BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ Μ3 ή 330?? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=17111)

bmw330vasilis 18-01-09 20:15

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ Μ3 ή 330??
 
ΦΙΛΟΙ......επειδη πλησιαζει ο καιρος για την πολυποθητη μετατροπη του καρου μου....επειδη εχω διαβασει εκατονταδες θεματα του φορουμ μας και εχω ακουσει αλλες τοσες γνωμες...επειδη επειδη επειδη.....ανοιγω αυτο το Θεμα.....Μ3 ή 330?

Εχω κατα νου τα εξης και θα θελα την γνωμη σας ή αν εχετε να μου συστησετε που και ποσο για τα παρακατω:

1η επιλογη
σε Μ3
*πληρη αλλαγη μηχανικων εξαρτηματων συμπεριλαμβανομενων και φρενων και εξατμισης
*αλλαγη καπω,μαρσπιεδες,εμπρος πισω προφυλακτηρα με pdc
*φουσκωμα φτερων εμπρος πισω
*αλλαγη κοντερ και λοιπων εσωτερικων μερων σε Μ3 εκτος σαλονιου

2η επιλογη
σε 3.0λιτρο κινητηρα alla look M3
*πληρη αλλαγη μηχανικων εξαρτηματων συμπεριλαμβανομενων και φρενων και εξατμισης με αποληξη σε Μ3
*αλλαγη καπω,μαρσπιεδες,εμπρος πισω προφυλακτηρα με pdc σε Μ3
*φουσκωμα φτερων εμπρος πισω σε Μ3

3η επιλογη
σε 3.0λιτρο κινητηρα
*πληρη αλλαγη μηχανικων εξαρτηματων συμπεριλαμβανομενων και φρενων και εξατμισης
*αλλαγη καπω σε Μ3
*μαρσπιεδες,πισω προφυλακτηρα με pdc σε ΜΤECH

Δεδομενης της μετατροπης....θα θελα να ξερω αν μου αφαιρουνται χρηματα απο τα δικα μου ανταλλακτικα (π.χ.μοτερ,
εξατμισεις,προφυλακτηρες....κλπ τα οποια ειναι σε αριστη κατασταση),καθως και τις εγγυησεις που μου διδονται για οτι τοποθετηθει.
Υπαρχει πιστοποιηση για το μοτερ που θα τοποθετηθει να γνωριζω απο τι χρονολογιας αυτοκινητο θα ειναι και με ποσα χλμ?Νομιζω οτι απο τον αριθμο
της μηχανης μπορω να το γνωριζω...θα με ενδιεφεραν και τα χλμ του. υπαρχει περιπτωση να ξερω τα πραγματικα.

Δεδομενου του χρονου και της διαθεσης σας.....θα χαιρομουν αν ακουσω γνωμες και προτασεις προς αποφυγη.....πατατας μετατροπης.

Ξερω οτι οι πιο πολυ θα πειτε δωστο και παρε ενα ετοιμο....ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!
Συναισθηματικοι λογοι με συνδεουν με το εν λογω αυτοκινητο και δεν θα δοθει ΠΟΤΕ!!!!!
Ακομα και το Τζοκερ να πιανα....θα το φτιαχνα και θα το χα να το βλεπω!!

Thanks για τον χρονο σας και τις τυχον αποψεις και απαντησεις σας εκ των προτερων...καλη συνεχεια!!:hello:

giannis_E-46 18-01-09 20:37

βαλε τριλιτρο κινητηρα για να γινουν λιγοτερα ξηλωματα απο τι ενας μ3. γνωμη μου να βαλεις ενα γνησιο m pack και να μην μπεις στη διαδικασια φουσκωματων. η καλητερη λυση ειναι να βρεις ενα κομμενο αμαξι και οχι να παρεις κινητηρα σκετο σαν και αυτους που φερνουν με το τσουβαλι απο εξω. τα δικα σου μερη ειναι αναλογα τη συμφωνια θα κανεις με αυτον που θα κανει την μετατροπη αν θα τα κρατησει με καποια διαφορα η θα τα πουλησεις μονος στην ελευθερη αγορα. υπαρχουν ατομα εδω που εχουν μεγαλη εμπειρια στις μετατροπες και καλο θα ταν να που την γνωμη τους

Aceman1925 18-01-09 20:46

φιλε βασιλη καλησπερα.
Απο τις λιγες γνωσεις που εχω πανω στο θεμα οι αποψεις μου ειναι οι εξης.

