BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Ταξίδια (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Βαρκελώνη - Κάνες - Γένοβα με Ε92 320 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=23970)

SpyrosK 15-02-10 21:11

καταπληκτικο thread:dblthumb2 μας ταξιδεψες!παντα τετοια!!!

CRIS 15-02-10 23:07

Μπράβο Πετράν, πολύ ωραίο το ταξιδιωτικό σου. :clap:
Θα είμαι Βαρκελώνη την Παρασκευή. Είδωμεν…
:friday:

pkouk 19-02-10 19:08

Α ρε μπαγάσα, μας έφτιαξες πάλι!!! Μάλλον θα χρειαστώ τα φώτα σου γιατί το προγραμματίζω το συγκεκριμένο ταξιδάκι για τον Μάϊο.

bimmer-corfu 19-02-10 19:28

ότι θες...
Τρίτη πάω Βελιγράδι. Θα γράψω αναλυτικά για τα Σκόπια γιατί μερικοί δεν πάνε από εκεί από φόβο ενώ δεν είναι τόσο χάλια τα πράγματα…

Αντών///is 19-02-10 20:47

Πέτρο, μ' ενδιαφέρει...
Είχα επισκεφθεί Βουκουρέστι, Σόφια, Βελιγράδι οδικώς (με πούλμαν) πριν πολλά χρόνια... συγκεκριμμένα το 1993, με Νατοϊκό εμπάργκο εναντίον της (ενιαίας τότε, αν θυμάμαι καλά) Γιουγκοσλαβίας. Δεν πέρναγες από τα Ελληνο-Γιουγκοσλαβικά (σήμερα Π.Γ.Δ.Μ.) σύνορα και είχαμε αναγκαστεί να περάσουμε από τα Βουλγαρο-Γιουγκοσλαβικά...
Είχα μείνει με την αίγλη και την ομορφιά του Βελιγραδίου... Ευρωπαϊκή - και παραδοσιακή - μεγαλούπολη, αλλά και όλη η τότε Γιουγκοσλαβία, μια σύγχρονη Ευρωπαϊκή χώρα, μακράν μπροστά απ΄την Ελλάδα, παρά τα τότε προβλήματα λόγω του εμπάργκο (κυρίως έλλειψη καυσίμων και ποικιλλίας στα είδη διατροφής, μαύρη αγορά, αξία δηναρίου σε καθημερινή κατρακύλα...). Πάνω απ' όλα όμως έμεινα κυριολεκτικά από τους ανθρώπους... Ωραίος λαός, πολιτισμένος, καλλιεργημένος, αξιοπρεπής, περήφανος - και με τρομερή αγάπη και εμπιστοσύνη στους Έλληνες... τρομάρα τους!
Όσο για τις... :jumpgirl:, τι να πω... μπουκιά και συγχώριο!
Και το ξενοδοχείο στην όχθη του Δούναβη... ονειρικό! Στο ίδιο ξενοδοχείο κατέλυαν οι "κυανόκρανοι" του ΟΗΕ και το πάρκινγκ χαρακτηριζόταν από τα λευκά Jeep Cherokee με τα διακριτικά UN. Βρες το ρε Πέτρο το ξενοδοχείο αυτό... δεν θυμάμαι το όνομά του!
Θέλω να ξανακάνω το ταξείδι αυτό.
Γράψε μας Πέτρο τα νεώτερα!

tsagio 19-02-10 20:48

πολύ καλώ ταξίδι το εκανα πριν 2 χρονια με μηχανή (vstrom 1000) και ηταν καταπληκτικό εγω το χα συνδυάσει με F1 στο Μονακό τελη Μαιου να είσαι καλα φίλε και να χαίρεσαι τα ταξιδια σου...

bimmer-corfu 20-02-10 08:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αντών///is (Μήνυμα 367741)
Πέτρο, μ' ενδιαφέρει...
Είχα επισκεφθεί Βουκουρέστι, Σόφια, Βελιγράδι οδικώς (με πούλμαν) πριν πολλά χρόνια... συγκεκριμμένα το 1993, με Νατοϊκό εμπάργκο εναντίον της (ενιαίας τότε, αν θυμάμαι καλά) Γιουγκοσλαβίας. Δεν πέρναγες από τα Ελληνο-Γιουγκοσλαβικά (σήμερα Π.Γ.Δ.Μ.) σύνορα και είχαμε αναγκαστεί να περάσουμε από τα Βουλγαρο-Γιουγκοσλαβικά...
Είχα μείνει με την αίγλη και την ομορφιά του Βελιγραδίου... Ευρωπαϊκή - και παραδοσιακή - μεγαλούπολη, αλλά και όλη η τότε Γιουγκοσλαβία, μια σύγχρονη Ευρωπαϊκή χώρα, μακράν μπροστά απ΄την Ελλάδα, παρά τα τότε προβλήματα λόγω του εμπάργκο (κυρίως έλλειψη καυσίμων και ποικιλλίας στα είδη διατροφής, μαύρη αγορά, αξία δηναρίου σε καθημερινή κατρακύλα...). Πάνω απ' όλα όμως έμεινα κυριολεκτικά από τους ανθρώπους... Ωραίος λαός, πολιτισμένος, καλλιεργημένος, αξιοπρεπής, περήφανος - και με τρομερή αγάπη και εμπιστοσύνη στους Έλληνες... τρομάρα τους!
Όσο για τις... :jumpgirl:, τι να πω... μπουκιά και συγχώριο!
Και το ξενοδοχείο στην όχθη του Δούναβη... ονειρικό! Στο ίδιο ξενοδοχείο κατέλυαν οι "κυανόκρανοι" του ΟΗΕ και το πάρκινγκ χαρακτηριζόταν από τα λευκά Jeep Cherokee με τα διακριτικά UN. Βρες το ρε Πέτρο το ξενοδοχείο αυτό... δεν θυμάμαι το όνομά του!
Θέλω να ξανακάνω το ταξείδι αυτό.
Γράψε μας Πέτρο τα νεώτερα!

εχω ξαναπάει σε αυτά τα μέρη, δες εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=17724 και δεν είναι πια όπως στην ενωμένη Γιουγκοσλαβία. Τώρα βασιλεύει η φτώχια...

Το καλύτερο μέρος σε Ανατολική Ευρώπη που προσωπικά έχω πάει και είναι σε απόσταση βολης είναι το Μπρασόβ στη Ρουμανία (η πόλη είναι στην Ουνέσκο) και όλα τα διπλανά του θέρετρα (Σινάια κτλ).Σίγουρα υπάρχουν πολλά, απλά για χειμερινό τουρισμό είναι το καλύτερο που έχω δει εγώ και άνετα θα ξαναπήγαινα εγώ


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:18.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.