρη. Το αυτοκινητο ανηκει σε κολλητο μου φιλο ο οποιος προσφατα αγορασε το δικο μου Ε30. Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε τον Κο. Κωσταντινο Βεκρη η kotsos is σε pm εδω μεσα - τηλ: 6944 683467.

andreas_R 20-12-11 15:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe (Μήνυμα 449752)
νομίζω οτι στα "99 άρια είχαν αερόσακους και στις πόρτες. πάντως αυτό δέν είναι 99 με τίποτα.
με το τιμόνι που βλέπω είναι γύρω στο 91-93. αλλα και πάλια αυτό δέ λέει τίποτα.

Επίσης αυτό που βλεπω είναι οτι έχει το μικρό OBC. δέν ξέρω άν τον πειράζει τον αντρέα...

μικρο obc???

on board computer?

andreas_R 20-12-11 15:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TSAF (Μήνυμα 449753)
Ετσι για την ιστορια παντως πωλειται Ε36 Μ3 (S50 B30) Γ Ν Η Σ Ι Ο / ΕΛΛΗΝΙΚΟ – Ιntercar και οχι μετατροπη. Το αυτοκινητο ειναι Α Ρ Ι Σ Τ Ο, ατρακαριστο, αβαφο με ηλεκτρικη οροφη, full extra και προσφατα απο γενικη επισκευη στο μοτερ απο τον Κο Βουδουρη. Το αυτοκινητο ανηκει σε κολλητο μου φιλο ο οποιος προσφατα αγορασε το δικο μου Ε30. Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε τον Κο. Κωσταντινο Βεκρη η kotsos is σε pm εδω μεσα - τηλ: 6944 683467.

Γενικη επισκευη στα ποσα χλμ θελουν περιπου με μια μεικτη χρηση ας πουμε.

Δε μπορω αλλες γενικες επισκευες!!!:yipee:

ThaNOS E46coupe 20-12-11 15:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreas_R (Μήνυμα 449755)
μικρο obc???

on board computer?

ναι!!! :wub:

TSAF 20-12-11 15:59

οχι το αυτοκινητο ειναι Κ Α Ι Ν Ο Υ Ρ Γ Ι Ο ΠΛΕΟΝ. Προχτες αλλαξε και την εξατμιση με γνησια φυσικα. Αμα δεις τα αλλα αυτοκινητα που εχει τοτε θα καταλαβεις. Το πιο βασικο εδωπερα ειναι οτι το αυτοκινητο ειναι γνησιο Ελληνικο Μ3 και με καινουργιο μοτερ.

stef 20-12-11 20:25

Αντρέα, μην κάνεις καμια βλακεία και πάρεις Μ3 μετατροπή απο κυρ Μήτσο
Πάρε original αυτό που σου λέει ο Tsaf!!
Για να στο προτείνει αυτός (που το ξέρω το παιδί) το χει ψάξει σίγουρα!!!

Stunt Mike 20-12-11 21:30

το original ομως θα'χει και αναλογα τελη-ασφαλειες!......Καταρχην ο τυπας στην αγγελια,δεν ξερει τι πουλαει.Το μοτερ φαινεται να'ναι 2βανο 3.2 με 320hp(ειναι και θαμπή παναθεμα την) αλλα αυτος γραφει 3λιτρο,ενω και το ψευδοκαπακο ειναι απο 3λιτρο!Το ταμπλο του ειναι απο Ε36 μεχρι το 1995 που εβγαιναν χωρις αεροσακο συνοδηγου+αναλογικο κλιματισμο και μικρο OBC.Το τιμονι εχει αεροσακο μεν αλλα ειναι γενιας 93-95....Εξωτερικα τ'αμαξι εχει look 1997+,πραγμα που δειχνει αλλαγες φανοποιειας.Και η φωτο ειναι επισης τραβηγμενη σε φανοποιειο??Εμενα προσωπικα δεν μ'αρεσουν αυτες οι μετατροπες που ειναι ελλειπεις.....Θα το'ψαχνα πολυ καλα.....

stelmaniac 20-12-11 22:14

Η καροτσα ειναι μεχρι και 7/96(το τιμονι μπορει να εχει αλλαχτει) και εχει πανω απο μισο εκατομμυριο χλμ....

rapid_fast 20-12-11 22:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreas_R (Μήνυμα 449731)
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1961559/

γνωριζει καποιος κατι για αυτο το αμαξι?

