BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Bmw M3 E30.....η ιστορια ενος θρυλου στην Ελλαδα! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=235)

jamesM3 29-04-10 19:26

Παιδια πραγματικα ποιος θα καθισει να κανει ανακατασκευη σε αυτο το αυτοκινητο που στη χειροτερη των περιπτωσεων,μη οντας της δουλειας(μηχανικος,φανοποιος κλπ)θα χρειαστει ενα minimum budget του υψους των 25 χιλιαδων ευρω?Μιλωντας φυσικα για το κοστος ανακατασκευης περαν της αγορας,που θα ξεπερασει απο τα κορακια και μονο για το χαβαλε τους,τις 10-14.000 ευρω?Ειναι καποιος απο εδω διατεθειμενος να προχωρησει σε μια τοσο μεγαλη επενδυση χρηματων που μονο σκοπο θα εχει την ευχαριστηση του?Και σκεπτομενοι την ηλικια του δυσκολα μπορω να σκεφτω καποιον που θα τα δωσει...Εδω δεν αγοραζουν οταν υπαρχει ενα σχετικα καλο Μ3 Ε30 στα επιπεδα των 25 χιλιαδων ευρω,γιατι για καλυτερο στη χωρα μας δεν θα βρειτε ευκολα...

stef 29-04-10 19:49

Τα λευκά όργανα του λείπανε, τρομάρα του....

E30MANIAC 29-04-10 21:07

Συμπληρωνοντας,πιστευα οτι ειχα δει το χειροτερο(σε κατασταση Ε30 Μ3)πριν απο 6 χρονια στο τελωνειο της Ροδου αλλα αυτο ειναι χειροτερο.Δεν πειραζει,ας οψετε...!

Fanatic 29-04-10 22:11

Ρε παιδια θα προτιμουσα να κανω μετατροπη ενα Ε30 316 παρα να μπλεξω με αυτο...ποσο σκ@τ@ μπορει να γινει....

m_power_lunatic 29-04-10 22:47

.......
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC (Μήνυμα 378216)
Συμπληρωνοντας,πιστευα οτι ειχα δει το χειροτερο(σε κατασταση Ε30 Μ3)πριν απο 6 χρονια στο τελωνειο της Ροδου αλλα αυτο ειναι χειροτερο.Δεν πειραζει,ας οψετε...!

Oλα εχουνε να κανουνε με την τιμη που θα κλεισει,αν ειναι ξεφτυλα-που δεν θα ειναι-το παιρνεις και το κοιτας και αποφασιζεις τι κανεις σιγα-σιγα.Αν δεις οτι δεν συνερχεται το σασι και δεν αξιζει να ριξεις ευρω πανω του τοτε το κανεις μετατροπη σε ενα αριστο σασι Ε30 με ηλιοροφη,αν δεν θες τιποτα απο τα δυο το κοβεις ανταλλακτικα και κονομας τα αντερα σου που λεει ο λογος για να μην σου πω το κρατας μερικα χρονια και το βγαζεις μετα για ανταλλακτικα η για πωληση και γινεται πανηγυρι!!!!!

P.S Tι χρωμα ητανε αυτο στην Ροδο???Μαυρο μηπως???Ο ΟΔΔΥ οπως εχω γραψει και παλαιοτερα εχει βγαλει απο τις αποθηκες του μαζι με αυτο εδω σχεδον 10 γνησια Μ3 Ε30 ολα αυτα τα χρονια και τα οποια εχω δει με τα ματια μου,βεβαια ολα μα ολα ητανε χτυπημενα για να λεμε την αληθεια...αλλα λιγοτερο αλλα περισσοτερο.

