BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Τα Video μας (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=126)
-   -   Γιαααααχαααα! (A lά Dukes) (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=22807)

330CI 07-12-09 20:46

Γιαααααχαααα! (A lά Dukes)
 
Μόλις γύρισα από την πρώτη μου (μικρή) βόλτα με το νέο μου απόκτημα: Μ54Β30 :ylsuper:
Δεν υπάρχουν λόγια....οι έχοντες ξέρουν, οι υπόλοιποι στη σειρά :D

Ρε μάγκες, όταν με 4η και 40-50 σανιδώνεις και πάει έτσι, τότε πως πάει το Μ3, ή το 3λιτρο με κομπρέσσορα; Σημειωτέον οτι είμαι σε ροντάζ και δεν πήγα πάνω απο 3500 (στιγμιαία 4500) στροφές.

Λοιπόν, ιστοριούλα: η μετατροπή έλαβε χώρα σε ένα "μικρό" συνεργείο στον παράδρομο της Βουλιαγμένης. Άρχισε με το ξήλωμα του βλαβοτρόνικ πριν 14 ημέρες και αναμένεται να τελειώσει την επόμενη εβδομάδα.
Έχουμε και λέμε: μοτέρ το οποίο ανοίχτηκε, με καινούργια ελατήρια, βαλβίδες, καδένες, τρόμπες κλπ κλπ, με ένα επιπλέον κόστος 1000 γιούρια, αλλά το κεφάλι μας ήσυχο. Φρένα, γέφυρες, εγκέφαλοι, ημιαξόνια κλπ κλπ μέχρι την τελευταία βίδα από 330. Ε, και μιας και μπήκαμε για μετατροπή, δε γινόταν να αφήσουμε ίδια ανάρτηση, ε;
Μπήκαν λοιπόν 4 bilstein σε συνδυασμό με ελατήρια χαμηλώματος. Και μιας και τα 3 λίτρα δεν γίνεται να ακούγονται σαν 1400, αποφασίστηκε να μπει ολόκληρη supersprint (χταπόδια, μεσαίο και δίμπουκο τελικό με κάτι μπούκες ναααα με το συμπάθειο) για φουντωτικό και σωστό μπάσσο ήχο.

Πρόβληματα και εκρεμμότητες τα οποία χρήζουν νέας επίσκεψης την άλλη βδομάδα: κεντρικός άξονας αγνώστου προέλευσης, ο οποίος δείχνει να πηγαίνει μια χαρά, αλλά ο μηχανικός δεν εγκρίνει καθώς δεν ήταν κομμάτι του τροπέτου. Αναμένουμε τον καινούργιο (κούτα) από Γερμανία, καθώς και αισθητήρες ABS όπισθεν. Παρηγγέλθη επίσης καντράν Μ3 και αναμένεται και θολόμπαρα Schnitzer σαν κερασάκι στην τούρτα.
Ήδη προ μετατροπής είχαν μπαχθεί ζάντες Μ3 (replica) 18άρες (thanx Christos330 και κυρίως για την υπομονή σου) γυάλισμα και φυμέ (10 μπρος, 30 πίσω).
Πλέον σε κανα χρόνο με βλέπω για ESS :GrowUp:

Πάω τώρα να αλλάξω Pampers γιατί ακόμα χ3σμ3νος είμαι πάνω μου :greenboun

billarassss 07-12-09 20:53

Μπραβο μπραβο..Ετσι φιλε..Καλοταξιδο το νεο μοτερ και με πολλα γουστοζικα χλμ..
Ποσο σου βγηκε ολο το κουστουμι???

konc 07-12-09 20:53

Καλές βόλτες και να το χαρείς όσο πάει! Αυτά είναι τα ωραία..
(σε νιώθω, αλλά όπως σε όλους θα περάσει και θα θέλεις κι άλλο!)

Nick_E60_GR 07-12-09 20:55

Ωραίος!!! Να το χαίρεσαι! Τι διαφορικό έβαλες? Τι σασμάν? Πόσο πήγε η supersprint?

KATSARAIOS 07-12-09 21:03

να αφησεις το σημα του 318 πισω για να τρελαινεις κοσμο!!!
"μα πως παει ετσι το γ@μηδι ,σιγουρα το χει πειραξει" χαχαχαχα
καλοταξιδος φιλε.

billarassss 07-12-09 21:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS (Μήνυμα 348360)
να αφησεις το σημα του 318 πισω για να τρελαινεις κοσμο!!!
"μα πως παει ετσι το γ@μηδι ,σιγουρα το χει πειραξει" χαχαχαχα
καλοταξιδος φιλε.


Σωστος.......................:rockon::rockon:

BILL007 07-12-09 21:17

Kαλοτάξιδο φίλε μου...:D

deepblue 07-12-09 21:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από billarassss (Μήνυμα 348355)
Μπραβο μπραβο..Ετσι φιλε..Καλοταξιδο το νεο μοτερ και με πολλα γουστοζικα χλμ..
Ποσο σου βγηκε ολο το κουστουμι???

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick_E60_GR (Μήνυμα 348357)
Ωραίος!!! Να το χαίρεσαι! Τι διαφορικό έβαλες? Τι σασμάν? Πόσο πήγε η supersprint?

Καλοταξιδο φιλε μου !!!
Σε νιωθω απολυτα !!
Δωσε μας πληροφορειες κοστους ?

bmw330vasilis 07-12-09 22:38

καλοταξιδο.....ειμαι σιγουρος οτι καθε στιγμη μαζι του θα ναι ξεχωριστη.........

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 318CI (Μήνυμα 348354)
Μόλις γύρισα από την πρώτη μου (μικρή) βόλτα με το νέο μου απόκτημα: Μ54Β30
Δεν υπάρχουν λόγια....οι έχοντες ξέρουν, οι υπόλοιποι στη σειρά :D

Πλέον σε κανα χρόνο με βλέπω για ESS

Πάω τώρα να αλλάξω Pampers γιατί ακόμα χ3σμ3νος είμαι πάνω μου

στο 9 μηνο σε βλεπω.....(βλεπε εμενα....αχαχαχαχα)

οσον αφορα τα παμπερς........χρυσες δουλειες τα σουπερ μαρκετ μ εμας που εμπλεξαν......αληθεια ποια παιρνεις.....τα χω δοκιμασει ολα:bugeye:....καποια λερωνουν......στειλε πμ για πληροφοριες....!!!!!!!!!!!!!:bananasmi:yippee:

330CI 07-12-09 22:42

Ευχαριστώ μάγκες, κόστος δεν ξέρω ακόμα, αύριο θα μου ράψουν το κοστουμάκι...
Αλλά υπολογίζω 6500 + 1000 τόρνος, + 2000 εξάτμιση + κανα 700άρι ανάρτηση... :whip:
Πολύ κλάμααααα..για να μην θυμηθώ τώρα το 930άρι τέλη που θα πληρώσω οσονούπω και τα 500 για τη δήλωση....πολλά λεφτά ρε μάγκες, όταν ένα γνήσιο έχει 20-25.000, αλλά
άλλη κ@υλα το δικό σου που τουλάχιστον την καρότσα (γιατί δεν μένει και τίποτ' άλλο πάνω στο αυτοκίνητο) την ξέρεις. Και θεωρητικά το μοτέρι είναι καινούργιο όταν το 'χεις ανοίξει πριν το βάλεις πάνω...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:19.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.