1ον:ασυζητητη να κανεις ΟΛΟ το λουκ απο Μ3 απο καπω και προφυλακτηρες(καποια ηδη εχεις) μεχρι κοντερ και εξατμησεις.

2ον:να μη βιαστεις καθολου στην επιλογη και αγορα μοτερ.

3ον:παμε τωρα στο δηλημα σου "Μ3 VS 330"
Αυτο που ξερω ειναι οτι πιο δυνατο ειναι το Μ αλλα το 330 εχει ροπες.
Το Μ αυτο που εχει και ειναι αξεπεραστο και μοναδικο ειναι ο ηχος.
Επισεις το αμαξι σου δεν εβγαινε απ οσο ξερω σε Μ.Οποτε μια μετατροπη σε Μ θα το εκανε απο τα λιγα Μ FL.
Απο θεμα τωρα εμπιστοσυνης των μοτερ.Το Μ οπως και να εχει ειναι Μ.οποιος το ειχε ολο και καποια στιγμη θα το ειχε σκισει.Φυσικα ειναι σκυλια....αλλα.....
Το 330 εχει αλλη χαρη με τις ροπουλες του και θα ειναι και κατι φορεμενο στην καροτσα σου.

Η πιτα και το μαχαιρι δικα σου βασιλη.

Ειλικρινα ευχομαι να σου πανε ολα δεξια και να πετυχεις το αποτελεσμα που θες



Υ.Γ:μηπως θες κανα αδερφακι για τη θυγατερα? ή γαμπρο?
με τετοιο μπαμπα/πεθερο,τι αλλο να θελει κανεις!!!!

manosm3 18-01-09 20:49

Απ' οσο βλεπω εχεις facelift Ε46, αρα δεν μπορει να γινει εξωτερικα Μ3, εκτος κι αν αλλαξεις φαναρια, καπω, προφυλακτηρα, φτερα κλπ. Mε λιγα λογια εξωτερικα το αλλαζεις σχεδον ολο...

zaharias 18-01-09 21:15

Εγω θα λεγα να μην κοψεις πισω φτερα... Μπορεις να βαλεις πλαινα Μ Pack ή ρεπλικα Μ3 (ή και γνησια αν ταιριαζουν) και Μ Pack πισω προφυλακτηρα και το αμαξι θα ειναι πολυ ωραιο... (ηδη ειναι κουκλα..)

Εγω τουλαχιστον ειμαι ΚΑΤΑ, στο να κοβεις πατωματα-φτερα-λαμαρινες...

Επισης προτιμω το 330 εναντι του Μ3 γιατι εχει αποδειχθει πιο αξιοπιστο μοτερ, στο οποιο αργοτερα βαζεις εναν κομπρεσορα αν δεις οτι δεν σε καλυπτει...

Αν θελεις Μ καλυτερα να ειναι γνησιο... Αυτη ειναι γνωμη μου, εγω τουλαχιστον ετσι θα εκανα..

panagiotisE46ci 18-01-09 21:31

συμφωνω με τον Ζαχαρια.αφου δεν θα το δωσεις και ποτε οπως λες .
μην κοιτας τα αλογα του Μ εγω θα το εκανα 330 αν προχωραγα σε μετατροπη απο αυτες τις δυο που λες.
φυσικα ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Μ ΓΝΗΣΙΟ δεν θα γινει ποτε με οτι συνεπαγετε αυτο..

VanVIC 18-01-09 21:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotisE46ci (Μήνυμα 248333)
...φυσικα ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Μ ΓΝΗΣΙΟ δεν θα γινει ποτε με οτι συνεπαγετε αυτο..

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια.

mitsos_chania 18-01-09 21:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από VanVIC (Μήνυμα 248344)
Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια.

τι συνεπαγεται αυτο?απο τη στιγμη που λεει οτι θα το πουλησει και αν το στησει ακριβως οπως ενα Μ3 αναρτησεις και μπαρες θολων και ολα τι δεν θα ειναι καλο?

Thronos 18-01-09 21:46

Προτεινω ενα 330 αυτοματο μαζι και hard top.

VanVIC 18-01-09 21:48

Αν δεν κάνω λάθος, για να γίνει M ένα απλό coupe, χρειάζεται "κοπτοραπτική".
Αυτό για την ανθεκτηκότητα και την αξιοπιστία.
Αλλά και σαν μεταπώληση, υπάρχει σοβαρό θέμα...