Ευχαριστωωωω

Δε γνωρίζω το παραμικρό,
απλά θα σου πώ τι βλέπω..
Βλέπω ένα αυτοκίνητο που είναι ατρακάριστο, φωτογραφημένο σε μάντρα
που δεν υπάρχει ούτε ένα αυτοκίνητο να μην είναι τενεκεδιασμένο..
Επίσης, βλέπω οτι η εμπρός πινακίδα ήταν τοποθετημένη προγενέστερα
σε αυτοκίνητο που έγινε σούπα..
(φυσικά οχι σε αυτό το Μ3, διότι αυτό είναι ατρακάριστο..)
Αυτά...

gearboxer 20-12-11 23:27

Αδερφέ, φάε αν θέλεις τα λεφτά στις γυναίκες, παίξτα στο πόκερ all-in στο καζίνο και ας έχεις εφτά μπαστούνι και δύο καρό, κάνε ένα ταξίδι στην Ευρώπη να το ευχαριστηθείς και να χαλαρώσεις από την δύσκολη χρονιά ή ακόμα καλύτερα κάνε μία δωρεά σε κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα για να βοηθήσεις ανθρώπους και να απαλύνεις την ψυχή σου αλλά....ΜΗΝ ασχοληθείς με αυτήν την κακή μοντίφα που γράφει Μ3.....Καλά Χριστούγεννα

Straight six 20-12-11 23:31

η δικια μου γνωμη ειναι πως αν υπαρχουν οριτζιναλ μ3 εδω μεσα πηγαινε δεστα και τσιμπησε τα αμεσως,,,,,αν ομως για καποιο λογο δν σου κανουν και πας για μετατροπες τοτε ειναι γνωστη η φαση και θα τα περιμενα και εγω αν πηγαινα να τα αγορασω ο,τι και αν μ ελεγαν οι πωλητες ιδιοκτητες....οτι ειναι λιωμενα ειναι σιγουρο...οτι εχουν κανει τα χιλιομετρα της ζωης τους ειναι σιγουρο....παρε παραδειγμα απο το δικο σου ταπερ....οτι τα αξεσουαρ που εχουν και ο εξοπλισμος
ειναι απο διαφορετιες χρονολογιες και προ η μετα φεισλιφτ μπορει να παιζει και αυτο......οτι ολο και καποια στουκα θα εχουν ειναι σιγουρο....μπορει ομως οι ιδιοκτητες να ειχαν μερακι και να ηταν προσεκτικοι με τη συντηρηση μοτερ και μεταδοσης....χεσε την καροτσα, αυτη εχει αλλαξει πολλα χερια και χωρες σιγουρα....εγω τι θα εκανα.....θα πηγαινα σε γνωστους μηχανικους θα ηλεγχα μοτερ μεταδοση, θα προσπαθουσα να βρω αν εχει παρει καποια μεγαλη στουκα οσο μπορω βεβαια και θα προχωραγα....το αν τα ξερουμε η οχι παιζει καποιον ρολο αλλα τα χιλιομετρα τους ειναι πολλα οποτε, μια η αλλη...δες μοτερ μεταδοση και προχωρα.....εξοπλισμους και λοιπα μην τα κοιτας.....τα βαζεις και μονος.....ακομα και η μεταδοση ειναι σκυλι..το μοτερ κοιτα και την καροτσα μην εχει φαει τον αγυριστο.... αυτο φαινεται καλο παντως...ο,τι και να παρεις να το χαρεις μαν:clap:

saikoE39 21-12-11 00:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TSAF (Μήνυμα 449753)
Ετσι για την ιστορια παντως πωλειται Ε36 Μ3 (S50 B30) Γ Ν Η Σ Ι Ο / ΕΛΛΗΝΙΚΟ – Ιntercar και οχι μετατροπη. Το αυτοκινητο ειναι Α Ρ Ι Σ Τ Ο, ατρακαριστο, αβαφο με ηλεκτρικη οροφη, full extra και προσφατα απο γενικη επισκευη στο μοτερ απο τον Κο Βουδουρη. Το αυτοκινητο ανηκει σε κολλητο μου φιλο ο οποιος προσφατα αγορασε το δικο μου Ε30. Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε τον Κο. Κωσταντινο Βεκρη η kotsos is σε pm εδω μεσα - τηλ: 6944 683467.

