BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά X - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=95)
-   -   update σε χαρτες (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33769)

nikolaspan 11-05-19 21:24

update σε χαρτες
 
Καλησπέρα,
Εχω ενα Χ5 3.0d του 2012 (lci). Μπορεί καποιος να με βοηθήσει ή να με κατατοπίσει για το πως μπορω να κάνω update τους χαρτες γιατι ειναι απο το 2012? Επισης απ οτι καταλαβα μαλλον θελει και ενημέρωση το λογισμικό του bluetooth
ευχαριστώ

rapid_fast 11-05-19 21:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nikolaspan (Μήνυμα 521838)
Καλησπέρα,
Εχω ενα Χ5 3.0d του 2012 (lci). Μπορεί καποιος να με βοηθήσει ή να με κατατοπίσει για το πως μπορω να κάνω update τους χαρτες γιατι ειναι απο το 2012? Επισης απ οτι καταλαβα μαλλον θελει και ενημέρωση το λογισμικό του bluetooth
ευχαριστώ

Αγοράζεις το καινούριο dvd απο την αντιπροσωπεία με τους καινουριους χάρτες..
Απλό είναι..

nikolaspan 11-05-19 21:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 521839)
Αγοράζεις το καινούριο dvd απο την αντιπροσωπεία με τους καινουριους χάρτες..
Απλό είναι..

Λογικό αν οι χάρτες ηταν σε dvd...
Δεν ειναι όμως. Γι αυτο απευθύνθηκα στο forum

rapid_fast 12-05-19 10:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nikolaspan (Μήνυμα 521841)
Λογικό αν οι χάρτες ηταν σε dvd...
Δεν ειναι όμως. Γι αυτο απευθύνθηκα στο forum

Κοίτα,
εμείς στο Κατάρ και στην Τουρκία, πηραμε το dvd απο την αντiπροσωπεία, (και στις 2 περιπρώσεις έχουμε χάρτες next).
Μαζί μας έδωσαν τον κωδικό FSE
Αντιγράψαμε όλα τα αρχεία απο το DVD στο USB και το βάλαμε στο ντουλαπάκι του τεμπέλη.
Μεσα στο μενού του Idrive στους χάρτες αρχίζει αυτόματα το update.
Ζητάει τον κωδικό FSE. τον δίνεις, τελειώνεις..
Δεν νομίζω οτι λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο στην Ελλάδα..
Μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία θα σε διαφωτήσει.
Αλλά μάλλον εκεί θα καταλήξεις..

Airness 18-05-19 10:58

Επειδή την ίδια διαδικασία χρειάστηκε να κάνω και εγώ σε μοντέλο ίδιας χρονιά (530xd του '12), αυτής της περιόδου τα μοντέλα έχουν σκληρό δίσκο και η αναβάθμιση γίνεται μέσω usb. Επίσης θέλει αναβάθμιση και το λειτουργικό για να μπούνε οι νέοι χάρτες. Εγώ την δουλειά την έκανα πέρυσι στην αντιπροσωπία. Οι ίδιοι μου είπαν στην πρώτη προσπάθεια που έκαναν οτι χωρίς αναβάθμιση λογισμικού δεν γίνεται να μπούνε οι νέοι χάρτες. Οπότε θα ανέβει και το κοστολόγιο. Ελπίζω να σε βοήθησα.

sierra 19-05-19 00:58

Εμείς με τα Ντίναβιν μπορούμε να έχουμε από κανέναν εδώ τους νέους χάρτες; Μπορεί κανένας να βοηθήσει γιατί στην αντιπροσωπεία δαγκώνει...

nikolaspan 15-10-19 19:29

Για την ιστορία και καθαρά πληροφοριακά με έστειλαν ( ένας αρχιμάστορας μια εξουσιοδοτημένης αντιπροσωπίας) σε έναν έξω που φτιάχνει μόνο bmw και είναι καλός ( απ το αποτέλεσμα τελικά είναι) και έκανα update τους χάρτες σε 2019 version και μάλιστα όλο το μενού του idrive το έκανε και στα ελληνικά!

tacos 20-10-19 07:34

Αν ο τεχνικος αυτος ειναι Αθηνα θα ηθελα ενα ΠΜ με τα στοιχεια του.

trueno 30-10-19 06:25

Εγω πάντως που αγορασα μτχ Χ3 του 2016 από Γερμανια έκανα αναβάθμιση στους χάρτες μονος μου αφου πρώτα τους κατεβασα απο το Ιντερνετ σε ενα usb stick. Δε μου ζητησε ουτε κωδικο ούτε τιποτα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:45.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.