EVERGET 29-04-10 23:19

Το αμάξι επιεικώς δε βλέπεται. Τέσπα, μου θυμίζει την περίπτωση που πριν αρκετά χρόνια (2001-2002) είχα βρει να πουλά ενεχυροδανειστήριο lamborghini miura (!!!) καφέ χρώματος σε ελαφρώς καλύτερη κατάσταση από το παρόν m3. Το έδινε θυμάμαι 3.000.000 δρχ. και φυσικά θα ήθελε μία ολόκληρη περιουσία για να ξαναγίνει η ένδοξη miura που όλοι ξέρουμε ως η μητέρα των supercars. Καμιά φορά σκέφτομαι σαν το Lunatic "ρε συ να το έπαιρνα και να το έφτιαχνα σιγά σιγά", αλλά με λίγο περισσότερη σκέψη καταλήγω "Ου μπλέξεις"....και με τη miura το μπλέξιμο θα ήταν τεράστιο.......

Action Man 29-04-10 23:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 378231)
Oλα εχουνε να κανουνε με την τιμη που θα κλεισει,αν ειναι ξεφτυλα-που δεν θα ειναι-το παιρνεις και το κοιτας και αποφασιζεις τι κανεις σιγα-σιγα.Αν δεις οτι δεν συνερχεται το σασι και δεν αξιζει να ριξεις ευρω πανω του τοτε το κανεις μετατροπη σε ενα αριστο σασι Ε30 με ηλιοροφη,αν δεν θες τιποτα απο τα δυο το κοβεις ανταλλακτικα και κονομας τα αντερα σου που λεει ο λογος για να μην σου πω το κρατας μερικα χρονια και το βγαζεις μετα για ανταλλακτικα η για πωληση και γινεται πανηγυρι!!!!!

P.S Tι χρωμα ητανε αυτο στην Ροδο???Μαυρο μηπως???Ο ΟΔΔΥ οπως εχω γραψει και παλαιοτερα εχει βγαλει απο τις αποθηκες του μαζι με αυτο εδω σχεδον 10 γνησια Μ3 Ε30 ολα αυτα τα χρονια και τα οποια εχω δει με τα ματια μου,βεβαια ολα μα ολα ητανε χτυπημενα για να λεμε την αληθεια...αλλα λιγοτερο αλλα περισσοτερο.

Λευκό ήταν.Μου το είχε δείξει ο Παναγιώτης σε φωτογραφίες,και πίστευα οτι ήταν το χειρότερο,μέχρι που είδα το σημερινό.
Απλά θα ήθελα να πώ οτι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προστατέψουμε το επόμενο αγοραστή του.....που θα το πάρει από καμιά μάντρα ...."αγρατζούνιστο".

aggelos_xr 30-04-10 01:08

πριν 3-4 χρονια ειχα λαβει και εγω σε δημοπρασια στο Οδδυ για ενα μ3 μαυρο γνησιο.
Μεχρι 15.000 χτυπησα εγω τελικα απο οτι θυμαμε εληξε 17.500,βεβαια ηταν σε καλυτερη κατασταση αλλα ηθελε μαζεματα.
Εχει ενα στο καρ γνησιο με 15.000

stef 30-04-10 06:31

Έχει και αυτό επίσης το οποίο ΔΕΝ είναι sport evo...

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/664656/

Dim77 30-04-10 07:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Action Man (Μήνυμα 378240)
Λευκό ήταν.Μου το είχε δείξει ο Παναγιώτης σε φωτογραφίες,και πίστευα οτι ήταν το χειρότερο,μέχρι που είδα το σημερινό.
Απλά θα ήθελα να πώ οτι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προστατέψουμε το επόμενο αγοραστή του.....που θα το πάρει από καμιά μάντρα ...."αγρατζούνιστο".

+1
Το μόνο καλό που έχει το αυτοκίνητο αυτό είναι αριθμό πλαισίου που αρχίζει από WBS...

Δυστυχώς θα επισκευαστεί (κάπως)....και θα πωληθεί (από μάντρα) με ...120χλμ στο κοντέρ:owned:, σαν συλλεκτικό φυλαγμένο στο μουσείο της BMW σε κάποιον άτυχο.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:24.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.