BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Αγορα Ζ4 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=21479)

Bimmermeister 19-09-09 23:26

Αγορα Ζ4
 
Γεια σας!!!

Τις επομενες μερες, προκειται να αγορασω καινουργιο αυτοκινητο,(bmw φυσικα!)...
ειμαι αναμεσα στην καινουργια Ζ4(sdrive23i) και στην 320 e93...
για να πω την αληθεια, η Ζ4 μου αρεσει περισσοτερο αλλα σκεφτομαι τα εξοδα που συνεπαγεται η συντηρηση της(2500cc)...
Γι αυτο, θα ηθελα να μου πειτε τι εξοδα θα εχει η συντηρηση του αυτοκινητου, τελη κυκλοφοριας, ασφαλεια, τεκμηρια κτλ...

Ευχαριστω

konstantinosz4s23i 20-09-09 02:21

φιλε εγω πληρωνω για την ζ4 580ευρο τελη κυκλοφοριας, 2000ευρο το χρονο μικτη ασφαλεια και "καιει" κατι παραπανω..τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω..αν εχεις εταιρεια δηλωσε το εκει και εισαι κομπλε..σιγουρα η 320 "καιει" πολυ λιγοτερο(το εχει ενας φιλος)..τωρα απο service δεν ξερω ακομη γιατι 2000χιλ. εχω μεχρι τωρα..θα αλλαξω λαδια στα 1000χιλ και οχι να συμπληρωσω 1λιτρο που λεει η bmw..ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα..

stef 20-09-09 09:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinosz4s23i (Μήνυμα 322382)
τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω.

Πώς σου ήρθε αυτό πάλι......?
Πού το άκουσες?

MaSt0RaS 20-09-09 10:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinosz4s23i (Μήνυμα 322382)
φιλε εγω πληρωνω για την ζ4 580ευρο τελη κυκλοφοριας, 2000ευρο το χρονο μικτη ασφαλεια και "καιει" κατι παραπανω..τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω..αν εχεις εταιρεια δηλωσε το εκει και εισαι κομπλε..σιγουρα η 320 "καιει" πολυ λιγοτερο(το εχει ενας φιλος)..τωρα απο service δεν ξερω ακομη γιατι 2000χιλ. εχω μεχρι τωρα..θα αλλαξω λαδια στα 1000χιλ και οχι να συμπληρωσω 1λιτρο που λεει η bmw..ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα..

ειναι παρα πολα τα ασφαλιστρα σου ψαξτο λιγο...
ΕΙδικα για εσενα που δεν θεωρειται cabrio και δεν πρεπει να ασφαλισεις οροφη..!

Bimmermeister 20-09-09 12:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinosz4s23i (Μήνυμα 322382)
φιλε εγω πληρωνω για την ζ4 580ευρο τελη κυκλοφοριας, 2000ευρο το χρονο μικτη ασφαλεια και "καιει" κατι παραπανω..τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω..αν εχεις εταιρεια δηλωσε το εκει και εισαι κομπλε..σιγουρα η 320 "καιει" πολυ λιγοτερο(το εχει ενας φιλος)..τωρα απο service δεν ξερω ακομη γιατι 2000χιλ. εχω μεχρι τωρα..θα αλλαξω λαδια στα 1000χιλ και οχι να συμπληρωσω 1λιτρο που λεει η bmw..ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα..

μπορω να το δηλωσω σαν αυτοκινητο εταιριας, αν το κανω αυτο, ολα τα εξοδα της καθε χρονο, θα ειναι 580 + ασφαλεια μονο?

BILL VUZAS 20-09-09 13:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Bimmermeister (Μήνυμα 322432)
μπορω να το δηλωσω σαν αυτοκινητο εταιριας, αν το κανω αυτο, ολα τα εξοδα της καθε χρονο, θα ειναι 580 + ασφαλεια μονο?

Θα μπορείς να περνάς όλα τα έξοδα του αυτοκινήτου στα έξοδα της εταιρίας.Όσο για μία πλήρη ασφάλεια σε αξία αυτοκινήτου 49000,00 είναι με έκπτωση 2000,00-2150,00.
Πλήρη ασφάλεια σημαίνει,κλοπή-φωτιά-μικτή.

konstantinosz4s23i 20-09-09 14:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Bimmermeister (Μήνυμα 322432)
μπορω να το δηλωσω σαν αυτοκινητο εταιριας, αν το κανω αυτο, ολα τα εξοδα της καθε χρονο, θα ειναι 580 + ασφαλεια μονο?

μπορεις να περνας μεχρι και τα service(με τιμολογια) στα εξοδα της εταιρειας..τα παντα ολα!μεχρι και Tuning..απλα θα παρεις τμολογιο για service και οχι για προγραμμα!!η ασφαλεια (μικτη) τοσο παιζει..εδω αδερφη μου σε 207 plhrvnei 540euro μικτη το εξαμηνο..και φυσικα ολα αυτα στην εταιρεια..απλα στην μικτη υπαρχει η δυνατοτητα να διαλεξεις σε τι ποσοστο θα ειναι μικτη..μπορεις να φτασεις μεχρι το 1τοις εκατο της αξιας του αυτοκινητου και πανω θα πληρωνει η μικτη την οποιαδηποτε ζημια..απο 1τοις εκατο και κατω αν ειναι η ζημια πληρωνει ς εσυ..μπορεις να διαλεξεις μικτη απο 30 τοις εκατο της τιμης του αυτοκινητου..η μικτη δεν ειναι φιξ για ολα τα κυβικα..ειναι τι διαλεγει ο καθενας για το αυτοκινητο του..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.