Sp!ros G 18-01-09 21:50

Απ`οτι καταλαβα εισαι διατεθειμενος να ξοδεψεις αρκετα χρηματα για τη βελτιωση του αυτοκινητου σου.

Εξωτερικα θα σου προτινα να το κανεις ολο M-Pack,δοκιμασμενο και πετυχημενο!!Μηχανικα ολο Μ3

και οτι περισεψει χρηματικα απο το look M3 που θα εβαζες,το τουρμπιζεις!!

sm6 18-01-09 21:54

ρε παιδια να πω κι εγω κατι, χωρις να βαρεσετε...
αφου ο ανθρωπος απεκτησε οικογενεια (να τη χαιρεσαι φιλε μου, αυτα ειναι τα σημαντικα και τα ωραια...), γιατι να μην το κανει 330 touring, να εχει και χωρους...
και μαλιστα αν θα μπει στον κοπο να το κανει και τετρακινητο, να εχει επιπλεον ασφαλεια οταν βαζει μεσα την οικογενεια...
τι, Μ3 τωρα... το σουμαχερ θα κανει?

http://trucksaleszambia.com/yahoo_si...491525_std.JPG

mitsos_chania 18-01-09 21:55

εγω παντως βασιλη αν ειχα δυνατοτητα να το κανω Μ3 και ειδικα smg θα το εκανα.επισης να πω οτι εχω δει facelift το οποιο εχει γινει φουλ Μ3 αλλα εχουν παραμεινει τα μπροστα φαναρια του και μαλιστα το ειδα στο αιγαλεω.οποτε μπιλ αμα αντεχει η τσεπη σου και αμα αντεχεις να το αποχωριστεις για λιγο καιρο το αμαξι σου τοτε βουρ για Μ3.μονο προσοχη με τα πραγματα που θα επιλεξεις

mitsos_chania 18-01-09 21:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sm6 (Μήνυμα 248354)
ρε παιδια να πω κι εγω κατι, χωρις να βαρεσετε...
αφου ο ανθρωπος απεκτησε οικογενεια (να τη χαιρεσαι φιλε μου, αυτα ειναι τα σημαντικα και τα ωραια...), γιατι να μην το κανει 330 touring, να εχει και χωρους...
και μαλιστα αν θα μπει στον κοπο να το κανει και τετρακινητο, να εχει επιπλεον ασφαλεια οταν βαζει μεσα την οικογενεια...
τι, Μ3 τωρα... το σουμαχερ θα κανει?

http://trucksaleszambia.com/yahoo_si...491525_std.JPG

τοι λαι ραι φοιλαρακοι γοιατοι να μοιν τω κανοι Χ5 να ποιγενοι κε στα χιωνια?

sorry για το off-topic

VanVIC 18-01-09 22:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sm6 (Μήνυμα 248354)
ρε παιδια να πω κι εγω κατι, χωρις να βαρεσετε...
αφου ο ανθρωπος απεκτησε οικογενεια (να τη χαιρεσαι φιλε μου, αυτα ειναι τα σημαντικα και τα ωραια...), γιατι να μην το κανει 330 touring, να εχει και χωρους...
και μαλιστα αν θα μπει στον κοπο να το κανει και τετρακινητο, να εχει επιπλεον ασφαλεια οταν βαζει μεσα την οικογενεια...
τι, Μ3 τωρα... το σουμαχερ θα κανει?

http://trucksaleszambia.com/yahoo_si...491525_std.JPG

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/141063
Δεν είναι touring αλλά είναι Χi και είναι και full extra και είναι και του "δικού μας" deepblue.
Για οικογενειάρχη με "ανησυχίες" είναι πολύ καλή περίπτωση.

sm6 18-01-09 22:03

μπραβο, αυτο ελεγα.
τετρακινητο και bmw. οτι καλυτερο.

takism3 18-01-09 22:04

......
 
