BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Γενικά για φώτα (xenon kit - angel eyes - προβολακια ) (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32810)

fourna7 29-06-15 18:54

Γενικά για φώτα (xenon kit - angel eyes - προβολακια )
 
Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι κάτοχος ενός 116 e81, με τις απλές λάμπες αλογόνου...θα ήθελα καποιος να δώσει τα φώτα του, εξηγώντας αν γίνεται να εγκαταστήσω ένα κιτ ξένον και τι ωφέλη αυτό θα έχει, αν με κάποιο τρόπο μπορώ στα ήδη υπάρχοντα φανάρια να εγκαταστήσω angel eyes (οπως και στα 30αρια 36αρια και 46αρια) .Τέλος όσον αφορά τα προβολάκια, αποτι έχω καταλάβει το αμάξι τα έχει μόνο για τα μάτια του κόσμου καθώς αντί να φωτίζουν τις άκρες του δρόμου (όπως θα έπρεπε) φωτίζουν μόνο μπροστά και χαμηλά χωρίς καμια ουσιαστική βελτίωση της ορατότητας σε σκοτεινό επαρχιακό δρομο και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί αυτό να διορθωθεί κάπως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αν κ υπάρχουν διάσπαρτες αναφορές για φώτα απο δω κ από κει (που προσωπικά δεν με κάλυψαν στις απορίες μου) , πιστεύω θα ήταν καλό να τα μαζέψουμε όλα σε ένα ποστ για να βοηθηθούν κ άλλοι.

gogos523 29-06-15 21:06

Στο Ε87 (Μ pack) τα προβολακια φωτιζουν στις άκρες κανονικά όσες φορές το είχα δοκιμάσει.
Όσο για το xenon, έβαλε ο ξάδερφος μου στο 120D Coupe που έχει (xenon Effekt το λένε εδώ στην Γερμανία) και απλά δεν βλέπει τίποτα στην νύχτα.Ίσως δεν έβαλε δυνατές λάμπες ίσως και το kit να μην λέει πολλά. Πάντως και εγώ έψαχνα για xenon kit επειδή θέλει ο πατέρας μου να βάλει στον άσσο του αλλά όσα έβρισκα δεν είχαν πιστοποίηση από το κτεο (TÜV).Για γνήσια bmw xenon χρειάζεται πολλά λεφτά

fourna7 29-06-15 21:21

1 Συνημμένο(α)
το δικο μου φοραει τα προβολακια μετα το φεισλιφτ...

BMW_330i 29-06-15 22:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fourna7 (Μήνυμα 507283)
Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι κάτοχος ενός 116 e81, με τις απλές λάμπες αλογόνου...θα ήθελα καποιος να δώσει τα φώτα του, εξηγώντας αν γίνεται να εγκαταστήσω ένα κιτ ξένον και τι ωφέλη αυτό θα έχει, αν με κάποιο τρόπο μπορώ στα ήδη υπάρχοντα φανάρια να εγκαταστήσω angel eyes (οπως και στα 30αρια 36αρια και 46αρια) .Τέλος όσον αφορά τα προβολάκια, αποτι έχω καταλάβει το αμάξι τα έχει μόνο για τα μάτια του κόσμου καθώς αντί να φωτίζουν τις άκρες του δρόμου (όπως θα έπρεπε) φωτίζουν μόνο μπροστά και χαμηλά χωρίς καμια ουσιαστική βελτίωση της ορατότητας σε σκοτεινό επαρχιακό δρομο και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί αυτό να διορθωθεί κάπως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αν κ υπάρχουν διάσπαρτες αναφορές για φώτα απο δω κ από κει (που προσωπικά δεν με κάλυψαν στις απορίες μου) , πιστεύω θα ήταν καλό να τα μαζέψουμε όλα σε ένα ποστ για να βοηθηθούν κ άλλοι.

εννοειται οτι ναι μπορεις να βαλεις αλλες λαμπες και να τις αντικαταστησεις με κιτ ξενον με τα δικα του μπαλανς.επισης μπορεις να βαλεις και angel eyes κυκλοφορουν για ολα τα μοντελα στην αγορα

fourna7 29-06-15 22:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW_330i (Μήνυμα 507286)
εννοειται οτι ναι μπορεις να βαλεις αλλες λαμπες και να τις αντικαταστησεις με κιτ ξενον με τα δικα του μπαλανς.επισης μπορεις να βαλεις και angel eyes κυκλοφορουν για ολα τα μοντελα στην αγορα

Τα angel eyes που κυκλοφορουν δν εχουν σαν προυποθεση να εχεις απο μαμα η retrofitted ξενον φαναρια?

BMW_330i 30-06-15 00:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fourna7 (Μήνυμα 507287)
Τα angel eyes που κυκλοφορουν δν εχουν σαν προυποθεση να εχεις απο μαμα η retrofitted ξενον φαναρια?

οχι βεβαια καμια σχεση...δεν εχουν σχεση αν ειναι απλα η ξενον μπαινουν κανονικα

fourna7 30-06-15 02:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW_330i (Μήνυμα 507288)
οχι βεβαια καμια σχεση...δεν εχουν σχεση αν ειναι απλα η ξενον μπαινουν κανονικα

Μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος? και για τι είδους angel eyes μιλας..
υποθετω εννοεις να αγοράσω δακτυλιους led και να τους βάλω με πατέντα
κατι τετοιο δηλαδη http://www.ebay.com/itm/4-x-Multi-Co...3D141393120803 ?? γιατι κ η δικη μοηυ σκεψη αυτη ηταν..
συγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σου αφου φαινεται οτι εχεις γνωση επι του θεματος. :)

BMW_330i 30-06-15 17:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fourna7 (Μήνυμα 507289)
Μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος? και για τι είδους angel eyes μιλας..
υποθετω εννοεις να αγοράσω δακτυλιους led και να τους βάλω με πατέντα
κατι τετοιο δηλαδη http://www.ebay.com/itm/4-x-Multi-Co...3D141393120803 ?? γιατι κ η δικη μοηυ σκεψη αυτη ηταν..
συγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σου αφου φαινεται οτι εχεις γνωση επι του θεματος. :)

ναι για αυτο σου μιλω τα λεγομενα δαχτυλιδια τα οποια κουμπωνουν πανω στο υπαρχον φαναρι χωρις καμια πατεντα

stef 02-07-15 11:24

Ξεχάστε τα ebay
Δεν μπορείτε να κάνετε ΚΑΜΙΑ αγορά πλέον από εκεί

fourna7 12-02-16 18:47

Καλησπέρα,
σε περίπτωση που αντικαταστήσω τα εργοστασιακά προβολάκια με αντίστοιχα philips xtreme vision, ηθελα να ρωτήσω 1) αν θα υπάρξει αισθητή διαφορά στην απόδοση και 2) αν θα τα αναγνωρίζει ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.