BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Μικρά ή μεγάλα προβλήματα της σειράς 1 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=8150)

116sport 23-08-08 11:41

...μου συνεβη 2 φορες στις 2 τελευταιες μερες.οταν πηγα να ξεκινησω εβγαλε μια λθχνια που εδειχνε το τιμονι κ ενα κλειδι (κιτρινο χρωμα).στο εντωμεταξυ ακουστηκε κατι σαν να ξεκουρδιστηκε οταν εβαλα το κλειδι πριν πατησω το σταρτ .μετα απο 3 προσπαθεις περιπου κ στις 2 φορες πηρε μπρος.
το κακο ειναι οτι αυριο πρεπει να κανω ενα ταξιδι κ δε ξερω τι να κανω?να το αναβαλω κ να παω τη δευτεα στην αντιπροσωπεια η δεν ειναι κατι σοβαρο?ειχε κανεις κατι παρομοιο?
ευχαριστω

spaka 26-08-08 16:34

Δεν ειναι τιποτα φιλε απλα ετυχε να κλειδωσει 2 φορες το τιμονι σου. Οπως σε ολα τα αυτοκινητο ετσι και σε αυτο κλειδωνει το τιμονι. Με την διαφορα εδω οτι δεν εχεις κλειδι να το γυρισεις λιγο δεξια-αριστερα να ξεκλειδωσει. Την διαδικασια αυτη την κανει μονο του και αυτο καμια φορα ακουγεται. Εγω λεω οτι δεν ειναι τιποτα. εκτος φυσικα αν στο κανει καθε φορα και συνεχεια οποτε τοτε να ανησυχησεις να το κοιταξεις

bimmer-corfu 26-08-08 17:58

Φίλε σε 316 Ε90 γνωστού χρειάστηκε να αλλαχτεί η κολώνα τιμονιού επειδή άναβε αυτή η ένδειξη συνέχεια και κάθε τόσο κλείδωνε το τιμόνι χωρίς να μπορεί να ξεκλειδώσει. Επειδή δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στη Κέρκυρα, το αμάξι πήγε Πάτρα και μαζί με τα μεταφορικά κόστισε 300 Ευρώ περίπου.
Αν ψάξεις σε αυτό το thread έχει αναφερθεί αυτή η βλάβη σε σειρά 1. Μπες στο κόπο να ρίξεις μια ματιά γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι σε μερικές περιπτώσεις αλλάχτηκε κολώνα χωρίς χρέωση απο τη BMW

nocarder 26-08-08 18:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από spaka (Μήνυμα 212977)
Δεν ειναι τιποτα φιλε απλα ετυχε να κλειδωσει 2 φορες το τιμονι σου. Οπως σε ολα τα αυτοκινητο ετσι και σε αυτο κλειδωνει το τιμονι. Με την διαφορα εδω οτι δεν εχεις κλειδι να το γυρισεις λιγο δεξια-αριστερα να ξεκλειδωσει. Την διαδικασια αυτη την κανει μονο του και αυτο καμια φορα ακουγεται. Εγω λεω οτι δεν ειναι τιποτα. εκτος φυσικα αν στο κανει καθε φορα και συνεχεια οποτε τοτε να ανησυχησεις να το κοιταξεις

Το να κλειδώνει στα κουτουρού το τιμόνι "δεν είναι τίποτα"...???

spaka 27-08-08 16:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nocarder (Μήνυμα 213010)
Το να κλειδώνει στα κουτουρού το τιμόνι "δεν είναι τίποτα"...???

Καταρχιν εγραψες οτι αυτο συνεβει 2 φορες και αν διαβασες στο τελος του post μου γραφω οτι αν στο κανει συνεχεια τοτε ναι εινια προβλημα να πας να το κοιταξεις. Τωρα αν απλα ετυχε 2 φορες να κλειδωσει το τιμονι (την ωρα που βγαινουμε καμια φορα κρατιομαστε απο το τιμονι και αυτο κλειδωνει) δεν ειναι τιποτα. και ο θορυβος που κανει στο ξεκλειδωμα εμενα μου ακουγεται φυσιολογικος. Επειδη και μενα την πρωτη φορα που κλειδωσε-ξεκλειδωσε το τιμονι μου τρομαξα για το θορυβο και ειπα να σε καθησυχασω. Ψαξτο και postare αν εχεις οντως προβλημα.

nocarder 27-08-08 20:52

Λέει ότι του κλέιδωσε το τιμόνι όταν πήγε να ξεκινήσει....όχι ήταν ήδη κλειδωμένο...και μετα πήρε μπρος με την τρίτη προσπάθεια, αυτό "δεν είναι τίποτα" ???

