BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά X - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Αγορά Χ3 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32967)

BMW S1 25-11-15 17:48

Αγορά Χ3
 
Γεια σας φίλοι της Χ.
Θα ήθελα να με διαφωτίσετε σχετικά με την Χ3.
Έφτασε ο καιρός για το μεγάλο βήμα και την ανεύρεση προ αγορά μιας Χ3.
Τι έχετε να με συμβουλέψετε? Ας πούμε , diesel ή βενζίνη? +και - . Κατανάλωση, ροπές, κλπ.
Κοιτάω μόνο το 2.0. Οικονομικά δεν πάμε παραπάνω.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

stef 25-11-15 22:09

F25 ή Ε83 Χ3 ψάχνεις;

BMW S1 26-11-15 13:35

E83 ψαχνω. δεν θελω να παω σε suzuki vitara 1,9 diesel και ας εχει 300ε σημα αλλα μικροτερο χωρο αποσκευων. Ειμαι bmw και τελος , δεν αλλαζω μαρκα.

Fanis 26-11-15 14:18

Εφόσον μιλάς για Ε83, η diesel υπερτερεί σε δύναμη, ροπή, επιδόσεις και κατανάλωση. Ο 2λιτρος βενζίνης είναι οριακός (ατμοσφαιρικός γαρ) σε αυτό το αμάξωμα. Επιπλέον, εάν θές αυτόματο κιβώτιο, μόνο diesel στο 2λιτρο.

Μειονέκτημα, ότι την εποχή της Ε83, το diesel δεν επιτρεπόταν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκης, οπότε ή που θα βρείς κάποιο αυτοκίνητο επαρχίας (είναι λιγοστά) ή αλλιώς τα περισσότερα είναι εισαγωγής.

BMW S1 26-11-15 16:14

Οχι , δεν θέλω αυτόματο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τα αυτόματα κιβώτια.
Εχω βρει κατι , αλλα δεν είμαι 100 τις 100 σίγουρος. Βενζίνη δεν θα ήθελα και λόγω τις κατανάλωσης και για αυτό που είπες ... οτι είναι οριακός. .. δεν θέλω να κατεβαίνω να σπρώχνω.... !!!
Βλέπω video το youtube με τον diesel κινητήρα και το Χ είναι θηρίο γενικά.... και σε χώρους και επιδώσεις εκτός ασφάλτου. Απο την άλλη τον φοβάμαι για το γνωστό που λενε... αν σου κατι προβληματικός κινητήρας... άντε γεια. Οι τιμές βαστάνε ψηλά για το 2.0, με σήμα 660e και φορο καμια 300e λόγω 5+ ετιας

abc1234 27-11-15 07:23

εάν θές αυτόματο κιβώτιο, μόνο diesel στο 2λιτρο.

BMW Power 27-11-15 08:18

Αν και είμαι κατά του αυτόματου κιβωτίου, αυτό το αυτοκίνητο δεν θα το αγόραζα με τίποτε χειροκίνητο.

BMW S1 27-11-15 12:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 509325)
Αν και είμαι κατά του αυτόματου κιβωτίου, αυτό το αυτοκίνητο δεν θα το αγόραζα με τίποτε χειροκίνητο.

και εγω είμαι κατά του αυτόματου κιβωτίου, αλλα γιατι το λες?????

BMW Power 27-11-15 13:39

Γιατί σε ένα βαρύ τετρακίνητο όχημα θα θες δίσκο συχνά.
Επίσης τα θετικά του χειροκίνητου τα ξεχνάς στο Χ3 γιατί πολύ απλά δεν μπορείς να το "χρησιμοποιήσεις".

BMW S1 27-11-15 13:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 509336)
Γιατί σε ένα βαρύ τετρακίνητο όχημα θα θες δίσκο συχνά.
Επίσης τα θετικά του χειροκίνητου τα ξεχνάς στο Χ3 γιατί πολύ απλά δεν μπορείς να το "χρησιμοποιήσεις".

δλδ να κοιταξω για αυτοματο ???? αυτο μου λετε?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:00.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.