BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Ελαστικά: χαμηλές τιμές (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=30168)

KAZA 23-12-15 10:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από KAZA (Μήνυμα 509765)
Σε: 205/50/15 έχουμε τα παρακάτω
1)Hankook Ventus Prime 2 K115
2)Continental Conti Premium Contact 2

Υπάρχει εναλλακτική - σκέψη για: 195/50/15 έχουμε τα παρακάτω
1)Goodyear Efficientgrip Performance
2)Dunlop Sport Bluresponse *Με χείλος προστασίας ζάντας
3)Continental Conti Premium Contact 5
4)Continental Conti Premium Contact 2 *Με χείλος προστασίας ζάντας
5)Pirelli Cinturato P1 Verde
6)Pirelli Cinturato P1

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι από τα παραπάνω και έχει να μου πει κάτι προς αποφυγή θα το εκτιμούσα όπως και κάποια άλλη δοκιμασμένη πρόταση :cheers:

Δεν έχει δοκιμάσει κανένας κάτι από τα παραπάνω ..... ;
Έστω διαφορετική διάσταση συμπεριφορά να ξέρω , ααργούνζεσταθούν από κρατημα;

fourna7 23-12-15 15:50

Καλησπέρα φιλε ΚΑΖΑ..
Εγω προσφατα φορεσα τα μπλουρισπονς σε 116 (205/55/16)...ειναι ανετα και αθορυβα (ειδικα σε σχεση με τα ρφτ τα οποια αντικατεστησα)...ζεσταινονται γρηγορα και απο κρατηματα το αμαξι ειναι οπως πρεπει. Δεν εχω ακομα εμπειρiα απο βρεγμενο....

topmar 23-12-15 16:33

Φοράει το όχημα της συζύγου (ένα τρισάθλιο Opel Astra H 1.4 με 90 ατίθασα άλογα!!) τα Goodyear Efficientgrip Performance, σε 195/65/15.

Έχει κάνει κοντά 14.000 ΚΜ έως τώρα, από φθορά είναι πολύ καλό, αργεί να φαγωθεί. Όταν είναι κρύο, δεν έχει προσφυση στην άθλια άσφαλτο της πόλης, σπιναρει σαν χαζό ακόμα και με τα 90 ατια! !!!! Όταν ζεσταθεί, κρατάει σχετικά καλά, σε επαρχιακή οδό δοκιμασμένο. Σε βρεγμένο δρόμο θα το χαρακτήριζα ικανοποιητικό απλά, τίποτα ιδιαίτερο.

Αυτά τα ολίγα. ....

KAZA 26-12-15 19:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fourna7 (Μήνυμα 509820)
Καλησπέρα φιλε ΚΑΖΑ..
Εγω προσφατα φορεσα τα μπλουρισπονς σε 116 (205/55/16)...ειναι ανετα και αθορυβα (ειδικα σε σχεση με τα ρφτ τα οποια αντικατεστησα)...ζεσταινονται γρηγορα και απο κρατηματα το αμαξι ειναι οπως πρεπει. Δεν εχω ακομα εμπειρiα απο βρεγμενο....


Χρόνια πολλά....
Ευχαριστώ φίλος και εγώ μάλλον κατα εκεί κλείνω.....

KAZA 26-12-15 19:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από topmar (Μήνυμα 509821)
Φοράει το όχημα της συζύγου (ένα τρισάθλιο Opel Astra H 1.4 με 90 ατίθασα άλογα!!) τα Goodyear Efficientgrip Performance, σε 195/65/15.

Έχει κάνει κοντά 14.000 ΚΜ έως τώρα, από φθορά είναι πολύ καλό, αργεί να φαγωθεί. Όταν είναι κρύο, δεν έχει προσφυση στην άθλια άσφαλτο της πόλης, σπιναρει σαν χαζό ακόμα και με τα 90 ατια! !!!! Όταν ζεσταθεί, κρατάει σχετικά καλά, σε επαρχιακή οδό δοκιμασμένο. Σε βρεγμένο δρόμο θα το χαρακτήριζα ικανοποιητικό απλά, τίποτα ιδιαίτερο.

Αυτά τα ολίγα. ....

Χρόνια πολλά....
Τόσο χάλια Μάριε ...δεν το περίμενα! Άρα φαντάσου τι θα κάνει το δικό μου με τα 102 αφηνιασμενα άλογα επιβήτορες....Όχι μόνο θα ξηλώσει την άσφαλτο ....στο 3Α θα φτάσω!

topmar 26-12-15 19:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από KAZA (Μήνυμα 509849)
Χρόνια πολλά....
Τόσο χάλια Μάριε ...δεν το περίμενα! Άρα φαντάσου τι θα κάνει το δικό μου με τα 102 αφηνιασμενα άλογα επιβήτορες....Όχι μόνο θα ξηλώσει την άσφαλτο ....στο 3Α θα φτάσω!

Χαχαχαχαχα.. ...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:44.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.