BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Λάδια (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=136)
-   -   Λάδια (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=79)

Black5 14-06-04 23:38

Λάδια
 
Τι λάδια βάζετε? Εγώ χρησιμοποιώ τα castrol rs formula 10w60.....

M5-Matzos 15-06-04 07:53

reply
 
ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΤΟ Μ5 ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΑ Castrol Rs ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ 316 ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΛΑΔΙΑ Bmw.

Strax 15-06-04 08:24

Εγώ έχω δυστυχώς (ή ευτυχώς) μόνο μια επιλογή! Το Castrol TWS 10W-60. Είναι το μόνο λάδι που έχει έγκριση από τη BMW για το Μ3 Ε46, οπότε είναι μονόδρομος. Πάντως προσοχή! Το συγκεκριμένο λάδι είναι το παλιό Castrol RS 10W-60, ενώ αυτό που πουλιέται πλέον στην αγορά με το ίδιο όνομα είναι λάδι κατώτερης ποιότητας. Αυτό ισχύει εδώ και ενάμιση, δυο χρόνια, οπότε όσοι θέλετε την ανώτερη προστασία προτιμείστε το TWS :cool: !

Black5 15-06-04 13:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Strax
Εγώ έχω δυστυχώς (ή ευτυχώς) μόνο μια επιλογή! Το Castrol TWS 10W-60. Είναι το μόνο λάδι που έχει έγκριση από τη BMW για το Μ3 Ε46, οπότε είναι μονόδρομος. Πάντως προσοχή! Το συγκεκριμένο λάδι είναι το παλιό Castrol RS 10W-60, ενώ αυτό που πουλιέται πλέον στην αγορά με το ίδιο όνομα είναι λάδι κατώτερης ποιότητας. Αυτό ισχύει εδώ και ενάμιση, δυο χρόνια, οπότε όσοι θέλετε την ανώτερη προστασία προτιμείστε το TWS :cool: !

Ναι έχουν γίνει TWS τώρα απλά σε μερικά μαγαζιά ίσως έχει μείνει απόθεμα RS και να το δίνουν ακόμα....

Strax 15-06-04 14:09

Απ' ότι ξέρω κυκλοφορούν παράλληλα, δεν έχουν καταργηθεί τα Castrol RS, απλα πρόκειται για χειρότερο λάδι. Σίγουρα καλό θα είναι και αυτό, αλλά όχι τόσο καλό όσο το TWS.

Black5 15-06-04 23:01

Δεν είμαι σίγουρος....έτσι μου είπαν στην Bmw όμως.....

InsaneDriver 21-06-04 17:38

Τι λαδάκια να βάλω σε ένα e46 1,8 Compact? Σίγουρα φουλ συνθετικά. Με τι ιξώδες όμως? :confused:
Το αυτοκίνητο είναι εισαγωγής και στη γερμανία του είχανε βάλει λάδια 0-30.

BMW Power 21-06-04 19:44

Πιστεύω ότι τα λάδια που δίνει η BMW είναι η πιο “safe” λύση αν και είναι ακριβά. Βέβαια πιστεύω ακράδαντα ότι το λάδι είναι πάρα πολύ σημαντικό και για αυτό δεν με ενοχλεί καθόλου που προσφάτως έδωσα 170 ευρουδάκια για λάδια και φίλτρο στην BMW :cool:

InsaneDriver 22-06-04 21:23

Προφανώς τα λάδια που δίνει η Βmw είναι Castrol με ετικέτα και μπουκαλάκι Βmw. Οπότε δεν είναι ακριβά τα λάδια της Βmw, αλλά τα εργατικά... :rolleyes:
Για βοηθείστε... :confused:

Black5 22-06-04 22:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver
Προφανώς τα λάδια που δίνει η Βmw είναι Castrol με ετικέτα και μπουκαλάκι Βmw. Οπότε δεν είναι ακριβά τα λάδια της Βmw, αλλά τα εργατικά... :rolleyes:
Για βοηθείστε... :confused:

Έτσι είναι!! γι αυτό εγώ πιστέυω ότι είναι βλακεία να τα αλλάζεις σε αντιπροσωπεία.....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:13.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.