BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Αγορά Μ3 Ε36 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=29284)

andreas_R 20-12-11 13:25

Αγορά Μ3 Ε36
 
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1961559/

γνωριζει καποιος κατι για αυτο το αμαξι?

Ευχαριστωωωω

InsaneDriver 20-12-11 15:22

Ψάχνει να πάρει Μ3 ο Ανδρέας...

E36 M3 USA 20-12-11 15:32

Δεν ειναι του 98 ειναι 93-94

andreas_R 20-12-11 15:34

Και πως τα ξεχωριζω?

E36 RULES!! 20-12-11 16:18

Εχουν πολλα διαφορετικα τα πρωτα Ε36, με τα ενδιαμεσα, και με τα τελευταία..

Τα χοντρά (και οσα ξερω με σιγουριά βασικα :D) Ημερομηνίες τις μπερδεύω..
Aπ'εξω:
Καρδιές μπροστά, αρχικά ειχαν τις πιο λεπτές, μετα (94? 95?) μπηκαν αυτές που εχει αυτο στη link που ειναι πιο φουσκωτές.. (Ειναι ευκολη αλλαγή ομως, επομενως αν δεις ενα με φουσκωτες μην το κρινεις μονο απο αυτο οτι ειναι καινουριο. Θελει αλλαγη και το ''μουστακι'' γυρω απο τις καρδιες, αλλα κ αυτο ευκολο ειναι)
Φλας πλαϊνά, τα πρωτα-πρωτα (91-93? 94? Καπου εκει) δεν ειχαν καθολου στο φτερό. Μετα (94?-96) ειχαν αυτα με το πλαισιάκι σαν αυτα της αγγελίας. Τα τελευταία (97-99) ειχαν πιο λεπτά φλασάκια, τα οποια δεν ειχαν πλαισιο!
Φανάρια μπροστά, τα πρώτα ειχαν projector (πολλοι φωναζουν οτι τελικα projector ειχαν τα μετεπειτα, αλλα το δικο μας ειναι 1991 και εχει projector zkw, επομενως FACT!)
Εχω την εντυπωση οτι και τα φλας απο πορτοκαλι εγιναν λευκα στα Μ3, αλλα παιζει και να κανω λαθος, αλλα και παλι 30ευρω εχουν τα replica, και αλλαζουν πανευκολα, μην τα εμπιστεύεσαι.

Πλαινά sideskirts λιγο διαφορετικά επισης..

Στα μη-Μ αλλαξαν οι προφυλακτηρες μπροστα αλλα δεν μας ενδιαφερει εδω..

Eσωτερικό:
Καθολου αεροσακος, υστερα αεροσακος οδηγου, ύστερα αεροσακος συνοδηγού. Καπου ειχε αναφερθεί σχετικά προσφατα οτι του συνοδηγου δεν ηταν απαραιτητος αρα δεν ειναι σταθερο κριτηριο? Δεν θυμαμαι γμτ, μη σε παρω στο λαιμο μου!
Παλι, περιστροφικά χειριστίρια καλοριφέρ, μετά εγιναν ψηφιακά, αλλά δεν ξερω αν ηταν στανταρ μετα το ψηφιακο ή αν μπορουσες να εχεις περιστροφικο..
Επισης αλλαξαν τα τιμονια..

Προσπάθησα να αποφυγω παραπληροφόρηση, οποιος ξερει παραπανω ας συνδράμει :D

ThaNOS E46coupe 20-12-11 16:27

νομίζω οτι στα "99 άρια είχαν αερόσακους και στις πόρτες. πάντως αυτό δέν είναι 99 με τίποτα.
με το τιμόνι που βλέπω είναι γύρω στο 91-93. αλλα και πάλια αυτό δέ λέει τίποτα.

Επίσης αυτό που βλεπω είναι οτι έχει το μικρό OBC. δέν ξέρω άν τον πειράζει τον αντρέα...

TSAF 20-12-11 16:34

Ετσι για την ιστορια παντως πωλειται Ε36 Μ3 (S50 B30) Γ Ν Η Σ Ι Ο / ΕΛΛΗΝΙΚΟ – Ιntercar και οχι μετατροπη. Το αυτοκινητο ειναι Α Ρ Ι Σ Τ Ο, ατρακαριστο, αβαφο με ηλεκτρικη οροφη, full extra και προσφατα απο γενικη επισκευη στο μοτερ απο τον Κο Βουδουρη. Το αυτοκινητο ανηκει σε κολλητο μου φιλο ο οποιος προσφατα αγορασε το δικο μου Ε30. Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε τον Κο. Κωσταντινο Βεκρη η kotsos is σε pm εδω μεσα - τηλ: 6944 683467.

andreas_R 20-12-11 16:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe (Μήνυμα 449752)
νομίζω οτι στα "99 άρια είχαν αερόσακους και στις πόρτες. πάντως αυτό δέν είναι 99 με τίποτα.
με το τιμόνι που βλέπω είναι γύρω στο 91-93. αλλα και πάλια αυτό δέ λέει τίποτα.

Επίσης αυτό που βλεπω είναι οτι έχει το μικρό OBC. δέν ξέρω άν τον πειράζει τον αντρέα...

μικρο obc???

on board computer?

andreas_R 20-12-11 16:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TSAF (Μήνυμα 449753)
Ετσι για την ιστορια παντως πωλειται Ε36 Μ3 (S50 B30) Γ Ν Η Σ Ι Ο / ΕΛΛΗΝΙΚΟ – Ιntercar και οχι μετατροπη. Το αυτοκινητο ειναι Α Ρ Ι Σ Τ Ο, ατρακαριστο, αβαφο με ηλεκτρικη οροφη, full extra και προσφατα απο γενικη επισκευη στο μοτερ απο τον Κο Βουδουρη. Το αυτοκινητο ανηκει σε κολλητο μου φιλο ο οποιος προσφατα αγορασε το δικο μου Ε30. Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε τον Κο. Κωσταντινο Βεκρη η kotsos is σε pm εδω μεσα - τηλ: 6944 683467.

Γενικη επισκευη στα ποσα χλμ θελουν περιπου με μια μεικτη χρηση ας πουμε.

Δε μπορω αλλες γενικες επισκευες!!!:yipee:

ThaNOS E46coupe 20-12-11 16:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreas_R (Μήνυμα 449755)
μικρο obc???

on board computer?

ναι!!! :wub:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:41.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.