BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Μοτεράκι cruise control ε46 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32754)

MarinosE46 11-05-15 15:26

Μοτεράκι cruise control ε46
 
Καλησπέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.Μήπως έχει κάποιος ένα μοτεράκι cruise control για Ε46 Μ43 99-01 για να κάνω δοκιμή αν η δυσλειτουργία του cruise control μου οφείλεται σε αυτό?
Εστω,ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω?Οι γνωστοί παλιατζήδες της Αττικής δεν έχουν.
Το cruise control μου πατώντας το κουμπί οn-off,εμφανίζεται κανονικά μέσα στο καντράν αλλά όταν πατάω το πλήκτρο + δεν ενεργοποιείται.Επίσης δε σβήνει το πράσινο ρολογάκι από το καντράν όταν πατάω φρένο ή συμπλέκτη όπως συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις δυσλειτουργίας.Καμιά βοήθεια κανείς?

BMW_330i 11-05-15 23:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 (Μήνυμα 506467)
Καλησπέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.Μήπως έχει κάποιος ένα μοτεράκι cruise control για Ε46 Μ43 99-01 για να κάνω δοκιμή αν η δυσλειτουργία του cruise control μου οφείλεται σε αυτό?
Εστω,ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω?Οι γνωστοί παλιατζήδες της Αττικής δεν έχουν.
Το cruise control μου πατώντας το κουμπί οn-off,εμφανίζεται κανονικά μέσα στο καντράν αλλά όταν πατάω το πλήκτρο + δεν ενεργοποιείται.Επίσης δε σβήνει το πράσινο ρολογάκι από το καντράν όταν πατάω φρένο ή συμπλέκτη όπως συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις δυσλειτουργίας.Καμιά βοήθεια κανείς?

εχω ενα μοτερακι αλλα πρεπει να το κοιταξω αν ειναι απο 46αρι..οταν λες δεν σβηνει το πρασινο ρολογακι τι εννοεις?απο την στιγμη που πατας το ον οσο φρενο και συμπλεκτη να πατας το ρολογακι δεν σβηνει παρα μονο οταν σβησεις τον κινητηρα η αν κρατησεις για 3 δευτερα πατημενο το οφ.το + ειναι μονο για να ανεβαζεις ταχυτητα αλλα λειτουργει μονο στο χειροκινητο αν βαλεις τον πιλοτο στο αυτοματο τοτε βγαινει οφ και εχεις μονο σταθερη ταχυτητα

chris41 12-05-15 17:58

ποσο κοστιζει ολο το συστημα αυτοματου πιλοτου για 318 ci με μ43 κινητηρα? το μονο που εχω ηδη ειναι τα κουμπια στο τιμονι.

MarinosE46 12-05-15 22:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chris41 (Μήνυμα 506477)
ποσο κοστιζει ολο το συστημα αυτοματου πιλοτου για 318 ci με μ43 κινητηρα? το μονο που εχω ηδη ειναι τα κουμπια στο τιμονι.

δε γνωρίζω.Το είχε το αυτοκίνητο από καινούριο...Δεν το τοποθέτησα εκ των υστέρων.

BMW_330i 12-05-15 23:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chris41 (Μήνυμα 506477)
ποσο κοστιζει ολο το συστημα αυτοματου πιλοτου για 318 ci με μ43 κινητηρα? το μονο που εχω ηδη ειναι τα κουμπια στο τιμονι.

εχεις τα κουμπια που?φορεμενα πανω στο τιμονι η τα εχεις και δεν τα εχεις βαλει?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.