BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Καμμενα πιξελ ΤΕΛΟΣ... (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=27219)

rapid_fast 08-06-11 08:45

Το φόρουμ βαράει υπερωρίες...

MGD 14-06-11 19:00

Παναγιώτη , πές μας τουλάχιστον τι έκανες στο Ε34 του Στέλιου- άλλαξες ταινία , την καθάρισες και την ξανακόλλησες ; Σέβομαι το ότι δεν έχεις χρόνο να φιάξεις άλλη , αλλά μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 4 ολόκληρα καντράν (με δύο μπρίζες) και όλα έχουν το ίδιο πρόβλημα - άλλα λίγο άλλα πολύ. Σε κάποιο ποστ λές οτι το κόστος είναι 40 λεπτά - τι εννοείς ;
Αλλάζεις κάποιο ηλεκτρονικό εξάρτημα ;

gearboxer 14-06-11 20:58

Για κάθε απάντηση του Παναγιώτη πληρώνετε 20€ +VAT μέσω PayPal
Aν θέλετε DIY με φωτογραφίες στα ελληνικά πληρώνετε 45€ +VAT μέσω Paypal και δώρο οδηγίες
για οικονομική οδήγηση χωρίς να ξαναρχίσετε το κάπνισμα! :cheers:

rapid_fast 14-06-11 23:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MGD (Μήνυμα 430645)
Παναγιώτη , πές μας τουλάχιστον τι έκανες στο Ε34 του Στέλιου- άλλαξες ταινία , την καθάρισες και την ξανακόλλησες ; Σέβομαι το ότι δεν έχεις χρόνο να φιάξεις άλλη , αλλά μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 4 ολόκληρα καντράν (με δύο μπρίζες) και όλα έχουν το ίδιο πρόβλημα - άλλα λίγο άλλα πολύ. Σε κάποιο ποστ λές οτι το κόστος είναι 40 λεπτά - τι εννοείς ;
Αλλάζεις κάποιο ηλεκτρονικό εξάρτημα ;

Τι πρόβλημα έχουν?? Βάλε μια φώτο να δούμε..
Το κόστος για τα υλικά επισκευής είναι 40 λεπτά του ευρω..
Πυκνωτές αλλάζεις, και ένα βαρίστορ..

MGD 15-06-11 12:36

Αυτό που έχω τώρα στο αυτοκίνητο , έχει σβυστά τα δύο τελευταία ψηφία του μερικού χιλιομετρητή.Επίσης , δεν ανάβουν οι ενδείξεις OIL SERVICE και INSPECTION, ενώ ανάβουν τα πράσινα τεραγωνάκια από κάτω. Το περίεργο είναι ότι , όταν το αμάξι κινηθεί σε ζεστό καιρό, πχ τώρα το καλοκαίρι ή μείνει στόν ηλιο, σχεδόν τα μισά ψηφία του ολικού χιλιομετρητή σβύνουν ή είναι πολύ αδύναμα και δεν μπορείς να διαβάσεις τίποτα.
Το συγκεκριμμένο καντράν αγοράσθηκε πέρσι μεταχειρισμένο και δούλεψε καλά για περίπου 8 μήνες. Το προηγούμενο το έβγαλα επειδή από όλο το display διαβάζονταν μόνο δύο ψηφία και αυτά όχι ολόκληρα.
Οταν μπορέσω θα ανεβάσω fhotos.

stelmaniac 15-06-11 13:08

Φιλε μου τα διφισα καντραν των Ε34 εχουν καρκινο ΟΛΑ και μετα απο τοσα χρονια ψυχοφθορου ψαξιματος τολμω να πω οτι δεν επισκευαζονται. Δεν ειναι τυχαιο οτι κανενας στον κοσμο δεν εχει καταφερει να φτιαξει τα πιξελ....Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι σου δωσε σε εναν ανταλλακτικατζη 300ε να σου φερει απο Γερμανια μια καινουρια πλακετα γιατι απο εδω κανει 510(!!!!).. Μην ξοδευεις χρηματα σε μεταχειρισμενα καντραν γιατι κι αυτα θα χαλασουν συντομα...Μακαρι ο Παναγιωτης να με διαψευσει που εχω αρχισει να αμφιβαλλω πια...

