BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   4 καμένα μπεκ και 1 καμενος πολλαπλασιαστήςν σε 320i coupe (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=27850)

gballas 18-04-11 14:48

4 καμένα μπεκ και 1 καμενος πολλαπλασιαστήςν σε 320i coupe
 
καλά ρε παιδιά 18.000km 320i coupe με 4 καμμένα μπεκ και καμμένο πολλαπλασιαστή στον 2ο κύλινδρο?? 1.5 χρόνο καινούργιο αμάξι. Τι σκατα δλδ!?@?#!@ και όλα κάηκαν μονομιας?? Το έχω στον Νταγγουνάκη τώρα.. 100αρα βενζίνη βάζω κ πολυ ελαφριά χρήση! για όνομα δλδ.. Οι πολλαπλασιαστές είδα ότι είναι συνηθισμένο που καίγονται, αλλα τα μπεκ πως και γιατι καίγονται ???

nick7837 18-04-11 14:54

Φιλε δεν εισαι ο μονος οποτε μην στεναχωριεσαι.Εμενα μου ειπαν πως ειναι απο τα καυσιμα διοτι το φαινομενο παρουσιαζεται μονο στην Ελλαδα και για να προλαβω καποιους το συγκεκριμενο μπεκ το φορανε και τα 6κυλινδρα τα οποια δεν εχουν λενε κανενα προβλημα σε αλλες χωρες εκτος απο Ελλαδα.Τι να πω μαλλον ειναι πολυ επιλεκτικα στο καυσιμο και δεν αντεχουν.

gballas 18-04-11 14:58

Ωραία να μας πει η BMW τι βενζίνη να προτιμούμε τότε!! 100αρα ΕΛΙΝ έβαζα τελευταία, κ πριν έβαζα 100αρα ΕΚΟ. Να κάνω μύνηση στο βενζινάδικο? αποδυκνείτεται κάτι κάπως? παπαρια μαντολες..

gballas 18-04-11 14:59

δλδ και εδώ Ζιμπαμπουε είμαστε σαν Κράτος?

6zylindermaniac 18-04-11 15:11

Εντάξει αν είναι ρημάδια τα μοτέρ δε φταίνε οι βενζίνες. Όλοι τα ίδια καύσιμα καίμε πάνω κάτω και είναι απαράδεκτο να τα ρίχνουν όλα εκεί. Τι πάει να πεί οτι είναι επιλεκτικά στη βενζίνη δλδ; Μήπως είναι καποιο αγωνιστικό μοτερ με τρελή συμπίεση ή με μεγάλες απαιτήσεις απο το καύσιμο;; Μήπως είναι κοροιδία να βάζεις τον άλλον να πληρώνει 2€ το λίτρο για 100άρα για να απολαύσει απροβλημάτιστα την κτηνώδη δύναμη των 120-170 ίππων; Μη τρελαθούμε κιόλας. Αν έχουν πρόβλημα στην Ελλάδα και μόνο ας τα φέρνουν με τον Μ43! Κρίμα να έχεις δώσει τα ωραία σου λεφτά και να είσαι στα συνεργεία χωρίς να μπορείς να απολαύσεις ξέγνοιαστα το νεο σου αυτοκίνητο.

performance 18-04-11 15:18

Απαραδεκτη κατασταση.Καμια δικαιολογια απο την μερια της BMW.

gballas 18-04-11 15:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac (Μήνυμα 423637)
Εντάξει αν είναι ρημάδια τα μοτέρ δε φταίνε οι βενζίνες. Όλοι τα ίδια καύσιμα καίμε πάνω κάτω και είναι απαράδεκτο να τα ρίχνουν όλα εκεί. Τι πάει να πεί οτι είναι επιλεκτικά στη βενζίνη δλδ; Μήπως είναι καποιο αγωνιστικό μοτερ με τρελή συμπίεση ή με μεγάλες απαιτήσεις απο το καύσιμο;; Μήπως είναι κοροιδία να βάζεις τον άλλον να πληρώνει 2€ το λίτρο για 100άρα για να απολαύσει απροβλημάτιστα την κτηνώδη δύναμη των 120-170 ίππων; Μη τρελαθούμε κιόλας. Αν έχουν πρόβλημα στην Ελλάδα και μόνο ας τα φέρνουν με τον Μ43! Κρίμα να έχεις δώσει τα ωραία σου λεφτά και να είσαι στα συνεργεία χωρίς να μπορείς να απολαύσεις ξέγνοιαστα το νεο σου αυτοκίνητο.

εμ.. καλα τα λες! Κάτσε να δούμε τώρα γέλια που μου παν σήμερα ότι υπάρχει έλλειψη σε πολλαπλασιαστές σε όλη την Ελλάδα.. κατσε κατσε, έρχεται κ Πάσχα.. θα τα ακούσουν καλα

gregE36 18-04-11 15:27

τι μαρκας ειναι τα μπεκ και οι πολαπλασιαστες?

VirusX2 18-04-11 15:42

Παιδια επιδη την ξερω καλα την ιστορια με την βενζινη οταν ερχετε ελλαδα με τα τανκερ οι μισες και βαλε ελλινικες φιρμες απο την ιδια βανα βαζουνε... Μην γελιεστε...

gballas 18-04-11 15:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gregE36 (Μήνυμα 423647)
τι μαρκας ειναι τα μπεκ και οι πολαπλασιαστες?

φιλε μου αν ρωτάς εμένα δεν έχω ιδέα. Μπορώ να ρωτήσω τον Νταγκουνάκη να μου πουν ..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:56.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.