Ασημένιο ειναι..????γιατι δεν τα παω καλα με τα ονόματα..!!!!!




Αντρέα ξανα παρε ενα ταπερ να σωθείς...:nod:(δεν κανω πλακα)
Δύσκολα θα βρεις σοβαρό οχημα....οι τιμες πλεον ειναι χαμηλες....μπορεις ευκολα να βρεις ενα καθαρο 316...και να το χτίσεις οπως θες...τα 10.000 δυσκολα θα τα περασεις..και θα ξερεις τι εχεις..!

Dim77 21-12-11 07:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 449793)
Δε γνωρίζω το παραμικρό,
απλά θα σου πώ τι βλέπω..
Βλέπω ένα αυτοκίνητο που είναι ατρακάριστο, φωτογραφημένο σε μάντρα
που δεν υπάρχει ούτε ένα αυτοκίνητο να μην είναι τενεκεδιασμένο..

Επίσης, βλέπω οτι η εμπρός πινακίδα ήταν τοποθετημένη προγενέστερα
σε αυτοκίνητο που έγινε σούπα..
(φυσικά οχι σε αυτό το Μ3, διότι αυτό είναι ατρακάριστο..)
Αυτά...

Πραγματικά μιλάμε για μάντρα από αυτοκίνητα ολικής καταστροφής και ανάμεσα τους το...μαγικό Μ3...

Κάνε αυτά που σου λέει ο gearboxer καλύτερα.

Με 8000 ευρώ παίρνεις καινούριο Fiat Panda και είναι καλύτερο αμάξι από αυτό το ...Μ3 αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

m_power_lunatic 21-12-11 08:11

...................
 
Οτι και να λεμε απο τον υπολογιστη δεν εχει απολυτως κανενα νοημα,κανενα.Το οτι ειναι φωτογραφημενο σε φανοποιιο δεν σημαινει οτι εχει γινει και ''σουπα'' αυτοματα.....εχει μια υποψια ομως για αυτο παμε απο κοντα.Η πινακιδα μπορει να ειναι απο κοτσαδορο,απο χτυπημα προφυλακτηρα-φαναρια-μετωπη μεχρι εκει,δεν ειναι και κανενα τρελο χτυπημα.Αν κουνησεις και 6.5+χιλιαρικα ζεστα δεν θα σε χαλασει να εχει αλλαξει και 2 φαναρια και εναν προφυλαχτηρα.

Το εχουμε ξαναπει......δεν ειναι 100χλμ το Χαλανδρι,οπου και αν εισαι πεταγεσαι και το βλεπεις.

Μπορω να μαθω καποια πραγματα για το αμαξι για τα μηχανικα του αν θες.

Να εχει φαει καλη και να μην το δεις καθολου ειναι αδυνατον,μπορει να γινει ''κρυφη επισκευη'' οπως λενε οι φανοποιοι αλλα μια υποψια θα την παρεις....μπορει να μην μπορει καποιος που θα το δει να σου πει τι εχει γινει ακριβως αλλα μπορει να σου πει οτι ''εδω κατι εχουνε κανει'' και να απομακρυνθεις με βηματα νεραιδας.

Μην ξεχνας οτι ενα φτερο δεν ειναι και η καταστροφη του κοσμου αλλα ιχνη απο δαγκανες καλυμπρας κτλ δεν σβηνονται ευκολα κτλ-κτλ.