nikolaras 15-06-11 14:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac (Μήνυμα 430717)
Φιλε μου τα διφισα καντραν των Ε34 εχουν καρκινο ΟΛΑ και μετα απο τοσα χρονια ψυχοφθορου ψαξιματος τολμω να πω οτι δεν επισκευαζονται. Δεν ειναι τυχαιο οτι κανενας στον κοσμο δεν εχει καταφερει να φτιαξει τα πιξελ....Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι σου δωσε σε εναν ανταλλακτικατζη 300ε να σου φερει απο Γερμανια μια καινουρια πλακετα γιατι απο εδω κανει 510(!!!!).. Μην ξοδευεις χρηματα σε μεταχειρισμενα καντραν γιατι κι αυτα θα χαλασουν συντομα...Μακαρι ο Παναγιωτης να με διαψευσει που εχω αρχισει να αμφιβαλλω πια...

για να αλλαξεις καντραν τι χρειαζεται σε (Ε34) απο 518 σε 525 ας πουμε
γιατι το ενα ειναι 2 πριζο και το αλλο τετραπριζο.....??????:ylsuper:


:newbie:

stelmaniac 15-06-11 14:59

τωρα να σου εξηγησω γιατι το ενα ειναι 2πριζο και το αλλο 4πριζο αντιλαμβανεσαι οτι ειναι λιγο δυσκολο καθως δεν ειμαι σχεδιαστης της μπεμβε. Για να βαλεις 4πριζο πρεπει να αλλαχθει ΟΛΗ η εσωτερικη καλωδιωση και φανταζομαι και ο εγκεφαλος, κατι που δεν πιστευω να γινεται.

rapid_fast 15-06-11 17:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac (Μήνυμα 430717)
Φιλε μου τα διφισα καντραν των Ε34 εχουν καρκινο ΟΛΑ και μετα απο τοσα χρονια ψυχοφθορου ψαξιματος τολμω να πω οτι δεν επισκευαζονται. Δεν ειναι τυχαιο οτι κανενας στον κοσμο δεν εχει καταφερει να φτιαξει τα πιξελ....Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι σου δωσε σε εναν ανταλλακτικατζη 300ε να σου φερει απο Γερμανια μια καινουρια πλακετα γιατι απο εδω κανει 510(!!!!).. Μην ξοδευεις χρηματα σε μεταχειρισμενα καντραν γιατι κι αυτα θα χαλασουν συντομα...Μακαρι ο Παναγιωτης να με διαψευσει που εχω αρχισει να αμφιβαλλω πια...

Στελάρα,
άλλο τα καμμένα πίξελ που δεν εμφανίζονται, και άλλο να εμφανίζονται και σιγά-σιγά
να χάνουνε την φωτεινότητα τους..
(εκεί έχουμε χαλασμένο φωτοκύτταρο, ή υπερθέρμανση του κυκλώματος του)
Πάντως με βολέψανε με φωτοκύτταρο απο Ε46, και είμαι κοντά στην ολοκλήρωση
του πειράματος..

stelmaniac 15-06-11 17:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 430756)
Στελάρα,
άλλο τα καμμένα πίξελ που δεν εμφανίζονται, και άλλο να εμφανίζονται και σιγά-σιγά
να χάνουνε την φωτεινότητα τους..
(εκεί έχουμε χαλασμένο φωτοκύτταρο, ή υπερθέρμανση του κυκλώματος του)
Πάντως με βολέψανε με φωτοκύτταρο απο Ε46, και είμαι κοντά στην ολοκλήρωση
του πειράματος..

Μακαρι ρε φιλε να φτιαχτει να εχει και το μοτορσπορτ επιτελους μια παγκοσμια πατεντα
Θα ημαστε και συνεταιροι στα κερδη Παναγο και κρυβε λογια για την πατεντα..!!!χαχα:screwy:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.