BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Ψαλίδια - Σινεμπλόκ κ.λπ. e46 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=15280)

Α8hnaios 04-10-17 23:02

Δε το σκεφτηκα ετσι..Ισως και να εχεις δικιο! Θα παω να το σηκωσω να δουμε..Οχι δε μου ''κοπαναει'' ουτε θορυβους μου κανει...

Σε Ιδιωτικο ΚΤΕΟ περασα...

zaharias 05-10-17 11:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Α8hnaios (Μήνυμα 519304)
Δε το σκεφτηκα ετσι..Ισως και να εχεις δικιο! Θα παω να το σηκωσω να δουμε..Οχι δε μου ''κοπαναει'' ουτε θορυβους μου κανει...

Σε Ιδιωτικο ΚΤΕΟ περασα...

Ας το δει ο μηχανικός σου πρώτα Αντωνη πριν κανεις οτιδηποτε, μπορει να αντέχουν ακόμα κάποια χλμ και να τα αλλαξεις παραπισω αν ο τζόγος ειναι μικρός και ειναι στην αρχή ακομη.

PetrosD 06-10-17 12:37

Στα E46 δεν αλλάζουν μόνο τα ball joints;

Α8hnaios 06-10-17 19:05

Oχι Πετρο ολο μαζι παει..στα 36αρια-30αρια γινεται αυτο που λες//

Βρηκα τις ακολουθες μαρκες MOOG-SWAG-FEBI BILSTEIN-DELPHI

Eχει κανεις καμμια γνωμη; εχει βαλει καποιος συμφουριτης ;;

PetrosD 06-10-17 23:27

Πάντως και στα 30άρια που λένε ότι πάει όλο μαζί το ψαλίδι, ξεπρεσάρει ο μάστορας τα παλιά και βάζει τα καινούρια στο ίδιο ψαλίδι.

NICK-E46 2.2Cabrio 11-10-17 09:13

Αυτο πάντως με τα ψαλίδια έχει γίνει καραμέλα τα τελευταία 2 χρόνια και οι περισότεροι αλλάζουν σινεμπλόκ και το αμάξι είναι μια χαρά....

koukesiotis 20-09-19 01:39

Καλησπερα παιδια. Σε e46 διλιτρο sedan με 235 χιλ χιλιομετρα πλεον θα αλλαξω για δευτερη φορα στη ζωη του ψαλιδια. Τι μαρκα να προτιμησω? Υπαρχει διαφορα μεταξυ m pack ψαλιδιων και μη? Εμενα δεν ειναι mpack αλλα το εχω χαμηλωσει.

Vassilis E46 Cabrio 21-09-19 11:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από koukesiotis (Μήνυμα 522670)
Καλησπερα παιδια. Σε e46 διλιτρο sedan με 235 χιλ χιλιομετρα πλεον θα αλλαξω για δευτερη φορα στη ζωη του ψαλιδια. Τι μαρκα να προτιμησω? Υπαρχει διαφορα μεταξυ m pack ψαλιδιων και μη? Εμενα δεν ειναι mpack αλλα το εχω χαμηλωσει.

Καλησπέρα φίλε...

Να προτιμήσεις αυτά που σε ικανοποίησαν και την πρώτη φορά και έβγαλες αυτά τα χιλιόμετρα...

Τώρα Μ-πακ με απλό έχει διαφορά ως προς τη σκληρότητα των συνεμπλόκ και την ενίσχυση που έχουν...κατά τα άλλα το υλικό τους είναι ίδιο δλδ αλουμινίου...

Υπάρχουν τα no name ψαλίδια του εμπορίου...
Υπάρχει το ενδιάμεσο στάδιο που εκεί στρέφονται όλοι...τα hd της Meyle και
Υπάρχει και η επιλογή των Μ-πακ ψαλιδιών με κόστος το καθένα ξεχωριστά στα 220 ευρώ...

Εσύ επιλέγεις...

koukesiotis 21-09-19 13:00

ειδα οτι αυτα τα meyle ειναι καλα και αλλαζουν και τα μπαλακια οταν χαλασουν και δεν πετας το ψαλιδι. Για συνεμπλοκ θα βαλω powerflex. Σε ευχαριστω


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.