BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ -ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΑΠΟ ΟΔΗΓΟ FERRARI (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28769)

Mickey 21-09-11 09:38

ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ -ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΑΠΟ ΟΔΗΓΟ FERRARI
 
Παρακαλώ πολύ όποιος έχει πληροφορίες γιά το ακόλουθο συμβάν να επικοινωνήσει μαζί μου με pm. Θα υπάρξει απόλυτη εχεμύθεια και διακριτικότητα:

Την προηγούμενη Κυριακή 18.9.2011, περίπου 9 και κάτι το πρωί, ήμουν συνοδηγός σε ένα αυτοκίνητο m3 E92 άσπρο το οποίο οδηγούσε η μητέρα μου. Στην περιοχή της Γλυφάδος, στο ρεύμα προς Πειραιά αφού είχαμε περάσει τις γραμμές του τράμ τις πρώτες (όχι αυτές που είναι κοντά στην εκκλησία του Αγίου Κωνσταντίνου στην Γλυφάδα, αλλά τις προηγούμενες μπαίνοντας στην Γλυφάδα) και ενώ ήμαστε στην αριστερή λωρίδα και κινούμαστε με φυσιολογική ταχύτητα, από την μεσαία λωρίδα μας πέρασε με μεγάλη ταχύτητα μια ferrari σκούρου χρώματος, την οποία την οδηγούσε ένας ψαρομάλλης μέσης ηλικίας. Η ferrari είχε led μπροστά και ανοιχτόχρωμο σαλόνι.
Ο συγκεκριμένος οδηγός της ferrari έκανε συνεχώς ζικ-ζακ πριν μας περάσει και στην διάρκεια της προσπέρασης, όπου και επιτάχυνε, έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου του και πέταξε την ουρά δεξιά αριστερά και μας χτύπησε δυνατά στην δεξιά μπροστινή πλευρά του οχήματος με αποτέλεσμα να πάθει ζημιά, μεταξύ άλλων, και ο δεξιός μπροστινός τροχός, να χαθεί ο έλεγχος του αυτοκινήτου μας και να προσκρούσουμε στο κράσπεδο δεξιά με το πλάι με σφοδρότητα.
Ο συγκεκριμένος οδηγός δεν σταμάτησε, πάτησε γκάζι και εξαφανίστηκε.
Το θέμα είναι προεχόντως ηθικό και ζητώ την βοήθεια σας.
Παρακαλώ πολύ, όποιος γνωρίζει λεπτομέρειες γιά σκούρα ferrari με την ανωτέρω περιγραφή στην περιοχή Γλυφάδος-Βούλας ή κάτι συγκεκριμένο γιά το συμβάν να επικοινωνήσει μαζί μου.
Επαναλαμβάνω, ότι θα είμαι απόλυτα διακριτικός με όποιον επικοινωνήσει μαζί μου, δεν θα γίνει χρήση του ονόματος του κλπ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.

TSAF 21-09-11 09:46

Φανταζομαι οτι και αυτος θα θελει να την φτιαξει οποτε αναγκαστικα θα παει απο την Genesis.
Βιλτανιωτη 36, Κατω Κηφισια
τηλ: 210 6109 121

m_power_lunatic 21-09-11 09:56

.............
 
Θεωρω οτι δεν εισαι ασχετος με το χωρο του αυτοκινητου,τι μοντελο ητανε???

430??? 458 (πιο πιθανο)???

Ελληνικα νουμερα???

Η ζημια στο Ferrari μεγαλη ή μικρη οπως το ειδες???Αν χρειαστει ανταλλακτικα θα παει Genesis οπως ειπε ο Δημητρης ή μπορει να τα φερει απεξω.

Παντως θεωρω απιθανο με τη βοηθεια της Αστυνομιας να μην τον βρεις εστω με το μοντελο και τις πινακιδες (αν ειναι ελληνικες εννοω οχι το νουμερο).

stelmaniac 21-09-11 10:44

ναι, η ανυπαρκτη αστυνομια θα τρεξει αστραπιαια να εντοπισει τον κακο οδηγο του φερραρι, ιδιως αν προκειται για κανεναν 'μεγαλο' θα τον τιμωρησει αυστηροτατα.....

Dimpas 21-09-11 10:52

Η αστυνομία μπορεί να κάνει αναζήτηση με βάση μάρκα-μοντέλο-χρώμα !
Και να σου δώσει μια λίστα από τα αποτελέσματά !
Μετά είναι στο χέρι σου ...

( αυτό βέβαια δεν μπορείς να το κάνεις εσύ , ή ο φίλος σου ο αστυνομικός , για να είσαστε καλυμμένοι πρέπει να έχει κάνει καταγγελία κτλ κτλ κτλ )

e60///M 21-09-11 10:58

Τη κοινωνια μου μεσα.... Εχει δικιο ο Στελιος!

Ειδικα αν ειναι γνωστος η ''γνωστος'' τελως παντων θα του κλασουν μια μαντρα.

Που ζουμε ρε γαμωτη..... Φιλε ολη τη τυχη του κοσμου σου ευχομαι να τον βρεις και μετα ξεσκισε τον τον π0υ$tη....

Με συγχωρειται για τη γλωσσα μου αλλα πραγματικα αγανακτω τις τελευταιες μερες με παρομοια κοινωνικα θεματα και δεν μπορουμε να κανουμε τπτ ενω μας κοροιδευουν μεσ' στα μουτρα μας....

Mickey 21-09-11 11:09

Παιδιά όπως είπα το βλέπω ψύχραιμα τα θέμα. Δεν μπορείτε να καταλάβετε πόσο φοβηθήκαμε και μετέπειτα στεναχωρηθήκαμε.
Ευτυχώς οι ζημιές στο αυτοκίνητο, καίτοι από κοστολογικής απόψεως είναι μεγάλες, από τεχνικής φύσεως είναι ανταλλακτικά parts. Σε αυτό βοήθησαν οι ζάντες που εξέχουν από το αυτοκίνητο οι οποίες και απορρόφησαν την ενέργεια της πλαινής συγκρούσεως.
Κατά τα άλλα, μπορούσε να έχει γίνει πολύ πιό άσχημο το σκηνικό πιστέψτε με...

giorgosz3 21-09-11 11:22

αμα είναι μα@#$$@ς ο άνθρωπος....
 
πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα σοβαρότερο....εγω στη θέση σου θα του έριχνα και ενα χεράκι οταν τον έβρισκα...που θα απειλεί τις ζωές του κόσμου με τις μ@$#$ες του...

Enema 21-09-11 12:58

Παντως απο τις υπαρχουσες φερραρι μονο η 458 δεν εχει led μπροστα?

rapid_fast 21-09-11 13:07

Λογικά το χρώμα έχει μείνει πάνω στο φτερό..
Δύσκολο, να χαλάσει ρόδα και να μην χαλάσει το φτερό, εκτός αν παίζει κάτι άλλο...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.