BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Νέα σειρά 3 (2012) (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25517)

120ihatch 12-07-10 21:21

Νέα σειρά 3 (2012)
 
........... και στη νέα σειρά 3 κάνουν τεστ αντοχής πίσω καθίσματος καθώς και αλλαγής συμπεριφοράς με διαφοροποίηση της κατανομή βάρους (,,,,):takecover


http://www.youtube.com/watch?v=HIIHLQ1wZl4&NR=1

ThaNOS E46coupe 14-07-10 14:56

πώς το κάναν έτσι το κακόμοιρο.....

montoya 21-07-10 17:26

http://www.autotriti.gr/jpg/autotrit...EWS/21bmw1.jpg
http://www.autotriti.gr/jpg/AUTOTRIT...ws/bmwscoo.jpg
Έχοντας περάσει σχεδόν με άριστα όλα τα… διαγωνίσματα της πέμπτης (γενιάς), η BMW Σειρά 3 ετοιμάζεται να προχωρήσει στην επόμενη τάξη, διαθέτοντας ως εφόδια τους νέους, πιο οικονομικούς και ισχυρούς κινητήρες, αλλά και τα περισσότερο premium χαρακτηριστικά σε εμφάνιση και εσωτερικό.
http://www.autotriti.gr/data/news/pr...news/95957.asp

Dim77 22-07-10 08:49

Ελπίζω πραγματικά να βγεί ΕΤΣΙ για να μην θέλω να το πάρω. (και να χρειάζονται 40-50.000 ευρώ για μια απλή έκδοση με μεσαίο κινητήρα).

Μετά μας φταίει η Νισαν και οι διαφημίσεις της :owned:

120ihatch 22-07-10 10:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 389113)
Ελπίζω πραγματικά να βγεί ΕΤΣΙ για να μην θέλω να το πάρω. (και να χρειάζονται 40-50.000 ευρώ για μια απλή έκδοση με μεσαίο κινητήρα).

Μετά μας φταίει η Νισαν και οι διαφημίσεις της :owned:


Έλα ντε.....

stelmaniac 22-07-10 17:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 389113)
Ελπίζω πραγματικά να βγεί ΕΤΣΙ για να μην θέλω να το πάρω. (και να χρειάζονται 40-50.000 ευρώ για μια απλή έκδοση με μεσαίο κινητήρα).

Μετά μας φταίει η Νισαν και οι διαφημίσεις της :owned:

χαχαχαχα!! μπα...πιστευω οτι θα βγει ακομα πιο...αμερικανικο,δηλαδη ασχημοτερο..!!!
και μετα απο 50 χρονια ο εγγονος σου αφισες Ε46 θα εχει στο δωματιο του Δημητρη...:wub:

Action Man 22-07-10 17:45

Δυστηχώς,η Αμερικλάνικη αγορά είναι η δυνατότερη και όλοι φτιάχνουν πράγματα στα μέτρα τους.

montoya 22-07-10 19:12

Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά πολλές φορές το νέο μας φαίνεται άσχημο (ίσως μάλιστα οι φωτογραφίες να απέχουν από την πραγματικότητα). Όταν είδα την Ε90 είπα πως δεν θα αλλάξω το 46άρι με τίποτα αλλά τώρα λέω ακριβώς το αντίθετο. Γούστα είναι αυτά και κολλήματα....

thomelef 22-07-10 20:50

αισχροαηδιαστικά κακάσχημο.
εεε είπαν οι άνθρωποι...αφού θα τα κάνουμε σκατά με τα τούρμπο, ας του μαμήσουμε και του
σκάφους λίγο τη μανούλα.

montoya 22-07-10 20:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thomelef (Μήνυμα 389193)
αφού θα τα κάνουμε σκατά με τα τούρμπο

Αυτό το συμπέρασμα πως το έβγαλες?

ziaba 22-07-10 22:30

Καλο ειναι θα δουμε ακομα πως θα ναι σε 2 πορτο

individual 23-07-10 07:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 389081)
http://www.autotriti.gr/jpg/autotrit...EWS/21bmw1.jpg
http://www.autotriti.gr/jpg/AUTOTRIT...ws/bmwscoo.jpg
Έχοντας περάσει σχεδόν με άριστα όλα τα… διαγωνίσματα της πέμπτης (γενιάς), η BMW Σειρά 3 ετοιμάζεται να προχωρήσει στην επόμενη τάξη, διαθέτοντας ως εφόδια τους νέους, πιο οικονομικούς και ισχυρούς κινητήρες, αλλά και τα περισσότερο premium χαρακτηριστικά σε εμφάνιση και εσωτερικό.
http://www.autotriti.gr/data/news/pr...news/95957.asp





μου θυμιζει την καινουρια 5αρα απο μπροστα........η κανω λαθος?????

