BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=102)
-   -   καλημερα! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31658)

ducatista 26-10-13 10:10

καλημερα!
 
τελικα εκανα το ταξιδι και πηρα τον πρωτο ισως ερωτα μου...... m-pack ομορφο αλλα με αρκετα σημαδακια απο το πλσιμο και στις ζαντες που εχουν φθαρει (μεγαλο τιμονι αυτος-η που το ειχε) απο σασμαν πολυ γλικο χωρις κενα η μηχανη δουλευει αψογα μια χαρουλα απλα το ψυγειο ψιλοδακριζει αλλα μου το ειπε αυτος.... τωρα εχω ενα προβλημα μονο το καντραν εχει χαλασει και δεν λειτουργει τιποτα εκτος απο τον χλμτριτη και το ταχυμετρο... στροφομετρο δεικτης θερμοκρασιας και βενζινη τιποτα επισεισ ολα τα φωτακια στην οθονιτσα αναβουν... τι κανω τωρα αλλαζω καντραν η το φτιαχνω? και αν αλλαζω υπαρχει κατι αλλο ισως πιο ομορφο σε λογικα χρηματικα πλαισια?

dimimav 26-10-13 10:42

Δεν μας λες ποιο μοντέλο,χρονολογία , τι μοτέρ φοράει ,ποσά χιομετρα έχει!

ducatista 26-10-13 10:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimimav (Μήνυμα 489921)
Δεν μας λες ποιο μοντέλο,χρονολογία , τι μοτέρ φοράει ,ποσά χιομετρα έχει!

συγνωμη φιλε...(ασχετος γαρ) 2002 1800κατι τωρα τα χιλιομετρα ειναι σχετικο εδειχνε 136.000 αλλα ξερεις πως ειναι αυτα:icon11:

God 26-10-13 11:46

Εγώ θα έλεγα πρώτα να δεις τις ασφάλειες. Πολλοί την έχουν πατήσει και πλήρωναν καντράν ενώ ήταν απλά μία από τις ασφάλειές του.

Αν φυσικά δεν είναι αυτό, προτείνω απλά την αντικατάστασή του από ένα άλλο μτχ, το ίδιο.

ducatista 26-10-13 14:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από God (Μήνυμα 489924)
Εγώ θα έλεγα πρώτα να δεις τις ασφάλειες. Πολλοί την έχουν πατήσει και πλήρωναν καντράν ενώ ήταν απλά μία από τις ασφάλειές του.

Αν φυσικά δεν είναι αυτό, προτείνω απλά την αντικατάστασή του από ένα άλλο μτχ, το ίδιο.

δλδ αν ειναι καμια ασφαλεια καμμενη το καντραν οχι απλα νεκρωνει αλλα δειχνει και στην οθονη ολες τις ενδειξεις μαζι?

God 27-10-13 14:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ducatista (Μήνυμα 489934)
δλδ αν ειναι καμια ασφαλεια καμμενη το καντραν οχι απλα νεκρωνει αλλα δειχνει και στην οθονη ολες τις ενδειξεις μαζι?

Δεν το ξέρω το δικό σου αυτοκίνητο, αλλά μπορεί. Σε παλιότερα μοντέλα έχει 2 με 4 ασφάλειες που το επηρρεάζουν και, όταν καίγεται κάποια, σταματά να δουλεύει μέρος του καντράν.

paganis 27-10-13 14:55

με συγχωρεις που θα σε στεναχωρησω...αλλα πηγες και αγορασες αμαξι που δεν δουλευει τιποτα?
αυτο σε συνδιασμο με το ψυγειο που δακρυζει...δειχνει αμαξι ασυντηρητο και αφημενο στο ελεος του.
βαζε στην ακρη οσα χρηματα σου μενουν ....γιατι σου ερχονται απανωτες λυπητερες..

ducatista 28-10-13 12:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paganis (Μήνυμα 489970)
με συγχωρεις που θα σε στεναχωρησω...αλλα πηγες και αγορασες αμαξι που δεν δουλευει τιποτα?
αυτο σε συνδιασμο με το ψυγειο που δακρυζει...δειχνει αμαξι ασυντηρητο και αφημενο στο ελεος του.
βαζε στην ακρη οσα χρηματα σου μενουν ....γιατι σου ερχονται απανωτες λυπητερες..

καλημερα φιλε παγκανι οταν εννοεις οτι δεν δουλευει τιποτα κανεις πλακα ετσι? απο μοτερ το αμαξι ειναι μια χαρα σασι κτλπ ειναι κομπλε ναι το ψυγειο δακριζει ελαχιστα και μου το ειπε αλλα δεν νομιζω να εχει πανω απο 100-200 ευρω οσο για το κοντερ στην χειροτερη δινω κανενα 50ρικο και βαζω πανω αλλο μετχ... αυτα δλδ δειχνουν αμαξι ασυντηρητο? επισης το καντραν μου ειπε ο μαντρας οτι εκανς αυτος την βλακεια και αν θελω να του το στειλω να μου το αλλαξει.......... τωρα τι να πω....

paganis 28-10-13 21:04

επιμενω ...πως αυτα ,ειναι ενδειξεις οχηματος παρατημενου στην τυχη του.

manosm3 28-10-13 21:24

ο μαντρας τι βλακεια εκανε; αποτυχημενη αποπειρα να γυρισει τα χλμ;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:47.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.