BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Εξωκλαμπικές (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=42)
-   -   E30 vs Audi TT quattro (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=24345)

TSAF 10-03-10 12:55

E30 vs Audi TT quattro
 
Χτες το βραδυ γυρω στις 11 η ωρα αναγκαστηκα να τιμωρησω με εναν υποδειγματικο τροπο ενα μικρο Αudi ΤΤ. Ειχα ανεβει στο πατρικο μου κατα τις 9 το βραδυ οπου εκατσα μεχρι και τις 22:45. Κατα τις 11 και ενω πραγματικα κοιμομουν στον δρομο με επιασε το φαναρι στο Υγεια. Μετα απο λιγο ερχεται ενα ασημενιο ΤΤ convertible διπλα. Ζαντες BBS le man, Porsche φρενα μπροστα και μια κολωνα οδηγου γεματο οργανα αλα Star Trek.

Το πραμα εκανε και λιγο θορυβο οποτε λεω εδω ειμαστε. Κανω και εγω εναν μικρο ελενχο κοιταω την θερμοκρασια λαδιου η οποια ηταν στους 90 βαθμους οποτε αρχιζω και εγω και ξυπναω σιγα σιγα. Πρασινο ξεκιναμε και το πραμα φευγει αμεσως μπροστα, εγω με την σειρα μου δεν προδιδω την θεση μου και τον ακολουθω απο κοντα μεχρι το επομενο φαναρι του Κωτσοβολου που ειναι πριν την ευθεια του Κολλεγιου. Φτανω ξανα διπλα του οπου πλεον ειμαι ετοιμος. Πρασινο, ξεκιναμε και το ΤΤ ξεκολλαει αμεσως λογω haldex ενω εγω παλευω για προσφυση απο1η αλλαγη σε 2α και καρφωμα σε 3η οπου στα μεσα της 3ης καταφερνω να ισιωσω και βρισκω πλεον την ευθεια, περναμε το φαναρι του Κολλεγιου και με το που το περναμε τον περναω και εγω απο πανω στην κυριολεξια λιγο πριν τον κοφτη αλλαγη σε 4η και η διαφορα πλεον ειναι στα 2 καροτσια και αμεσως στα φρενα οπου μας πιανει το φαναρι της Αγιας Βαρβαρα.

Εγω παραμενω στην μεσαια λωριδα για να πιασω μετα δεξια πανω απο την γεφυρα για να βγω προς Ν.Ψυχικο καθοτι πλεον Ν.Ψυχικιωτης. Ακολουθει το ΤΤ οπου στριβω στο φαναρι του φαρου και σταματαω στο περιπτερο. Ακριβως απο πισω και το ΤΤ, με τα πολλα πιασαμε κουβεντα με τον ανθρωπο. Ωραιος τυπος δεν μπορω να πω. Με ρωταει για το ΒΜW και του λεω και εγω 325-24v οπου με το που του το λεω αυτο πηγαν να τον παρουν τα κλαματα. Δεν αφηνω περιθωρια και ρωταω για το δικο του και αφου μου αραδιαζει ενα σωρο κωδικους turbo, επωνυμες εξατμισεις, ρυθμιστες – κοντρα ρυθμιστες, κωδικους απο κατι turbo ανταλλακτικα οπου εγω προσωπικα δεν εχω ιδεα τι ειναι και τι κανουν, εξτρα οργανα εποπτειας, καταληγει στο μαγικο νουμερο των 310 δυναμομετρημενων αλλογατων.. Εγω ανοιξα το μοτερ οπου ειδε τον S50. Σοβαρα μετα του λεω δεν ξερω ποιος το παρακολουθει αλλα αποκλειεται να ειναι 310 αλογα το αυτοκινητο. Του εξηγησα οτι το δικο μου εχει μονο 2ο σταδιο εκκεντροφορους Schrick, ενα after market φιλτρο αερα και αλλα ενισχυμενα ελατηρια βαλβιδων τιποτα αλλο απολυτως, οτι ακομα και η εξατμιση ειναι εντελως νορμαλ και οτι απο δυναμη λογικα πρεπει να ειναι κοντα στους 300. Ενθουσιαστηκε με το μοτερ και με το γεγονος οτι το αυτοκινητο δεν δειχνει καθολου ¨τα δοντια του¨. Απ’ οτι καταλαβα το Audi ειχε στοιχισει μια πολυκατοικια για να γινει ετσι αλλα παρ’ολα αυτα το μικρο μπε μπε το ντροπιασε ασχημα. Se la vie.:loser:

DiMiTrIs_ 10-03-10 13:01

τι το απογοητευσες ρε το παλικαρι?ξερεις τι χρημα εχει να χαλασει αυτος τωρα για να ξεπλυνει την ντροπη?

