BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Ταξίδια (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Ταξίδι προς Ιωάννινα. (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=22685)

bimmer-corfu 03-12-09 13:54

3 Συνημμένο(α)
Κατάρα λέμε το δρόμο που αρχίζει αμέσως μετά το Μέτσοβο και συγκεκριμένα απο το χιονοδρομικό (έχει και ταμπέλα) και για 50 χιλιόμετρα φεύγοντας απο Ιωάννινα. Είναι πανέμορφη διαδρομή, όλη μέσα στο έλατο. Αξίζει να πάτε. Όλα αυτά τα άσχημα περί Κατάρας είχαν βάση εδώ και χρόνια που δεν υπήρχε υποδομή να καθαριστεί ο δρόμος απο χιόνια.

Τώρα είναι πάντα καθαρός και ας έχει πολύ χιόνι.
Αν πάτε Μέτσοβο να πάτε και στη λίμνη πηγών Αωού που είναι πανέμορφη.

Δείτε φωτογραφίες απο Κατάρα Φεβρουάριο 2009 και Αωο

gregE36 09-12-09 19:52

απο τον πανω δρομο να πας αδερφε να περασεις και απο μετσοβο και οταν με το καλο φτασεις γιαννενα να πας ζαγοροχωρια παπιγκο βικο στα μερη μου ειναι πανεμορφα

aquadelta 13-12-09 23:20

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, τελικά από τον κάτω δρόμο πήγα, για το οτι τα χιλιόμετρα ήταν λιγότερα, ήθελα να περάσω και από την γέφυρα να την δώ από κοντα..!

Μερικά στοιχεία για το ταξίδι από το GPS

Διαν. Απόσταση 413 km

Συνολικός Χρόνος 4h 57 min

Χρόνος Ακινητοποίησης 42 min

Μεγ. Ταχ. 202 km/h

Μέση Ταχ. 91 km/h

Μέση Κατανάλωση 8,00 lt / 100 km
(από το αμάξι το τελευταίο)

Το ταξίδι έγινε με μια 118i.

Και πάλι thanks!!

manosm3 18-03-10 08:22

Επειδή μαλλον θα την κανω για Παπιγκο αυριο πρωι, ξερετε να πειτε κανενα σημειο που κανουν μπλοκα ή εχει καμερες;
Υ/Γ: Ξεκινάω από Αθηνα και θα παω απο κατω.

oldcarskickass 18-03-10 17:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manosm3 (Μήνυμα 372221)
Επειδή μαλλον θα την κανω για Παπιγκο αυριο πρωι, ξερετε να πειτε κανενα σημειο που κανουν μπλοκα ή εχει καμερες;
Υ/Γ: Ξεκινάω από Αθηνα και θα παω απο κατω.

Καφεδάκι σε ποτήρι με κλειστό καπάκι, τίγκα το ρεζερβουάρ με καύσιμο μέχρι το λαιμό, μη σταματάς κάθε τρεις και λίγο.

Αν έχεις συνοδηγό γυναίκα λυώσε στον καφέ της κανά 2 χαπάκια δραμαμίνη.
Κάμερες από πίσω (αν εννοείς από Μπράλο) δε θυμάμαι να έχει πουθενά.

Αλλά ξέρω γιατί το κάνεις, όχι για την διαδρομή, αλλά για να γλυτώσεις τα διόδια και να βουλιάξει ΚΙ ΑΛΛΟ το κράτος εν μέσω κρίσης!!!!

manosm3 18-03-10 19:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass (Μήνυμα 372300)
Καφεδάκι σε ποτήρι με κλειστό καπάκι, τίγκα το ρεζερβουάρ με καύσιμο μέχρι το λαιμό, μη σταματάς κάθε τρεις και λίγο.

Αν έχεις συνοδηγό γυναίκα λυώσε στον καφέ της κανά 2 χαπάκια δραμαμίνη.
Κάμερες από πίσω (αν εννοείς από Μπράλο) δε θυμάμαι να έχει πουθενά.

Αλλά ξέρω γιατί το κάνεις, όχι για την διαδρομή, αλλά για να γλυτώσεις τα διόδια και να βουλιάξει ΚΙ ΑΛΛΟ το κράτος εν μέσω κρίσης!!!!

Eιναι πιο τρελη απο μενα αυτη :twak:
Ωστε δεν εχει καμερες ε; καλοοο:D

Dark_Niaou 18-03-10 19:55

Παιδιά και εγώ θα την κάνω για Γιάννενα την Παρασκευή 26 Μαρτίου για βόλτα και καφεδάκι. Θα ειναι κανεις επάνω;
Η διαδρομή που θα επιλέξω είναι η "από πάνω" και στον γυρισμό θα γυρίσω μέσω Πατρας για να πιω καφεδάκι, όπως μου υποσχέθηκε, με έναν φίλο.

bmw318is 18-03-10 23:58

Φίλε Μάνο όταν λές ότι θα πάς από κάτω εννοείς από Αντίρριο;

manosm3 19-03-10 00:03

Ναι Ριο - Αντιρριο

bmw318is 19-03-10 00:07

Μέχρι το Ρίο δεν θυμάμαι καθόλου που έχει μπλόκα ή κάμερες.Μετά το Αντίρριο όμως σχεδόν σε κάθε κατοικημένη περιοχή υπάρχουν κάμερες και ενίοτε σε κάποια χωριά όπωσς στον Στάνο πριν την Αμφιλοχία ή στο Ανοιξιάτικο πριν το Μενίδι Άρτας υπάρχουν και μπλόκα.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:55.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.