Το καλυτερο στην περιπτωση του Ε36 ειναι να το χτισεις απο την αρχη (στο Ε30 δεν εχεις ευκολα αυτη την επιλογη).Παιρνεις ενα M-Pack ή ενα απλο Ε36 και με 5χιλιαρικα εχεις ολοκληρο 286 στην πορτα σου παραγγελια απο Αγγλια κτλ.Ταβανι τα 10χιλ και θα ξερεις τι εχεις κανει.Bεβαια αυτο σε περιπτωση που θες να το εχεις αδηλωτο με ολα τα ρισκα που συνεπαγεται αλλιως πας στην παρακατω επιλογη...

Τοπ επιλογη βεβαια το 286 του Κωστα οπως λεει ο Τσαφ,γνησιο-ελληνικο-ατρακαριστο εγγυημενα το εχω δει γιατι ητανε να το παρω καποια στιγμη και ξερω και την ιστορια του απο τον πρωτο ιδιοκτητη.Με το ζορι το αμαξι αυτο εβαψε καπο+φτερο απο υγρα μπαταριας πριν το παρει ο Κωστας...ο πρωτος ιδιοκτητης μεχρι το 2010 που το πουλησανε ητανε αβαφτο με ξεβαμμενο το χρωμα απο υγρο μπαταριας που του ειχανε ριξει.Εχει 10+χρονια αδεια,χωρις εισφορα,μειωση τεκμηριου κτλ.....μονο το σημα εχει ΑΛΛΑ εχεις γνησιο ελληνικο αμαξι με τα χαρτια του κτλ.

Χθες βαλανε γνησιο κιτρινο 286 στη Ροδο-απο ΟΔΔΥ φαινεται στον δεξιο θολο και ο αριθμος του Οδδυ αλλα πολυ πιο ακριβο απο του Κωστα.

TSAF 21-12-11 10:13

Του Κωστα ειναι φοβερο το αυτοκινητο. Πλεον ομως ΠΡΕΠΕΙ να το πουλησει γιατι το καινουργιο project που ετοιμαζει V10 E30 M3 needs money $$$$$$

zaharias 21-12-11 10:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TSAF (Μήνυμα 449825)
Του Κωστα ειναι φοβερο το αυτοκινητο. Πλεον ομως ΠΡΕΠΕΙ να το πουλησει γιατι το καινουργιο project που ετοιμαζει V10 E30 M3 needs money $$$$$$

:ylsuper: :bowdown: :boink: :bigthumb: Γουσταρω!!!!

andreas_R 21-12-11 10:32

Παιδια σας ευχαριστω ολους.
Επειδη τα βγαζουμε με κοπο δεν προκειται να παω να παρω γουρουνι στο σακι που λενε και στο χωριο μου
και πιθανοτατα και στα δικα σας χωρια! χαχαχα!!!

Οντως απο τον υπολογιστη απο το καλυτερο μεχρι και το χειροτερο ειναι ολα σε αριστη κατασταση και ατρακαριστα.

Φανοποιο εχω παρα πολυ καλο ο οποιος εχει φτιαξει σοβαρα αυτοκινητα με σοβαρες ζημιες και τελοσπαντων τον εμπιστευομαι.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1540140/
χθες εριξα μια ματια στο παραπανω αμαξι αλλα ηταν βραδυ και οτι εβλεπα με το φως ενος συνεργειου γκαραζ που το φυλαγαν. Εκ πρωτης οψης δειχνει οτι εχει φτιαχτει απο ανθρωπο μερακλη.
Ουτε μπρος το βαλαμε εριξα μια ματια ενα 10λεπτο. Τα 9900 τα θεωρω αρκετα ομως, εαν ειναι κομπλε το αμαξι στα παντα μπορει και να τα εδινα ομως... Ειναι και δηλωμενο κανονικα.

Αυτο που περιγραφεται το γνησιο που ειναι απο ανακατασκευη κτλ ειναι η καλυτερη περιπτωση
αλλα προς το παρον μπορω μονο να το εχω στο μυαλο μου καθοτι εχω και το audi το οποιο πρεπει να πουληθει.

Εαν καποιος δει καποιο σε καποιο μαγαζι κτλ το οποιο ειτε το ξερει αμεσα ή εμεσα ειτε εκ πρωτης οψης αξιζει να το δεις και δεν του κανει κοπος ας στειλει κανα μυνηματακι.