Nikos120i 23-07-10 09:08

Μην βιάζεστε να κρίνετε ένα σχέδιο από τις ικανότητες photoshop ενός καλλιτέχνη.

Ας περιμένουμε να πέσει λίγο καμουφλάζ ακόμα.

Dim77 23-07-10 14:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 389189)
Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά πολλές φορές το νέο μας φαίνεται άσχημο (ίσως μάλιστα οι φωτογραφίες να απέχουν από την πραγματικότητα). Όταν είδα την Ε90 είπα πως δεν θα αλλάξω το 46άρι με τίποτα αλλά τώρα λέω ακριβώς το αντίθετο. Γούστα είναι αυτά και κολλήματα....

Μπά, εμένα το 2005-2006 μου άρεσε το Ε90...όσο πέρναγε ο καιρός τόσο μου φαινόταν ασχημότερο (με εξαίρεση το mpack που μου άρεσε λίγο)
Το ίδιο και με το Ε92...μια μου φαίνεται καλούτσικο, μια....ανούσιο (δε ξέρω πως να το χαρακτηρίσω, πάντως δεν είναι άσχημο).
Σημειωτέον ότι είμαι από αυτούς που πιστεύουν στη συνήθεια του σχήματος όσο το βλέπεις. Δε ξέρω κάτι πάει στραβά με τα νέα (μετά το 2003) μοντέλα της BMW.
Γιατί μια Ε39 ΠΑΝΤΑ φαινόταν και φαίνεται υπέροχη? Μια Ε38...ακόμα πιο πολύ...μια Ε34, μια Ε36, μια Ε30 κλπ κλπ....
Κάτι κάνουν λάθος.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thomelef (Μήνυμα 389193)
αισχροαηδιαστικά κακάσχημο.
εεε είπαν οι άνθρωποι...αφού θα τα κάνουμε σκατά με τα τούρμπο, ας του μαμήσουμε και του
σκάφους λίγο τη μανούλα.

χαχαχα φοβερό!!

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac (Μήνυμα 389185)
χαχαχαχα!! μπα...πιστευω οτι θα βγει ακομα πιο...αμερικανικο,δηλαδη ασχημοτερο..!!!
και μετα απο 50 χρονια ο εγγονος σου αφισες Ε46 θα εχει στο δωματιο του Δημητρη...:wub:

Αν βγεί και σειρά 3 GT θα γίνει δημοψήφισμα για το ασχημότερο αυτοκίνητο όλων των εποχών (θα μοιραστεί στο τέλος το βραβείο με τη σειρά 5 GT και 3ο θα βγεί το ssangyong kyron ή κάπως έτσι).

drmdtsap 23-07-10 14:15

εγω δεν καταλαβαινω το ασχημο με τι κριτηρια το λετε και οτι η e46 ειναι η ομορφοτερη bmw ολων των εποχων....δηλαδη τοσοι ανθρωποι που δουλευουν στο τμημα σχεδιασης δεν ξερουν τι τους γινεται και ξερετε εσεις που τα λετε αυτα καλυτερα...δε λεω η e46 ειναι ομορφη, αλλα μη τα ισοπεδωνουμε ολα. αλλο να λες την αποψη σου λεγοντας μ αρεσει η οχι και αλλο να τα ισοπεδωνουμε ολα με μια απολυτη εκφραση.
Επι του θεματος... η δικη μου αποψη για το μοντελο ειναι οτι εμενα μου αρεσει...

Dim77 23-07-10 14:20

Δεν το λένε όλοι.
Οι πιο όμορφες κατά τη γνώμη μου είναι οι : Ε38 (σειρά 7 1994-2001) και Ε39 (σειρά 5 1995-2003).

