BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   δερμάτινο σαλόνι - προτάσεις;;; (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=3322)

Nick_compact 17-12-05 14:09

δερμάτινο σαλόνι - προτάσεις;;;
 
Ανοίγω το thread αυτό σε αυτή την κατηγορία μια και το θεωρώ βελτίωση,στο εσωτερικό του αυτοκίνητου! Επειδή οι ταπετσαρίες μου,που είναι μαύρες,έχουν φθαρεί λίγο και έχουν ψιλοασπρίσει, λέω να το κάνω όλο δέρμα. Μάλιστα μου το πρότειναν οι δικοί μου ως χριστουγεννιάτικο δωράκι:dance: Θέλω όποιος ξέρει να μου προτείνει κάποιο κατάστημα να απευθυνθώ,πέραν των κλασικών carrera και connoly που είναι και αρκετά ακριβοί. Θυμάμαι παλιότερα κάποια εταιρία VADΟ,είχα ένα προσπέκτους από έκθεση, αλλά δεν το βρίσκω. Μήπως ξέρει κανείς διεύθυνση - τηλ. ;Κάποιο άλλο κατάστημα του είδους; Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;;

Baggelis Mpower 17-12-05 15:23

Φιλαρακο θυμαμαι καποιον στον νεο κοσμο σε ενα στενο..ηθελε για δερμα ολο το σαλονι γυρο στα 800 ευρο βασικα ειχα Μ3 Ε30 σαλονι μεσα ολα δερμα μαυρο του ζητησα να γινει ασπρο αλλα τελικα δεν το κανα αλλα ειναι μερακλης κ καλος
...αν θες στειλε μου το νουμερο σου εδω e30m3@hotmail.co.uk κ θα σου τηλ κατα τις 20 του μηνα να σου εξηγησω που θα μαι Ελλαδα αλλιως αν βιαζεσαι κανε καμια βολτα εκει γυρω παρε τιμες κ κρινε....γενικα να ψαχνεις κ κατι καλο θα βρεις.... ;)

p_sE36 17-12-05 15:39

Νικο αν θες κατι οικονομικο, δηλαδη γυρω στα 700 ευρω, υπαρχει ενα μαγαζι στο Ρεντη, σε ενα καθετο δρομο στη Θηβων, μπορει να ειναι και αυτο το VADO που λες, μου αρεσε η δουλεια του! και ειναι και ο Βρανακης στα καμινια που ασχολειται κυριως με bmw και σ'αυτον στελνει τα δικα του ο Σπανος, κι αυτος πολυ καλος αλλα ακριβοτερος, διευθυνσεις θα γραψω το συντομοτερο!

InsaneDriver 17-12-05 15:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact
Ανοίγω το thread αυτό σε αυτή την κατηγορία μια και το θεωρώ βελτίωση,στο εσωτερικό του αυτοκίνητου! Επειδή οι ταπετσαρίες μου,που είναι μαύρες,έχουν φθαρεί λίγο και έχουν ψιλοασπρίσει, λέω να το κάνω όλο δέρμα. Μάλιστα μου το πρότειναν οι δικοί μου ως χριστουγεννιάτικο δωράκι:dance: Θέλω όποιος ξέρει να μου προτείνει κάποιο κατάστημα να απευθυνθώ,πέραν των κλασικών carrera και connoly που είναι και αρκετά ακριβοί. Θυμάμαι παλιότερα κάποια εταιρία VADΟ,είχα ένα προσπέκτους από έκθεση, αλλά δεν το βρίσκω. Μήπως ξέρει κανείς διεύθυνση - τηλ. ;Κάποιο άλλο κατάστημα του είδους; Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;;

Αργυροκάστρου 5 Πειραιάς-Τηλ. 210-4200812
Νομίζω δίνουν 5 χρόνια εγγύηση και οι τιμές είναι πολύ δελεαστικές. Δεν έχω προσοπική εμπειρία από την δουλειά τους αλλά πριν 3-4 χρόνια σε μια έκθεση είχα δει καθίσματα από e-36 και μου είχε φανεί άψογο το αποτέλεσμα.

