BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Μίζα σε Ε36 1600 coupe (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33549)

peris 08-11-17 21:01

Μίζα σε Ε36 1600 coupe
 
Καλησπέρα. Πριν κάποιες μέρες πήγα Ν.βάλω Μπρος στο Ε36 1600 coupe που έχω. Πάω να γυρίσω μίζα και μου κάνει κάτι γκαπ γκαπ. . Και μου έπεσε η μπαταρια ταυτόχρονα. Λέω να τελείωσε η μπαταρία. . 6 χρονιά την έχω λογικό είχε αρχίσει κιόλας να Τ φτύνει βάζω καινούργια επάνω. . Πάλι το ίδιο. . Το κυλαω Ν το βάλω Μπρος με ταχύτητα το.σκάω τη μια δεν παίρνει. Κοιτάω πάλι από.περιέργεια τη μίζα Τσάφ πηρε όλα κομπλέ. . Μετά από 3 4 μέρες σημερα πάλι μου κάνε αυτο.το γκαπ. .όταν γύριζα τη μίζα. . Ανοίγω καπό απλά γύρισα λίγο το γρανάζι του Δυναμό και όταν πήγα Ν ξαναβάλω πήρε κανονικά. . Ο μάστορας που το.πήγα μου πε πως η μίζα μου ακούγεται μια χαρά ούτε να κρασαρει τίποτε. Μπαταρία καινούργια και Δυναμό μια χαρά επάνω. . Τη στο καλό παίζει. . Ο μάστορας μου πε πως καμια φορά κολλάει λέει το Μπουτον της μίζας Μου πρότεινε να την ανοίξουμε Ν την δει ηλεκτρολόγος και να τη καθαρίσει και να αλλάξει μπουτον και καρβουνακια και έναν καθαρισμό. . Λέει πως αν είναι Ν χαλασει5θα χαλάσει και δεν θα γυρνάει. Δεν γίνεται να φτιάχνει τη μια και να χαλάει την άλλη. Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο και τη ζαλάδα... ευχαριστώ εκ Τον προτέρων. Όποιος ξέρει η είναι παθον τη γνώμη μου γιατί με τρέλανε αυτή μιζα ..

stauros772000 09-11-17 14:23

καλα σε ειπε το μαστορι.αυτο το μπουτον,ειναι αναλωσιμο.αν βγαλει προβλημα πχ αν κολλησει στο on,μπορει να παρταλιασει την μιζα.καλο ειναι να βγαλεις μιζα για πληρη ελεγχο,και εννοειται αλλαγη δαχτυλιδιων και μπουτον.υποψην ,στο κυλινδρακι του μπουτον,δεν βαζουμε τπτ.....ουτε λαδι ουτε γρασο........

peris 09-11-17 16:30

Κατάλαβα. Δεν το χει ξανά κάνει πάλι. Αλλά εφόσον ξεκίνησε πρέπειΝ το κοιταξω και να το τσεκάρω. Ελπίζω το κόστος σχετικά να αξίζει το κόπο σε σχέση με τι τιμή μιας καινούργιας. Ευχαριστώ πολύ Σταυρο. Θα το βάλω στο πρόγραμμα άμεσα. Γιατί έχω μπείτε σε άλλη περιπέτεια. . Έχει κάψει φλατζα και σηκώνει πιεση και πρηζονται τα κολάρα νερού. . Βγάζει και λευκό καπνό. . Ατμούς δηλαδή. .. καιπρέπει να μπει άμεσα γιατί κάθελίγο μου σηκώνει θερμοκρασία η μου σπάει σωληνάκι από την πίεση. Ευχαριστώ φίλε.

E36 RULES!! 09-11-17 18:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από peris (Μήνυμα 519425)
Έχει κάψει φλατζα και σηκώνει πιεση και πρηζονται τα κολάρα νερού. . Βγάζει και λευκό καπνό. . Ατμούς δηλαδή. .. καιπρέπει να μπει άμεσα γιατί κάθελίγο μου σηκώνει θερμοκρασία η μου σπάει σωληνάκι από την πίεση. Ευχαριστώ φίλε.

Παίρνει μπροστά εύκολα ή ζορίζεται? Και οταν βγαζει τους ατμούς, ρετάρει κι όλας?

Να φανταστώ συμπληρώνεις και νερά στο ψυγείο, ε?

stauros772000 09-11-17 19:27

πως καταφερες τετρακιλυνδρο να καψεις φλαντζα;οποιος ανοιξει την κεφαλη,να την πρεσαρει πρωτα για κανα ραγισμα,και αν ειναι οκ,κανεις και το πλανισμα.μην τσιγκουνευτεις αυτα τα σταδια,αλλιως θα κανεις διπλη δουλεια.

konc 09-11-17 21:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 (Μήνυμα 519428)
πως καταφερες τετρακιλυνδρο να καψεις φλαντζα;

Μπα, ευκολάκι :rofl2: έχουμε καταφέρει και το καπάκι παρέα

peris 14-11-17 00:52

Ναι παίρνει εύκολα μπροστά Rulles. .. Απλά πρήζει τα κολάρα πολυ ομως. Και.νεράκι στο ψυγειο.. Εννοείται ναι Σταύρο θα τα κοιταξω όλα για να γίνει μια σωστή δουλειά. Τβραβπως κατάφερα τι να σου. Στον πολυ απότομο. Βασικά κανα δυο τρεις φορές μου χε σηκώσει θερμοκρασία. Αλλά όχι κόκκινα εκτός απο μια φορά που έφτασε κοντά. Γιατί είχε χαλάσει η βαλβίδα του βεντιλατερ που παίρνει σήμα καινή φύσα του μετά. Μπήκαμε σε περιπέτειες.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.