Η Ε46 είναι πολύ όμορφη και ακολουθεί βασικές γραμμές της Ε39. Είναι και πιο προσιτή και έχει κυκλοφορήσει πολύ, είναι και όμορφη και γιαυτό την έχουν αγαπήσει αρκετοί.

ThaNOS E46coupe 23-07-10 14:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 389277)
Δεν το λένε όλοι.
Οι πιο όμορφες κατά τη γνώμη μου είναι οι : Ε38 (σειρά 7 1994-2001) και Ε39 (σειρά 5 1995-2003).

Η Ε46 είναι πολύ όμορφη και ακολουθεί βασικές γραμμές της Ε39. Είναι και πιο προσιτή και έχει κυκλοφορήσει πολύ, είναι και όμορφη και γιαυτό την έχουν αγαπήσει αρκετοί.

θα συμφωνήσωμε το δημήτρη....!!!!!:jumpgirl:

stelmaniac 23-07-10 14:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από drmdtsap (Μήνυμα 389275)
εγω δεν καταλαβαινω το ασχημο με τι κριτηρια το λετε και οτι η e46 ειναι η ομορφοτερη bmw ολων των εποχων....δηλαδη τοσοι ανθρωποι που δουλευουν στο τμημα σχεδιασης δεν ξερουν τι τους γινεται και ξερετε εσεις που τα λετε αυτα καλυτερα...δε λεω η e46 ειναι ομορφη, αλλα μη τα ισοπεδωνουμε ολα. αλλο να λες την αποψη σου λεγοντας μ αρεσει η οχι και αλλο να τα ισοπεδωνουμε ολα με μια απολυτη εκφραση.
Επι του θεματος... η δικη μου αποψη για το μοντελο ειναι οτι εμενα μου αρεσει...

κοιταξε φιλε, υπαρχει μια ειδοποιος διαφορα στο θεμα περα απ'το γουστο: Η μπεμβε δεν ξεκινησε με τις Ε46 (οπως εθελοτυφλουν οι αγνοουν οι πιτσιρικαδες) αλλα ΤΕΛΕΙΩΣΕ με αυτες. Το ξαναειπα...δυστυχως το γουστο πλεον παρασερνει τους σχεδιαστες και οχι το αντιθετο...και το γουστο των σημερινων (αμερικανων) ανθρωπων εχει τα χαλια του...Παντως οποιος προτιμα αισθητικα μια 5αρα GT αντι μιας Ε39 πρεπει να επισκεφθει εναν καλο οφθαλμιατρο...:party:

Action Man 23-07-10 14:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 389277)
Δεν το λένε όλοι.
Οι πιο όμορφες κατά τη γνώμη μου είναι οι : Ε38 (σειρά 7 1994-2001) και Ε39 (σειρά 5 1995-2003).

Η Ε46 είναι πολύ όμορφη και ακολουθεί βασικές γραμμές της Ε39. Είναι και πιο προσιτή και έχει κυκλοφορήσει πολύ, είναι και όμορφη και γιαυτό την έχουν αγαπήσει αρκετοί.

+1

Αυτό ακριβώς.


(βέβαια,η πιο όμορφη είναι η Ε30....αλλά εγώ είμαι κολλημένος και δεν μπορώ να την κρίνω αντικειμενικά....μην το ψάχνετε!:drive2:)

stelmaniac 23-07-10 14:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 389277)
Οι πιο όμορφες κατά τη γνώμη μου είναι οι : Ε38 (σειρά 7 1994-2001) και Ε39 (σειρά 5 1995-2003).
.

Ξερω εγω γιατι γουσταρεις Ε39 να πουμε, καθοσον τη σχεδιασε Ιαπων ριζοφαγος κιτρινιαρης, νομιζω?? :drive2: :scratchch :takecover χαχαχα...!!!!

TAZ118! 23-07-10 15:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 389277)
Δεν το λένε όλοι.
Οι πιο όμορφες κατά τη γνώμη μου είναι οι : Ε38 (σειρά 7 1994-2001) και Ε39 (σειρά 5 1995-2003).

Η Ε46 είναι πολύ όμορφη και ακολουθεί βασικές γραμμές της Ε39. Είναι και πιο προσιτή και έχει κυκλοφορήσει πολύ, είναι και όμορφη και γιαυτό την έχουν αγαπήσει αρκετοί.