M φιλε μου...Μ.... μια φορα το φτιαχνεις και αν δε το δωσεις και ποτε ακομα πιο αποφασιστηκα Μ..... κι ας μην ειναι original εσυ θα εχεις ενα Μ3....με τα ολα του ...και 100 αλογα παραπανω απο το 330.....Μ δαγκωτο μιας και ειμαι fun........

stelmaniac 18-01-09 22:05

Προσωπικα δε θα εμπιστευομουν κανεναν στην ελλαδα(περαν της αντιπροσωπειας αλλα δεν ξερω αν το αναλαμβανει) να μετατρεψει ενα απλο καμπριο σε Μ3....Εδω με το 330 θα χασεις τον υπνο σου...ακου που σου λεω....Ξερω ανθρωπους που πετυχαν και τα χρηματα τους επιασαν τοπο(van vic,deepblue κλπ.) και αλλους που κοπανανε το κεφαλι τους(δε λεω ονοματα)...

bmw330vasilis 18-01-09 22:26

χιλια ευχαριστω για την αμμεση ανταποκριση ρε παιδια........
ωστοσο που να παω για να παρω προσφορες?????

mitsos_chania 18-01-09 22:29

βασιλη θα σου προτεινα να πας σε αντιπροσωπεια καταρχην να ρωτησεις.ρωτα και τους βαγγεληδες γιατι εκει που εχουν κανει τη μετατροπη ειναι καλος σε αυτα.αν βεβαια δεν εχεις προβλημα με την αποσταση.παντως καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να εισαι πιο σιγουρος

platanos 18-01-09 22:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bmw318vasilis (Μήνυμα 248371)
χιλια ευχαριστω για την αμμεση ανταποκριση ρε παιδια........
ωστοσο που να παω για να παρω προσφορες?????

εγω θα σου προτεινα σε Σπανο.ειναι πιο ακριβος αλλα θα εχεις εγγυησεις.
επισης καλυτερα θα ηταν το 3λιτρο ,καθως τα Μ ειναι ειδκα αυτοκινητα και οι μετατροπες σε τεοια πολυ δυσκολες.

bill987 18-01-09 22:45

Φίλε Βασίλη εγώ θα έλεγα για 330!!
Δυστυχώς η Μ είναι Μ πάει και τελείωσε, άλλο αμάξωμα κ,τ,λ,!!
Πήγαινε για 330 και εξωτερικά ότι γουστάρεις!!

mitsos_chania 18-01-09 22:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bill987 (Μήνυμα 248378)
Φίλε Βασίλη εγώ θα έλεγα για 330!!
Δυστυχώς η Μ είναι Μ πάει και τελείωσε, άλλο αμάξωμα κ,τ,λ,!!
Πήγαινε για 330 και εξωτερικά ότι γουστάρεις!!

αντε να παιρνεις σειρα και εσυ βασιλη:clap:

KATSARAIOS 18-01-09 22:59

Βασιλη καντο 330 με m pack.
μην σε απασχολει το Μ.
προσεξε τι θα συμφωνησεις για την μετατροπη και τα δικα σου πραγματα ,μην χασεις απο εκει πολλα χρηματα.
καλη συνεχεια.

BILL007 18-01-09 23:11

Φίλε Βασίλη, αν έχεις λεφτά μπόλικα πήγαινε για Μ...Aλλα όχι M ολικό λουκ μετατροπή...Για τα μηχανολογικά μιλάω!ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ!!!!Μηχανολογικά Μ και απ'έξω βάλε κανα M pack...ή άστο και όπως είναι...;)Aυτή είναι η γνώμη μου...


Αλλιώς αν είσαι περιορισμένος οικονομικά,πήγαινε σε 330 και αμα θες μετά περισσότερα άλογα βάζεις compressor;)

To θέμα είναι τα λεφτά...
(Στοχος είναι τα λεφτά που λέει και η φίλτατη Tζούλια...hehehehe!!!)
http://www.youtube.com/watch?v=v1pINepLIfQ

mitsos_chania 18-01-09 23:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BILL007 (Μήνυμα 248391)
Φίλε Βασίλη, αν έχεις λεφτά μπόλικα πήγαινε για Μ...Aλλα όχι M ολικό λουκ μετατροπή...Για τα μηχανολογικά μιλάω!ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ!!!!Μηχανολογικά Μ και απ'έξω βάλε κανα M pack...ή άστο και όπως είναι...;)Aυτή είναι η γνώμη μου...


Αλλιώς αν είσαι περιορισμένος οικονομικά,πήγαινε σε 330 και αμα θες μετά περισσότερα άλογα βάζεις compressor;)

To θέμα είναι τα λεφτά...

αστον ρε βασιλη να το κανει Μ3 εξωτερικα(να παρω και τον προφυλακτηρα του τον μπροστα:105whistl:rofl2:)

BILL007 18-01-09 23:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mitsos_chania (Μήνυμα 248394)
αστον ρε βασιλη να το κανει Μ3 εξωτερικα(να παρω και τον προφυλακτηρα του τον μπροστα:105whistl:rofl2:)

ΟΚ Δημήτρη...