Baggelis Mpower 17-12-05 15:51

Νικο κομπακτ ειχα πολλα μυνηματα κ δεν μου ηρθε το π.μ σου ξαναναστειλτο αν θες :)

tasosbmwe30 17-12-05 20:04

Νικο το τηλ της VADO ειναι:210-4200812 και η διευθυνση ειναι οπως προηπαν : Αργυροκαστρου 5 Καμινια-Πειρεας(οτι λεει η καρτα δηλαδη)!!!
www.vado.gr και e-mail vado@vado.gr

εγω τα δικα μου εκει τα εχω φτιαξει εδω και 2 χρονια και η δουλεια τους σε σχεση με το δερμα ειναι ΑΨΟΓΗ....με το λυσιμο-δεσιμο ειναι "αστα να πανε"(πολλα....."μικρα ομως" λαθακια),θα σου προτεινα να τους τα πας λυμενα καλυτερα....!!!

God 17-12-05 20:21

Τασο, αν δεν σου κανει κοπο, μπορεις να πεις εσυ ποσα περιπου πληρωσες? Και εγω κοιταω για σαλονι δερματινη (μολις βρω και καθισμα οδηγου για Ε30 διπορτο...) αλλα ψηνομαι για γνησιο δερμα αν αντεξει η τσεπη μου.

tasosbmwe30 17-12-05 20:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από God
Τασο, αν δεν σου κανει κοπο, μπορεις να πεις εσυ ποσα περιπου πληρωσες? Και εγω κοιταω για σαλονι δερματινη (μολις βρω και καθισμα οδηγου για Ε30 διπορτο...) αλλα ψηνομαι για γνησιο δερμα αν αντεξει η τσεπη μου.


650 ΕΥΡΟ για τα καθισματα(εμπρος-πισω) τις 2 φουσκες(ταχυτητων και χειροφρενου) και τα 4 πλαινα στις πορτες(ολο δερμα απο πανω μεχρι κατω)....παρα πολυ φθηνα θα ελεγα.....απλα οπως σας ειπα.....δεν ξερουν να λυνουν βιδες.....και αν τις λυσουν....μετα δεν τι βαζουν στα ιδια σημεια(αληθεια λεω)...απορω πως τους εμπιστευονται πιο ακριβα αμαξια απο το δικο μου το Ε30....!!!συγκεκριμενα οταν ειχα παει εφτιαχναν ενα bmw E36 μια mercedes E200 και μια PORSCHE στην οποια εφτιαχναν απ'οτι μου ειπαν "καινουρια" μοκετα και τα ειχαν λυσει ολα απο μεσα!!!
παντως το ξαναλεω οτι η ποιοτητα του δερματος ειναι παρα πολυ καλη και η δουλεια που μου εκαναν πανω στα καθισματα και ειδικα στα πλαινα,στα οποια παει κολλητο το δερμα....αψογη!!!

Nick_compact 17-12-05 23:02

Πατά την διεύθυνση αυτή αλλά δεν βγάζει τίποτα.. Μήπως έχει και κατάστημα στην Καλλιθέα; Έκανα ένα search και μου έβγαλε διεύθυνση και τηλ. Καλιθέα

manosm3 17-12-05 23:43

Νικο ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΤΗ VADO!!!!!!!
Πηγα να μου φτιαξει την ταπετσαρια της οροφης που ειχε κρεμασει και τωρα εχει χαλασει η ΗΛΙΟΡΟΦΗ και εχουν μεινει και δαχτυλιες στην ταπετσαρια απο την κολλα.
Αν θες εχω και πειστηρια. η ζημια που μου 'κανε ειναι τουλαχιστον 750 ευρω. :icon42:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:55.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.