Οι Ε38/Ε39 ειναι εξαιρετικοι συνδυασμοι κομψοτητας-σπορ σχεδιασμου....
Οι πλεον κλασσικες BMW....
Η Ε30 ''πεθανε'' σχεδιαστικα μολις παρουσιαστικε η Ε36...Μια καλοσυντηρημενη Ε36 ακομα τραβαει τα βλεμματα.Μια Ε30 απλως δεν υπαρχει...Πολυ μπαναλ....Πολυ ομορφη η Ε46-ισως το πιο ομορφο και κομψο κουπε της εποχης του -αλλα οι Ε92/93 ειναι αλλου....

montoya 23-07-10 16:09

Η Ε46 μου άρεσε μόνο το πακέτο Μ. Τα άλλα ήταν γλυκανάλατα. Ποτέ μου δεν τα ζαχάρωσα. (καλά ρε, μην βαράτε όλοι μαζί :))
Στην Ε90 οι διαφορές Μ με απλή δεν είναι τόσο κραυγαλέες.

thanblan 23-07-10 17:51

σωστό Μ και απλή ε-90 μικρή η διαφορά.
στις 5άρες κάνει διαφορά μεγάλη

individual 24-07-10 01:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 389277)
Δεν το λένε όλοι.
Οι πιο όμορφες κατά τη γνώμη μου είναι οι : Ε38 (σειρά 7 1994-2001) και Ε39 (σειρά 5 1995-2003).

Η Ε46 είναι πολύ όμορφη και ακολουθεί βασικές γραμμές της Ε39. Είναι και πιο προσιτή και έχει κυκλοφορήσει πολύ, είναι και όμορφη και γιαυτό την έχουν αγαπήσει αρκετοί.



ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!

Nikos120i 24-07-10 17:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 389304)
Στην Ε90 οι διαφορές Μ με απλή δεν είναι τόσο κραυγαλέες.

Διαφωνώ...οι διαφορές Μ-pack (αν αυτό εννοείς) με απλή είναι τεράστιες! Άλλος προφυλακτήρας εμπρός, άλλος πίσω, άλλες ζάντες, χαμηλωμένη και στο εσωτερικό καλύτερο τιμόνι, καθίσματα, μαύρος ουρανός και πιο κοντός λεβιές.

montoya 25-07-10 21:15

Ο.Κ. Δεν λέω πως είναι ίδια. Απλά στην Ε46 έκανε ΜΠΑΜ. Το ξεχώριζες από χιλιόμετρα μακριά ειδικά η εμπρός μάσκα. Στην Ε90 πρέπει να ρίξεις μια πιο προσεκτική ματιά (εγώ τουλάχιστον)
Αναφέρομαι πάντα σε εμφάνιση.

Nikos120i 25-07-10 23:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 389455)
Ο.Κ. Δεν λέω πως είναι ίδια. Απλά στην Ε46 έκανε ΜΠΑΜ. Το ξεχώριζες από χιλιόμετρα μακριά ειδικά η εμπρός μάσκα. Στην Ε90 πρέπει να ρίξεις μια πιο προσεκτική ματιά (εγώ τουλάχιστον)
Αναφέρομαι πάντα σε εμφάνιση.

Νομίζω ότι οι διαφορές είναι περισσότερο από ευκρινείς:

http://i.d.com.com/i/dl/media/dlimag...231_large.jpeg

http://a.imageshack.us/img487/5334/t...realdiazn3.jpg

JuNiOr_ 26-07-10 10:04

τα 90-92αρια θα γινουν ομορφοτερα οταν φτηνηνουν κι αλλο..:)
Τα νεα bmw,και πιο συγκεκριμενα η νεα 5αρα και η Ζ4 εχουν καπως πιο ιταλικο...σχεδιασσμο.Για τη νεα 3αρα δε ξερω,ποτε δν με ενθουσιαζαν τα 3er sedan της φιρμας...