Οπότε μετά απο διακριτικές πιέσεις ανασκευάζω και λεώ να γίνει Μ3 look (να δωθεί ο προφυλακτήρας στο Δημήτρη) και μηχανολογικά να το κάνεις 316 Μ43 και να το τουρμπίσεις(σου δίνω το δικό μου στην προνομοιακή τιμή των 10.000 ρουβλιών)...LOL!!!!!!!χααχχαχαχααχαχχαχααχ!!!!!!!: D


Πάει τον έκαψα τον άνθρωπο...αχχαχαχαα!!!!!:rofl2:

manos///3 18-01-09 23:27

Και τα δυο εχουν τα υπερ και κατα..Σκεψου και την καταναλωση , η οποια ειναι πολυ υψηλη στο Μ. Για 330 βρες ενα με 6αρι σασμαν(εχει διαφορα απο το 5αρι) , για Μ προτεινω SMG.

Επισης ο μαστορας κανει τη διαφορα!

bmw330vasilis 18-01-09 23:29

πειτε μαστορους ρε παιδια................!

mitsos_chania 18-01-09 23:31

μιλα με τον vanvic να σε φερει σε επικοινωνια με τον παπαδοπουλο.ο βαγγελης απ'οτι θυμαμαι ειναι πολυ ικανοποιημενος

KATSARAIOS 18-01-09 23:36

και ο Deepblue εχει καλο μηχανικο κοντα στην Δαφνη.

BILL007 18-01-09 23:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από redlover (Μήνυμα 248409)
Και τα δυο εχουν τα υπερ και κατα..Σκεψου και την καταναλωση


Kατανάλωση 330 για 231ps
Fuel consumption combined: ca 9.3 l/100km
Fuel consumption (urban): ca 12.9 l/100km
Fuel consumption (extra-urban): ca 7.1 l/100km
CO2-Emissions combined: ca 222 g/km

Κατανάλωση Μ3 για 343ps
Fuel consumption combined: ca 13.4 l/100km
Fuel consumption (urban): ca 20.4 l/100km
Fuel consumption (extra-urban): ca 9.3 l/100km
CO2-Emissions combined: ca 323 g/km

:smiley_ab

320 open 18-01-09 23:52

εγω κραταω ενα που ειπες!ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!και επειδη φαινεται οτι λειτουργεις με το συναισθημα κανε το Μ μεσα-εξω!ειναι πιο δυσκολη η μετατροπη οσον αφορα την επιλογη των μηχανικων μερων την τοποθετηση και τα χρηματα που θα δαπανησεις.αλλα αφου δεν σε αφορα τοσο πολυ η αξια μεταπωλησης τοτε καλο θα ηταν να εχεις το κορυφαιο μοντελο της σειρας.αυτα!

bmw330vasilis 19-01-09 01:23

πανω που αποφασιζω.....φτου και απο την αρχη δηλαδη!!!
:smashtard:smashtard





Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 320 open (Μήνυμα 248430)
εγω κραταω ενα που ειπες!ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!και επειδη φαινεται οτι λειτουργεις με το συναισθημα κανε το Μ μεσα-εξω!ειναι πιο δυσκολη η μετατροπη οσον αφορα την επιλογη των μηχανικων μερων την τοποθετηση και τα χρηματα που θα δαπανησεις.αλλα αφου δεν σε αφορα τοσο πολυ η αξια μεταπωλησης τοτε καλο θα ηταν να εχεις το κορυφαιο μοντελο της σειρας.αυτα!


Aceman1925 19-01-09 02:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bmw318vasilis (Μήνυμα 248458)
πανω που αποφασιζω.....φτου και απο την αρχη δηλαδη!!!
:smashtard:smashtard

εχεις διαλεξει ενα δυσκολο δρομο.

plug & play δεν υπαρχει εδω χωρις τη μεταβλητη "τυχη".

Οπως ειπα και πριν:
ψαχτο ΠΟΛΥ καλα,ΜΗ βιαστεις ------> Σωστος μηχανικος,καλη δουλεια,καθαρο μοτερ-----> μικροτερο % προβληματων.

VanVIC 19-01-09 07:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bmw318vasilis (Μήνυμα 248412)
πειτε μαστορους ρε παιδια................!

2310478100 ask for Savas Papadopoulos.
He took care of mine and I am happy !
Ask for Lim.slip.differential also. It is needed and you will appreciate it, indeed.
Sorry for writing in english but I hate greenglish.

