BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   E46 πρόβλημα με τις κλειδαριές (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32062)

Nikos_Elegance 06-04-18 17:30

Καλησπέρα στην ομάδα. Εχει κανεις κρατήσει κλειδαριά οδηγού απο e46 κουπέ καμμένη και να μην την χρειάζεται ;
Θέλω να βγάλω κάποια ανταλακτικά απο πάνω και να τα βάλω στην δικιά μου. Έσπασε ενα πλαστικό κλείστρο και το εχω κολλημένο με λογκο. Δεν ξέρω πόσο Θα κρατήσει.
Αν εχει κάποιος θα παρακαλούσα να έρθει σε επικοινωνία για να μου την στείλει με έξοδα δικά μου. Ευχαριστώ.

compact 10-04-18 10:45

εχω απο compact e46 ff95109 αν σου κανει μου λες

Nikos_Elegance 10-04-18 23:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από compact (Μήνυμα 520377)
εχω απο compact e46 ff95109 αν σου κανει μου λες

Ευχαριστώ φίλε μου. Νομίζω ομως πως δεν πρέπει να είναι ίδιες. Έχουν διάφορες χωρις να ειμαι σίγουρος ομως. Βέβαια ας μας απαντήσει κάποιος αν ταιριάζει με σιγουριά.
Πάντως απο 4θηρο Ε46 δεν ταιριάζει σε κουπέ σίγουρα και το γνωρίζω.

mar_mo 05-09-18 11:24

Καλημέρα σε όλους,

Αγόρασα πρίν από 1 εβδομάδα ένα Ε46 του 1999 (318)
Δεν ξέρω αν αυτό που αντιμετωπίζω είναι πρόβλημα ή φυσιολογικό. Όταν κλειδώνω με το κλειδι, κατεβαίνει μόνο η κλειδαριά του οδηγού, ενώ όταν είναι κλειδωμένο, ξεκλειδώνουν όλες οι κλειδαριές με το κλειδι. Ο τηλεχειρισμός δουλεύει άψογα και στο κλείδωμα και στο ξεκλείδωμα.
Επίσης θέλω να μάθω αν το αυτόματο κλείδωμα απενεργοποιείται και εαν είναι επίσης φυσιολογικό από μέσα να ξεκλειδώνω μόνο με το κουμπί και όχι με τη χούφτα.

Ευχαριστώ πολύ

rapid_fast 07-09-18 05:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mar_mo (Μήνυμα 520954)
Καλημέρα σε όλους,

Αγόρασα πρίν από 1 εβδομάδα ένα Ε46 του 1999 (318)
Δεν ξέρω αν αυτό που αντιμετωπίζω είναι πρόβλημα ή φυσιολογικό. Όταν κλειδώνω με το κλειδι, κατεβαίνει μόνο η κλειδαριά του οδηγού, ενώ όταν είναι κλειδωμένο, ξεκλειδώνουν όλες οι κλειδαριές με το κλειδι. Ο τηλεχειρισμός δουλεύει άψογα και στο κλείδωμα και στο ξεκλείδωμα.
Επίσης θέλω να μάθω αν το αυτόματο κλείδωμα απενεργοποιείται και εαν είναι επίσης φυσιολογικό από μέσα να ξεκλειδώνω μόνο με το κουμπί και όχι με τη χούφτα.

Ευχαριστώ πολύ

ε, όχι, βλαβη έχεις ...
όλες μαζί ανοίγουν, όλες μαζι κλείνουν..

BMW Power 07-09-18 13:53

Αποκλειστικά και μόνο στο ξεκλείδωμα, μπορείς να ρυθμίσεις να ανοίγει μόνο του οδηγού.

mar_mo 07-09-18 14:59

Καλησπέρα σε όλους. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αυτό που εννοείς είναι στο ξεκλείδωμα με το κλειδί να ανοίγει μόνο του οδηγού;
Κ ξέρει κανείς αν το αυτόματο κλείδωμα απενεργοποιείται τελικά;

tsalin 10-09-18 19:45

Ο μόνος τρόπος που είψα βρει όταν είχα τη βλάβη, ήταν να βγάλω την ασφάλεια από την ασφαλειοθήκη. Όμως μαζί σταματάει τη φόρτιση της μπαταρίας του κλειδιού...

Dokimos e36 10-09-18 20:45

Το αυτοματο κλειδωμα μπορεις να το απενεργοποιησεις μονο με διαγνωστικο..

tsalin 16-09-18 19:03

Μπορείς κ αν απλώς βγάλεις την ασφάλεια :dblthumb2


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:02.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.