Έστω και μια φορά να το κάνει...αυτό σημαίνει ότι "δεν είναι τίποτα"???

stefanos_cool 27-08-08 21:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nikosdov116i (Μήνυμα 197100)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SOFTWARE ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ.ΣΤΑ ΠΤΩΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 116i ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΟ ΑΥΤ/ΤΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΚΡΥΟ ΚΟΜΠΙΑΖΕ,Η ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ ΗΤΑΝ ΝΩΧΕΛΙΚΗ,ΓΕΝΙΚΑ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕ.Η BMW ΟΜΩΣ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SOFTWARE v29.1.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΕ 9 ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ ,ΣΕ'ΜΕΝΑ ΣΕ 13.ΑΥΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ SOFTWARE ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ.ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΕΜΕΝΕ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 68ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΞΙΖΕΙ.


Φίλε μου γεια σου!

Αν θέλεις γράφε με πεζά! Για να μπορούμε να σε παρακολουθούμε και να είμαστε και σωστοί σύμφωνα με τους κανόνες του forum. Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php?langid=3

Πάντα φιλικά,

Στέφανος

spaka 28-08-08 13:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nocarder (Μήνυμα 213205)
Λέει ότι του κλέιδωσε το τιμόνι όταν πήγε να ξεκινήσει....όχι ήταν ήδη κλειδωμένο...και μετα πήρε μπρος με την τρίτη προσπάθεια, αυτό "δεν είναι τίποτα" ???

Έστω και μια φορά να το κάνει...αυτό σημαίνει ότι "δεν είναι τίποτα"???


Ελεος ρε παιδια πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο τι εγραψε και τι δεν εγραψε ο αλλος και τι ηθελε να πει. Ας το παει να το δει ο ανθρωπος να υσηχασει κιαυτος και εμεις. Οταν ανεφερε ο ανθρωπος οτι του αναβει το λαμπακι με το τιμονι και την κλειδαρια νομιζα οτι δεν του ειχε ξανατυχει να του κλειδωσει το τιμονι και γιαυτο εγραψα οτι δεν ειναι τιποτα. Τωρα αντι να εστιαζεις στο προβλημα εσυ ασχολησε με το τι εγραψα εγω. Οκ...

spaka 28-08-08 13:47

Επισης να γραψω το προβλημα που μου παρουσιαστηκε εχθες το βραδυ και λυθηκε σημερα το πρωι. Ολη μερα το αυτοκινητο λειτουργουσε ρολοι. Το βραδυ το παιρνω να βγω βολτα κανω 100μετρα το σβηνω να παρω τσιγαρα και οταν το ξαναεβαλα μπρος ο κινητηρας ρεταριζε και χοροπηδουσε ολοκληρος. Το αφησα οπως ειναι ,σημερα πηρα τηλεφωνο στην οδικη και ηρθε ενας τυπος με το Χ5 BMW Servise (εγω νομιζα οτι θα το φορτωναμε και θα πηγαινε αντιπρωσοπεια).. Συνδεσε τα μπλιμπλικια του πανω και του εβγαλε βλαβη στον 4ο κυλινδρο. Αλλαξε επιτοπου τον πολλαπλασιαστη και το προβλημα λυθηκε. Οποτε ας πω απο μερους μου ενα μπραβο στη BMW Hellas για την ολη εξυπηρετηση.. Ελπιζω να ηταν ελατωματικο το συγκεκριμενο ανταλακτικο και να μην υπαρχει αλλο θεμα στο αυτοκινητο.

bimmer-corfu 28-08-08 13:54

Μα καλά τι κακό είναι αυτό με τους πολλαπλασιαστές? Είναι 3-4 χρονάκια που έχει αρχίσει αυτό το τροπάριο με όλες τις BMW και συνεχίζει...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:11.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.