Αλλιως ταπερ ξανα δε βαριεσαι και μετα ας ειμαστε καλα να παρουμε κανα 46αρι

kplc16 21-12-11 10:39

@ andreas R:αυτο μου φαινεται ολιγον καλυτερο και ποιο ολοκληρωμενο.
Αν δε το παρεις πες το μαντρα οτι μου αρεσουν οι ζαντες κι ας ειναι μαιμου.

andreas_R 21-12-11 10:40

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/200920/

Και αυτο φαινεται προσεγμενο αλλα φιγουραρει περιπου 3 χρονια στις αγγελιες

kplc16 21-12-11 10:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TSAF (Μήνυμα 449825)
Του Κωστα ειναι φοβερο το αυτοκινητο. Πλεον ομως ΠΡΕΠΕΙ να το πουλησει γιατι το καινουργιο project που ετοιμαζει V10 E30 M3 needs money $$$$$$

αν η μετατροπη ειναι αστερι πες το Κωστα να τη βαλει σε ε46 1600αρι.

Ζητω τα αδηλωτα

zaharias 21-12-11 10:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreas_R (Μήνυμα 449827)
Παιδια σας ευχαριστω ολους.
Επειδη τα βγαζουμε με κοπο δεν προκειται να παω να παρω γουρουνι στο σακι που λενε και στο χωριο μου
και πιθανοτατα και στα δικα σας χωρια! χαχαχα!!!

Οντως απο τον υπολογιστη απο το καλυτερο μεχρι και το χειροτερο ειναι ολα σε αριστη κατασταση και ατρακαριστα.

Φανοποιο εχω παρα πολυ καλο ο οποιος εχει φτιαξει σοβαρα αυτοκινητα με σοβαρες ζημιες και τελοσπαντων τον εμπιστευομαι.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1540140/
χθες εριξα μια ματια στο παραπανω αμαξι αλλα ηταν βραδυ και οτι εβλεπα με το φως ενος συνεργειου γκαραζ που το φυλαγαν. Εκ πρωτης οψης δειχνει οτι εχει φτιαχτει απο ανθρωπο μερακλη.
Ουτε μπρος το βαλαμε εριξα μια ματια ενα 10λεπτο. Τα 9900 τα θεωρω αρκετα ομως, εαν ειναι κομπλε το αμαξι στα παντα μπορει και να τα εδινα ομως... Ειναι και δηλωμενο κανονικα.

Αυτο που περιγραφεται το γνησιο που ειναι απο ανακατασκευη κτλ ειναι η καλυτερη περιπτωση
αλλα προς το παρον μπορω μονο να το εχω στο μυαλο μου καθοτι εχω και το audi το οποιο πρεπει να πουληθει.

Εαν καποιος δει καποιο σε καποιο μαγαζι κτλ το οποιο ειτε το ξερει αμεσα ή εμεσα ειτε εκ πρωτης οψης αξιζει να το δεις και δεν του κανει κοπος ας στειλει κανα μυνηματακι.



Αλλιως ταπερ ξανα δε βαριεσαι και μετα ας ειμαστε καλα να παρουμε κανα 46αρι

Αυτο φαινεται πολυ ωραιο.. Απο τις φωτο τουλαχιστον..
Το εχω δει οταν χαζευω στο car..
Οσον αφορα το θεμα των χλμ.. Πιστευω, οτι ποτε δεν προκειται να βρει κανεις τα πραγματικα χλμ του αυτοκινητου (γενικα μιλαω) ετσι οπως εχει γινει η αγορα.. Μονο αμα ειναι απο δικο σου ατομο ή γνωστος-γνωστου και παει λεγοντας..

Κι εγω πιστευω στη περιπτωση σου η καλυτερη λυση ειναι του γνωστου του TSAF.. (δεν γνωριζω κανενα απο τα παιδια, μη νομιζεις οτι παω να σε πεισω για να παρεις αυτο, απλα ακουγεται η καλυτερη περιπτωση, που αξιζει να δεις).