PanosB 26-07-10 12:14

Εγώ νομίζω οτι όσον αφορά την σειρά 3 εκεί που έχει αρχίσει να χάνει έδαφος στο κομάτι του σχεδιασμού είναι στα sedan μοντέλα. Θεωρώ οτι η Ε90 δεν είναι και οτι πιο ωραίο σχεδιαστικά έχει βγάλει η αγαπημένη μας εταιρεία. Θα το χαρακτήριζα κάπως αδιάφορο. Σε αντίθεση με τα sedan της Ε46 και Ε36 που είχαν έναν ξεχωριστό χαρακτήρα. Όσον αφορά όμως το coupe Ε92 νομίζω οτι θα το αδικούσαμε αν λέγαμε οτι δεν είναι ένα όμορφο αυτοκίνητο. Ίσως θα έπρεπε απλά να έχει μερικά επιπλέον στοιχεία που να το κάνουν λίγο πιο ξεχωριστό. Επίσης κατά την δική μου άποψη αυτό που έχει αλλάξει κάπως στο σχεδιασμό της E92 είναι μια τάση να το κάνουν πιο κυριλέ αν μου επιτρέπεται η έκφραση. Και μιλάω σε σχέση με τις coupe στις σειρές Ε36 και Ε46, που είχαν εμφανώς πιο σπορ χαρακτήρα. Είδικά η E36 που θα την έλεγες πολύ πιο ωμό και σπορ αυτοκίνητο. Η Ε46 ήταν κάπου στη μέση νομίζω με κάποια σπορ στοιχεία και ταυτόχρονα φινέτσα και πολυτέλεια. Ας περιμένουμε να δούμε πως θα είναι η τελική μορφή της νέας 3άρας, και περισσότερο πως θα είναι οι αντίστοιχες coupe και cabrio εκδόσεις.

giannis 116 26-07-10 14:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από JuNiOr_ (Μήνυμα 389476)
τα 90-92αρια θα γινουν ομορφοτερα οταν φτηνηνουν κι αλλο..:)
Τα νεα bmw,και πιο συγκεκριμενα η νεα 5αρα και η Ζ4 εχουν καπως πιο ιταλικο...σχεδιασσμο.Για τη νεα 3αρα δε ξερω,ποτε δν με ενθουσιαζαν τα 3er sedan της φιρμας...

Χαχαχαχα! Καλο!
Βασικα ολα τα BMW θα φαινονται πιο ωραια αν ηταν πιο φτηνα πραγμα που δε βλεπω να γινεται ποτε δυστυχως!

Driver M 26-07-10 14:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 389455)
Ο.Κ. Δεν λέω πως είναι ίδια. Απλά στην Ε46 έκανε ΜΠΑΜ. Το ξεχώριζες από χιλιόμετρα μακριά ειδικά η εμπρός μάσκα. Στην Ε90 πρέπει να ρίξεις μια πιο προσεκτική ματιά (εγώ τουλάχιστον)
Αναφέρομαι πάντα σε εμφάνιση.

Συμφωνώ. Με την εξαίρεση των ζαντών που και εκτός πακέτου Μ υπάρχουν πολύ ωραίες (δε μιλάω για κάτι 16άρες που είναι χειρότερες και από τάσια), εξωτερικά οι διαφορές είναι μικρές.
Εμείς που ξέρουμε από bmw σίγουρα τις καταλαβαίνουμε, κάποιος άσχετος όμως δεν θα τις καταλάβει, τουλάχιστον απευθείας.

Τώρα στο εσωτερικό, οι διαφορές είναι λιγότερο ακόμα εμφανείς.
Η ανάρτηση όμως είναι που πραγματικά αξίζει τον κόπο, από οδηγικής άποψης. Δείχνει και το αμάξι πιο χαμηλωμένο εξωτερικά, αλλά κι αυτό δε νομίζω ότι το καλαλαβαίνει κανείς πλην αυτών που έχουν ασχοληθεί..

Η F30 πάντως, χωρίς να είναι άσχημη, δείχνει κάπως χοντροκομμένη. Κσι η Ε90 πάσχει στο πίσω μέρος, αλλά μπροστά είναι πανέμορφη (κατά τη γνώμη μου καλύτερη και από Ε92), ενώ η καινούρια ούτε μπροστά μου αρέσει ιδιαίτερα. Από το πλάι πάλι, μοιάζει πολύ στην Ε90.

