BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Ταξίδια (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Βαρκελώνη - Κάνες - Γένοβα με Ε92 320 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=23970)

bimmer-corfu 07-02-10 23:57

Διαδρομή γυρισμού – Ιταλία 5/2/2010
 
Ο γυρισμός για Ανκόνα 522 χιλιόμετρα και καμιά 10αρία Ευρώ παραπάνω σε διόδια αφού η απόσταση Γάλλο Ιταλικά σύνορα – Ανκόνα είναι λίγο μεγαλύτερη από τη Γάλλο Ιταλικά σύνορα – Βενετία.
Ξεκίνησα στις 07.30 γιατί είχα υποψία χιονιού και το καράβι θα έφευγε στις 16.00
Βενζίνη 65 Ευρώ με το που βγαίνω από την Γένοβα και πιάνω αυτοκινητόδρομο αλλά τι να δω, όλο το τοπίο άσπρο και χιονόπτωση. Αυτό είναι λέω, θα μείνουμε Ιταλία. Έλα όμως που όλοι πήγαιναν με 100άρες. Τραβάω κάνα 2 καλές φρεναρισιές να δω την πρόσφυση από την εμπλοκή του ABS και ως εκ θαύματος (άλατος καλύτερα) η πρόσφυση πολύ καλή. Πήρα θάρρος και ανέβασα ταχύτητα. Έπιανα και τα 120 μέχρι που πια μπήκαμε χωρία να το καταλάβω στην autostrada di adriatica που πιάνει παράλια της Ανατολικής Ιταλίας και ο δρόμος ήταν πεντακάθαρος αλλά το χιόνι αριστερά και δεξιά μας ακολουθούσε ακόμα και μέχρι την Ανκόνα!!! Σταμάτησα και σε ένα βενζινάδικο για πίτσα και κάτι δώρα. Εκεί παρατήρησα 2 Ε92 παρκαρισμένα απέξω, ένα 325 και ένα 335d, και τα 2 με 16άρια και χειμερινά λάστιχα.

Νωρίς νωρίς έφτασα Ανκόνα και επιβιβάστηκα στο καράβι για Ηγουμενίτσα. 04.00 – 06.00 το πρωί πήρα 2 χάπια αφού έπιασε 9 μποφόρ και πηγαίναμε πάνω κάτω. Τελικά το πρωί έφτασα Ηγουμενίτσα στις 10.30 και επειδή είχε απαγορευτικό έφυγα το μεσημέρι για Κέρκυρα.

Welcome back to lakouva city

bimmer-corfu 08-02-10 00:00

πάω για ύπνο τώρα γιατί πήγε 1 η ώρα και ξαναγράφω αύριο

Action Man 08-02-10 00:33

Εχω μεινει μλκς....εισαι αρχηγος.-

bimmer-corfu 08-02-10 18:16

2 Συνημμένο(α)
να αναφέρω επίσης ότι στη Βαρκελώνη όπως και σε πολλές άλλες πόλεις μπορείς να πάρεις ποδήλατο να κάνεις τη δουλειά σου απο ένα σταθμό και να το αφήσεις σε ένα άλλο σταθμό αφού υπάρχουν παντού (η φωτο είναι κατεβασμένη, δεν είναι δικιά μου γιατί η δικιά μου κουνήθηκε)

Ταμπέλες και κάμερες δρόμων σε Ιταλία, Γαλλία και Ισπανία έχουν ηλιακό συλλέκτη που τους δίνει ρεύμα

alexk 13-02-10 08:42

Πολύ ωραία περιγραφή.

Απεικόνισες πολύ σωστά το 'κλίμα' στην Ευρώπη (γιατί η Ελλάδα με βεβαιότητα δεν είναι Ευρώπη...).

STR 13-02-10 09:19

Ωραια περιγραφη, πανεμορφα τοπια, ωραιες φωτογραφιες.
Να εισαι καλα να κανεις τετοια ταξιδια και να μας μεταφερεις και μας λιγο στην Ευρωπη...γιατι δεν το παιρνω αποφαση να κανω ενα τετοιο ταξιδι μονος μου, οσο κι αν το ζηλευω!!!

nik320si 13-02-10 09:28

Παρα πολυ ωραια διαδρομη την εχω κανει πριν 2 χρονια με ενα Ε46, βεβαια λιγο διαφορετικα Ανκονα Ρωμη και μετα μεχρι Κανες. Ειναι τελεια πρεπει να το κανετε!!

Μπραβο φιλε τη μου θυμησες τωρα......................

anemosgr 13-02-10 20:39

Πολύ ωραίο ταξίδι Η Βαρκελώνη μαπράβο σου!!!
Εχω φτάσει μέχρι Κάννες με το αυτοκίνητο(μεσω Σερβίας) , η Βαρκελώνη είναι το επόμενο μου ταξίδι με το αυτοκίνητο.
Σε ευχαριστούμε, ταξιδέψαμε και εμείς μαζί σου!

bimmer-corfu 15-02-10 19:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από STR (Μήνυμα 366589)
Ωραια περιγραφη, πανεμορφα τοπια, ωραιες φωτογραφιες.
Να εισαι καλα να κανεις τετοια ταξιδια και να μας μεταφερεις και μας λιγο στην Ευρωπη...γιατι δεν το παιρνω αποφαση να κανω ενα τετοιο ταξιδι μονος μου, οσο κι αν το ζηλευω!!!

Μια απόφαση είναι. Μετά θα θες συνέχεια!

xaros 15-02-10 21:11

park guel και ακουαριουμ δε πηγες?θα σε μαλωσω


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:29.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.