BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=72)
-   -   sos!!!ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΩΜΑ!!!! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=26152)

xrictod 18-10-10 11:07

Προχθές στον δικό μου άσσο διαπίστωσα το εξής πρόβλημα. Κάτω από το πίσω κάθισμα και πάνω στην κοιλότητα του ρεζερβουάρ είχε δημιουργηθεί μια λίμνη αγνώστου προελεύσεως. Το ανακάλυψα επειδή φίλος μου είπε οτι το αυτοκίνητο έχει πολύ υγρασία κ παρατήρησα οτι το κάθισμα επάνω ήταν υγρό. Μιλάμε για πολύ νερο παιδιά! Η ερώτηση είναι από που μπορεί να μπήκε τόσο νερό? Υπάρχει περίπτωση να έχω ίδιο πρόβλημα και να ποτίζει από το φανάρι κ να φτάνει μέχρι μπροστά? Μου φαίνεται απίθανο. Επιπροσθέτως έχω κ εγώ παράλληλα πρόβλημα με το PDC.. :(

Α8hnaios 18-10-10 14:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! (Μήνυμα 398121)
Δές το λαστιχάκι πίσω απο το φανάρι (είναι αυτό που ακουμπάει μεταξύ του φαναριού και του αμαξώματος). Αν έχει ξεκολλήσει, έστω και λίγο, κατα 99% αυτό φταίει που μπάζει νερά. Για να το ελέγξεις πρέπει να βγάλεις το φανάρι.

Αυτο που λεει ο φιλος φταιει στο δικο μου Ε30, αλλαξα τα 2 αφρολεξακια μεταξυ φαναριου κ σκαφους 10 ευρω τα πηρα απο τη bmw και λυθηκε το προβλημα.. :calm:

messi 18-10-10 15:43

μολις εφυγα απο την bmw παπαδοπουλος,κ καλα δεν καλυπτει με εγγυηση ουτε την εργασια ουτε τα ανταλλακτικα κ δεν φταινε αυτοι που ξαναμπηκε νερο....να τουσ ετοιμασω καταγγελια?????:icon02:

rapid_fast 18-10-10 16:00

Νομίζω ήρθε η ώρα να πάς σε δικηγόρο..

halkida116mpack 18-10-10 16:17

ειναι δυνατον για αυτονοητα πραγματα να τρεχουμε με δικιγορους....ντροπη τους...η μπε εμ βε μας δειχνει για αλλη μια φορα γιατι πεφτουν οι πωλησεις της...ντροπη....πριν 5 λεπτα με πηραν τηλεφωνο κι εμενα για τα δικα μου προβληματα και μετα απο αλλα 5 λεπτα με πηραν απο το σερβις ξανα...

xrictod 18-10-10 16:54

Μαγκες δεν ξερω γιατι, αλλα ταυτοχρονα εχω το ιδιο προβλημα. Μολις γυρισα απο λαμαριναδικο το δικο μου εμπαζε απο το λαστιχο-τσιμουχα που περναει η πλεξουδα για τα φαναρια, κατω απο το δεξι φαναρι. Με ποτισμα απο εξω ετρεχε σαν βρυση μεσα! Το προβλημα εκτος απο το νερο που εχει ποτίσει ολοκληρο το πατωμα του πορτμπαγκαζ κ εφτασε μεχρι κ το σαλονι ειναι κ η καμμενη πλακετα του PDC! Περαστικα μου!! :(

peter79 18-10-10 16:58

Τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά?

τόσο μεγάλη εισροή νερού στην καμπίνα? αφού βρήκατε τουλάχιστον το σφάλμα γιατί δεν πατε τουλάχιστον σε έναν οποιονδήποτε φανοποιό να σας κάνει στεγανοποίηση στο συγκεκριμένο σημείο πριν σαπίσει όλο το αμάξι?

έρχεται και χειμώνας....

messi 18-10-10 19:33

αυριο ξεκιναει το νταβαντουριιιιιι.......!!!!!!!:dance:

rapid_fast 19-10-10 03:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack (Μήνυμα 398234)
ειναι δυνατον για αυτονοητα πραγματα να τρεχουμε με δικιγορους....ντροπη τους...η μπε εμ βε μας δειχνει για αλλη μια φορα γιατι πεφτουν οι πωλησεις της...ντροπη....πριν 5 λεπτα με πηραν τηλεφωνο κι εμενα για τα δικα μου προβληματα και μετα απο αλλα 5 λεπτα με πηραν απο το σερβις ξανα...

Μα, αν φτάνεις στο σημείο να πληρώσεις εργασία για αποκατάσταση εισροής νερού,
να έχεις τιμολόγιο στο χέρι, και να στο παίζουν τρελίτσα στην πρώτη βροχή, τι θα κάνεις??
Κανονικά αυτά τα μαγαζιά πρέπει να τους αφαιρούν την άδεια λειτουργίας..

fatdevil 19-10-10 13:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 398326)
Κανονικά αυτά τα μαγαζιά πρέπει να τους αφαιρούν την άδεια λειτουργίας..



Οπως ομοιως εγεινε στις αρχες τις δεκαετιας στον κολλοσο Sony στον πειραια απο παραπονα πελατων.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:34.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.