Όπως και να'χει, από φωτογραφίες δε μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα.
Μακάρι από κοντά να είναι καλύτερη και πάνω απ'όλα, να συνεχίσει να είναι κορυφαία οδηγικά όπως οι προκάτοχοί της.

Nikos120i 27-07-10 15:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Driver M (Μήνυμα 389510)
Η F30 πάντως, χωρίς να είναι άσχημη, δείχνει κάπως χοντροκομμένη.


Πως το συμπέρανες αυτό?

thanblan 27-07-10 18:55

η αλήθεια για μένα είναι ότι η Ε-92 είναι μάλον αψεγάδιαστη-αρμονική από την μούρη έως το ΄πίσω μέρος.
η Ε-90 στην μούρη είναι μάλλον ομορφότερη αλλά στο πίσω μέρος χωλαίνει σοβαρά. ούτε η σύνδεση πορτ μπαγκάζ -πίσω παρμπρίζ είναι ιδίαίτερα όμορφη αλλά ούτε και το σχήμα των πίσω φαναριών όπως τα βλέπεις από το πλάι κολακεύουν το αυτοκίνητο.
εάν γίνει πιο αρμονίκό το πίσω μέρος της νέας τριάρας νομίζω ότι έχει γίνει ενα σημαντικό βήμα εμπρός.

Driver M 28-07-10 01:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i (Μήνυμα 389647)
Πως το συμπέρανες αυτό?

Aπό αυτό που βλέπω. Κυρίως η μούρη με την τεράστια εισαγωγή μου φαίνεται ότι θα μπορούσε να είναι αρκετά πιο κομψή.

Πάντως, μια επιθετικότητσ τη βγάζει...

Nikos120i 28-07-10 14:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Driver M (Μήνυμα 389704)
Aπό αυτό που βλέπω. Κυρίως η μούρη με την τεράστια εισαγωγή μου φαίνεται ότι θα μπορούσε να είναι αρκετά πιο κομψή.

Πάντως, μια επιθετικότητσ τη βγάζει...

Μα αυτό που βλέπεις δεν είναι τίποτα παρά η φαντασία ενός καλλιτέχνη με εξαιρετικές ικανότητες στο PS και καμία σχέση με τη πραγματικότητα και τα πρωτότυπα που είναι στο δρόμο έχουν ένα παχύ στρώμα με πλαστικό καμουφλάζ και τυχαία κομμάτια προφυλακτήρα. Δεν έχει επάνω τα κανονικά του κομμάτια και δεν έχει φτάσει σε τέτοιο στάδιο εξέλιξης.

Το εσωτερικό αν πρόσεξες είναι της 1...που δεν θα είναι έτσι προφανώς.

Αυτή τη στιγμή η εξέλιξη επικεντρώνεται σε μηχανικά μέρη (μοτέρ, αναρτήσεις κλπ) και δυναμικές ρυθμίσεις πλαισίου και ανάρτησης.

Το εξωτερικό είναι απλό κάλυμμα και δεν έχει τη του τελική μορφή. Ακόμα και τα φώτα είναι απλές λάμπες για να είναι road legal...ούτε καν δηλαδή τα δικά του γιατί δεν έχει ξεκινήσει η εξέλιξη των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων του αυτοκινήτου.

Άρα...μην κοιτάτε ούτε PS, ούτε τα πρωτότυπα από τόσο νωρίς. Σε ένα χρόνο (ίσως και κάτι λιγότερο) θα "πετάξει" το βαρύ καμουφλάζ από πάνω της και θα δούμε περισσότερα πράγματα.

Γιαυτό σε ρώτησα. :)

Driver M 28-07-10 17:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i (Μήνυμα 389758)
Μα αυτό που βλέπεις δεν είναι τίποτα παρά η φαντασία ενός καλλιτέχνη με εξαιρετικές ικανότητες στο PS και καμία σχέση με τη πραγματικότητα και τα πρωτότυπα που είναι στο δρόμο έχουν ένα παχύ στρώμα με πλαστικό καμουφλάζ και τυχαία κομμάτια προφυλακτήρα. Δεν έχει επάνω τα κανονικά του κομμάτια και δεν έχει φτάσει σε τέτοιο στάδιο εξέλιξης.