Σκεφτομαι ωρες ωρες οτι αν εκανα κινηση για Μ, θα προτιμουσα να παρω ενα μεσα απο το φορουμ με οσα χλμ και να ειχε (γιατι ειναι λιγο ψυχολογικο το θεμα των χλμ τελικα) γιατι θα μπορουσα να μαθω περισσοτερα για το ιστορικο του αυτοκινητου, παρα απο μαντρα ή καποιον αλλο ιδιωτη..

andreas_R 21-12-11 10:59

Μια επισκεψη σε καποιον που γνωριζει απο M ποσο κατατοπιστικη
μπορει να ειναι σχετικα με την κατασταση κινητηρα-σασμαν-διαφορικου ?

TSAF 21-12-11 11:14

Θα σου πουν τα παντα, απλα να πας σε ανθρωπους που κατεχουν και οχι σε δηθεν γνωστες.

InsaneDriver 21-12-11 12:17

Για e36 M3 θα σου πρότεινα να ρωτήσεις εδώ ότι αφορά τεχνικά θέματα-επισκευές...

http://www.mitsisbmw.gr/index.php?sid=23

BMW Power 21-12-11 15:57

Όσων αφορά στην χρονολογία της καρότσας κοιτώντας τα πλαϊνά φλάς στο φτερό καταλαβαίνεις πότε έχει παραχθεί.

Μέχρι τον Σεπτέμβριο του 96 με πλαστικό πλαίσιο

http://i1.photos.scar.gr/200/200920_m_b.jpg

Μετά τον Σεπτέμβριο του 96 χωρίς πλαστικό πλαίσιο

http://i1.photos.scar.gr/1540/1540140_7_b.jpg

andreas_R 21-12-11 16:00

το μπλε παντως χθες μου ειπε αυτος οτι ειναι κατασκευη 95.

Ισως δεν ηξερε τι να πω.

Απο πλαισιο βγαινει ακρη?

manosm3 21-12-11 16:08

Το μπλε παντως, με τις ζαντες αυτες μοιαζει με ενα που ειχε ενα μελος... γενους θηλυκου

andreas_R 21-12-11 16:13

Μιας Κωνσταντινας νομιζω..

manosm3 21-12-11 16:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreas_R (Μήνυμα 449869)
Μιας Κωνσταντινας νομιζω..

Αν οντως ειναι αυτο, και σε ενδιαφερει μπορεις ν' αρχισεις να ψαχνεις το ιστορικο του στο φορουμ :)

andreas_R 21-12-11 16:28

Απο οτι θυμαμαι δεν δουλευε σωστα αυτο καποια στιγμη.

Ειδωμεν

Straight six 21-12-11 16:54

αντρεα εχεις πμ φιλε

stelmaniac 21-12-11 17:25

της κωνσταντινας ειναι ψιλοσαβουρα....

zaharias 21-12-11 17:49

Οχι ρε σεις, η Κωνσταντινα πρεπει να το εχει ακομα.. δεν πρεπει να το εχει δωσει..

nik200 21-12-11 18:08

το μπλε αμαξι που κοιτατε..το ειχα παρει και εγω τηλ πριν παρω το 30αρι μου..το χει πολυ καιρο...και κανει και τον σκληρο ο μαντρας..κουνα του 8 χηνες και παρτο γιατι φαινεται αρκετα καλο..

υγ..λιγα 36αρια μετατροπες ειναι καλα..πολυ λιγα..και συνηθως αν παρεις μετατροπη την διατριβη στο αμαξι την κανεις πληρωνοντας....τα οσα δεν εχει φτιαξει ο προηγουμενος!!!οποτε αν πραγματι καιγεσαι για 36αρι μ3..το safe ειναι το αυθεντικο..δηλαδη να δωσεις 2-3 χιλιαρικα παραπανω..και τα παγια εξοδα (τελη ασφαλειες)....αλλιως τα μαθαινεις μεσα απο δω και γυρνωντας γυρω γυρω για αρκετο καιρο μαθαινοντας οσα περισσοτερα μπορεις και ευχεσαι να σου βγει καλο...γιατι αν δεν βγει καλο...θα τραβας τα μαλλια σου!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:20.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.