Snoopy 19-01-09 07:40

Μια δική μου άποψη με καθαρά υποκειμενικά κριτήρια.

Αλλάζοντας όλα τα μηχανικά μέρη με αυτά του 330 και ειδικά αυτόματο φτιάχνεις ένα αυτοκίνητο που θα σε συνοδεύσει για άπειρα χιλιόμετρα και πάντα έχεις τη δυνατότητα της παραπάνω βελτίωσης με ένα compressor kit.
Φτιάχνοντας ένα πακέτο Μ3, ταβανιάζεις με τη μία του αυτοκίνητο έχοντας τον φόβο της προβληματικής συμπεριφοράς του κινητήρα (ένα αυτοκίνητο που έχει τρακάρει και έχει γίνει τροπέτο, συνήθως δεν έγινε επειδή του έπεσε το γκαράζ στον ουρανό του, κάτι θα έκανε και ο οδηγός του, που δίνει μια καλή εικόνα για τη χρήση του), όπως επίσης θα έχεις και την αυξημένη συντήρηση (διαβάζω για λάδια διαφορικού που δεν είναι Long Life, αλλαγές σε διάφορα αναλώσιμα πολύ πριν από τους κοινούς κινητήρες κ.τ.λ).

Φτιάξε ότι σου αρέσει εξωτερικά και βάλε ένα 330 μέσα μιας και από ότι είπες πας για γάμο.
Ενα rebuild σε Μ δεν έχει καμία σχέση σε κόστος με οποιονδήποτε άλλο κινητήρα και αν το βάθος του χρόνου δείξει ότι το βαρέθηκες τελικά η γνώμη μου είναι πως μια μετατροπή σε 3λιτρο φεύγει πολύ πιο εύκολα απο μια μετατροπή Μ.

Στον αντίποδα, μπορεί κάποιος να πει πως ο κινητήρας Μ και το στήσιμο Μ προσφέρουν σκάλες περισσότερη ευχαρίστηση, αλλά και πάλι, έχω να αντιτάξω ότι μπορείς να στήσεις το αμάξι σαν Μ και να έχεις μέσα 330 με κομπρεσέρ, όπου έχει μια προστιθέμενη αξία καθώς μπορεί να πουληθεί και ξεχωριστά σε επικείμενο διαζύγιο.

Τούτα έχω να καταθέσω και η απόφαση δική σου.

tamtamcafe 19-01-09 08:23

συμφωνω με τον σνουπυ βεβαια ειναι παντρεμενος ηδη ο βασιλης και εχει γεμισει το σπιτι γυναικες χχαχαχα
ομως περα απο αυτα βασιλη ναι στο λουκ Μ, οχι κοψεραψε, και 330 που κανει τα παντα, εχει δικιο ο σνουπυς!!!!!!!

bmw330vasilis 19-01-09 09:26

λοιπον...μετα τις χρησιμες αποψεις σας....καταληγω για 330 και βλεπουμε αργοτερα για κομπρεσορα...ας το φχαριστηθουμε πρωτα ετσι και εχουμε καιρο για τουρμπισματα!
Ωστοσο...ο κινητηρας μου ειναι ο γνωστος 2000 valvetronic σε αψογη κατασταση με 64000 χλμ (τα 50 σε εθνικες οδους)......Τι πρεπει να ζητησω για την ανταλλαγη του μοτερ?
thanks και παλι

m_power_lunatic 19-01-09 09:50

330....
 
Φιλε Βασιλη....στη θεση σου θα το εκανα 330 με φουλ λουκ Μ-pack και με hard-top και μπλοκε σιγουρα καθως και αν κουραστεις αργοτερα βαζεις εναν κομπρεσορα και απογειωνεται πραγματικα και αξιοπιστα.Βεβαια ///Μ δεν θα ειναι ποτε αλλα αυτο δεν ειναι ο στοχος σου απο οτι καταλαβα μιας και εχεις σκοπο να το κρατησεις για παντα-τα εχω πει και εγω αυτα αλλα ποτε δεν το τηρησα για να ξερεις μονο το ///Μ3 Ε30 θα κρατησω για παντα-απο εκει και περα βαλε πραγματακια απο ///Μ οπως καντραν και καθρεφτες για παραδειγμα κτλ....παντως ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ να κοψεις και να βαψεις το αριστο αμαξι σου για να γινει look M3....ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!!!!:nono:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.