Το εσωτερικό αν πρόσεξες είναι της 1...που δεν θα είναι έτσι προφανώς.

Αυτή τη στιγμή η εξέλιξη επικεντρώνεται σε μηχανικά μέρη (μοτέρ, αναρτήσεις κλπ) και δυναμικές ρυθμίσεις πλαισίου και ανάρτησης.

Το εξωτερικό είναι απλό κάλυμμα και δεν έχει τη του τελική μορφή. Ακόμα και τα φώτα είναι απλές λάμπες για να είναι road legal...ούτε καν δηλαδή τα δικά του γιατί δεν έχει ξεκινήσει η εξέλιξη των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων του αυτοκινήτου.

Άρα...μην κοιτάτε ούτε PS, ούτε τα πρωτότυπα από τόσο νωρίς. Σε ένα χρόνο (ίσως και κάτι λιγότερο) θα "πετάξει" το βαρύ καμουφλάζ από πάνω της και θα δούμε περισσότερα πράγματα.

Γιαυτό σε ρώτησα. :)

Απ'ό,τι διαβάζω, το μοντέλο παραγωγής θα μοιάζει πολύ με το μοντέλο που ανέφερα (με την τεράστια γρίλια μπροστά σαν στόμα καρχαρία). Αυτό είναι που σχολίασα.

Αν βέβαια η τελική έκδοση έχει μεγάλες διαφορές, τότε όντως το σχόλιό μου αφορά απλά ένα photoshop.

Οψόμεθα...

montoya 31-07-10 08:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thanblan (Μήνυμα 389671)
η Ε-90. το σχήμα των πίσω φαναριών όπως τα βλέπεις από το πλάι κολακεύουν το αυτοκίνητο.

Μιλάς για προ fl? Πιστεύτω πως το νέο Ε90 βελτιώθηκε αρκετά αυτό το κομμάτι.

Stallion3.2 07-08-10 21:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από JuNiOr_ (Μήνυμα 389476)
τα 90-92αρια θα γινουν ομορφοτερα οταν φτηνηνουν κι αλλο..:)
Τα νεα bmw,και πιο συγκεκριμενα η νεα 5αρα και η Ζ4 εχουν καπως πιο ιταλικο...σχεδιασσμο.Για τη νεα 3αρα δε ξερω,ποτε δν με ενθουσιαζαν τα 3er sedan της φιρμας...


παναγιά μου ουστ απο 'δώ. η bmw έχει καταντήσει να είναι η εταιρία που φτιάχνει τα καλύτερα άσχημα αυτοκίνητα στον κόσμο, μόλις είδα και τη νέα Χ3 και ακόμα κλαίω απο τα γέλια! ευτυχώς που υπάρχει η Ζ4 και όταν περνάω έξω απο βιτρίνα έχω κάτι να χαζέψω

bimmer-corfu 16-08-10 08:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 (Μήνυμα 390725)
παναγιά μου ουστ απο 'δώ. η bmw έχει καταντήσει να είναι η εταιρία που φτιάχνει τα καλύτερα άσχημα αυτοκίνητα στον κόσμο, μόλις είδα και τη νέα Χ3 και ακόμα κλαίω απο τα γέλια! ευτυχώς που υπάρχει η Ζ4 και όταν περνάω έξω απο βιτρίνα έχω κάτι να χαζέψω

δεν θα το έλεγα, πάντα όλοι γκρινιάζουμε και μετά απο λίγα χρόνια λέμε τι όμορφο που είναι.
Τελικά οι σχεδιαστές (και ειδικά της BMW) είναι πιο μπροστά απο εμάς.

Παράδειγμα το Ε60, όταν βγήκε λέγαν τα χειρότερα σε σχέση με την Ε39 και τώρα λένε τι κούκλα είναι σε σχέση με τη νέα 5άρα

stelmaniac 16-08-10 08:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu (Μήνυμα 391126)
.

Παράδειγμα το Ε60, όταν βγήκε λέγαν τα χειρότερα σε σχέση με την Ε39 και τώρα λένε τι κούκλα είναι σε σχέση με τη νέα 5άρα

αυτο μαλλον δε σημαινει οτι τελικα το Ε60 ειναι ομορφο αλλα το επομενο ειναι ακομα ασχημοτερο...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.