TSAF 10-03-10 13:03

το καθηκον μου εκανα μονο.

DimitrisZ4 10-03-10 13:32

ωραιος ο Tsaf :P ειχα ανοιξει με ενα ΤΤs μια φορα , δεν ελεγε πολλα!

TSAF 10-03-10 14:39

αυτο εδειχνε αρκετα δυνατο αλλα τελικα το Ε30 δαγκωσε παλι.

Geo_3D 10-03-10 14:57

Αξιος εκπροσωπος της στρατιας GVMD!!!!!

Μα 325????????????????χοντρο!!!!

TSAF 10-03-10 15:20

GVMD!!!!??? τι ειναι αυτο ρε παιδια? Ε αμα του ελεγα απο την αρχη S50 δεν θα ειχε γουστο, εγω δεν πρεπει να κανω την πλακα μου? ε???

Geo_3D 10-03-10 15:25

Group
Vag
Must
Die

GVMD!!!

panos 316T 10-03-10 15:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από DimitrisZ4 (Μήνυμα 370741)
ωραιος ο Tsaf :P ειχα ανοιξει με ενα ΤΤs μια φορα , δεν ελεγε πολλα!

δυστηχώς ή ευτυχώς αυτά τα αμάξια ανήκουν στη κατηγορία που για τα άλογα που λένε ότι είναι, δεν τα βγάζουν ή δεν φαίνονται στο δρόμο...

pilot_1000RR 10-03-10 16:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D (Μήνυμα 370761)
Group
Vag
Must
Die

GVMD!!!

:bugeye::bugeye: θελω να γινω και εγω μελος!!! μισω τα volkswagen και ειδικα τα golf! τα μισω!! θυμαμαι οταν ειχα το rallye και το ΜΧ ειχα ''δικασει'' αμετρητους στον δρομο Αγιου Βασιλειου-Χορτιατη(για οσους ξερουν).:rofl2:

αλλα η καλυτερη ηταν αλλη! ακουστε ιστορια. Ειμαι με το προηγουμενο CBR-1000RR που ειχα με τα χρωματα της Repsol και πηγαινω στο χωριο στην παλια εθνικη Θεσσ.-Καβαλας, στο υψος του Λαγυνα εχει φαναρι και με πιανει. Ενω ειμαι σταματημενος ερχεται διπλα μου ενα Golf R32 με carbon καπω,φρενα απο Πορκι χαμηλωμενο και τερμα φιμε τζαμια. ανοιγει λοιπον το τζαμι και εμφανιζεται τυπος γυρω στα 35 με πουκαμισακι VW και ακολουθει ο εξης διαλογος..Ε(εγω) Α(αυτος):
Α: ψηλε τι λεει το ΧονταΚΙ καλα??
Ε:μια χαρα ευχαριστω..
Α:καλα παει τι λεει?
Ε:τι να σου πω,καλα λεω οτι παει. Θες να κανουμε καμια ψιλη να δεις?(σε εντελως φιλικο επιπεδο)
Α(με μεγαλη ειρωνια)Τι να δω ρε μεγαλε! δεν το βλεπεις το εργαλειο? απο MTM βελτιωμενο 400 αλογα!!
Ε:Πσσσσσσσ τι λε ρε ψηλε!! μου κοπηκαν τα γονατα απο τον φοβο!!
και τοτε ο μεγιστος αρχιζει και μαρσαρει! Ε ρε γλεντια λεω και καρφωνω την 1η. με το που αναβει το πρασινο πετιεται μπροστα και τον ακολουθω(επιτηδες) απο κοντα, αλλαγη σε δευτερα περιπου στα 100(υπ'οψιν οτι η 1η στο μηχανακι μου βγαζει 160χλμ!!) και αρχιζω σουζα οποτε τον περναω με σουζα και την συνεχιζω σχεδον μεχρι τον κοφτη της 2ας λιγο κατω απο τα 200χλμ,το ριχνω και καρφωνω τις υπολοιπες! εφτασα σχεδον τα 280 εκοψα, οταν κοιταξα πισω ουτε που φαινοταν!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:55.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.