BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Υπολογιστης Ταξιδιου (BC) σε Ε46 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=22571)

tsagio 25-11-09 10:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από xristos7 (Μήνυμα 343834)
Παιδια παντως εγω για προγραμματισμο του BC σε εξειδικευμενο στην αθηνα εδωσα 50 ευρω.

δηλαδή μπορει να γινει ο προγραμματισμος και απο εξουσιοδοτημένο.. εκτος αντιπροσωπιας???

m-power_01 25-11-09 10:19

Μπορει ...αν διαθετει αναλογο εξοπλισμο! Υπαρχουν επαγγελματιες που εχουν επενδυσει

strof 25-11-09 10:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsagio (Μήνυμα 343932)
δηλαδή μπορει να γινει ο προγραμματισμος και απο εξουσιοδοτημένο.. εκτος αντιπροσωπιας???

εξειδικευμένο εννοείς. Ναι, μπορεί αρκεί να διαθέτει το κατάλληλο μηχάνημα. Αλλά σου ξαναλέω, μπορεί να μην χρειαστεί καν προγραμματισμός, το δικό μου ήταν facelift του 2002 και δεν χρειάστηκε.

PANOS318CI 25-11-09 10:47

φιλε την έχω κάνει και εγώ αυτή τη διαδικασία σε εξειδικευμένο συνεργείο της Αθήνας (οχι αντιπροσωπεία) και ο προγραμματισμός ήταν υπόθεση 3 λεπτών και η χρέωση μηδενική. Το λεβιεδάκι των φλας με το κουμπί BC το πλήρωσα στην αντιπροσωπεία 110 ευρώ.

tasosbmw316 25-11-09 11:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PANOS318CI (Μήνυμα 343951)
φιλε την έχω κάνει και εγώ αυτή τη διαδικασία σε εξειδικευμένο συνεργείο της Αθήνας (οχι αντιπροσωπεία) και ο προγραμματισμός ήταν υπόθεση 3 λεπτών και η χρέωση μηδενική. Το λεβιεδάκι των φλας με το κουμπί BC το πλήρωσα στην αντιπροσωπεία 110 ευρώ.

τα ίδια πλήρωσα και εγω περίπου σε αντιπροσωπεία στη Κοζάνη και δεν χρειάστηκε να βγει το τιμόνι όπως έγραψε κάποιος φίλος πιο πάνω

zaharias 25-11-09 12:26

Αν δεν χρειαζεται βγαλσιμο το τιμονι και επισης δεν χρειαζεται προγραμματισμο, ψηνομαι να το μπαξω... :yipee:

tsagio 25-11-09 17:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tasosbmw316 (Μήνυμα 343957)
τα ίδια πλήρωσα και εγω περίπου σε αντιπροσωπεία στη Κοζάνη και δεν χρειάστηκε να βγει το τιμόνι όπως έγραψε κάποιος φίλος πιο πάνω

το τιμονι θελει βγάλσιμο για να αλλαχθει ο διακοπτης των φλας οπου επανω ειναι και το κουμπι BC. το αλλαξα πριν λιγο και δεν παιζει μαλλον θελει προγραμματισμο.( την αλλαγη του διακόπτη την εκανα μονος ουτε 1 ωρα υποθεση δεν ειναι.

StratosGR 25-11-09 17:23

Έτσι είναι.Τώρα πως το αλλάζουν κάποιοι χωρίς να βγει το τιμόνι...
Ο προγραμματισμός πάντως είναι 10-15 λεπτά max.

tsagio 26-11-09 12:40

Παιδια καταρχας σας ευχαριστω για τις κατευθυνσεις που μου δωσατε.
Πριν λίγο τοποθέτησα το BC στο μωρο μου. τελικα αγόρασα λεβιεδακι με το κουμπι (BC) μεταχειρισμένο 30 ευρω το τοποθέτησα μονος μου σε λιγοτερο απο 1 ωρα και σημερα πηγα σε ενα εξειδικευμένο συνεργείο εδω στη θεσσαλονικη και μου το προγραμμάτισαν μεσα σε 10 λεπτα και το παλικαρι δεν μου χρεωσε τιποτα δηλαδή συνολικο κοστος 30 ευρω. Σας ευχαριστω και παλι.

StratosGR 27-11-09 07:26

Στο ΄πα δε στο ΄πα; :pimp:
Καλορίζικο το BC που είναι και μια αναβάθμιση που αξίζει το κόστος της :)
Μόνο μειονέκτημα που δε δείχνει στιγμιαία κατανάλωση :screwy:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:29.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.